Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 10+μέρες συμβίωσης με την κιτ κατ μπορώ να πω με σχεδόν 100% σιγουριά, πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζαμε πολλοί με την 4.3 και την 4.1.2 σχετικά με το ότι δεν μας άκουγε ο συνομιλητής ή δεν τον ακούγαμε εμείς πλέον δεν υπάρχει. Το Note 2 πλέον είναι το πιο απροβλημάτιστο κινητό εκεί έξω. Πιο απροβλημάτιστο και από το 3άρι το οποίο επίσης έχω...

 

Επιβεβαιώνω κι εγω για το θέμα της ομιλίας, μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Υπαρχει ένα και μόνο ενα θέμα με το δικό μου Note2 πλέον κι αυτό είναι το πολύ αδύναμο σήμα εκπομπής του bluetooth.

Επίσης δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο το καινούριο Snote, το οποιο χρησιμοποιούσα παράλληλα με το κλασικό Snote και αυτό το ότι να'ναι, (μια στο δίνω, μία στο παιρνω) είναι κάτι που δεν το εκτίμησα καθόλου. Ευτυχώς εκεί έγραφα τα ψιλολογια και όχι σοβαρή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα απιθανη..

https://db.tt/ZZtIxDsS

 

δωσε φιλε μου λινκ και μερικες παραπανω πληροφοριες αν μπορεις?

Link to comment
Share on other sites

πoια η διαφορα μεταξύ Samsung Galaxy Note II με το Samsung Galaxy Note II (LTE Non Regional) κ πως μπορω να ξεχωρισω ενα μεταχειρησμενο note2 αν ειναι απλο η LTE? στην τιμη τι διαφορα εχουν?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

πoια η διαφορα μεταξύ Samsung Galaxy Note II με το Samsung Galaxy Note II (LTE Non Regional) κ πως μπορω να ξεχωρισω ενα μεταχειρησμενο note2 αν ειναι απλο η LTE? στην τιμη τι διαφορα εχουν?

 

Το LTE,δεν εχει ραδιοφωνο.Στην τιμη,το LTE,ειναι κανα κατοσταρικο ακριβοτερο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη, μου ήρθε ota η αναβάθμιση σε kitkat. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν έχω αναδίπλωση κειμένου με διπλό tap μετά από zoom σε gmail και γενικότερα και σε άλλες εφαρμογές. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

δωσε φιλε μου λινκ και μερικες παραπανω πληροφοριες αν μπορεις?

 

Την ρομ μπορεις να την βρεις εδω. Ερχεται απο σαουδικη αραβια μερια και δεν υπαρχει στο xda. Πολλες παραμετροποιησεις και γενικα σταθερη και γρηγορη! https://www.youtube.com/watch?v=AMLsTGUlh5s

http://www.android-hilfe.de/samsung-firmware-basierende-custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note-2/553854-rom-4-4-2-tw-kitkat-blacktox-v-4-1-3-9-4-14-s5-note3-stabil-schnell.html

Εχει και ελληνικα γιαυτους που θελουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το LTE,δεν εχει ραδιοφωνο.Στην τιμη,το LTE,ειναι κανα κατοσταρικο ακριβοτερο.

 

στο skroutz εχουν 1 ευρω διαφορα μεταξυ τους.....:p:p:p

το lte αν δεν κανω λαθος εχει 4G ενω το απλο οχι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Προσπάθησα να περάσω μια καινούρια ρομ ,η αλήθεια είναι με μεγαλύτερη επιτυχία απο την προηγούμενη φορα που μπλόκαρε εντελώς το τηλ.:-))), αλλά τώρα ενώ μου εμφάνίσε to wallpaper του s5 και έκανε διαφορετικό ήχο όταν άνοιξε ,δεν μπορεί να συνδεθεί στο wifi για να συνεχίσω... Καμιά βοήθεια;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ακούστε το παλαβό! Πήρα την Τετάρτη ένα galaxy s4 mini στην γυναίκα μου για να μπορούμε να κάνουμε βιντεοκλήσεις μέσω 3G. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες μου κανένα τηλέγωνο δεν έκανε βιντεικλήση στο άλλο (έβγαζε μήνυμα αδυναμία κλήσης και το γύριζε σε φωνητική). Από το Note μου κάνω σε άλλους κανονικά βιντεοκλήσεις. Πάω σήμερα στη Vodafone στο Mall με το Note το δικό μου και το s4 mini. Δοκιμάσαμε με τα παιδιά εκεί και με κανένα τρόπο δεν μπορούσε να κάνει βιντεοκλήση το ένα στο άλλο. Δοκιμάσαμε με ένα άλλο Note το mini του έκανε βιντεοκλήση το Note όχι. Πήραμε έναν φίλο που έχει ένα αρχαίο Nokia κανονικά η βιντεοκλήση. Τελικά θα κάνουν ερώτημα στην Samsung. Αν έχει κανείς ιδέα ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Μένει πίσω το S3, δεν θα πάρει KitKat (4.4.x)

http://www.sammobile.com/2014/05/08/samsung-officially-confirms-no-kitkat-for-galaxy-s-iii-gt-i9300-and-galaxy-s-iii-mini/

 

Να δούμε εμάς σε ποια έκδοση θα μας σταματήσει

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Μένει πίσω το S3, δεν θα πάρει KitKat (4.4.x)

http://www.sammobile.com/2014/05/08/samsung-officially-confirms-no-kitkat-for-galaxy-s-iii-gt-i9300-and-galaxy-s-iii-mini/

 

Να δούμε εμάς σε ποια έκδοση θα μας σταματήσει

 

Γιατι το note 2 την πηρε; Το δικο μου ελληνικο ΚΟΤΕ τιποτα ακομα .

Link to comment
Share on other sites

Δες το όλο θέμα από την καλή. Αν τύχει και έχει θεματάκια η kit kat εμείς θα είμαστε ήδη ενήμεροι

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δες το όλο θέμα από την καλή. Αν τύχει και έχει θεματάκια η kit kat εμείς θα είμαστε ήδη ενήμεροι

 

σιγουρα θα εχει καποια θεματα...εδω και τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια με την Sammy .

ΛΕς και δεν μπορουν να βρουν σωστους προγραμματιστες..

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα εχει καποια θεματα...εδω και τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια με την Sammy .

ΛΕς και δεν μπορουν να βρουν σωστους προγραμματιστες..

 

Την έχω εδώ και καμιά 15αρια μέρες την 4.4.2 τη γαλλική. Το τηλέφωνο πετάει, η μπαταρία είναι καλύτερη από ποτέ και το θέμα με τις κλήσεις που δεν σε άκουγε ο συνομιλητής ή δεν τον άκουγες κάποιες φορές εξαλείφθηκε πλήρως. Για μένα είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έχω πάρει σε smartphone ως ώρας και πίστεψε με έχω αλλάξει πάρα πολλά τηλέφωνα. Έχω και το Note 3 το οποίο με την κιτ κατ έχασε πολύ στο θέμα της μπαταρίας. Σκέψου ότι σκέφτομαι να δώσω το 3 και να μείνω με το 2... Μπράβο στη Σάμυ για την σοβαρή ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ που μας έδωσε. Μετά το φιάσκο της 4.3 στο S3 την είχε φοβηθεί το μάτι μου. Στο Note 2 όμως έδωσε αυτό που έπρεπε. Όσοι δεν την έχετε βάλει χάνετε:)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και καμιά 15αρια μέρες την 4.4.2 τη γαλλική. Το τηλέφωνο πετάει, η μπαταρία είναι καλύτερη από ποτέ και το θέμα με τις κλήσεις που δεν σε άκουγε ο συνομιλητής ή δεν τον άκουγες κάποιες φορές εξαλείφθηκε πλήρως. Για μένα είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έχω πάρει σε smartphone ως ώρας και πίστεψε με έχω αλλάξει πάρα πολλά τηλέφωνα. Έχω και το Note 3 το οποίο με την κιτ κατ έχασε πολύ στο θέμα της μπαταρίας. Σκέψου ότι σκέφτομαι να δώσω το 3 και να μείνω με το 2... Μπράβο στη Σάμυ για την σοβαρή ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ που μας έδωσε. Μετά το φιάσκο της 4.3 στο S3 την είχε φοβηθεί το μάτι μου. Στο Note 2 όμως έδωσε αυτό που έπρεπε. Όσοι δεν την έχετε βάλει χάνετε:)

 

Ενταξει μακαρι να ειναι ετσι φιλε ! Μεσω ODIN την περασες ;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μακαρι να ειναι ετσι φιλε ! Μεσω ODIN την περασες ;

 

ναι ναι, μέσω odin...εύκολη διαδικασία είναι. Κρίμα να περιμένετε πότε θα της καπνίσει της κοσμοτέ και της Samsung Hellas να δώσει την κιτ κατ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με ελληνικο τιποτα ακομα.Παντως την 4.3 την ειχε παρει σχετικα γρηγορα.

 

Τι γρήγορα? 1 μήνα και μετά απ την πρώτη χώρα που ήταν η Ινδία

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω αυτο με το bt να εχει διορθωθει ή να μην εμφανιστεί στην Ελληνικη. Καλυτερα ας αργησει και λιγο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...