Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,οσοι εχετε γερμανικα νοτελια (παντα με 4.1.2) σας κανει αναγνωριση γραφης του s-pen στα ελληνικα?Στο δικο μου βλεπω οτι μονο αγγλικα αναγνωριζει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια,οσοι εχετε γερμανικα νοτελια (παντα με 4.1.2) σας κανει αναγνωριση γραφης του s-pen στα ελληνικα?Στο δικο μου βλεπω οτι μονο αγγλικα αναγνωριζει..

 

Κάνει Πάρη κανονικά αναγνώριση γραφής στα ελληνικά

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Κάνει Πάρη κανονικά αναγνώριση γραφής στα ελληνικά
Δεν κανει γμτ,γραφω στα αγγλικα και μου τα αναγνωριζει,μολις του βααλω ελληνικους χαρακτηρες μου αρχιζει τα κινεζικα :lost: (εννοω παντα για την μετατροπη χειρογραφης γραφης σε κανονικο κειμενο).Εχει καμια ρυθμιση και δεν την εχω παρει χαμπαρι? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει γμτ,γραφω στα αγγλικα και μου τα αναγνωριζει,μολις του βααλω ελληνικους χαρακτηρες μου αρχιζει τα κινεζικα :lost: (εννοω παντα για την μετατροπη χειρογραφης γραφης σε κανονικο κειμενο)

 

Πήγαινε διαχείριση εφαρμογών-όλα βρες το πληκτρολόγιο Samsung κάνε διαγραφή δεδομένων και δοκίμασε μετά αν θυμάμαι καλά αυτό είναι το κολπάκι πού μας έμαθε ο: tesalat

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε διαχείριση εφαρμογών-όλα βρες το πληκτρολόγιο Samsung κάνε διαγραφή δεδομένων και δοκίμασε μετά αν θυμάμαι καλά αυτό είναι το κολπάκι πού μας έμαθε ο: tesalat
Το δοκιμασα αλλα...δεν!!Βγαζει κανονικα αλλες γλωσσες αλλα τα Ελληνικα μας το μπλοκαρει η μερκελ μαλον :p
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει root με το toolkit και το ΟΤΑ μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν λειτουργεί λόγω αλλαγής.

Παρόλα αυτά το KIES αναγνώρισε κανονικά το κινητό και μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση (DMC3)... την οποία και έκανα ...

Δυστυχώς βέβαια χάθηκε το root οπότε τώρα πως το ξαναπερνάω; Στο τελευταίο toοlkit δεν βλέπω υποστήριξη για την παραπάνω έκδοση του firmware...

 

Καν το root με τον οδηγο που υπάρχει εδώ στο myphone .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα...δεν!!Βγαζει κανονικα αλλες γλωσσες αλλα τα Ελληνικα μας το μπλοκαρει η μερκελ μαλον :p

 

http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336341

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα...δεν!!Βγαζει κανονικα αλλες γλωσσες αλλα τα Ελληνικα μας το μπλοκαρει η μερκελ μαλον :p

 

Πάρη μετά απο διαγραφή δεδομένων και επανεκινηση πρέπει να δουλέψει. Δεν δικαιολογειται. Απλά πρέπει να ξανα επιλέξεις τις γλώσσες και να κατεβάσεις πάλι τα ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάρη μετά απο διαγραφή δεδομένων και επανεκινηση πρέπει να δουλέψει. Δεν δικαιολογειται. Απλά πρέπει να ξανα επιλέξεις τις γλώσσες και να κατεβάσεις πάλι τα ελληνικά.
Ολα καλα :happy: Δεν ειχα κανει επανεκινηση πριν και μαλον γι αυτο δεν γινοταν.Σε ευχαριστω Κωστα κι εσενα και τα αλλα παιδια που απαντησαν
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κατοχή μου 2 μέρες και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Βλέπω ένα βίντεο στο internet π.χ στο Dailymotion. Όλα καλά κανονική ροή βίντεο, αν όμως πατήσω κάτω δεξιά το εικονίδιο που ενεργοποιεί την πλήρη οθόνη τότε ο φωτισμός σβήνει στα 30''. Λειτουργεί όπως έχω την φωτεινότητα στις βασικές ρυθμίσεις στα 30''. Γιατί συμβαίνει αυτό να σβήνει η οθόνη όταν θέλουμε να δούμε βίντεο στην πλήρη οθόνη; Είναι θέμα browser ή θέλει κάποια ρύθμιση που δεν πρόσεξα;

Και επίσης κάποια εφαρμογή που να ανεβάζει την ένταση του ηχείου υπάρχει; Θεωρώ ότι έπρεπε να ήταν λίγο πιο δυνατό.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το note 2. Μερικες φορες τα μηνύματα που προσπαθω να στείλω δεν στέλνονται..εχει το κυκλακι διπλα τους κ γυρναει συνέχεια..θεμα σηματος δν παίζει...και οταν παω πίσω στην εφαρμογή των μηνυμάτων μου εμφανιζει οτι δν υπάρχει κανένα μηνυμα..το πρόβλημα λύνεται μονο με reboot.. ξερει κάνεις τι γίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε απο τις ρυθμισεις την λειτουργια δικτυου απο "gsm μονο" στο "αυτοματο"

 

Το έχω μόνιμα στο αυτόματο αλλά πώς είδες στην εικόνα που είχα βάλει έγραφε ότι ήταν εκτός κάλυψης 3g και για αυτό το λόγο δεν έκανε βίντεοκληση.

Και στη εταιρία που ρώτησα μου είπαν ότι όχι απλώς χρειάζεται δεδομένα αλλά και πολύ καλό σήμα για βίντεοκληση (3g).

Εσύ το έκανες μέσω κάποιας εφαρμογής;

Γιατί εγώ το δοκίμασα από τις επαφές μου κανονικά χωρίς κάποια έξτρα εφαρμογή.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περαν του επισημου 4.1.2 για Ελλαδα εχει βγει κανα εξτρα update? Γιατι το εχω rooted το κινητο και δεν μου βγαζει εννοειται τις ενημερωσεις.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περαν του επισημου 4.1.2 για Ελλαδα εχει βγει κανα εξτρα update? Γιατι το εχω rooted το κινητο και δεν μου βγαζει εννοειται τις ενημερωσεις.

 

Ελληνικό δεν μου εχει έρθει κάτι. Καποιοι άλλοι έχουν πάρει κάτι μικρά updates

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό δεν μου εχει έρθει κάτι. Καποιοι άλλοι έχουν πάρει κάτι μικρά updates
Κι εμενα μου ηρθε εχθες ενα μικρο update οταν το εβγαλα απο το κουτι (με γερμανικη ρομ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ενημερωση ψιλοβαρβατη που μου κανε πριν απο λιγο τι ηταν;

Τις ειχε κανει ολες τις προηγουμενες.

 

Γερμανικό είναι ή ελληνικό το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα (με ξένο και όχι ελληνικό) μου έβγαλε χθες το βράδυ ενημέρωση (γύρω στα 50ΜΒ) - δεν είδα καμιά αισθητή διαφορά. H ενημέρωση πάντως έγινε OTA, παρόλο που είμαι rooted και χωρίς να έχω κάνει triangle away.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω ένα θεματακι αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

Την Τρίτη που μας πέρασε άλλαξα οθόνη και στην αντιπροσωπία διέγραψαν τα πάντα από το κινητό και μου το έδωσαν μαμά καθαρο.

Χτες έβαλα μια άλλη ρομ και κοιτάζοντας να την στησω διεπιστωσα ότι η διαθεσιμη εσωτερικη μνήμη που έχω έχει μειωθεί κατά 50%.....

Ναι έχει μείνει μίση και για του λόγου το αληθές δείτε την φωτό που επισυνάπτω.

Ψάχνοντας να βρω που πήγαν τα υπόλοιπα 5 gigabyte δυστυχώς δεν κατάφερα κάτι.

Ούτε και όταν έκανα full wipe στην εσωτερική μνήμη.

Δεν ξέρω ούτε μπορώ να πω ότι έτσι πήρα το κινητό απο το σερβις μιας και δεν κοίταξα την εναπομεινουσα μνημη αμέσως μετά την παραλαβή.

Αλλά μέχρι χτες δεν είχαν κάνει καμία παρέμβαση ούτε καν ρουτ.

Τι μπορεί να συμβαίνει.

Έχει κανένας καμία ιδέα μέχρι αύριο που θα πάρω τηλ στην Smarteck;

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω ένα θεματακι αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

Την Τρίτη που μας πέρασε άλλαξα οθόνη και στην αντιπροσωπία διέγραψαν τα πάντα από το κινητό και μου το έδωσαν μαμά καθαρο.

Χτες έβαλα μια άλλη ρομ και κοιτάζοντας να την στησω διεπιστωσα ότι η διαθεσιμη εσωτερικη μνήμη που έχω έχει μειωθεί κατά 50%.....

Ναι έχει μείνει μίση και για του λόγου το αληθές δείτε την φωτό που επισυνάπτω.

Ψάχνοντας να βρω που πήγαν τα υπόλοιπα 5 gigabyte δυστυχώς δεν κατάφερα κάτι.

Ούτε και όταν έκανα full wipe στην εσωτερική μνήμη.

Δεν ξέρω ούτε μπορώ να πω ότι έτσι πήρα το κινητό απο το σερβις μιας και δεν κοίταξα την εναπομεινουσα μνημη αμέσως μετά την παραλαβή.

Αλλά μέχρι χτες δεν είχαν κάνει καμία παρέμβαση ούτε καν ρουτ.

Τι μπορεί να συμβαίνει.

Έχει κανένας καμία ιδέα μέχρι αύριο που θα πάρω τηλ στην Smarteck;

Το full wipe που ειπες απο που το εκανες? Απο recovery η απο τις ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Το full wipe που ειπες απο που το εκανες? Απο recovery η απο τις ρυθμισεις?

 

Απο recovery....

Λες αυτο να εχει να κανει με κατι;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

μπας και σου εχει κρατήσει ολο το προηγουμενο back up πουθενα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μπας και σου εχει κρατήσει ολο το προηγουμενο back up πουθενα???

 

Και δεν θα το εβλεπα καπου;

με οποιονδηποτε file manager που εχω ψαξει δεν μου διχνει ουτε οτι καποιο κρυφο αρχειο υπαρχει ουτε τιποτα περιεργο....

Απλα η εσωτερικη μνημη ειναι πλεον 5,5 γιγα.....

εχω κανει τωρα καθαρισμα εσωτερικης μνημης full wipe τα παντα και ξαναστηνω απο την αρχη να δω τι θα γινει....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...