Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι rooted αλλα απλως θελω να κανω reset τα στατιστικα που μας δειχνει στην μπαταρια.οχι calibration.εχω κολλησει και δεν θυμαμαι πως γινεται.

 

Έχεις κάνει ρουτ με Cwm του Chainglou; Αν ναι μπες recovery (power +home+voloume up) πατάς την επιλογή advance (κάτω κάτω) και μετά πατάς wipe battery stats.:)

Αν όχι κάνε αυτό που σου έγραψε ο Αργύρης.:)

 

@Αργύρη να σου πω την αλήθεια δεν ήξερα την διαδρομή του αρχείου και το έκανα πάντα με recovery.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετο ή και σχετικο... Δεν είχαν "πει" ότι απαγορεύεται να υπάρχει επιλογή απενεργοποίησεις του ήχου της κάμερας;

 

Πάντως ούτε το δικό μου έχει τέτοια επιλογή ρύθμισης :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ή και σχετικο... Δεν είχαν "πει" ότι απαγορεύεται να υπάρχει επιλογή απενεργοποίησεις του ήχου της κάμερας;

 

Πάντως ούτε το δικό μου έχει τέτοια επιλογή ρύθμισης :o

 

Στις official δεν υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης του ηχου.Μονο σε custom rom μπορεις να βρεις επιλογη για απενεργοποιηση :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έπεσε κι έμενα. 'Εκανε 3 τούμπες . Σε κάθε μία έσκαγε με διαφορετική πλευρά. Σε θυμήθηκα και παγωσα μεχρι να το δοκμάσω.

Ευτυχώς όχι μόνο δεν έπαθε τίποτα αλλά διορθώθηκε ένα προβληματάκι. πολλές φορές όταν πλησίαζε εκανε γραμμές χωρίς να ακουμπάω την επιφάνεια της οθόνης.

Πλέον δεν το κάνει. :)

 

Πάλι καλά. Τουλάχιστον να ξέρω ότι δεν συμβαίνει συχνά. Πάντως από μία μικρή έρευνα στο internet διαπίστωσα πως γενικά είναι εύκολο να απορρυθμιστεί από πεσίματα. Κάτω από το κουμπάκι έχει 2 ποτενσιόμετρα τα οποία ρυθμίζουν την ευαισθησία, αυτά με τους κραδασμούς μπορεί να γυρίσουν και να έχουμε φαινόμενα όπως το να κάνει κλικς χωρίς να ακουμπάει την οθόνη.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μ' αρέσουν τα φτερά και πούπουλα του official wallpaper, έφτιαξα κάτι που πιστεύω ταιριάζει καλύτερα στο titanium grey Note.

 

http://img846.imageshack.us/img846/3038/screenshot2012111800331.png

 

Αν σας αρέσει θα το βρείτε εδώ http://db.tt/Np8vhZpZ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Swype είναι κλάσεις ανώτερο από το πληκτρολόγιο της Samsung. Και έχει και αναγνώριση γραφής στα Ελληνικά και το ; μια χαρά φαίνεται πλέον

 

Ποιο είναι αυτό που λες;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό που λες;

 

Φανταζομαι εννοει το κλασικο swype http://www.swype.com/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εννοει το κλασικο swype http://www.swype.com/

 

Το δοκίμασα. Απλά απίστευτο. Βέβαια έχω συνηθίσει να σηκώνω τα δάχτυλα από την οθόνη όταν γράφω αλλά η ταχύτητα δεν συγκρίνεται...

 

edit: Τελικά αργώ λίγο με το swype θέλει συνήθεια.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Settings> S Pen και εκει θα βρεις την επιλογη.

 

Σε ευχαριστω το βρηκα απλα επρεπε να το γυρισω στα Αγγλικα γιατι η ελληνικη μεταφραση ειναι άθλια.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Απλά απίστευτο. Βέβαια έχω συνηθίσει να σηκώνω τα δάχτυλα από την οθόνη όταν γράφω αλλά η ταχύτητα δεν συγκρίνεται...

 

edit: Τελικά αργώ λίγο με το swype θέλει συνήθεια.

 

Στην αναγνώριση της γραφής όμως είναι σε νηπιακό στάδιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην αναγνώριση της γραφής όμως είναι σε νηπιακό στάδιο.

 

Υποθέτω εννοείς την γραφίδα, δεν το δοκίμασα. Τώρα που το είπες εσύ, το ενεργοποίησα. Δεν είναι καθόλου νηπιακό, είναι στο μηδέν! Δεν πιάνει σχεδόν τίποτα. Αυτό που έχει η samsung είναι πολύ καλό κατά την άποψή μου, το έχω δοκιμάσει και στα Αγγλικά και στα Ελληνικά. Μάλιστα κάποιοι φίλοι έκαναν επίτηδες χάλια γράμματα, προσωπικά δεν καταλαβαινα τι γράφανε και της samsung το πρόγραμμα καταλάβαινε και παθαίναμε πλάκα όλοι μαζί. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αναγνωρίζει την γραφίδα . Δεν έχω κανένα πρόβλημα . Πάντως στο πληκτρολόγιο είναι πολύ καλύτερο από αυτό της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αναγνωρίζει την γραφίδα . Δεν έχω κανένα πρόβλημα . Πάντως στο πληκτρολόγιο είναι πολύ καλύτερο από αυτό της Samsung

 

Δοκίμασε να γράψεις ένα κείμενο και θα καταλάβεις.

Εκτός οτι δεν βρίσκει τις περισσότερες λέξεις, δεν αποτυπώνει τα γράμματα και δεν βλέπεις τι έχεις γράψει μέχρι να εμφανιστεί η λέξη.

Το πληκτρολόγιο της Samsung στην κανονική πληκτρολογιση θέλει διαφορετικό τρόπο χρήσης.

Διαθέτει την έξυπνη γραφή. Πρέπει όταν γράφεις να κοιτάζεις την μπάρα που σου δίνει τις πιθανές επόμενες λέξεις και να πατάς πάνω τους.

Θα δεις πόσο πιο γρήγορα γράφει από κάθε άλλο πληκτρολόγιο. Σπάνια χρησιμοποιώ την swype μέθοδο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω το τι λες. Έτσι είναι. Δεν βλέπω το τι γράφω με το πενάκι αλλά και πάλι όμως δεν υπάρχει πρόβλημα. Μετά το βγάζει σωστά. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα με την Samsung. Το multiwindow, που δεν μπορούμε να το τροποποιήσουμε, τα toggles το ίδιο, και γιατί έβγαλαν το Swype όπως είχαμε στο Note1 . Πρέπει δηλαδή να πειράξουμε το τηλέφωνο για να έχουμε τα πρώτα δύο σε άριστη λειτουργία ; ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μ' αρέσουν τα φτερά και πούπουλα του official wallpaper, έφτιαξα κάτι που πιστεύω ταιριάζει καλύτερα στο titanium grey Note.

 

 

Αν σας αρέσει θα το βρείτε εδώ http://db.tt/Np8vhZpZ

Kai πως μπαινει αυτο,θελει να αλλαξεις τις εργοστασιακες ρυθμισεις;

Και κατι αλλο.

Την επιλογη για αυτοματες ενημερωσεις,να την κλικαρω,ή ειναι επικινδυνο να κατεβασει παπαδες εκτος wifi,και να με χρεωσει πολυ;

 

Δοκίμασε να γράψεις ένα κείμενο και θα καταλάβεις.

Εκτός οτι δεν βρίσκει τις περισσότερες λέξεις, δεν αποτυπώνει τα γράμματα και δεν βλέπεις τι έχεις γράψει μέχρι να εμφανιστεί η λέξη.

Το πληκτρολόγιο της Samsung στην κανονική πληκτρολογιση θέλει διαφορετικό τρόπο χρήσης.

Διαθέτει την έξυπνη γραφή. Πρέπει όταν γράφεις να κοιτάζεις την μπάρα που σου δίνει τις πιθανές επόμενες λέξεις και να πατάς πάνω τους.

Θα δεις πόσο πιο γρήγορα γράφει από κάθε άλλο πληκτρολόγιο. Σπάνια χρησιμοποιώ την swype μέθοδο.

Ειναι σαφως καλυτερο απο το iPad 3,που σε κρεμαει αν δεν προσεχεις και μπορει και να σε εκθεσει ακομη,πετωντας περιεργες λεξεις.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το σκεφτομαι επικινδυνα το note2 βαρεθηκα να περιμενω το nexus4 αλλα και να μην ξερω ποτε μπορει να το εχω....

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το σκεφτομαι επικινδυνα το note2 βαρεθηκα να περιμενω το nexus4 αλλα και να μην ξερω ποτε μπορει να το εχω....

 

Σκεφτόμενος έτσι ακριβώς χθες, αγόρασα το Note II!

 

Amazing μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το σκεφτομαι επικινδυνα το note2 βαρεθηκα να περιμενω το nexus4 αλλα και να μην ξερω ποτε μπορει να το εχω....

Αν δεν σε πειράζει το μέγεθος, προχώρα άφοβα, είναι το απόλυτο εργαλείο. Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι κάτοχοι λένε τα καλύτερα. Είναι το μόνο κινητό που με κάνει να χαμογελάω και να μη με πειράζει ό,τι και αν λένε οι δίπλα, δεν πάνε να το λένε παντόφλα, μεγάλο κτλ ...τόσα ξέρουν τόσα λένε!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμενος έτσι ακριβώς χθες, αγόρασα το Note II!

 

Amazing μέχρι τώρα...

 

Αν δεν σε πειράζει το μέγεθος, προχώρα άφοβα, είναι το απόλυτο εργαλείο. Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι κάτοχοι λένε τα καλύτερα. Είναι το μόνο κινητό που με κάνει να χαμογελάω και να μη με πειράζει ό,τι και αν λένε οι δίπλα, δεν πάνε να το λένε παντόφλα, μεγάλο κτλ ...τόσα ξέρουν τόσα λένε!

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!!:D Νομιζω θα μπορεσω να ξεπερασω το μεγεθος της συσκευης σχετικα γρηγορα εαν υπολογισω τις δυνατοτητες αλλα και την διαρκεια της μπαταριας..

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!!:D Νομιζω θα μπορεσω να ξεπερασω το μεγεθος της συσκευης σχετικα γρηγορα εαν υπολογισω τις δυνατοτητες αλλα και την διαρκεια της μπαταριας..

 

Το πρόβλημα είναι μετά.Δεν ξαναγυρίζεις σε μικρότερο κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Kai πως μπαινει αυτο,θελει να αλλαξεις τις εργοστασιακες ρυθμισεις;

Και κατι αλλο.

Την επιλογη για αυτοματες ενημερωσεις,να την κλικαρω,ή ειναι επικινδυνο να κατεβασει παπαδες εκτος wifi,και να με χρεωσει πολυ;

 

Για να βαλεις το wallpaper?Οχι.Απλα κατεβασε τη φωτο και επελεξε τη σαν wallpaper.

Για τις αυτοματες ενημερωσεις,δεν τις κατεβαζει αν δεν εισαι σε wifi.Φανταζομαι η ρομ σου δεν εχει στις ενημερωσεις,επιλογη για κατεβασμα μεσω wifi(η lj1 δεν το εχει,η lj3 το εχει)

Οποτε μην ανησυχεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Δεν ξερω αν ειμι off topic,αλλα δεν ηξερα που να βαλω την ερωτηση μου.

Εχω ενα smart wireless headset,BT δηλαδη της Sony,το οποιο δουλευε μια χαρα με το S3,αλλα τωρα θελω να το ταιριαξω με το Νοte II,και δεν τα καταφερνω.

Καμια υποδειξη;

Εdit.

Τελικα συνδεθηκε και μιλαει,αλλα δεν εγινε πληρης συνδεση,και ετσι δεν αναβουν και τα 4 εικονιδια του ΒΤ.

Αν καποιος εχει αυτο το ΒΤ ,και ο Νοte 2,ας γραψει κατι.

Η ειρωνεια ειναι οτι με το S3 δουλεψε μια χαρα και απο την αρχη.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Εχθες ειδα για πρωτη φορά το νοτε 2. Ακουγα για το μέγεθος οτι ειναι τεράστιο κτλ κτλ αλλα εμενα μου φάνηκε νορμαλ το μέγεθος. Με τον αντιχειρα μου ανετα φτανω τα παντα σε ολη την οθονη. Ισως να παιζει ρολο το οτι ειμαι 2.06 σε υψος με οτι αυτό συνεπάγεται. :)

Ενω πηγαινα για το 920 τωρα αυτο το τηλεφωνακι μου αλλαξε τα σχεδια και μάλλον τέλος του μηνός θα το παρω. Σε ασπρο φυσικα γιατι το γκρι δείχνει μικροτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να παιζει ρολο το οτι ειμαι 2.06 σε υψος με οτι αυτό συνεπάγεται. :)

Φίλε sado αν φαινόταν και σε εσένα μεγάλο τότε όντως θα είχαμε πρόβλημα! Πέρα από την πλάκα πάντως, μετά το αρχικό σοκ που έχει όποιος γνωστός μου το βλέπει, όλοι το βουλώνουν και το γλυκοκοιτάνε μετά από λίγο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι δεν υποστηριζει 4g δεν ειναι μειον?

ηδη δειλα δειλα αρχισαν οι πρωτες διαφημίσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...