Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος ενδιαφέρεται να κάνει root το κινητό από linux, να δει εδώ: http://galaxynote2root.com/galaxy-note-2-root/how-to-root-galaxy-note-2-on-linuxubuntu/

Μου είναι πιο εύκολο να βρω linux μηχάνημα παρά windows.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και το είδα απο κοντά και το μέγεθος μου φάνηκε απαγορευτικό το γεγονός ότι έχει το πενακι συν την μεγάλη μπαταρία με έχουν κάνει να μπω σε σκέψεις πάλι . Το θέμα είναι ότι ήδη σαν ταμπλετ έχω το to ipad3 οπότε αυτο με τόσο μεγάλο μέγεθος τι άλλες χρήσεις θα μπορούσε να εξυπηρετήσει στην καθημερινότητα κυρίως , ένα είναι εύκολο να μου δώσετε μερικά παραδείγματα θα σας ήμουν ευγνώμων

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αν και το είδα απο κοντά και το μέγεθος μου φάνηκε απαγορευτικό το γεγονός ότι έχει το πενακι συν την μεγάλη μπαταρία με έχουν κάνει να μπω σε σκέψεις πάλι . Το θέμα είναι ότι ήδη σαν ταμπλετ έχω το to ipad3 οπότε αυτο με τόσο μεγάλο μέγεθος τι άλλες χρήσεις θα μπορούσε να εξυπηρετήσει στην καθημερινότητα κυρίως , ένα είναι εύκολο να μου δώσετε μερικά παραδείγματα θα σας ήμουν ευγνώμων

Μην το σκέφτεσαι φίλε Σπύρο. Αν το ipad 3 το κουβαλάς μαζί σου, τότε θα σταματήσεις να το κουβαλάς... :p

 

Όσο για το μέγεθος, επειδή πέρασα και εγώ από το One X, θα σε βολέψει πολύ γρήγορα. Και μήν ξεχνάς το βασικότερο χαρακτηριστικό... 2gb ram... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το είδα απο κοντά και το μέγεθος μου φάνηκε απαγορευτικό το γεγονός ότι έχει το πενακι συν την μεγάλη μπαταρία με έχουν κάνει να μπω σε σκέψεις πάλι . Το θέμα είναι ότι ήδη σαν ταμπλετ έχω το to ipad3 οπότε αυτο με τόσο μεγάλο μέγεθος τι άλλες χρήσεις θα μπορούσε να εξυπηρετήσει στην καθημερινότητα κυρίως , ένα είναι εύκολο να μου δώσετε μερικά παραδείγματα θα σας ήμουν ευγνώμων

 

Το ΝΟΤΕ είναι στο επίπεδο που θα έπρεπε να είναι ολες οι ακριβες συσκευες.

Δηλαδη απολυτα ομαλη και απροβληματιστη λειτουργια out box, προσεγμένη κατασκευη ας εχει πλαστικό παντού (θα δείτε και το γυάλινο Ν4 τι ατέλειες θα βγάλει).

Τρομερή μπαταρία που βγαζει 10 ώρες χρηση οθόνης. Και το σημαντικότερο ελάχιστους εως ανύπαρκτους δυσαρεστημένους χρήστες.

 

Ομως δεν παύει να ειναι ένα mini tablet που οι διαστάσεις του κάποιες φορές σε ζορίζουν στην μεταφορά η την χρηση σε περιέργες συνθήκες.

 

Για σενα που εχεις ipad αποκλείεται η χρηση στον καναπέ. Οπότε για να εχεις λογους αγοράς θα πρέπει να σου χρησιμευει στην δουλειά σου. Για παράδειγμα με το s-pen κανω πράγματα που δεν γίνονται στο ipad. Ναι μεν εχω περιορισμούς λογο μεγεθους οθονης, αλλα στην δουλειά μου ειναι ενα εργαλειο που μπορω να το εχω παντοτε μαζι μου σε αντίθεση μ ενα μεγάλο tablet.

Αρα χρειάζεται σε όσους βρισκονται συχνά εκτός γραφείου και μπορουν να εχουν τα παντα στην τσέπη τους.

Πιθανότατα αν υπήρχε κάποια άλλη συσκευή μικρότερη, αλλά τόσο ολοκληρωμένη σαν το Note να μην το αγόραζα.

Για μένα ομως δεν υπάρχει συνυπολογιζόμενων και αυτών που κυκλοφορησαν πρόσφατα.

Ετσι προτιμησα να δώσω το ipad στην σύζυγο και να τα κάνω ολα μ αυτό.

Eκτός των εφαρμογών του s-pen, έχω την καλύτερη αυτονομια, καμερα και οθονη που ειχα ποτέ σε συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και το είδα απο κοντά και το μέγεθος μου φάνηκε απαγορευτικό το γεγονός ότι έχει το πενακι συν την μεγάλη μπαταρία με έχουν κάνει να μπω σε σκέψεις πάλι . Το θέμα είναι ότι ήδη σαν ταμπλετ έχω το to ipad3 οπότε αυτο με τόσο μεγάλο μέγεθος τι άλλες χρήσεις θα μπορούσε να εξυπηρετήσει στην καθημερινότητα κυρίως , ένα είναι εύκολο να μου δώσετε μερικά παραδείγματα θα σας ήμουν ευγνώμων

Φίλε μου κι εγώ έχω το ipad 3 και το χρησιμοποιώ πλέον μόνο για παιχνίδια(σ' ένα τομέα που είναι ακαταμάχητο).Από κει και πέρα το μεγάλο πλεονέκτημα του Note λέγεται android.Ως χρήστης ios για χρόνια έχω πάθει πλάκα με την δυνατότητα παραμετροποίησης και εξατομίκευσης που έχει το android.Και χωρίς να είμαι root.To spen είναι πολύ χρήσιμο.Σε κάθε τομέα της καθημερινότητας βρισκόμαστε σε στιγμές που θέλουμε να σημειώσουμε κάτι πρόχειρα κι εύκολα σαν να είχαμε μαζί μας χαρτί και μολύβι.Εννοείται βέβαια ανάλογα με τη δουλειά που κάνει ο καθένας το spen και οι εφαρμογές του είναι εξαιρετικό επαγγελματικό εργαλείο.Από κει και πέρα browsing,διάβασμα σημειώσεων-βιβλίων,επεξεργασία κειμένων γίνονται απόλαυση λόγω της μεγάλης οθόνης.Ένας μίνι υπολογιστής συνεχώς μαζί σου χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς και επιπλέον κινητό.Παραχωρήσεις θα χρειαστεί να κάνεις στη χρήση του ως τηλέφωνο, μόνο αν σ' ενοχλεί το να κρατάς ένα τέτοιο μέγεθος στ' αυτί σου.Τη λύση μου την έχει δώσει το bluetooth.Και όταν θα χρειαστεί να πάω για τρέξιμο και είμαι με τις φόρμες ή θα πεταχτώ για δυό λεπτα π.χ.στο περίπτερο να πάρω εφημερίδα έχω δεύτερη sim στο παλιό μου 3gs και είμαι o.k.

Άρα ως συμπέρασμα θα σου πω ότι το μεγάλο μέγεθος είναι αυτό που του δίνει αυτές τις εξαιρετικές δυνατότητες που αν εσύ τις αξιολογείς με υψηλό βαθμό αξίζει η αγορά του.

edit Ξέχασα την μπαταρία-ίσως και πολλά άλλα.Έναμισυς μήνας χρήσης και ακόμα ανακαλύπτω πλεονεκτήματα.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Το Note είναι ένα μίνι tablet & τηλέφωνο (πολύ σημαντικό) ενώ τα υπόλοιπα (IPad) κτλ είναι full sized tablet. Κοινώς κάνουν λίγο πολύ τα ίδια απλά το Note υπερέχει στην φορητότητα ενώ τα υπόλοιπα στο χρήση εντός του σπιτιού, γραφείου κτλ λόγω μεγέθους οθόνης που κακά τα ψέμματα το μέγεθος μετράει. Και στο λέω έχοντας το Note 1 για 1 χρόνο και κάνοντας του full χρήση και περιμένοντας πλέον το Note 2 και το Note 10.1. Άρα αν μπορείς να τα έχεις και τα δυο και να τα συγχρονίζεις κτλ θα είσαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , εγω τώρα είμαι φοιτητής και όπως καταλαβαίνετε το ipad θα με βολέψει πολυ στο μέλλον για τις εργασίες κλπ κλπ , ο λόγος που σκεφτόμουν το note ήταν αυτός ακριβώς για μην χρειάζεται να κουβαλώ και το ταμπλετ στην σχολή και το κινητό και τα βιβλία κλπ , ενω να ξέρω ότι με σκληρή χρήση θα μπορεί να με βγάλει μεσα στην μέρα , να μπορω να το χρησιμοποιήσω σαν σκληρό δίσκο γενικότερα σαν εργαλείο αλλα να μου προσφέρει και ευχάριστη πλοήγηση πράγμα που και το one x μου προσφέρει θεωρητικά γιατι με την χρήση που κάνω εγω μεσα στην μέρα χρειάζομαι σίγουρα φορτίσμα .

 

Η πενα θα λειτουργεί και στο ipad έτσι ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , εγω τώρα είμαι φοιτητής και όπως καταλαβαίνετε το ipad θα με βολέψει πολυ στο μέλλον για τις εργασίες κλπ κλπ , ο λόγος που σκεφτόμουν το note ήταν αυτός ακριβώς για μην χρειάζεται να κουβαλώ και το ταμπλετ στην σχολή και το κινητό και τα βιβλία κλπ , ενω να ξέρω ότι με σκληρή χρήση θα μπορεί να με βγάλει μεσα στην μέρα , να μπορω να το χρησιμοποιήσω σαν σκληρό δίσκο γενικότερα σαν εργαλείο αλλα να μου προσφέρει και ευχάριστη πλοήγηση πράγμα που και το one x μου προσφέρει θεωρητικά γιατι με την χρήση που κάνω εγω μεσα στην μέρα χρειάζομαι σίγουρα φορτίσμα .

 

Η πενα θα λειτουργεί και στο ipad έτσι ?

 

Ακριβώς... Και να προσθέσω ότι μπορείς να αγοράσεις και μία δεύτερη μπαταρία και απλά να ξεχνάς τι πάει να πεί φορτιστής.

Όσο για το πενάκι... όχι δεν θα λειτουργεί στο iPad... Είναι τελειώς διαφορετικής τεχνολογίας... το πενάκι στο note II είναι mouse με 100 φορές περισσότερες δυνατότητες.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , εγω τώρα είμαι φοιτητής και όπως καταλαβαίνετε το ipad θα με βολέψει πολυ στο μέλλον για τις εργασίες κλπ κλπ , ο λόγος που σκεφτόμουν το note ήταν αυτός ακριβώς για μην χρειάζεται να κουβαλώ και το ταμπλετ στην σχολή και το κινητό και τα βιβλία κλπ , ενω να ξέρω ότι με σκληρή χρήση θα μπορεί να με βγάλει μεσα στην μέρα , να μπορω να το χρησιμοποιήσω σαν σκληρό δίσκο γενικότερα σαν εργαλείο αλλα να μου προσφέρει και ευχάριστη πλοήγηση πράγμα που και το one x μου προσφέρει θεωρητικά γιατι με την χρήση που κάνω εγω μεσα στην μέρα χρειάζομαι σίγουρα φορτίσμα .

 

Η πενα θα λειτουργεί και στο ipad έτσι ?

 

Εγώ έχω ipad 1 αλλά πλέον δεν το χρησιμοποιώ. Δεν έχω δοκιμάσει το πενάκι αλλά θα τολμήσω να πω ότι δεν θα δουλεύει, έτσι υποθέτω τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα κι εγώ σκέφτομαι να το κρατήσω 2 χρόνια. Θα εξαρτηθει απο το τι θα μας φερει το 3αρι. Αν δεν υπαρχουν βελτιωσεις στο κομματι productivity και περιοριζονται σε ταχυτερο cpu μπαταρια οθονη θα μεινω μ αυτο.

Το χρησιμοποιώ σαν πραγματικό mini tablet. Το μέγεθος με οποιαδήποτε θήκη μ ενοχλεί. Και δεν μπορώ να το δουλέψω σαν τηλέφωνο.

Έκτός αυτού από την μέρα που πήρα το Lumia 800 - κορυφαίο σε μεγεθος-, μου φαίνεται ακόμα μεγαλύτερο το Note.:)

Χωρις θηκη όμως είναι τόσο λεπτό και οβάλ που δεν ενοχλεί πουθενά.

Χρειάζεται όμως προσοχή γιατί γλιστράει.

Για την καθημερινοτητα του γραφείου δεν υπάρχει πρόβλημα. Όμως σε άλλες δραστηριοτητες τουλάχιστον ενα πατς είναι απαραιτητο.

Έτσι ακριβώς Κώστα. Αφού κατάφερα να μείνω με το iPhone 4 για ενάμισι χρόνο, πιστεύω πως με το Note II θα βγάλω 2 χρόνια άνετα και χωρίς συμβιβασμούς ως προς την ταχύτητα, ποιότητα και συνολική εμπειρία χρήσης και ικανοποίηση. Με δεδομένο το ότι δεν έχω tablet και ούτε θέλω να αποκτήσω, το Note II θα έρθει να δέσει τέλεια μεταξύ των δύο (tablet/phone) παραμένοντας κοντά μου για όλη τη διάρκεια της μέρας, κάτι που θα ήταν αδύνατο με ένα tablet τύπου iPad.

 

Το ΝΟΤΕ είναι στο επίπεδο που θα έπρεπε να είναι ολες οι ακριβες συσκευες.

Δηλαδη απολυτα ομαλη και απροβληματιστη λειτουργια out box, προσεγμένη κατασκευη ας εχει πλαστικό παντού (θα δείτε και το γυάλινο Ν4 τι ατέλειες θα βγάλει).

Τρομερή μπαταρία που βγαζει 10 ώρες χρηση οθόνης. Και το σημαντικότερο ελάχιστους εως ανύπαρκτους δυσαρεστημένους χρήστες.

 

Ομως δεν παύει να ειναι ένα mini tablet που οι διαστάσεις του κάποιες φορές σε ζορίζουν στην μεταφορά η την χρηση σε περιέργες συνθήκες.

 

Για σενα που εχεις ipad αποκλείεται η χρηση στον καναπέ. Οπότε για να εχεις λογους αγοράς θα πρέπει να σου χρησιμευει στην δουλειά σου. Για παράδειγμα με το s-pen κανω πράγματα που δεν γίνονται στο ipad. Ναι μεν εχω περιορισμούς λογο μεγεθους οθονης, αλλα στην δουλειά μου ειναι ενα εργαλειο που μπορω να το εχω παντοτε μαζι μου σε αντίθεση μ ενα μεγάλο tablet.

Αρα χρειάζεται σε όσους βρισκονται συχνά εκτός γραφείου και μπορουν να εχουν τα παντα στην τσέπη τους.

Πιθανότατα αν υπήρχε κάποια άλλη συσκευή μικρότερη, αλλά τόσο ολοκληρωμένη σαν το Note να μην το αγόραζα.

Για μένα ομως δεν υπάρχει συνυπολογιζόμενων και αυτών που κυκλοφορησαν πρόσφατα.

Ετσι προτιμησα να δώσω το ipad στην σύζυγο και να τα κάνω ολα μ αυτό.

Eκτός των εφαρμογών του s-pen, έχω την καλύτερη αυτονομια, καμερα και οθονη που ειχα ποτέ σε συσκευή.

Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου ακόμα το Note II, αλλά από τις φωτογραφίες που βλέπω και αν είναι παρόμοιο με το S III, πιστεύω πως η ποιότητα κατασκευής του είναι πολύ καλή και όχι τόσο φτηνιάρικη όσο λένε κάποιοι. Αυτό το καμπυλωτό σχήμα με φτιάχνει πολύ, σε αντίθεση με τα αδιάφορα παραλληλόγραμμα των LG και Sony. Ακόμα και το πίσω καπάκι δεν με χαλάει κι ας είναι έτσι λεπτό και εύκαμπτο. Το χρώμιο περιμετρικά φαίνεται καλής ποιότητας, ελπίζω να μην ξεβάφει εύκολα. Πάντως στις φωτογραφίες η συσκευή είναι πάρα πολύ ελκυστική.

 

Σίγουρα το μέγεθος θα αποθαρρύνει τους περισσότερους, αλλά έχει πολύ να κάνει και με τον τρόπο χρήσης της συσκευής και το αν αυτή χρησιμοποιείται επαγγελματικά ή απλά σαν gadget περιστασιακά. Η δουλειά μου απαιτεί να έχω πρόσβαση σε σχέδια κυκλωμάτων και datasheets ηλεκτρονικών εξαρτημάτων όταν βρίσκομαι μέσα σε πλοία και γενικά σε δυσπρόσιτα μέρη εκτός γραφείου/εργαστηρίου. Μέχρι τώρα αναγκαζόμουν να κουβαλάω σχέδια σε έντυπη μορφή ή να έχω μαζί μου το laptop μόνο και μόνο για να βλέπω μερικά PDFs. Πιστεύω πως το Note II θα μου λύσει κυριολεκτικά τα χέρια. Θα έχω στην τσέπη μου όλη τη συλλογή μου σε σχέδια και datasheets.

 

Κάτι άλλο που μου αρέσει να κάνω είναι να διαβάζω eBooks. Προσπάθησα να το κάνω με το iPhone 4 αλλά λόγω μικρής οθόνης δεν το κατάφερα. Ένα βιβλίο ξεκίνησα να διαβάζω (σε μορφή PDF) και ούτε το πρώτο κεφάλαιο δεν κατάφερα να τελειώσω, αφού με έπιανε πονοκέφαλος απ' τα μικρά γράμματα και τα συνεχή pinch-to-zoom in/out... Φαντάζομαι πως το Note II με την τεράστια οθόνη του και την κορυφαία αυτονομία του θα με καλύψει πλήρως και σε αυτόν τον τομέα.

 

Για να μη μιλήσω για το πενάκι και τις τεράστιες δυνατότητες που προσφέρει. Εδώ η σειρά Note παίζει μόνη της, ακόμα και συγκρινόμενη με το ιερό τέρας που λέγεται iPad.

 

Τις προάλλες έβγαλα το iPhone απ' την τσέπη μου σ' ένα γραφείο στη δουλειά και μια συνάδελφος που το είδε μου λέει "μα πώς μπορείτε και κουβαλάτε ένα τόσο μεγάλο κινητό μαζί σας!" Για αυτούς τους ανθρώπους ακόμα και το iPhone είναι απαγορευτικά μεγάλο... Το σέβομαι και το καταλαβαίνω. Έχει να κάνει καθαρά με το τι θέλεις από τη συσκευή σου και πώς θέλεις να τη χρησιμοποιείς.

 

Φίλε μου κι εγώ έχω το ipad 3 και το χρησιμοποιώ πλέον μόνο για παιχνίδια(σ' ένα τομέα που είναι ακαταμάχητο).Από κει και πέρα το μεγάλο πλεονέκτημα του Note λέγεται android.Ως χρήστης ios για χρόνια έχω πάθει πλάκα με την δυνατότητα παραμετροποίησης και εξατομίκευσης που έχει το android.Και χωρίς να είμαι root.To spen είναι πολύ χρήσιμο.Σε κάθε τομέα της καθημερινότητας βρισκόμαστε σε στιγμές που θέλουμε να σημειώσουμε κάτι πρόχειρα κι εύκολα σαν να είχαμε μαζί μας χαρτί και μολύβι.Εννοείται βέβαια ανάλογα με τη δουλειά που κάνει ο καθένας το spen και οι εφαρμογές του είναι εξαιρετικό επαγγελματικό εργαλείο.Από κει και πέρα browsing,διάβασμα σημειώσεων-βιβλίων,επεξεργασία κειμένων γίνονται απόλαυση λόγω της μεγάλης οθόνης.Ένας μίνι υπολογιστής συνεχώς μαζί σου χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς και επιπλέον κινητό.Παραχωρήσεις θα χρειαστεί να κάνεις στη χρήση του ως τηλέφωνο, μόνο αν σ' ενοχλεί το να κρατάς ένα τέτοιο μέγεθος στ' αυτί σου.Τη λύση μου την έχει δώσει το bluetooth.Και όταν θα χρειαστεί να πάω για τρέξιμο και είμαι με τις φόρμες ή θα πεταχτώ για δυό λεπτα π.χ.στο περίπτερο να πάρω εφημερίδα έχω δεύτερη sim στο παλιό μου 3gs και είμαι o.k.

Άρα ως συμπέρασμα θα σου πω ότι το μεγάλο μέγεθος είναι αυτό που του δίνει αυτές τις εξαιρετικές δυνατότητες που αν εσύ τις αξιολογείς με υψηλό βαθμό αξίζει η αγορά του.

edit Ξέχασα την μπαταρία-ίσως και πολλά άλλα.Έναμισυς μήνας χρήσης και ακόμα ανακαλύπτω πλεονεκτήματα.

Συμφωνώ και επαυξάνω. Παιχνίδια παίζω σπάνια και αυτά που παίζω δεν παίζονται σε φορητές συσκευές, οπότε έχω το PC μου για αυτά. Τώρα ένα Angry Birds ή ένα Mahjong για να περάσω την ώρα μου όταν περιμένω στην ουρά θα τα παίζει το Note II πιστεύω... :p

 

Για το Bluetooth δεν καίγομαι. Δεν είχα ποτέ μου και δεν ξέρω αν θα με βολέψει. Θέλω να νιώθω όλο το τηλέφωνο να ακουμπάει στο αυτί μου. Άσε που ανυπομονώ να δω την αντίδραση των άλλων όταν θα μιλάω με τον γίγαντα στο αυτί. :lol: :lol: :lol:

 

Είναι πολλά τα υπέρ του Note II και έτσι πρέπει να βλέπουμε και το μέγεθός του, ως υπέρ, γιατί είναι υπέρ. Αν η οθόνη του ήταν μικρή και δεν είχε πενάκι δεν θα ήταν Note...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , εγω τώρα είμαι φοιτητής και όπως καταλαβαίνετε το ipad θα με βολέψει πολυ στο μέλλον για τις εργασίες κλπ κλπ , ο λόγος που σκεφτόμουν το note ήταν αυτός ακριβώς για μην χρειάζεται να κουβαλώ και το ταμπλετ στην σχολή και το κινητό και τα βιβλία κλπ , ενω να ξέρω ότι με σκληρή χρήση θα μπορεί να με βγάλει μεσα στην μέρα , να μπορω να το χρησιμοποιήσω σαν σκληρό δίσκο γενικότερα σαν εργαλείο αλλα να μου προσφέρει και ευχάριστη πλοήγηση πράγμα που και το one x μου προσφέρει θεωρητικά γιατι με την χρήση που κάνω εγω μεσα στην μέρα χρειάζομαι σίγουρα φορτίσμα .

 

Η πενα θα λειτουργεί και στο ipad έτσι ?

 

Είναι τέλειο για τη χρήση που το θέλεις και πολύ πιθανό να σου βγάζει 2 μέρες με τέτοια χρήση.

Το ipad μένα προσωπικά δεν με βόλεψε τρελά όταν το χρησιμοποιούσα για εργασίες κλπ..

Ίσως θες netbook για τέτοια χρήση..

Για το πενάκι θα σου απαντήσω το βράδυ που θα σχολάσω.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζετε στις επαφες πως αλλαζουμε την μπαρα με τα γραμματα δεξια απο αγγλικα σε ελληνικα?

 

Δεν γίνεται σε μαμά ρομ..

Αν θέλεις βάλε exdialer που το υποστηρίζει..

Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή φωτογραφιών, δημιουργήθηκε ένας φάκελος με την ετικέτα, -άμμεση μεταφορά φωτογραφιων- και δεν μπορώ να τον διαγράψω, ούτε τις φώτο που έχει μέσα.Κάποια ιδέα;

Τον φάκελο δεν μπορώ να τον δω , ούτε με τον es-exploler.:(

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται σε μαμά ρομ..

Αν θέλεις βάλε exdialer που το υποστηρίζει..

 

ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

κατέβασε την OMEGA και αντικατέστησε το apk του contactlist, με αυτό της omega....

Link to comment
Share on other sites

Android 4.1.2. κοντά στη συσκευή μας... ;)

 

http://www.theandroidsoul.com/galaxy-note-2-android-4-1-2-update-n7100xxdlj2-spotted/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

κατέβασε την OMEGA και αντικατέστησε το apk του contactlist, με αυτό της omega....

 

Και αν ειναι odex rom πρεπει να σβησει και το contactlist odex αρχειο (δεν ειμαι σιγουρος για το ακριβες ονομα μιας και το θηριο τρεχει Paranoidandroid)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

κατέβασε την OMEGA και αντικατέστησε το apk του contactlist, με αυτό της omega....

και παλι εχει και την αγγλικη...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Οσο και αν προσπαθω δε μπορω να σβησω τα default apn και κανουν conflict

Εχει μονο επιλογη Dismiss

 

που με παει στη προηγουμενη οθονη

καμια βοηθεια?

:X
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές βδομάδες το καλοβλέπω αυτό το τηλέφωνο.Στο παρελθόν αναγκάστηκα να πουλήσω το παλιό μου τερατάκι γιατί χρειζόμουν χρήματα...Αλλά η τιμή του είναι ακόμα απαγορευτική.

 

Έχει κανένας εμπειρία με το αμαζον;απο εκεί βγαίνει γύρω στα 500.Μπορώ να πληρώσω με δόσεις;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές βδομάδες το καλοβλέπω αυτό το τηλέφωνο.Στο παρελθόν αναγκάστηκα να πουλήσω το παλιό μου τερατάκι γιατί χρειζόμουν χρήματα...Αλλά η τιμή του είναι ακόμα απαγορευτική.

 

Έχει κανένας εμπειρία με το αμαζον;απο εκεί βγαίνει γύρω στα 500.Μπορώ να πληρώσω με δόσεις;

 

Ευχαριστώ

 

Το amazon ειναι απο τα πιο αξιοπιστα ηλεκτρονικα μαγαζια (ισως το πιο αξιοπιστο) αλλα δοσεις το ξεχνας

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το amazon ειναι απο τα πιο αξιοπιστα ηλεκτρονικα μαγαζια (ισως το πιο αξιοπιστο) αλλα δοσεις το ξεχνας

 

Ευχαριστώ.Οπότε με βλέπω να περιμένω μέχρι χριστούγεννα μπας και πέσει λίγο ακόμα η τιμή και να το πάρω από Ελλάδα,μεταχειρισμένο ή καινούριο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι δεν υποστηριζει 4g δεν ειναι μειον?

ηδη δειλα δειλα αρχισαν οι πρωτες διαφημίσεις!

Φιλε οι διαφημίσεις αρχισαν ...με τα δικτυα δεν ξερουμε τι γίνεται???

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν έχει 4g είναι μείον όχι για την συσκευη γιατί ήδη πωλείται 4g απλα δεν φέρνουν ακόμα κανένας είναι πραγματικα τραγικό διαφημίζουν οτι έχουν 4g αλλά κινητα δεν φέρνουν αν και υπάρχουν πολλά και φυσικα υπάρχει note 2 με 4g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...