Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Google τα έφτιαξε τα προβλήματα του bluetooth με την 4.4.3 από ότι διάβαζα. Η Samsung τόσο δύσκολο είναι να δώσει το update να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

Εκανες τα παραπανω που ειπα σχετικα με reset του bt κλπ να δεις αν αλλαζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το reset του bluetooth το έχω κάνει καθώς και να δοκιμάσω αλλά 4 bluetooth headphones χωρίς αποτέλεσμα. Hard reset δεν πρόκειται να κάνω καθώς υπάρχουν πάμπολλες αναφορές στο διαδίκτυο ότι δε λύνει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το reset του bluetooth το έχω κάνει καθώς και να δοκιμάσω αλλά 4 bluetooth headphones χωρίς αποτέλεσμα. Hard reset δεν πρόκειται να κάνω καθώς υπάρχουν πάμπολλες αναφορές στο διαδίκτυο ότι δε λύνει το πρόβλημα.

 

Μαλιστα.Στο δικο μου παντως το bt γαζωνε, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το προβλημα το βλεπετε σε ολες τις 4.4.2?

Με βαλατε στην πριζα και ζευγάρωσα πριν ενα sony sbh20 με το note 2 της γυναικας μου και ηταν κατι παραπανω απο υποδειγματικη η εμβέλεια του.Το νοτελι εχει ισπανικο region και ειναι με 4.4.2 ΝΕ1

 

Πάρη εγώ έκανα reset στο bt και στο τηλ χωρίς κάποια αλλαγή. Ναι στην 4.4.2 εμφανίστηκε το πρόβλημα. Εγώ έχω γαλλικό.

Και ναι όντως είναι τραγική η εμβέλεια. Αν παρεμβληθεί κάτι ειδικά, χαθήκαμε... :p

Link to comment
Share on other sites

Πάρη εγώ έκανα reset στο bt και στο τηλ χωρίς κάποια αλλαγή. Ναι στην 4.4.2 εμφανίστηκε το πρόβλημα. Εγώ έχω γαλλικό.

Και ναι όντως είναι τραγική η εμβέλεια. Αν παρεμβληθεί κάτι ειδικά, χαθήκαμε... :p

 

Γιατι ρε γμτ ??..μηπως ειναι θεμα σε ρομς συγκεκριμενων regions?

Καποιος τολμηρος να φλασαρει καποια αλλη ρομ για να δουμε τι παιζει?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε γμτ ??..μηπως ειναι θεμα σε ρομς συγκεκριμενων regions?

Καποιος τολμηρος να φλασαρει καποια αλλη ρομ για να δουμε τι παιζει?

 

Μετά από τις χαμένες κλήσεις μου φαίνεται παράδεισος η μικρή εμβέλεια.. :lol:

 

Αν κάνει κάποιος πείραμα με άλλη ρομ ας ενημερώσει..

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Εχω ελληνικο, περιμενω πως και [πως να ερθει η αναβαθμιση, ν τελειωνω με τις χαμενες κλησεις !!!!! Ας ελπισουμε οτι θα λειτουργει και σωστα το bluetooth. καποιος ειχε πει οτι δεν εχει προβλημα με την εμβελεια του bluetooth, ας μα ς πει ποιας χωρας ειναιη ρομ του μπας και βγαλουμε καμια ακρη με το ποια ρομ ειναι η καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ελληνικο, περιμενω πως και [πως να ερθει η αναβαθμιση, ν τελειωνω με τις χαμενες κλησεις !!!!! Ας ελπισουμε οτι θα λειτουργει και σωστα το bluetooth. καποιος ειχε πει οτι δεν εχει προβλημα με την εμβελεια του bluetooth, ας μα ς πει ποιας χωρας ειναιη ρομ του μπας και βγαλουμε καμια ακρη με το ποια ρομ ειναι η καλυτερη.

 

Δεν το βλέπω jimmys και εγώ ελληνικό εχω

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεθεί κάτοχος branded Cosmote να μας πει τι γίνεται. Αν το πάρουμε αντίστροφα, το οτι δεν έχουν εμφανιστεί στα φόρουμ κάτοχοι να ζητάνε βοήθεια στο θέμα εμβέλειας bt είναι καλός οιωνός.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31972

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεφερα εχθές μετά από δοκιμή ότι το bt σε ισπανικό δουλεύει άψογα. Το δοκίμασα σε απόσταση περίπου 10 μετρων και σε διαφορετικα δωματια το bt απο το κινητο.Κανένα απολύτως πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεφερα εχθές μετά από δοκιμή ότι το bt σε ισπανικό δουλεύει άψογα. Το δοκίμασα σε απόσταση περίπου 10 μετρων και σε διαφορετικα δωματια το bt απο το κινητο.Κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Με τις κλησεις εχεις προβλημα? ...ξερεις το γνωστο που λεμε καιρο τωρα.Να μην σε ακουνε, να μην τους ακους ξαφνικα, να κλεινει η γραμμη... τετοια πραγματα? Ειχες παλια προβληματα τετοια και τωρα ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Με τις κλησεις εχεις προβλημα? ...ξερεις το γνωστο που λεμε καιρο τωρα.Να μην σε ακουνε, να μην τους ακους ξαφνικα, να κλεινει η γραμμη... τετοια πραγματα? Ειχες παλια προβληματα τετοια και τωρα ολα οκ?

 

Κοίτα, το note αυτό είναι της γυναίκας μου και δεν κάνει πολλά τηλεφωνήματα για να διαπιστώσει πρόβλημα, αλλά όσες φορές μιλάμε μεταξύ μας δεν παρατηρήσαμε κάτι.Να πω βέβαια ότι δεν χρησιμοποιεί bt.Όταν είχα κι εγώ το 2 κάτι θέματα τέτοια μου είχαν προκύψει και το είχα αναφέρει, ήταν γενικό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος galaxy note 2 και καταλάθος στην εγκατάσταση ενός δικτύου wi-fi πάτησα να υπάρχει κάποιος κωδικός ο οποίος τελικά είναι και ο κωδικός κλειδώματος οθόνης τον οποίον πλεον δε μπορώ να παρακάμψω και ότνα πηγαίνω από τις ρυθμίσεις κλέιδωμα οθόνης για να το απενεργοποιήσω δεν υπάρχει επιλογή παρά μόνο κλείδωμα με pin. Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς συμβάινει και πως μπορώ να το διορθώσω??? Παρακαλώ διαφωτίστε με τις γνώσεις σας. Edited by giorgos_gtc
Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Πάρη εγώ έκανα reset στο bt και στο τηλ χωρίς κάποια αλλαγή. Ναι στην 4.4.2 εμφανίστηκε το πρόβλημα. Εγώ έχω γαλλικό.

Και ναι όντως είναι τραγική η εμβέλεια. Αν παρεμβληθεί κάτι ειδικά, χαθήκαμε... :p

 

Εγώ με γαλλικό και sony SBH52 σε 8-10 μέτρα και δυο τοίχους ενδιάμεσα παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να ερθει αυτη η ρημαδα η αναβαθμιση στις ελληνικες unbrended συσκευες να δοκιμασω 2 bluetooth που εχω να δω τι γινεται. Ενα samsung και ενα sony, αλλα αναβαθμιση δεν βλεπω! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με γαλλικό και sony SBH52 σε 8-10 μέτρα και δυο τοίχους ενδιάμεσα παίζει μια χαρά.

Εγώ πάντως με Plantronics Marque 2 και με Samsung HS3000 έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κοινού.

Μετά από μία πτώση μου έσπασαν τα κουμπώματα του battery cover και τώρα δεν εφαρμόζει καλά. Από που μπορούμε να πάρουμε αυθεντικό battery cover με ενσωματωμένη την κεραία του NFC γιατί στην samsung που ρώτησα δεν είχαν ιδέα;

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει κάτι για το συγκεκριμενο θεμα????

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος galaxy note 2 και καταλάθος στην εγκατάσταση ενός δικτύου wi-fi πάτησα να υπάρχει κάποιος κωδικός ο οποίος τελικά είναι και ο κωδικός κλειδώματος οθόνης τον οποίον πλεον δε μπορώ να παρακάμψω και ότνα πηγαίνω από τις ρυθμίσεις κλέιδωμα οθόνης για να το απενεργοποιήσω δεν υπάρχει επιλογή παρά μόνο κλείδωμα με pin. Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς συμβάινει και πως μπορώ να το διορθώσω??? Παρακαλώ διαφωτίστε με τις γνώσεις σας.

 

Κάποιος που να γνωρίζει κάτι για το συγκεκριμενο θεμα????

Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει κάτι για το συγκεκριμενο θεμα????

 

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή οπότε δεν γνωρίζω να σου απαντήσω ακριβώς αλλά φαντάζομαι με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα επανέλθει (μαζί με αυτό και όλα τα υπόλοιπα οπότε πάρε backup..).

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούν την ελληνική οικονομία είναι off topic και μεταφέρθηκαν εκεί που έπρεπε ;). Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα μας :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos...δεν είχα καταλάβει ότι το κινητό υγραινοταν και τελικά όταν το κατάλαβα η κάμερα είχε γεμίσει με φυσαλίδες και όταν άνοιξα την κάμερα οι φωτογραφίες έδειχναν θολές...τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos...δεν είχα καταλάβει ότι το κινητό υγραινοταν και τελικά όταν το κατάλαβα η κάμερα είχε γεμίσει με φυσαλίδες και όταν άνοιξα την κάμερα οι φωτογραφίες έδειχναν θολές...τι να κάνω?

 

Ανοιξε το και καθαρισε το, δεν βλεπω αλλη λυση. Υπαρχουν βιντεο στο youtube. Εγω εχω ενα,εκτος του δικου μου, και το εχω ανοιξει 5 φορες σε 2 μερες :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..ο αδελφος μου εχει το νοτε 2 με 4.1.2 ρουταρισμενο. θελει να βαλει τη 4.4 και εχουμε καποιες ερωτησεις για αυτη.

1) το μπλουτουθ τελικα το έφτιαξαν (εμβέλεια, αποσυνδέσεις κτλ)?

2) αν το ρουταρει θα χαθει για παντα η εγγύηση (νοξ)?

3) υπάρχει κατι που πρεπει να προσέξουμε κατα το φλασαρισμα?

4) εναν εύκολο τροπο/ οδηγο για efs backup ?

5) αυτη τη ρομ την εχει δοκιμάσει κανενας ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732780) , αξίζει?

6) απο τις στοκ ποιας χωράς προτείνεται?

 

σορι για το κατεβατό..:O

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τροποποίηση του note 2 με custom roms οπότε καλύτερα να απευθυνθείς εκεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345660

 

Για την πρώτη σου ερώτηση μπορείς απλά να κοιτάξεις τις προηγούμενες 2 σελίδες όπου έχει συζητηθεί εκτενώς το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...