Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους σε λειτουργία το Note.. Κι η πρώτη απορία είναι αντίστοιχη με του ddr... Έβαλα λογαριασμό στο dropbox, μου ήρθε mail ότι συνδέθηκε νέο app (το Samsung Apps) αλλά με τον χώρο δεν έχει αλλάξει κάτι. Να πω ότι δεν έχω Samsung λογαριασμό.. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πάντως είναι εντυπωσιακό.. Τώρα είμαι στον έλεγχο αν δουλεύουν όλα..ΒΤ, wifi κλπ..

Edit: Άκυρο. Κλασσική ανυπόμονη γυνάικα!! :Ρ Έγινε update ο χώρος..:)

2 ερωτήσεις (οκ, λίγο νουόμπικες αλλά δεν έχω την υπομονή να το ψάξω τώρα..): Απενεργοποιείται με κάποιον τρόπο η επιλογή του Home button να ανοίγει το S-Voice στο διπλό πάτημα, ώστε να πηγαίνει ταχύτερα στην αρχική όταν το πατάω μια φορά?

Ο λογαριασμός στη Samsung χρησιμεύει σε κάτι ουσιαστικό? Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα και πάλι!:)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτέλους σε λειτουργία το Note.. Κι η πρώτη απορία είναι αντίστοιχη με του ddr... Έβαλα λογαριασμό στο dropbox, μου ήρθε mail ότι συνδέθηκε νέο app (το Samsung Apps) αλλά με τον χώρο δεν έχει αλλάξει κάτι. Να πω ότι δεν έχω Samsung λογαριασμό.. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πάντως είναι εντυπωσιακό.. Τώρα είμαι στον έλεγχο αν δουλεύουν όλα..ΒΤ, wifi κλπ..

Μήπως είχες κάποια συσκευή που σου έδωσε τα gb δώρο πριν από το Note? Άμα δεν είχες πρέπει να ακολουθήσεις κάποιες διαδικασίες όπως να το προτείνεις σε ένα φίλο να κατεβάσεις την εφαρμογή στον υπολογιστή να μοιραστείς ένα φάκελο και κάτι ακόμα άμα δεν κάνω λάθος.

 

Πάντως είναι φοβερή συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολα σε ολους!!Εχουμε καμια ενημερωση ποτε θα παρουμε την νεα jelly bean σε ελληνικη ρομ?Επισης μπορω να ρυθμισω απο καπου τον χρονο που κλειδωνει αυτοματα η οθονη,ανεξαρτητα του χρονου απενεργοποιησης της? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο είχα παρατηρήσει και εγώ. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος ,αλλά νομίζω ότι με την λειτουργία "never" δεν κλείνει τελείως το wifi, απλά απενεργοποιείται η σύνδεση. Όταν κάποια διεργασία (πχ. συγχρονισμός mail) το απαιτήσει, επανασυνδέεται προσωρινά. Επίσης από τη στιγμή που θα σβήσει η οθόνη μέχρι να αποσυνδεθεί το wifi υπάρχει ένα ορισμένο χρονικό διάστημα.

Ευχαριστώ syd77, μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει. Απλά είμαι συνηθισμένος απ' το iPhone 4 που θυμάμαι μόλις το ξύπναγα έβλεπα το σύμβολο του 3G και αμέσως μετά το σύμβολο του Wi-Fi, που σήμαινε ότι ήταν σε 3G και μόλις ξύπναγε συνδεόταν μέσω Wi-Fi. Στο Note II όταν το ξυπνάω βλέπω κατευθείαν το Wi-Fi ενεργό και καθόλου το εικονίδιο του 3G/H/H+. Σαν να παραμένει μόνιμα το Wi-Fi ενεργό και σε sleep mode. Δεν ξέρω αν είναι απ' τη μάνα του έτσι ή κάποια εφαρμογή το κρατάει ενεργό. Θα του έκανα reset all settings για να το τσεκάρω, αλλά βαριέμαι το ξαναστήσιμο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ syd77, μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει. Απλά είμαι συνηθισμένος απ' το iPhone 4 που θυμάμαι μόλις το ξύπναγα έβλεπα το σύμβολο του 3G και αμέσως μετά το σύμβολο του Wi-Fi, που σήμαινε ότι ήταν σε 3G και μόλις ξύπναγε συνδεόταν μέσω Wi-Fi. Στο Note II όταν το ξυπνάω βλέπω κατευθείαν το Wi-Fi ενεργό και καθόλου το εικονίδιο του 3G/H/H+. Σαν να παραμένει μόνιμα το Wi-Fi ενεργό και σε sleep mode. Δεν ξέρω αν είναι απ' τη μάνα του έτσι ή κάποια εφαρμογή το κρατάει ενεργό. Θα του έκανα reset all settings για να το τσεκάρω, αλλά βαριέμαι το ξαναστήσιμο.

 

Κανονικά και στο Note κάτι αντίστοιχο πρέπει να βλέπεις, τουλάχιστον τις περισσότερες φορές. Όμως η εναλλαγή γίνεται ταχύτατα, πρέπει να κοιτάξεις την status bar πρίν ακόμα ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σε λειτουργία το Note.. Κι η πρώτη απορία είναι αντίστοιχη με του ddr... Έβαλα λογαριασμό στο dropbox, μου ήρθε mail ότι συνδέθηκε νέο app (το Samsung Apps) αλλά με τον χώρο δεν έχει αλλάξει κάτι. Να πω ότι δεν έχω Samsung λογαριασμό.. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πάντως είναι εντυπωσιακό.. Τώρα είμαι στον έλεγχο αν δουλεύουν όλα..ΒΤ, wifi κλπ..

Edit: Άκυρο. Κλασσική ανυπόμονη γυνάικα!! :Ρ Έγινε update ο χώρος..:)

2 ερωτήσεις (οκ, λίγο νουόμπικες αλλά δεν έχω την υπομονή να το ψάξω τώρα..): Απενεργοποιείται με κάποιον τρόπο η επιλογή του Home button να ανοίγει το S-Voice στο διπλό πάτημα, ώστε να πηγαίνει ταχύτερα στην αρχική όταν το πατάω μια φορά?

Ο λογαριασμός στη Samsung χρησιμεύει σε κάτι ουσιαστικό? Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα και πάλι!:)

 

Θα μπεις στο s-voice και από τις ρυθμίσεις του θα απενεργοποιήσεις την έναρξη από το home button.

Αν δεν το χρησιμοποιείς καθόλου μπορείς να απενεργοποιήσεις εντελώς την εφαρμογή s- voice αλλά και άλλες εφαρμογές που δεν σου χρησιμεύουν.

Το κάνεις από τις ρυθμίσεις/ διαχείριση εφαρμογών/ όλες και πατάς πάνω σ αυτήν που θες. Μετά επιλέγεις ανενεργό. Την κάνεις ενεργή με τον ίδιο τρόπο οπότε θέλεις.

 

Ο λογαριασμός στην Samsung χρησιμεύει για να κάνεις κάποια backup τα οποία όμως κάνεις και με τον λογαριασμό gmail και για κάποιες εφαρμογές που έχει προσφορά η δωρεάν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και στο Note κάτι αντίστοιχο πρέπει να βλέπεις, τουλάχιστον τις περισσότερες φορές. Όμως η εναλλαγή γίνεται ταχύτατα, πρέπει να κοιτάξεις την status bar πρίν ακόμα ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο.

 

Λοιπόν με προβληματίσατε και το κοίταξα λίγο παραπάνω.

Όντως ούτε το δικό μου αποσυνδέεται... 10 λεπτά τώρα το έχω κλειστό και ο στον Router φαίνεται συνδεδεμένο ακόμα. Περίεργο...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με προβληματίσατε και το κοίταξα λίγο παραπάνω.

Όντως ούτε το δικό μου αποσυνδέεται... 10 λεπτά τώρα το έχω κλειστό και ο στον Router φαίνεται συνδεδεμένο ακόμα. Περίεργο...

 

Μπορείς να το εξακριβώσεις. Κλείσε τα data και στείλε ένα mail στον εαυτό σου.

Η με κλειστά πάλι τα data όλο το βράδυ δες το πρωί αν έγιναν οι συγχρονισμοί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενδιαφέρον.Note II σε μαύρο χρώμα http://www.sammobile.com/2012/12/28/samsung-to-bring-a-black-version-of-the-galaxy-note-ii/ ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με τον Γερμανο και μου ειπαν οτι μου εχει δωθει ημερομηνια μεχρι 10 ιανουαριου για αντικατασταση απο την Samsung.Το αστειο ειναι οτι ποτε δεν ενημερωθηκα για αυτη την ημερομηνια.Ελπιζω να καταλαβα καλα και να εχει δεχτει η Samsung την συσκευη και να την αντικαταστησει με καινουρια.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη Wind και έχω 2 twin sim κάρτες (πρέπει να εγγραφείς στην υπηρεσία). Τη μία την έκοψαν για να χωρέσει στο Note 2 και η άλλη μπήκε κανονικά σε ένα παλιό Nokia.

Δουλεύουν και οι 2 κανονικά αλλά όχι μαζί! Πρέπει δηλ όταν χρησιμοποιείς το ένα τηλ να κλείνεις το άλλο!

Και στην Κοσμοτε που ειμαι εγω,γινεται αυτο με τις διδυμες καρτες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα σε όλους με υγεία. Κάτοχος εδω και 2 μηνες του θηρίου εχω μονο ενα παράπονο. Το ασημί περίβλημα γρατζουνιεται πολυ ευκολα. Εχω το λευκο και παρότι το προσέχω μου εχει αρκετές γρατζουνιες επιφανειακά στο ασημί περίβλημα. Το εχει καποιος αλλος; ειμαι και περίεργος ρε ****το με αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα σε όλους με υγεία. Κάτοχος εδω και 2 μηνες του θηρίου εχω μονο ενα παράπονο. Το ασημί περίβλημα γρατζουνιεται πολυ ευκολα. Εχω το λευκο και παρότι το προσέχω μου εχει αρκετές γρατζουνιες επιφανειακά στο ασημί περίβλημα. Το εχει καποιος αλλος; ειμαι και περίεργος ρε ****το με αυτα.

 

Μη χαλιέσαι, ένα τηλέφωνο είναι, όχι έργο τέχνης

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα σε όλους με υγεία. Κάτοχος εδω και 2 μηνες του θηρίου εχω μονο ενα παράπονο. Το ασημί περίβλημα γρατζουνιεται πολυ ευκολα. Εχω το λευκο και παρότι το προσέχω μου εχει αρκετές γρατζουνιες επιφανειακά στο ασημί περίβλημα. Το εχει καποιος αλλος; ειμαι και περίεργος ρε ****το με αυτα.

 

Κοιτα γενικα γρατσουνιεται ευκολα.Φιλος που το εχει κανα μηνα του εχει ηδη κανει ενα ελαφρυ αραχνιασμα οπως στα αυτοκινητα.Εχει και αυτος θηκη, τυπου πουγκι.Ο μονος τροπος νομιζω να μην παθει τιποτα το ασημενιο περιβλημα ειναι θηκες τυπου TPU.Αν δεν φαινεται πολυ απλα αγνοησε το.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν! Εύχομαι αυτή τη φορά να το χαρείς στο έπακρο και αν θέλεις άκουσε τη συμβουλή μου: μην το ψειρίζεις... Αν ψάξεις αρκετά θα βρεις ψεγάδια σε οτιδήποτε υλικό. Είναι μάταιο να αναζητάς την τελειότητα στην ύλη... Όπως λέει κι ο αγαπημένος μου Leonard Cohen: "There is a c-r-a-c-k in everything. That's how the light gets in."

 

Ετσι ειναι φιλε Κωστα. Η υλη ειναι ατελης. Μονο ο Θεος ειναι τελειος.

Ευχαριστω ολους οσους ενδιαφερθηκαν για το προβλημα μου :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γενικα γρατσουνιεται ευκολα.Φιλος που το εχει κανα μηνα του εχει ηδη κανει ενα ελαφρυ αραχνιασμα οπως στα αυτοκινητα.Εχει και αυτος θηκη, τυπου πουγκι.Ο μονος τροπος νομιζω να μην παθει τιποτα το ασημενιο περιβλημα ειναι θηκες τυπου TPU.Αν δεν φαινεται πολυ απλα αγνοησε το.

 

Εμένα πάντως 3 μήνες το Siii και 2 μήνες το Note δεν έχουν το παραμικρό.

Εξαρτάται την προσοχή που δίνει καθένας στην συσκευή του.

Αν το βάζεις χύμα στην τσέπη με κλειδιά κέρματα, αν το χτυπάς πάνω σε όποιο αντικείμενο βρίσκεται στο τραπέζι, θα κανει σημάδια ακόμα κι αν είναι απο ατσάλι.

Το βάζω σε θήκη μονο αν παω κάπου που θα κινδυνεύσει απο πτώση οπως εκδρομές σπορ κλπ.

Απλα μου έχει γίνει συνήθεια τοσα χρόνια να προσέχω και δεν κάνω κάτι πού με ταλαιπωρεί.

Προχθές μια γυναίκα στο super market πέταγε το iphone στο μεταλλικό πάγκο του ταμείου για να πληρώσει. Πως να μην κάνει σημάδια.

Το βαζω πάντα στην αριστερή τσέπη του παντελονιού μου μονο του.

Θήκες οταν του βάζω είναι η ορίτζιναλ flip και τελευταία μια cover μόνο για καλύτερο κράτημα αφού αφήνει εξω το πανω και κατω μέρος.

 

Όποιος είναι απρόσεκτος πρέπει να έχει θήκη που το καλύπτει περιμετρικά και screen protector.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενδιαφέρον.Note II σε μαύρο χρώμα http://www.sammobile.com/2012/12/28/samsung-to-bring-a-black-version-of-the-galaxy-note-ii/ ;)

 

Πωωωωωωω,αυτά είναι.Ηθελα μαύρο 64αρι,αλλά ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε μαύρο ,ούτε 64αρι .Δε μετανιωνω που το πήρα πάντως.Καλά να'μαστε,του χρονου θα κάνω υπομονη για την 64αρα μαύρη έκδοση του...Note III :p .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και στο Note κάτι αντίστοιχο πρέπει να βλέπεις, τουλάχιστον τις περισσότερες φορές. Όμως η εναλλαγή γίνεται ταχύτατα, πρέπει να κοιτάξεις την status bar πρίν ακόμα ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο.

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αν έχω δει το Note II να το κάνει όπως το λέμε (ξύπνημα --> 3G --> Wi-Fi). Δεν μπορώ να το θυμηθώ... Το θεωρούσα δεδομένο να γίνεται έτσι, μέχρι που βρήκα τη ρύθμιση στα Wi-Fi settings που ήταν "Always on". Την άλλαξα σε "Never", αλλά πάλι το Wi-Fi μένει συνέχεια ανοιχτό. Έλεγξα τα battery stats και απ' το πρωί που είμαι συνέχεια σπίτι δείχνει το Wi-Fi συνεχόμενα ενεργό, ενώ η συσκευή ήταν σε sleep mode για πολλές ώρες.

 

Τέλος πάντων... Ίσως έτσι είναι η φυσιολογική λειτουργία του...

 

... πρέπει να κοιτάξεις την status bar πρίν ακόμα ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο.

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό; Θα δοκιμάσω να βάλω να δείχνει το status bar στη λειτουργία που περνάς το χέρι σου από πάνω και σου δείχνει το status της συσκευής να δω μήπως βγάλω άκρη.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό; Θα δοκιμάσω να βάλω να δείχνει το status bar στη λειτουργία που περνάς το χέρι σου από πάνω και σου δείχνει το status της συσκευής να δω μήπως βγάλω άκρη.

 

Στην οθόνη κλειδώματος πάνω πάνω πρέπει να εμφανίζεται η status bar όπου φαίνεται το είδος της σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είμαι ήδη root.

Επίσης προτιμώ τον holo launcher που καθορίζω σειρές και στείλες οθόνης.

 

DENSITY

Το default 320 είναι υπερβολικό, άποψη μου είναι ότι πάει χαμένη η οθόνη. Δοκίμασα 240 αλλά κράσαρε το samsung keyboard.

Είμαι σε 270 που είναι το ελάχιστο για να μην κρασάρει. Τι λύση υπάρχει για density 240 ή και μικρότερο;

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ

Το πληκτρολόγιο σε density 270 δείχνει άσχημο διότι δεν καλύπτει όλο το πλάτος της οθόνης, αλλά στριμώχνεται στα αριστερά, αφήνοντας κενό στα δεξιά. Υπάρχει λύση για το samsung keyboard;

 

SWYPE

Είχα συνηθίσει το swype στο galaxy s που είχα με διάφορες custom roms (έως και 4.ΧΧ). Πλέον δεν το βρίσκω. Υπάρχει swype;

 

SWIFTKEY

Επίσης διάβασα ότι καλό είναι το swiftkey, το οποίο λένε ότι λειτουργεί και σε density χαμηλό. Δεν το βρίσκω στο market. Πως μπορώ να εγκαταστήσω swiftkey;

 

"App not compatible with your device"

Αρκετές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στο galaxy s με slim rom JB (4.XX), ανάμεσα τους και το swiftkey, εμφανίζουν μήνυμα ότι δεν είναι συμβατές για τη συσκευή μου. Γιατί; Τι μπορώ να κάνω;

 

Χίλια ευχαριστώ και σόρρυ αν δεν κατάφερα να βρω κάτι που ενδεχομένως έχει απαντηθεί στις προηγούμενες πάρα πολλές σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Το πήρα και εγώ σήμερα. Πρώτη φορά που χρησιμοποιώ android και ακόμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Διάβασα ότι mass storage mode δεν έχει. Βέβαια είδα ένα post που έλεγε ότι γίνεται αν ενεργοποιήσουμε το usb debugging από τα developer options, αλλά δε μου κάνει κάτι. Προφανώς θα έχει απαντηθεί η ερώτησή μου, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να το φτιάξω ώστε να το βλέπει το PC ως mass storage?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος πάνω πάνω πρέπει να εμφανίζεται η status bar όπου φαίνεται το είδος της σύνδεσης.

Ναι δίκιο έχεις, σε παρανόησα. Νόμιζα πως εννοούσες να μην πατήσω καν το Home/Power, πράγμα που δεν στέκει... Αυτό που λες κοιτάω κι εγώ, δεν ξεκλειδώνω τη συσκευή, απλά πατάω Home να ξυπνήσει και βλέπω κατευθείαν το Wi-Fi. Δεν βλέπω καθόλου το G/E/3G/H/H+, σαν να μην κλείνει ποτέ το Wi-Fi.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις, σε παρανόησα. Νόμιζα πως εννοούσες να μην πατήσω καν το Home/Power, πράγμα που δεν στέκει... Αυτό που λες κοιτάω κι εγώ, δεν ξεκλειδώνω τη συσκευή, απλά πατάω Home να ξυπνήσει και βλέπω κατευθείαν το Wi-Fi. Δεν βλέπω καθόλου το G/E/3G/H/H+, σαν να μην κλείνει ποτέ το Wi-Fi.

 

Μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για την λειτουργία του wifi και από το διάγραμμα της μπαταρίας.

Πάντως επειδή και εγώ δεν ήμουν ικανοποιημένος το ρύθμισα σύμφωνα με τις ανάγκες μου με την εφαρμογή tasker.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για την λειτουργία του wifi και από το διάγραμμα της μπαταρίας.

Πάντως επειδή και εγώ δεν ήμουν ικανοποιημένος το ρύθμισα σύμφωνα με τις ανάγκες μου με την εφαρμογή tasker.

Το κοίταξα και η μπάρα του Wi-Fi είναι σταθερά και συνέχεια ON απ' το πρωί, ενώ η συσκευή καθόταν σε sleep mode για πολλές ώρες. Άρα κάτι κρατάει το Wi-Fi ενεργό. Επειδή είμαι ψείρας θα αρχίσω να βγάζω εφαρμογές μέχρι να το εντοπίσω. Στην τελική θα κάνω hard reset, δεν πειράζει, στήνεται γρήγορα το νοτέλι γιατί ακόμα δεν το έχω φορτώσει με πολλά apps.

 

Θα ενημερώσω για ό,τι βρω.

 

Edit: Κι άλλες χώρες ξεκίνησαν να δίνουν την 4.1.2 ROM:

Αυστρία, Τσεχία, Ισπανία, Τουρκία. Τελικά η Ελλάδα δυστυχώς εξαιρέθηκε από την αναβάθμιση λόγω μνημονίου.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα και η μπάρα του Wi-Fi είναι σταθερά και συνέχεια ON απ' το πρωί, ενώ η συσκευή καθόταν σε sleep mode για πολλές ώρες. Άρα κάτι κρατάει το Wi-Fi ενεργό. Επειδή είμαι ψείρας θα αρχίσω να βγάζω εφαρμογές μέχρι να το εντοπίσω. Στην τελική θα κάνω hard reset, δεν πειράζει, στήνεται γρήγορα το νοτέλι γιατί ακόμα δεν το έχω φορτώσει με πολλά apps.

 

Θα ενημερώσω για ό,τι βρω.

 

Μόλις καταλάβεις τι είναι δώσε πληροφορίες...

Ευχαριστώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...