Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πληρώσουν την ζημιά οι "φίλοι τεχνικοί"....

 

Δεν φαίνεται να είναι διατεθειμένοι μέχρι στιγμής, πάντως πήρα σμαρτεκ θελουν 160 και έτοιμο σε περίπου μία ώρα μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει ένα κατάστημα που να έχει αξιοπρεπείς θήκες για το Note 2 (όχι κινεζιές) στη Θεσσαλονίκη;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5012433#post5012433

 

Απλα τελειες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να είναι διατεθειμένοι μέχρι στιγμής, πάντως πήρα σμαρτεκ θελουν 160 και έτοιμο σε περίπου μία ώρα μου είπαν

 

ΚΑΚΩΣ τους άφησες να στο πειράξουν χωρίς να μιλήσεις με Σμαρτεκ για την εγγύηση. ΚΑΚΩΣ! Και στο είπανε κι εδώ μέσα.

Αλλά πήγες να κάνεις οικονομία και σου βγήκε ξινό. Ωραίοι "τεχνικοί" είναι οι φίλοι σου πάντως....:rolleyes:

Δυστυχώς πρέπει να τα σκάσεις τώρα. Να σου γίνει μάθημα την επόμενη φορά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε χαζομαρα παιδια... το ανοιξανε κατι φιλοι τεχνικοι αλλα οπως το ανοιξαμε να καθαρισουμε την καμερα στην δεξια μερια οπως κοιταμε το κινητο ειναι η καλοδιοταινια της οθονης και δεν αναβει η οθονη... σκιστικανε κατι καλωδιακια... δουλευει ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν δειχνει η οθονη τιποτα... αλλη οθονη απο οτι ειδα το 160αρι δεν το γλιτωνω... να το παω στην Smartec χωριςν α το πω δν παιζει θα το δουν ΑΜΕΣΩΣ.... εχω σκασει... δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να φαω... ειμαι ανεργος εδω και 3 χρονια, το κινητο ηταν ΔΩΡΟ, ποτε δεν ειχα τετοιο κινητο... δεν ξερω τι μπορω να κανω... να πουλησω τα οργανα μου μπας και παρω αλλο ? :P

Έπρεπε να το είχες πάει στη SMARTEC πρώτα και να έβλεπες τι μπορούν να κάνουν. Χρονικά όλα τα Note II καλύπτονται από εγγύηση γιατί δεν έχει κλείσει ακόμα διετία από τη στιγμή που βγήκαν στην αγορά. Επίσης έπρεπε να είχατε δει στο YouTube τα σχετικά videos που δείχνουν πώς το ανοίγουμε και με ποια σειρά βγάζουμε τα διάφορα εξαρτήματά του κτλ. Βιαστήκατε!

 

Η γνώμη μου είναι να το καταπιείς και να δώσεις τα 160 €. Μην ξεχάσεις να τους πεις και για το σκουπιδάκι στην κάμερα γιατί στο τέλος θα καταλήξεις εκεί που ξεκίνησες με 160 € λιγότερα. Μακάρι να υπήρχε κάτι οικονομικότερο αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο που να μπορείς να κάνεις...

 

Έχουν μαγνητικό κούμπωμα που δεν αρέσει καθόλου στον Wacom digitizer... :down:

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το multimedia dock και όταν συνδέω το Note με το ντοκ , πανω αριστερα στη μπάρα ειδοποιήσεων δεν εμφανίζεται οτι συνδέθηκε , ενώ λειτουργεί κανονικά και η φόρτιση και φλασακια-ποντικια.. Ξέρετε πως μπορώ να εμφανίσω το σηματάκι;;

Νομίζω πρέπει να έχεις ενεργό το all share. Αν έχεις κάποια custom 4.3 έχει βγει fix για να δουλεύει.

Ποιο dock έχεις διότι αυτές τις μέρες θα αγοράσω και γω το original.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να έχεις ενεργό το all share. Αν έχεις κάποια custom 4.3 έχει βγει fix για να δουλεύει.

Ποιο dock έχεις διότι αυτές τις μέρες θα αγοράσω και γω το original.

 

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EDD-S20JWEGSTA Αυτό έχω ..

 

Μάλλον δεν εμφανίζεται διότι διέγραψα εφαρμογές της σαμμυ .. :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σήμερα το πρωί ξυπνάω και το κινητό είναι στο 4% μπαταρία. Το βάζω για φόρτιση άρων άρων (αφού είχα ξεχάσει να το βάλω από το βράδυ) το αφήνω για λίγο φτάνει στο 10% και μετά τίποτα... Τί καλώδια άλλαξα, τι το σύνδεσα με το pc, τι του έβγαλα μπαταρία-sim-sd τίποτα. Δείχνει να φορτίζει όποτε θέλει για μερικά δευτερόλεπτα ανεβαίνει 1% και μετά σταματάει η φόρτιση. Κάποια στιγμή έδειχνε να φορτίζει συνεχόμενα, κλείνω την οθόνη βλέπω το led κόκκινο λέω ωραία ξεμπλόκαρε και το αφήνω καμιά ώρα. Το βγάζω από την φόρτηση μετά και τίποτα. Έδειχνε να φορτίζει αλλά τίποτα. Το τηλ το έχω root.

Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε χαζομαρα παιδια... το ανοιξανε κατι φιλοι τεχνικοι αλλα οπως το ανοιξαμε να καθαρισουμε την καμερα στην δεξια μερια οπως κοιταμε το κινητο ειναι η καλοδιοταινια της οθονης και δεν αναβει η οθονη... σκιστικανε κατι καλωδιακια... δουλευει ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν δειχνει η οθονη τιποτα... αλλη οθονη απο οτι ειδα το 160αρι δεν το γλιτωνω... να το παω στην Smartec χωριςν α το πω δν παιζει θα το δουν ΑΜΕΣΩΣ.... εχω σκασει... δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να φαω... ειμαι ανεργος εδω και 3 χρονια, το κινητο ηταν ΔΩΡΟ, ποτε δεν ειχα τετοιο κινητο... δεν ξερω τι μπορω να κανω... να πουλησω τα οργανα μου μπας και παρω αλλο ? :P

 

Γιατί πειράζετε κάτι για Το οποίο δεν έχετε ιδέα; Τώρα Smartec & σκάσε τον παρα...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έγινε χαζομαρα παιδια... το ανοιξανε κατι φιλοι τεχνικοι αλλα οπως το ανοιξαμε να καθαρισουμε την καμερα στην δεξια μερια οπως κοιταμε το κινητο ειναι η καλοδιοταινια της οθονης και δεν αναβει η οθονη... σκιστικανε κατι καλωδιακια... δουλευει ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν δειχνει η οθονη τιποτα... αλλη οθονη απο οτι ειδα το 160αρι δεν το γλιτωνω... να το παω στην Smartec χωριςν α το πω δν παιζει θα το δουν ΑΜΕΣΩΣ.... εχω σκασει... δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να φαω... ειμαι ανεργος εδω και 3 χρονια, το κινητο ηταν ΔΩΡΟ, ποτε δεν ειχα τετοιο κινητο... δεν ξερω τι μπορω να κανω... να πουλησω τα οργανα μου μπας και παρω αλλο ? :P

 

Και να θες δεν κόβονται τα καλώδια. Πως το κατάφεραν?

Link to comment
Share on other sites

Άμα σκαλίζουν το κινητό δυο άτομα ταυτόχρονα και καρπαζώνονται μεταξύ τους, του στιλ:

 

-φύγε βρε μ... άσε με να το τραβήξω!

-όχι βρε μ... δεν το κάνεις καλά, άσε με μένα...

-ρε μ... το γ..., θα σε γ...

-θα μου κ.. τα α...! χου ρε!

 

Δεν ξέρω αν έγινε κάτι σαν το συγκεκριμένο περιστατικό σε σένα, αλλά το έχω δει πρόσφατα αυτούσιο (χωρίς ίχνος υπερβολής) σε συνοικιακό κατάστημα κινητής τηλεφωνίας. Πίσω από έναν πάγκο δυο 15χρονα τσουλούφια πάλευαν πάνω από ένα galaxy ace ενός φουκαρά και δεν αμφιβάλω καθόλου για το τι κατάληξη θα είχε το άτυχο κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, τελικα μου το πληρωσαν & ολα καλα... 160 ππηγε το μαλι..

 

Αλλο θεμα ομως τωρα... ΚΑΜΜΕΝΟ PIXEL ΚΑΜΕΡΑΣ.... Επειδη ειναι root δεν το καλυπτει & μου κανει η υπαλληλος εκει βγαλε τα παντα, να μην υπαρχιε ΙΧΝΟΣ root & φερτο μου να στην αλλαξουμε, αλλιως 60€

 

Και ρωταω εγω τωρα... στο Download Mode βλεπω Count 3... πως το κανω το κινητο ΜΑΜΑ ΜΑΜΑΜΑ ΟΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠ'ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ για να τους το παω ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, τελικα μου το πληρωσαν & ολα καλα... 160 ππηγε το μαλι..

 

Αλλο θεμα ομως τωρα... ΚΑΜΜΕΝΟ PIXEL ΚΑΜΕΡΑΣ.... Επειδη ειναι root δεν το καλυπτει & μου κανει η υπαλληλος εκει βγαλε τα παντα, να μην υπαρχιε ΙΧΝΟΣ root & φερτο μου να στην αλλαξουμε, αλλιως 60€

 

Και ρωταω εγω τωρα... στο Download Mode βλεπω Count 3... πως το κανω το κινητο ΜΑΜΑ ΜΑΜΑΜΑ ΟΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠ'ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ για να τους το παω ?

 

Ρε φίλε αν είναι δυνατόν....

Έχεις εγγύηση στο κινητό και αφήνεις να στο ανοίξουν τρίτοι...

Πας το κινητό πειραγμένο στο service...

Tι να σου πω.

Πάλι καλά που η κοπέλα σου είπε να καλυφτείς.

Εγώ χωρίς πλάκα θα το παραλάμβανα και θα σε χρέωνα το 60άρι.

Στον οδηγό για root, λέει πως να το επαναφέρεις.

Αυτά έπρεπε να τα διαβάσεις πριν καν αποφασίσεις να το πειράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αν είναι δυνατόν....

Έχεις εγγύηση στο κινητό και αφήνεις να στο ανοίξουν τρίτοι...

Πας το κινητό πειραγμένο στο service...

Tι να σου πω.

Πάλι καλά που η κοπέλα σου είπε να καλυφτείς.

Εγώ χωρίς πλάκα θα το παραλάμβανα και θα σε χρέωνα το 60άρι.

Στον οδηγό για root, λέει πως να το επαναφέρεις.

Αυτά έπρεπε να τα διαβάσεις πριν καν αποφασίσεις να το πειράξεις.

Δεν υπαρχει λογος να μου τα χωνεις πιστευω, σωστα ? Χωρις παρεξηγηση.. ηθελα να φτιαχτει γρηγορα και δεν κοιταξα τιποτα, το πηγα οπως ειναι & τελος... γινεται τελικα να το επαναφερω οπως ακριβως ηταν ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να μου τα χωνεις πιστευω, σωστα ? Χωρις παρεξηγηση.. ηθελα να φτιαχτει γρηγορα και δεν κοιταξα τιποτα, το πηγα οπως ειναι & τελος... γινεται τελικα να το επαναφερω οπως ακριβως ηταν ?

 

Στη smartec θα στο έφτιαχναν σε μία ώρα έως 1 μέρα το πολύ.

Για το δεύτερο στο απάντησα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Στη smartec θα στο έφτιαχναν σε μία ώρα έως 1 μέρα το πολύ.

Για το δεύτερο στο απάντησα ήδη.

 

Φαινοταν ενα απλο καθαρισμα... απο τη στιγμη που μου το πληρωσαν δεν με ενδιαφερει καθολου τι ζημια εγινε... ειναι καινουριο το κινητο.. το επαναφερω... αν το κανουν τσαμπα καλως αν οχι θα πληρωσω 60€ να την αλλαξω την καμερα...

 

EDIT: Όταν τελειώσω την διαδικασία & μπω Download Mode θα πρέπει ο Counter να ειναι 0, και αυτο σημαινει οτι ειμαι κομπλε ? Το παω πισω για την καμερα και ουτε γατα ουτε ζημια ?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Φαινοταν ενα απλο καθαρισμα... απο τη στιγμη που μου το πληρωσαν δεν με ενδιαφερει καθολου τι ζημια εγινε... ειναι καινουριο το κινητο.. το επαναφερω... αν το κανουν τσαμπα καλως αν οχι θα πληρωσω 60€ να την αλλαξω την καμερα...

 

EDIT: Όταν τελειώσω την διαδικασία & μπω Download Mode θα πρέπει ο Counter να ειναι 0, και αυτο σημαινει οτι ειμαι κομπλε ? Το παω πισω για την καμερα και ουτε γατα ουτε ζημια ?

 

offical και counter 0 ναι.

Μακάρι να σου βγει έτσι αναίμακτα το όλο θέμα.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

"Έφυγε" το νοτέλι μου......το αποχωρίστηκα να πω την αλήθεια με μισή καρδιά, αλλά ήθελα κάποια αλλαγή.

Παίδες, σας ευχαριστώ θερμά για τη βοήθεια που είχα, σε αυτό τον τομέα του φόρουμ .

Link to comment
Share on other sites

offical και counter 0 ναι.

Μακάρι να σου βγει έτσι αναίμακτα το όλο θέμα.

 

Και όμως... είναι όλα official αλλά ο counter δεν μηδένισε.... καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Και όμως... είναι όλα official αλλά ο counter δεν μηδένισε.... καμιά ιδέα??

 

Χρησιμοποίησες το Triangle away;

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Και όμως... είναι όλα official αλλά ο counter δεν μηδένισε.... καμιά ιδέα??

 

Κάνε πάλι root.

Βάλε το triangle away.

Μηδένισε το μετρητή.

Όταν τελειώσει το μηδένισμα το triangle away, έχει επιλογή να κάνει reboot σε download mode.

Θα σε βγάλει σε download mode, που δε θα γράφει μετρητές κλπ.

Κατευθείαν φλάσαρε με Odin official rom.

Όταν τελειώσει τσέκαρε ξανά το μετρητή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πάλι root.

Βάλε το triangle away.

Μηδένισε το μετρητή.

Όταν τελειώσει το μηδένισμα το triangle away, έχει επιλογή να κάνει reboot σε download mode.

Θα σε βγάλει σε download mode, που δε θα γράφει μετρητές κλπ.

Κατευθείαν φλάσαρε με Odin official rom.

Όταν τελειώσει τσέκαρε ξανά το μετρητή.

 

Custom Binary Download: No

Current Binary Samsung Official

System Status: Official

 

Σωστός ?

Link to comment
Share on other sites

Custom Binary Download: No

Current Binary Samsung Official

System Status: Official

 

Σωστός ?

 

Τέλεια :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια :cool:

 

Σε ευχαριστώ πολυ φιλε μου! Πάρα πολύ! Το πάω αύριο τώρα δηλαδή και ειμαι ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟΣ και με εγγύηση ε? Άντε να δούμε γιατί έχει pixel η καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φιλε μου! Πάρα πολύ! Το πάω αύριο τώρα δηλαδή και ειμαι ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟΣ και με εγγύηση ε? Άντε να δούμε γιατί έχει pixel η καμερα!

 

Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Από τη στιγμή που φαίνεται λόγω κάμερας ότι έχει ανοιχτεί από ξένα χέρια, είναι στο χέρι τους να σου πουν ότι έχει διακοπεί η εγγύηση.

Από θέμα root κ.λ.π. πάντως είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Από τη στιγμή που φαίνεται λόγω κάμερας ότι έχει ανοιχτεί από ξένα χέρια, είναι στο χέρι τους να σου πουν ότι έχει διακοπεί η εγγύηση.

Από θέμα root κ.λ.π. πάντως είσαι καλυμμένος.

 

Μα αυτη το ανοιξανε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...