Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μάλλον κανείς δεν έχει αντιμετώπισή το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου σχετικά με το ακουστικό της συσκευής. Τουλάχιστον μήπως ξέρει κανείς αν θα έπρεπε να το πάω πίσω εκεί που το πήρα ή απευθείας στο service της Samsung?
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως το μηχανηματάκι είναι για τις τηλεοράσεις που δεν το υποστηρίζουν, αλλά υπάρχουν και τηλεοράσεις που το έχουν ενσωματωμένο μέσα τους. Π.χ. εγώ πολλές φορές όταν κάνω scan με το AllShare Cast απ΄ το νοτέλι, βρίσκω την 50" τηλεόραση του γείτονα, ο οποίος ξέρω πως είναι άσχετος με τεχνολογία και δεν μπορεί να έχει βάλει το μηχανηματάκι, άρα η τηλεόρασή του το υποστηρίζει εγγενώς.

 

Φίλε Κώστα πως βρίσκεις την τηλεόραση του γείτονα ειναι πραγματικά απίστευτο αφου η δικιά μου τηλεοραση τέλος του 12 που βλέπει και ακούει δεν την βρίσκει.μηπως είσαι 4.1.2 και το κινητο σου έχει κάτι περισσότερο απο το δικό μου?επισης όταν πας στο all share cast και παθήσεις βοήθεια δεν σου βγάζει ότι πρέπει να ενώσεις με καλώδιο κτλ κτλ?επισης μήπως αναφερεσαι στο all share play το οποίο ειναι άλλο πράγμα απο το all share cast?

 

@ddr2 το αγόρασα απο puplic και ούτε σφραγίδα ούτε μεμβράνη είχε πρώτη φορά αγόραζα σαμσουνγκ και δεν ήξερα τι να προσεξω βασίστηκα σε μια πωλητρια που αποδείχτηκε στο τέλος ότι δεν ήξερε τι ελεγε( παραεισαγωγής το κινητο και το χρυσοπλερωσα) όμως το ατιμο δεν αντιμετωπίζει κανένα θέμα (προς το παρόν) στην θέση σου θα έκανα θέμα χωρίς να επιμένω και πολύ τόσο θέμα ώστε να σε θυμούνται. Και αν κάτι δεν παει καλά απο θέμα hardware τους ξανακατεβαινεις(εννοείται σε 2-3 μέρες απο την πρώτη φορά και αφου έχεις λιώσει τι κινητο ώστε να ξέρεις αν κάτι δεν παει καλά)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αγοράσει το ezPDF και το βρίσκω πολύ καλό αν κ δεν είναι πολύ συχνή η χρήση PDF που κάνω. Μπορείς να το δοκιμάσεις αν θες. Νομίζω είναι κ σε sale αυτές τις μέρες.

Ελένη (ελπίζω να μην κάνω λάθος στο όνομα) ευχαριστώ για την πρόταση, θα το τσεκάρω. Έχω πολλά βιβλία σε PDF που μέχρι να πάρω το Note II δεν είχα καταφέρει να διαβάσω λόγω μικρής οθόνης του iPhone 4 που είχα πριν.

 

Φίλε Κώστα πως βρίσκεις την τηλεόραση του γείτονα ειναι πραγματικά απίστευτο αφου η δικιά μου τηλεοραση τέλος του 12 που βλέπει και ακούει δεν την βρίσκει.μηπως είσαι 4.1.2 και το κινητο σου έχει κάτι περισσότερο απο το δικό μου?επισης όταν πας στο all share cast και παθήσεις βοήθεια δεν σου βγάζει ότι πρέπει να ενώσεις με καλώδιο κτλ κτλ?επισης μήπως αναφερεσαι στο all share play το οποίο ειναι άλλο πράγμα απο το all share cast?

Καλησπέρα AGIOS1977. Θα σου πω ακριβώς τι κάνω. Πάω στα Settings και στην πρώτη ομάδα με όνομα "Wireless & Network" επιλέγω "More settings". Στην επόμενη λίστα επιλογών σκρολάρω τέρμα κάτω και επιλέγω "AllShare Cast". Μετά μου βγάζει μια οθόνη που κάνει αναζήτηση συσκευών και δεν βρίσκει τίποτα. Εκεί κάποτε (πριν 1-2 βδομάδες) μου βρήκε την τηλεόραση του γείτονα. Έχω τελείως απείραχτη συσκευή με την ελληνική original 4.1.1 ROM.

 

Δες τα παρακάτω screenshots:

 

http://i49.tinypic.com/2yy5p53.jpg http://i47.tinypic.com/xood2w.jpg

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον κανείς δεν έχει αντιμετώπισή το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου σχετικά με το ακουστικό της συσκευής. Τουλάχιστον μήπως ξέρει κανείς αν θα έπρεπε να το πάω πίσω εκεί που το πήρα ή απευθείας στο service της Samsung?

 

Φίλε, δεν ακούγεται να είναι πρόβλημα του hardware. Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset και δες αν στο ξανακάνει.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν ακούγεται να είναι πρόβλημα του hardware. Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset και δες αν στο ξανακάνει.

 

Ωχ αμάν :cry: ποτε είναι η κατάλληλλη στιγμή να πως ότι ειμαι και λίγο άσχετη απο hard reset.....

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Recovery πατώντας ταυτόχρονα τα κουμπιά Home - Volume Up - Power όταν το κινητό είναι κλειστό και επέλεξε wipe data/factory reset από το μενού που θα σου εμφανιστεί. Μετά από αυτό κάνε μία επανεκκίνηση του κινητού σου και τέλος.

Θα χάσεις ό,τι έχεις στο κινητό γι' αυτό καλό είναι να κρατήσεις πρώτα ένα Backup αυτά που χρειάζεσαι.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη (ελπίζω να μην κάνω λάθος στο όνομα) ευχαριστώ για την πρόταση, θα το τσεκάρω. Έχω πολλά βιβλία σε PDF που μέχρι να πάρω το Note II δεν είχα καταφέρει να διαβάσω λόγω μικρής οθόνης του iPhone 4 που είχα πριν.

Όχι, δεν κάνεις λάθος! :) Στο Note τώρα βλέπω την πλειοψηφία από το παλιό παρεάκι των wm.. Κι εγώ ελπίζω πως θα διαβάσω πλέον αυτά που στο Desire με κούραζαν. Καλά λόγια λένε και για το repligo αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει.

 

@ddr2: Για το dropbox δεν έχω γνώμη, αλλά για τα σημάδια στο bezel, αν εννοείς κάτι ανεπαίσθητες ελαφριές τύπου γρατσουνιές (δεν είναι ακριβώς γιατί είναι πολύ ελαφριές) που τις βλέπουμε υπό φως κάτι τύποι σαν εμένα (και μάλλον κι εσένα) που θα μας έλεγα και του γιατρού, έχει και το δικό μου. Το άνοιξα χθες, η μπαταρία δεν έχει σημάδια, όλα τα άλλα είναι ΟΚ οπότε ίσως τυχαίνει γενικότερα στις συσκευές. Απλώς ενημερωτικά σου το λέω για να έχεις κι άλλη μια γνώμη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... εγώ δεν ενεργοποίησα το dropbox στην πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής, μπορώ να το κάνω τώρα (χωρίς να κάνω reset το default την συσκευη) ?
Link to comment
Share on other sites

 

@ddr2: Για το dropbox δεν έχω γνώμη, αλλά για τα σημάδια στο bezel, αν εννοείς κάτι ανεπαίσθητες ελαφριές τύπου γρατσουνιές (δεν είναι ακριβώς γιατί είναι πολύ ελαφριές) που τις βλέπουμε υπό φως κάτι τύποι σαν εμένα (και μάλλον κι εσένα) που θα μας έλεγα και του γιατρού, έχει και το δικό μου. Το άνοιξα χθες, η μπαταρία δεν έχει σημάδια, όλα τα άλλα είναι ΟΚ οπότε ίσως τυχαίνει γενικότερα στις συσκευές. Απλώς ενημερωτικά σου το λέω για να έχεις κι άλλη μια γνώμη.

Καλημερα!

Ενθαρρυντικο αυτο που λες:lol:

Σιγουρα ειμαι ο πιο περιεργος που ξερω, ομως αυτα φιλε μου δεν συνεβαιναν πριν 5 χρονια.

Σε καθε περιπτωση, σε ευχαριστω για το ποσταρισμα. Νομιζα οτι ημουν ο μονος παγκοσμιως που μου τυχαινε κατι τετοιο. (Ετσι τουλαχιστον μου απαντησε ενας συμφορουμιτης. :rolleyes: ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δεν λεω οτι θα επιστρεψω τη συσκευη επειδη δεν πηρα τα 50γιγα, αλλα το οτι δεν πηρα τα 50 γιγα, σε συνδυασμο με τα σημαδια στο bazel της συσκευης, ειναι αποδειξη οτι η συσκευη που μου εδωσαν δεν ηταν καινουρια. (Μπορει να ειναι απο doa)

 

Φίλε μου καλημέρα. Σε συνομιλία που είχα με τη samsung για τα 50 gb που ούτε εγω πήρα μου είπαν ότι ειναι προωθητικη ενέργεια του Dropbox. Μετά μίλησα με dropbox μέσω μνμ και μου είπαν να διαβάσω τους όρους. Εκει ΓΡΑΦΕΙ ότι ΙΚΑ να πάρεις τα 50gb πρέπει να έχεις μέχρι 18gb στο Dropbox. Εγω είχα 35...

Και μια άλλη σημείωση. Και εγω πήρα τη συσκευή μου απο media.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ενθαρρυντικο αυτο που λες:lol:

Σιγουρα ειμαι ο πιο περιεργος που ξερω, ομως αυτα φιλε μου δεν συνεβαιναν πριν 5 χρονια.

Σε καθε περιπτωση, σε ευχαριστω για το ποσταρισμα. Νομιζα οτι ημουν ο μονος παγκοσμιως που μου τυχαινε κατι τετοιο. (Ετσι τουλαχιστον μου απαντησε ενας συμφορουμιτης. :rolleyes: ).

 

Βρε Γιάννη δεν μας ανεβάζεις μια φώτο να δούμε για τι πρόκειται?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα τελικα σημερα πρωι πρωι το ραγισμενο κινητο.Ο πωλητης αρχισε τα μα μου και αφου δεν ειναι χτυπημενη η συσκευασια και δεν εχει ξανασυμβει.....Τελικα μου ειπε οτι απο την στιγμη που λειτουργει δεν μπορει να μου το αντικαταστισεθι ετσι (ετσι κι αλλιως μου ειπε οτι δεν ειχε ετοιμοπαραδωτο και καλα) αλλα πρεπει να το στειλει πισω να του πουν οτι δεν την εχει φαει απο πεσιμο η κατι αλλο και να του στειλουν αλλο.Καλο Πασχα δηλαδη.Τωρα απο τα παραπανω που μου ειπε δεν ξερω τι ισχυει ακριβως.Υπαρχει περιπτωση να μου αντικαταστησουν αυτο με αλλο μεταχειρισμενο που να εχει γυρισει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Να ρωτήσω κάτι το οποίο ισως να φανεί λίγο αστείο :O

Έχω 500MB Ίντερνετ στο κινητό - το θηριακι θα καταναλώνει περισσότερο με την ίδια χρήση απο ότι ένα iPhone?? Λόγω οθόνης ρωτώ :O Παίζει ρόλο κατι τέτοιο :confused:

Επίσης πως βγάζουμε screenshot;; :blink: το κάνω με την κίνηση ,το κάνω κ χειροκινητα αλλα κάτι πρέπει να κάνω λάθος :p

Thanks :love:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όσοι έχετε fb μπορείτε να προσθέσετε στις ομάδα σας τη σελίδα Galaxy Note ii Greek Team.

 

Θα περιλαμβάνει τους οδηγούς, θα μαθαίνουμε νέα και φυσικά θα μπορούμε να έχουμε μια πιο άνετη και άμεση επικοινωνία.Σιγά σιγά θα προσθέσω πολλά όταν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο.

 

Ευχαριστώ,

Ηλίας.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα τελικα σημερα πρωι πρωι το ραγισμενο κινητο.Ο πωλητης αρχισε τα μα μου και αφου δεν ειναι χτυπημενη η συσκευασια και δεν εχει ξανασυμβει.....Τελικα μου ειπε οτι απο την στιγμη που λειτουργει δεν μπορει να μου το αντικαταστισεθι ετσι (ετσι κι αλλιως μου ειπε οτι δεν ειχε ετοιμοπαραδωτο και καλα) αλλα πρεπει να το στειλει πισω να του πουν οτι δεν την εχει φαει απο πεσιμο η κατι αλλο και να του στειλουν αλλο.Καλο Πασχα δηλαδη.Τωρα απο τα παραπανω που μου ειπε δεν ξερω τι ισχυει ακριβως.Υπαρχει περιπτωση να μου αντικαταστησουν αυτο με αλλο μεταχειρισμενο που να εχει γυρισει αλλος?

 

Αυτό είναι κάτι που επιβάλει άμεση αντίκατάσταση. Μόνο στην Ελλάδα μπορούν και κάνουν τέτοια πράγματα.

Βεβαίως έχεις κι εσυ ευθύνη. Με το που το άνοιξες θα έπρεπε αμέσως να τους τηλεφωνήσεις και να μην το χρησιμοποιείς καθόλου.

Ακομα και αν δεν προλάβαινες να πας την επόμενη μέρα λογο αργίας έπρεπε να παραμείνει στο κουτί του.

Είναι ελληνικής αντιπροσωπίας?

Αν ναι, επικοινώνησε απευθείας με το customer service και εξήγησε τους το πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λες με την χρηση εχεις δικιο.Αλλα να τηλεφωνησω δεν προλαβαινα διοτι το πηρα κυριολεκτικα στο παρατσακ πριν κλεισουν.Ειχαν κατεβασει ρολα να μην μπαινουν αλλοι πελατες.Ε μεχρι να γυρισω σπιτι και να το δω ειχαν κλεισει.Ναι ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας(τουλαχιστον ετσι νομιζω.Πισω γραφει :Εισαγωγη Samsung Hellas).Τωρα το αφησα στο Γερμανο.Εσυ λες να τηλεφωνησω και στην Samsung επιπλεον, χωρις να εχω την συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα. Σε συνομιλία που είχα με τη samsung για τα 50 gb που ούτε εγω πήρα μου είπαν ότι ειναι προωθητικη ενέργεια του Dropbox. Μετά μίλησα με dropbox μέσω μνμ και μου είπαν να διαβάσω τους όρους. Εκει ΓΡΑΦΕΙ ότι ΙΚΑ να πάρεις τα 50gb πρέπει να έχεις μέχρι 18gb στο Dropbox. Εγω είχα 35...

Και μια άλλη σημείωση. Και εγω πήρα τη συσκευή μου απο media.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Γι αυτο κ εγω το ανεφερα στο φορουμ πριν κανω κατι , γιατι μπορει να υπαρχουν παραμετροι που δεν εχω σκεφτει.

 

@te salat

Κωστα, εχεις δικιο, παραληψη που δεν ανεβασα φωτο, αλλα το κινητο εχει ηδη ξαναμπει στο κουτι για επιστροφη. ελπιζω το δευτερο να μην εχει κατι αξιο φωτογραφιας.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα τελικα σημερα πρωι πρωι το ραγισμενο κινητο.Ο πωλητης αρχισε τα μα μου και αφου δεν ειναι χτυπημενη η συσκευασια και δεν εχει ξανασυμβει.....Τελικα μου ειπε οτι απο την στιγμη που λειτουργει δεν μπορει να μου το αντικαταστισεθι ετσι (ετσι κι αλλιως μου ειπε οτι δεν ειχε ετοιμοπαραδωτο και καλα) αλλα πρεπει να το στειλει πισω να του πουν οτι δεν την εχει φαει απο πεσιμο η κατι αλλο και να του στειλουν αλλο.Καλο Πασχα δηλαδη.Τωρα απο τα παραπανω που μου ειπε δεν ξερω τι ισχυει ακριβως.Υπαρχει περιπτωση να μου αντικαταστησουν αυτο με αλλο μεταχειρισμενο που να εχει γυρισει αλλος?

 

Νομιζω στο ειχα πει πως ισως σε δυσκολέψουν. Το θεμα των χτυπηματων, ραγισματων, γρατσιουνιων κτλ ειναι δυσκολο γιατί δεν μπορεις να αποδειξεις οτι ετσι το παρελαβες. Πχ καποιος μπορει να ισχυριστεί οτι το εβαλες στην τσεπη σου και πιεστηκε και ραγισε χωρις να χτυπηθει το bezel.

 

Εσυ παντως καλο ειναι να επιμείνεις αλλα αφου πλεον θα παει στο σερβις απο εκει θα παρεις και την τελική απαντηση.

 

Κρίμα παντως και υπομονή.

 

@DDr2 Ενημέρωσε μας για το αν θα δεχθουν την επιστροφη γιατι αν κρίνω απο τον αλλο φιλο στην καλύτερη βλεπω να σου λένε τα ιδια.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Τα φώτα σας θα ήθελα σε ένα προβληματάκι……

Είχα ένα bt plantronics ML M50 και το σύνδεσα με το NOTE 2. Το πρόβλημα είναι ότι δυο στις δέκα κλήσεις περίπου εισερχόμενες ή εξερχόμενες που είχα δεν άκουγα τίποτα από το BT ενώ ο άλλος με άκουγε κανονικά. Όταν πατούσα να μεταφερθεί η κλήση στο τηλ συνέχιζα να μην ακούω τίποτα… (βέβαια μπορεί να μου το έκλεινε και ο άλλος). Γύρισα στο παλιό μου BT ένα SE VH410 και όλα ήταν μια χαρά. Χτές όμως μου το ξανά έκανε (αναλογία περίπου 1 στις 40 κλήσεις). Έχετε ιδέα τη μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Τα φώτα σας θα ήθελα σε ένα προβληματάκι……

Είχα ένα bt plantronics ML M50 και το σύνδεσα με το NOTE 2. Το πρόβλημα είναι ότι δυο στις δέκα κλήσεις περίπου εισερχόμενες ή εξερχόμενες που είχα δεν άκουγα τίποτα από το BT ενώ ο άλλος με άκουγε κανονικά. Όταν πατούσα να μεταφερθεί η κλήση στο τηλ συνέχιζα να μην ακούω τίποτα… (βέβαια μπορεί να μου το έκλεινε και ο άλλος). Γύρισα στο παλιό μου BT ένα SE VH410 και όλα ήταν μια χαρά. Χτές όμως μου το ξανά έκανε (αναλογία περίπου 1 στις 40 κλήσεις). Έχετε ιδέα τη μπορεί να είναι?

 

Μου το κάνει κι εμένα το ΝΟΤΕ kai με bluetooth και χωρίς, και με την Ελληνικη ρομ και με τη Γαλλική.Επειδή όπως είπες είναι μία στις 40 φορές δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει όταν παίρνω μία φωτογραφία να την ανεβάζει αυτόματα στο dropbox & google+. Ερωτήσεις:

1. Γίνεται όταν ανοίγω το gallery να μη μου εμφανίζει τη φωτογραφία 3 φορές?

 

Σου απάντησε κάποιος φίλος λίγο πριν, ενώ είσαι στο gallery (πατάς options)-> view by -> Content in device. Αυτή η λύση όμως είναι προσωρινή και θα πρέπει να κάνεις τις παραπάνω κινήσεις κάθε φορά που μπαίνεις στο gallery.

 

Αν θέλεις να ξεφορτωθείς μόνιμα φωτογραφίες που δεν είναι στην συσκευή και απλά συγχρονίζονται μπορείς να ακολουθήσεις τα παρακάτω βήματα. Στα γράφω στα αγγλικά γιατί στα αγγλικά έχω το κινητό.

 

FACEBOOK: Settings-> (Accounts) Facebook-> [Πρώτη επιλογή] -> ξεκλικάρεις το "sync gallery" (έκει αν θέλεις κάνεις το ίδιο για calendar και Contacts)

http://www.pixentral.com/hosted/1pvkdWhXsaYadn3dtkLsYVcD7ruzG8_thumb.jpg http://www.pixentral.com/hosted/1ss0p9IvCMSVmPu6NOpkxSDFAlqN50_thumb.jpg

 

PICASA (και διάφορα άλλα του google): Settings-> (Accounts) Google-> [Πρώτη επιλογή]-> ξεκλικάρεις το "Picasa web albums" (εκεί θα βρείς και διάφορα άλλα)

http://www.pixentral.com/hosted/1aEaXC2xqEjnaD1pFTho30b9ME4bWM_thumb.jpg http://www.pixentral.com/hosted/1eDQfZYEbrQH3f5JZRi7W1zbEFv81_thumb.jpg

 

DROPBOX: Settings-> (personal) Cloud-> κάνεις "disable" pictures και videos (Οι δυο τελευταίες επιλογές του dropbox εκεί). Αυτά δεν έχουν σχέση με το camera upload (οταν βγάζεις μια φωτο/βίντεο να την ανεβάζει αυτόματα στο συνδεδεμένο σου PC, αυτή η λειτουργία ενεργοποιείται/απενεργοποιείται απο τα settings του ίδιου του dropbox).

http://www.pixentral.com/hosted/1o0T9JP9VftBDgPuoMdQbNusGlJEC0_thumb.jpg http://www.pixentral.com/hosted/19VdBFaujJ6ASqNsIqdm5jx0NlhrX_thumb.jpg

 

ΣΕ ΟΛΕΣ ή ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ξεχωριστά απο τις παραπάνω περιπτώσεις επόμενο βήμα είναι να πας: Settings-> (Device) Application Manager-> (swipe δεξια να σου εμφανίσει) ALL-> Βρίσκεις την εφαρμογή "Gallery" στην λίστα, μπαίνεις μέσα και εκεί κάνεις "clear data". Αυτό δεν πειράζει τις φωτογραφίες σου σε καμία περίπτωση, απλά καθαρίζει τα thumbnails και την λίστα με τις φωτογραφίες που έχει φτιάξει η εφαρμογή. Την επόμενη φορά που θα την ανοίξεις θα κάνει κάποια sec να ξανατσεκάρει τις φωτογραφίες της συσκευής και των accounts που συγχρονιζονται και θα εχεις πλέον καθαρίσει απο αυτά που δεν θέλεις (όπως το dropbox).

http://www.pixentral.com/hosted/1Iq1OIrBE2uiYqGoxxYkJmm9o6g_thumb.jpg http://www.pixentral.com/hosted/1JueL5j1LxbB95iPPmB2FM7lXQjowZ1_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στο ειχα πει πως ισως σε δυσκολέψουν. Το θεμα των χτυπηματων, ραγισματων, γρατσιουνιων κτλ ειναι δυσκολο γιατί δεν μπορεις να αποδειξεις οτι ετσι το παρελαβες. Πχ καποιος μπορει να ισχυριστεί οτι το εβαλες στην τσεπη σου και πιεστηκε και ραγισε χωρις να χτυπηθει το bezel.

 

Εσυ παντως καλο ειναι να επιμείνεις αλλα αφου πλεον θα παει στο σερβις απο εκει θα παρεις και την τελική απαντηση.

 

Κρίμα παντως και υπομονή.

 

@DDr2 Ενημέρωσε μας για το αν θα δεχθουν την επιστροφη γιατι αν κρίνω απο τον αλλο φιλο στην καλύτερη βλεπω να σου λένε τα ιδια.

 

Επικοινωνησα τηλεφωνικα, δεχονται την επιστροφη. Θα παω μολις μπορεσω, μεσα στην ημερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμένα το ΝΟΤΕ kai με bluetooth και χωρίς, και με την Ελληνικη ρομ και με τη Γαλλική.Επειδή όπως είπες είναι μία στις 40 φορές δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

 

Φαντάστηκα πως έφταιγε το BT γιατί αμέσως μόλις το άλλαξα σταμάτησε να συμβαίνει. Πριν είχα γερμανική rom και τώρα Ελληνική….. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλετε…. Εάν δηλαδή είναι πρόβλημα hardware και ίσως πρέπει να πάει service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...