Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ειχα το n900 υπηρχε ενα κόλπο ώστε να αλλάζεις μπαταρία χωρίς να το κλείσεις. Στην ουσία έκλεινε τα πάντα και λειτουργούσεμε την εσωτερική μπαταρία για λίγο ώστε να προλάβεις να αλλάζεις την κανονική. Ισως με κάποιο bug να έγινε κάτι παρόμοιο σε εσένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που λες γίνεται και χωρίς εφαρμογή. Μπαίνεις settings - screen lock - το βάζεις να είναι swιpe - lock screen options και επιλέξεις shortcuts στο ενεργό. Την κάμερα by default την έχει σαν shortcut στη lock screen. Στο ίδιο μενού κάτω χαμηλά σου έχει και τη δυνατότητα του camera quick access το οποίο μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό πώς σου δουλεύει.

 

Όπως σου απάντησαν γίνεται αυτό που θες καλύτερα απ όσο θα περίμενες.

Από τις ρυθμίσεις/επιλογές οθόνης κλειδώματος ενεργοποίησε το γρήγορη πρόσβαση κάμερας.

Στο εξής οταν θες γρήγορη ενεργοποίηση όπως κρατάς την συσκευή θα πατάς με τον αντίχειρα το home button και μετά με ακουμπισμένο τον αντίχειρα στην οθόνη θα περιστρεφεις την συσκευή σε θεση landscape οπως ακριβώς οταν βγάζεις φώτο. Οσπου να έλθει σ αυτη την θέση η καμερα θα ειναι έτοιμη για χρήση.

Στην πράξη γίνεται άμεσα.

 

Σας ευχαριστώ, απλά δεν πρέπει να εχω βάλει pattern για κλείδωμα γιατί αλλιώς πρέπει να το ξεκλειδώσω κιόλας... Θα ήταν ωραία να προσπερνάει το κλείδωμα και να σε άφηνε μόνο να τραβάς φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, απλά δεν πρέπει να εχω βάλει pattern για κλείδωμα γιατί αλλιώς πρέπει να το ξεκλειδώσω κιόλας... Θα ήταν ωραία να προσπερνάει το κλείδωμα και να σε άφηνε μόνο να τραβάς φωτογραφίες.

 

Γιατί απλά δεν απενεργοποιείς το κλείδωμα της οθόνης;

Μπορείς να το κάνεις γρήγορα από την μπάρα ειδοποίησεων αν εγκαταστήσεις το 22 toggle buttons mod

ή αυτόματα αν εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το tasker.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν απενεργοποιείς το κλείδωμα της οθόνης;

Μπορείς να το κάνεις γρήγορα από την μπάρα ειδοποίησεων αν εγκαταστήσεις το 22 toggle buttons mod

ή αυτόματα αν εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το tasker.

 

Το κλείδωμα της οθόνης το έχω για ασφάλεια και δεν το θεωρώ αποδοτικό να το κάνω κάθε τόσο και λιγάκι, θα δοκιμάσω το tasker.

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα ένα παλικάρι είχε βάλει ένα link με ένα προγραμμα όπου έγραφες μαθηματικές πράξεις με την γραφίδα και σου έβγαζε το αποτέλεσμα. θυμάται κανείς πιο είναι;;;

 

 

μπράβο βρε φίλε! αυτό ψάχνω!!

Edited by sado
Link to comment
Share on other sites

παλιότερα ένα παλικάρι είχε βάλει ένα link με ένα προγραμμα όπου έγραφες μαθηματικές πράξεις με την γραφίδα και σου έβγαζε το αποτέλεσμα. θυμάται κανείς πιο είναι;;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.calculator&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS52aXNpb25vYmplY3RzLmNhbGN1bGF0b3IiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα μία MiniSD και θέλω όλα τα παιχνίδια να περνάνε εκεί αντί να μπαίνουν στα 10GB πού έχει εσωτερικά το τηλέφωνο. Πως θα το πετύχω αυτό ? Στις επιλογές δε λέει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Και τότε ποιο το νόημά της κάρτας ? Μόνο για φωτογραφίες ?

 

.... Και βίντεο, μουσική... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η μπάρα στις επαφές εφόσον έχεις ελληνικό firmware και η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα ελληνικά θα έπρεπε να είναι στα ελληνικά. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. :)

 

Ελληνικα το εχω το τηλεφωνο και το firmware υποτιθεται ειναι Ελληνικο. Απο Πλαισιο πηρα το κινητο, οποτε δεν θα επρεπε να ειναι Ελληνικοτατο? Αν δεν ειναι να παω να τους το πεταξω στα μουτρα.

 

Παραθεση, απ οτι βλεπω, δεν πρεπει να ειναι Ελληνικο γιατι τελειωνει σε ALJ4. Και καπου ειδα Νορβηγικο? (αν και τα Ελληνικα τα υποστιριζει μια χαρα παντου). Βεβαια μου την σπαει ατελειωτα που δεν εχει Ελληνικα στις επαφες δεξια για να πηγαινω γρηγορα πανω κατω....

 

Να τους το παω πισω και να κανω φασαρια? Αν ηταν το επερνα και 550Ε απο skroutzομαγαζο.....

 

 

Α και κατι αλλο. Αλλαζει καπως να μην δειχνει τα τηλεφωνα οταν σε καλουν 21 0805 5555 πχ? Τι παραξενια ειναι αυτη παλι?

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκανε αναβάθμιση το gmail και τώρα τα γράμματα όταν διαβάζεις ένα mail είναι πολύ μικρά. Υπάρχει καμιά ρύθμηση να μην στραβωθούμε. Πριν την αναβάθμηση ήταν κανονικά.

Και κάτι ακόμα ποιός είναι ένας πολύ καλός browser για το αεροπλάνο μας;(note2)

Dolphin σε συνδυασμό με το dolphin jetpack και θα ξεχάσεις κάθε άλλο browser.

Κυριολεκτικά πετάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος παιδιά στο S-Note μέσα να επιλέξουμε τις σημειώσεις με πολλαπλή επιλογή και να τις κάνουμε export ενώ είναι επιλεγμένες και να γίνουν μία μία;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 βδομάδα που είμαι κάτοχος του Note II, είμαι τόσο ενθουσιασμένος όσο ποτέ! Απορώ πώς είχα μείνει τόσο πίσω με το LG Optimus 3D που είχα! Σα να βρισκόμουν στην παλαιολιθική εποχή κάτι :p

Το μωρό μου (:p) μέχρι και τηλεόραση το χαρακτήρισαν, αλλά όσοι το αντίκρισαν, το λάτρεψαν! Βέβαια είχα κάτι αντιπαραθέσεις με μερικούς hardcore iphone fans, αλλά ευτυχώς δε μαλλιοτραβηχτήκαμε :p

Επίσης σήμερα πήγα σε έναν καθηγητή μου Παιδιατρικής να ζητήσω εργασία με 3 συμφοιτητές μου και ενώ όλοι βγάλανε τα τετράδια τους να γράψουν, εγώ καταλαβαίνετε τι έβγαλα! :D Και μόλις ο καθηγητής το αντικρίζει μου λέει και μένω κάγκελο: ''Είναι το παλιό Note ή το καινούργιο?''! :lol: Στιγμές ανεκτίμητες!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα το εχω το τηλεφωνο και το firmware υποτιθεται ειναι Ελληνικο. Απο Πλαισιο πηρα το κινητο, οποτε δεν θα επρεπε να ειναι Ελληνικοτατο? Αν δεν ειναι να παω να τους το πεταξω στα μουτρα.

 

Παραθεση, απ οτι βλεπω, δεν πρεπει να ειναι Ελληνικο γιατι τελειωνει σε ALJ4. Και καπου ειδα Νορβηγικο? (αν και τα Ελληνικα τα υποστιριζει μια χαρα παντου). Βεβαια μου την σπαει ατελειωτα που δεν εχει Ελληνικα στις επαφες δεξια για να πηγαινω γρηγορα πανω κατω....

 

Να τους το παω πισω και να κανω φασαρια? Αν ηταν το επερνα και 550Ε απο skroutzομαγαζο.....

 

 

Α και κατι αλλο. Αλλαζει καπως να μην δειχνει τα τηλεφωνα οταν σε καλουν 21 0805 5555 πχ? Τι παραξενια ειναι αυτη παλι?

 

Δεν ετσι τα πραγματα παιδια.Εχει γραφτει σε αυτο το νημα ηδη.Αλλα το search συνεχιζετε να μην το χρησιμοποιειτε.Η μπαρα στις επαφες εμφανιζεται στα ελληνικα οταν η γλωσσα τηλεφωνου ειναι στα ελληνικα απο την 4.1.2 (leaked rom).Στη 4.1.1 που υπαρχει σαν επισημη ρομ αυτη τη στιγμη δεν εμφανιζεται η μπαρα στα ελληνικα.Σκουτζομαγαζο ή μη,η μπαρα στην 4.1.1 δεν εμφανιζεται στα ελληνικα.

Που σου εμφανισε το ALJ4?Μηπως ηταν N7100OXXALJ4 το csc οταν εγραψες στο dialer *#1234#?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα μία MiniSD και θέλω όλα τα παιχνίδια να περνάνε εκεί αντί να μπαίνουν στα 10GB πού έχει εσωτερικά το τηλέφωνο. Πως θα το πετύχω αυτό ? Στις επιλογές δε λέει κάτι.

 

εγώ χρησιμοποιούσα το gl to sd γι'αυτή τη δουλειά,θέλει root όμως

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, ευχαριστω για την πληροφορια! CSC εχω Ν7100ΟΧΧΑLJ4.

 

Αυτο που οταν σε παιρνουν? Που το βγαζει το τηλεφωνο 21 0555 5555? Και σε εσενα ετσι το βγαζει?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, ευχαριστω για την πληροφορια! CSC εχω Ν7100ΟΧΧΑLJ4.

 

Αυτο που οταν σε παιρνουν? Που το βγαζει το τηλεφωνο 21 0555 5555? Και σε εσενα ετσι το βγαζει?

 

Λογικα λοιπον εχεις ελληνικη ρομ.Δυσκολα το πλαισιο θα σου πουλαγε κινητο εκτος επισημης αντιπροσωπειας(τουλαχιστον σε εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε).

Ναι ετσι το βγαζει και σε εμενα και δεν αλλαζει μεσω καποιας ρυθμισης.Προσωπικα δεν με ενοχλει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λογικα λοιπον εχεις ελληνικη ρομ.Δυσκολα το πλαισιο θα σου πουλαγε κινητο εκτος επισημης αντιπροσωπειας(τουλαχιστον σε εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε).

Ναι ετσι το βγαζει και σε εμενα και δεν αλλαζει μεσω καποιας ρυθμισης.Προσωπικα δεν με ενοχλει

 

Οκ τοτε! Να σαι καλα για τα φωτα σου. Εμενα μου εχει τυχει με το Πλαισιο να μου πουλησουν Nokia 5800 το οποιο οταν το ανοιξα ειχε Ελληνικο μενου και με το που το εκανα αναβαθμιση μου το γυρισε στα Ισπανικα. Τοτε ειδα οτι το regional code του ηταν Ισπανικο.. Τους το πηγα πισω μετα απο 4 μηνες (τοτε βγηκε η αναβαθμιση) και μου το αλλαξαν αμεσως εννοειται.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει κανένας άλλος προβλήματα με το google now?

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό το πήρα από birdphone και....

 

PDA: N7100XXALJ3

CP: N7100DDALJ1

CSC: N7100ODDALJ2

 

Το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC ... μου δείχνει... INU...

δηλ... από όλα τα παραπάνω το κινητό έχει rom Ινδίας, Νεπάλ και κτλ...

 

'Αμα γυρίσω την γλώσσα στα Ελληνικά το πενάκι γράφει κανονικά Ελληνικά, αγγλικά και κτλ...

Στα Αγγλικά δεν καταλαβαίνει τα Ελληνικά...

 

Κατεβάζω την Ελληνική rom για να την περάσω....

Βασικά θέλω το κινητό να είναι στα Αγγλικά αλλά να μπορώ να γράφω και Ελληνικά... αυτό γίνεται όταν θα περάσω την Ελληνική rom και θα γυρίσω το CSC σε EUR????

:confused:

 

Ευχαριστώ...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Θελω και εγω να παρω το Note II αλλα εχω μια απορια.Αν το παρω απο Skroutzομαγαζο θα εχει κανονικα Ελληνικα στο πενακι?????????

 

 

Πλακα κανω ρε απλα ηθελα να σας ξενερωσω λιγο :lol: Αλλη ερωτηση εχω.Το ψαξα με το search αλλα δεν εβγαλε κατι σχετικο.Παιζει να παρει το φοβερο αυτο τηλεφωνο την 4.2 για να εχουμε Photosphere?Επαιξα λιγο σε ενα Nexus φιλου και επαθα πλακα.Κατα τα αλλα περιμενω και εγω την επιδοτηση απο Wind που θα ειναι κανα 350αρι και το χτυπαω κατευθειαν.Με τα γαιδουροχερια που εχω (ειμαι και 2 μετρα κορμι τι να λεμε) θα μου ειναι σαν νορμαλ τηλεφωνο πιστευω :p

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Θελω και εγω να παρω το Note II αλλα εχω μια απορια.Αν το παρω απο Skroutzομαγαζο θα εχει κανονικα Ελληνικα στο πενακι?????????

 

 

Πλακα κανω ρε απλα ηθελα να σας ξενερωσω λιγο :lol: Αλλη ερωτηση εχω.Το ψαξα με το search αλλα δεν εβγαλε κατι σχετικο.Παιζει να παρει το φοβερο αυτο τηλεφωνο την 4.2 για να εχουμε Photosphere?Επαιξα λιγο σε ενα Nexus φιλου και επαθα πλακα.Κατα τα αλλα περιμενω και εγω την επιδοτηση απο Wind που θα ειναι κανα 350αρι και το χτυπαω κατευθειαν.Με τα γαιδουροχερια που εχω (ειμαι και 2 μετρα κορμι τι να λεμε) θα μου ειναι σαν νορμαλ τηλεφωνο πιστευω :p

Ελεος ρε φιλε!! Ελεος!! Εχεις πολυ διαβασμα... (πλακα κανω ε)

Κοιτα το Photosphere ειναι το μεσα στο apk της καμερας του android 4.2 οποτε εαν εχεις ρουταρισμενο κινητο το περνας πχ απο xda η μπορεις να περασεις καποια custom rom (εγω εχω την omega 7.3) που να το εχει μεσα! Τωρα οταν με το καλο αναβαθμισει η samsung το note2 σε 4.2 ελπιζω να το συμπεριλαβει και επισημα...

Edited by funk

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε φιλε!! Ελεος!! Εχεις πολυ διαβασμα... (πλακα κανω ε)

Κοιτα το Photosphere ειναι το μεσα στο apk της καμερας του android 4.2 οποτε εαν εχεις ρουταρισμενο κινητο το περνας πχ απο xda η μπορεις να περασεις καποια custom rom (εγω εχω την omega 7.3) που να το εχει μεσα! Τωρα οταν με το καλο αναβαθμισει η samsung το note2 σε 4.2 ελπιζω να το συμπεριλαβει και επισημα...

 

Τα χω διαβασει ολα ρε μην αγχωνεστε.Εχω βαρεθει και εγω να τα λεω στο thread του NeoV,θα ημουνα απλα τραγικος αν ξεκινουσα να ρωτησω κατι πριν διαβασω τα αντιστοιχα topic του Note II...Αυτο το εχει δοκιμασει κανεις?Δλδ να παρει το apk του photosphere απο Nexus και να το περασει χειροκινητα στο Note?Θα συνεργαζεται κανονικα?Λογικα θα θελει και move με Root Explorer στα Apk του System για να γινει και εφαρμογη συστηματος ετσι?Αλλιως παμε σε Omega εννοειται να υποστηριξουμε και τα δικα μας παιδια,αλλα αυτο θα αργησει λιγο.Τετοιο κτηνος δε νομιζω να χρειαζεται custom rom για να αποδωσει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Θελω και εγω να παρω το Note II αλλα εχω μια απορια.Αν το παρω απο Skroutzομαγαζο θα εχει κανονικα Ελληνικα στο πενακι?????????

 

 

Πλακα κανω ρε απλα ηθελα να σας ξενερωσω λιγο :lol: Αλλη ερωτηση εχω.Το ψαξα με το search αλλα δεν εβγαλε κατι σχετικο.Παιζει να παρει το φοβερο αυτο τηλεφωνο την 4.2 για να εχουμε Photosphere?Επαιξα λιγο σε ενα Nexus φιλου και επαθα πλακα.Κατα τα αλλα περιμενω και εγω την επιδοτηση απο Wind που θα ειναι κανα 350αρι και το χτυπαω κατευθειαν.Με τα γαιδουροχερια που εχω (ειμαι και 2 μετρα κορμι τι να λεμε) θα μου ειναι σαν νορμαλ τηλεφωνο πιστευω :p

 

Φίλε μου.Το παρήγγειλα από το birdphone.gr και Πρώτα Ο Θέος Δευτέρα θα το έχω.Τους ρώτησα διάφορα όπως και την ερώτηση που έκανες εσύ περί Ελληνικά και μου είπαν πώς κανονικά θα έχει Ελληνικά και όλους τους κανόνες της Samsung ώς συσκευή Ευρωπαϊκής ένωσης.Ενημερωτικά στο λέω επειδή ρώτησες έστω και για πλάκα ;) Και γενικά φάνηκαν πολύ εξυπηρετικοί και εξηγημένοι από αυτό το κατάστημα.Θα το δώ με το καλό και θα τσεκάρω κι όλας.Ένας φίλος εδώ που το είχε πάρει απο το birdphone είπε ότι όλα είναι μια χαρά κανονικά.Όσο για την 4.2 δεν γνωρίζω κάτι ακόμα.Για 4.1.2 ξέρω πώς σίγουρα θα κυκλοφορήσει σύντομα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...