Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμισεις-κινηση-γρηγορη ματια ;)

 

 

@Ευθυμης Μεγειες!!!!!!

Ωραια θηκη.Απο που την πηρες γατουλι? :lol::lol::lol:

Έχει μαγαζί με κάλτσες η μάνα μου στο νησί! Από εκεί ψωνίζω χαχαχα!!! Πολύ ωραίο το γκρι, κάνει κι ένα καφετί εφέ κάτω από λάμπα φθορισμού είναι υπέροχο!!! Πέφτω με τα μούτρα στην δουλειά για καμιά ώρα και μετά λιώσιμο!!! Του Ηλία το έχω εγώ και θα του το δώσω το βράδυ γιατί εργάζεται, μόλις τον πήρα και μετά βίας τον έπεισα να μην παραιτηθεί!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό, το έχω ανοιχτό από χθες.

Ίσως δεν το βρήκατε ακόμα μερικοί μερικοί ;-)

 

Καθυστερεί αρκετά σε μένα.

Το ίδιο και σε εσας?

 

Ευθύμη καλορίζικο και καλοδούλευτο!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαγαζί με κάλτσες η μάνα μου στο νησί! Από εκεί ψωνίζω χαχαχα!!! Πολύ ωραίο το γκρι, κάνει κι ένα καφετί εφέ κάτω από λάμπα φθορισμού είναι υπέροχο!!! Πέφτω με τα μούτρα στην δουλειά για καμιά ώρα και μετά λιώσιμο!!! Του Ηλία το έχω εγώ και θα του το δώσω το βράδυ γιατί εργάζεται, μόλις τον πήρα και μετά βίας τον έπεισα να μην παραιτηθεί!!!

 

Παρακαλώ πολύ στρατιωτική παραδωση στον Ηλία, με το ανάλογο καψόνι έτσι;;;:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ είναι υπέροχο το τηλέφωνο πραγματικά αξίζει και το δείχνει... επανέρχομαι λιγάκι αργότερα!!!!
Link to comment
Share on other sites

εξωτερικα παντως ειναι η μερα με την νυχτα με το 1 και στο χερι κ σε ολα!!

οσοι το σκεφτονται δεν θα μετανιωσουν με τπτ ντου!!!

λειτουργικα δεν μπορω να το δουλεψω ειμαι στην δουλεια και δεν εχω Microsim οποτε αναμενουμε

ειπα να την κοψω μονος αλλα δεν με εμπιστευομαι το απογεματακι μολισ σχολασω θα παω σε ενα καταστημα να την κοψω..Γενικα μπορει να μην μασαει χωρις θηκη αλλα ειμαι λιγο ψειρας

iphone4,s2,note με θηκη και screen protector αν οχι απο την 1η απο την 2η μερα οπότε δεν μου καθεται καλα να το δουλεψω χωρις θηκη (αν κρατηθω βεβαια!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί αρκετά σε μένα.

Το ίδιο και σε εσας?

 

Ευθύμη καλορίζικο και καλοδούλευτο!!

 

Νομίζω πως επιτηδευμένα το κάνει αυτό.

Φαίνεται πολύ πιο εντυπωσιακό.

Βράδυ , τραπεζάκι ή σταντ και θες να κάνεις τσεκ. Σούπερ.

 

Άσε που από ότι κατάλαβα , πρέπει να έχει τρόπο να μην ανάβει αν το έχεις π.χ. στην τσέπη.

Άρα περιμένει να δει όλη την κίνηση για να αποφασίσει , όχι απλά να καταλάβει εμπόδιο μπροστά.

Αν ακουμπήσεις το χέρι δεν ανάβει.

Edited by voltaire

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικα παντως ειναι η μερα με την νυχτα με το 1 και στο χερι κ σε ολα!!

οσοι το σκεφτονται δεν θα μετανιωσουν με τπτ ντου!!!

λειτουργικα δεν μπορω να το δουλεψω ειμαι στην δουλεια και δεν εχω Microsim οποτε αναμενουμε

ειπα να την κοψω μονος αλλα δεν με εμπιστευομαι το απογεματακι μολισ σχολασω θα παω σε ενα καταστημα να την κοψω..Γενικα μπορει να μην μασαει χωρις θηκη αλλα ειμαι λιγο ψειρας

iphone4,s2,note με θηκη και screen protector αν οχι απο την 1η απο την 2η μερα οπότε δεν μου καθεται καλα να το δουλεψω χωρις θηκη (αν κρατηθω βεβαια!!!!)

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια micro sim από τον πάροχο σου και να μην την κόψεις. Σε Cosmote με το S3 είδα παιδιά που είχαν προβλήματα με κομμένες sim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ είναι υπέροχο το τηλέφωνο πραγματικά αξίζει και το δείχνει... επανέρχομαι λιγάκι αργότερα!!!!

 

Καλορίζικο εύθυμη :D

Για πια κάλτσα μιλάνε τόση ώρα, είμαι στο δρόμο κ έχασα επεισόδια??

Εγώ έχω 1 μαλινη του στρατού ενθύμιο, λες να κάνει??:p:lol::lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως επιτηδευμένα το κάνει αυτό.

Φαίνεται πολύ πιο εντυπωσιακό.

Βράδυ , τραπεζάκι ή σταντ και θες να κάνεις τσεκ. Σούπερ.

 

Άσε που από ότι κατάλαβα , πρέπει να έχει τρόπο να μην ανάβει αν το έχεις π.χ. στην τσέπη.

Άρα περιμένει να δει όλη την κίνηση για να αποφασίσει , όχι απλά να καταλάβει εμπόδιο μπροστά.

Αν ακουμπήσεις το χέρι δεν ανάβει.

 

Ναι αλλά αργεί πολύ!

Εγω πάντως δεν αφήνω κινητό εξω σε τραπέζι το 99% των περιπτώσεων.

Μόνο το w890i :lol:

:p

 

Και

για όσους δεν το είδανε Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πίστευα όπως και πριν με to note οτι θα μπορούσα να συνυπάρχω με δυο hi end κινητά(S3 end Note2)...

Πλέον πιστεύω οτι το s3 θα το εχω εντελώς σε αχρηστία για όλες της λειτουργίες του εκτός από τις κλήσεις...

Πιστεύω ότι δεν το αξίζει το κινητό(S3) αυτό ρε παιδιά γι αυτό θα το αποσύρω να το χαρεί κανένας άλλος...

Αν υπερβάλω ζητώ συγνώμη αλλά πιστεύω ότι όσοι από εσάς έχετε ακόμα αυτά τα δυο κάπως έτσι πρέπει να σκέφτεστε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ηρθαν και τα αξεσουαρ απο netimes.com

http://www.netimes.com/shop/samsung-bgalaxy-note-2bbrgtn7100-c-87_924.html

 

κοιταξτε τι επιλογή απο χρωματα υπαρχει στις επισημες flip cover θηκες που θα κυκλοφορησουν :D:D:D

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/09/galaxynote-580x356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια micro sim από τον πάροχο σου και να μην την κόψεις. Σε Cosmote με το S3 είδα παιδιά που είχαν προβλήματα με κομμένες sim.

 

Έτσι ειναι. Η δική μου που ειναι κομενη, παίζει σε ολες τις συσκευές αλλα το Siii δεν την βλέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ας είναι λοιπον το απογευμα θα παω να παρω μια ετοιμη την ιδια στιγμη την παιρνεις ετσι??

Αυτα είναι πιασε μια γαλαζια εμμ και μια μαυρη κλασσικη ε ριξε και μια ασπρη για κυριλε καταστασεις για

να ντυσουμε το εργαλειο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο εύθυμη :D

Για πια κάλτσα μιλάνε τόση ώρα, είμαι στο δρόμο κ έχασα επεισόδια??

Εγώ έχω 1 μαλινη του στρατού ενθύμιο, λες να κάνει??:p:lol::lol:

Ευχαριστώ και σε σας!!! Οχι του στρατού καλέ μία από τις κοντές (κάτω από τον αστράγαλο που φοράμε καλοκαίρι) κάνει μια χαρά!

Πίστευα όπως και πριν με to note οτι θα μπορούσα να συνυπάρχω με δυο hi end κινητά(S3 end Note2)...

Πλέον πιστεύω οτι το s3 θα το εχω εντελώς σε αχρηστία για όλες της λειτουργίες του εκτός από τις κλήσεις...

Πιστεύω ότι δεν το αξίζει το κινητό(S3) αυτό ρε παιδιά γι αυτό θα το αποσύρω να το χαρεί κανένας άλλος...

Αν υπερβάλω ζητώ συγνώμη αλλά πιστεύω ότι όσοι από εσάς έχετε ακόμα αυτά τα δυο κάπως έτσι πρέπει να σκέφτεστε...

Τα έχω δίπλα δίπλα, επαναφέρω το S3 να το δώσω κάποια στιγμή και το note2 όπου περνάω τώρα την prerooted... εντάξει είναι σαν φτωχός συγγενής το καημένο... Καλό χρυσό και εξαιρετικό σε όλα του αλλά το note2 αλλού πλέον!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και σε σας!!! Οχι του στρατού καλέ μία από τις κοντές (κάτω από τον αστράγαλο που φοράμε καλοκαίρι) κάνει μια χαρά!

 

Τα έχω δίπλα δίπλα, επαναφέρω το S3 να το δώσω κάποια στιγμή και το note2 όπου περνάω τώρα την prerooted... εντάξει είναι σαν φτωχός συγγενής το καημένο... Καλό χρυσό και εξαιρετικό σε όλα του αλλά το note2 αλλού πλέον!! ;)

 

Για δώσε πληροφορίες μόλις την περάσεις...

Ο Γιάννης ομεγα(Εχει είδη το κινητό στα χερια του) ετοιμάζει είδη την v1.1 και ο kalagas είδη έδωσε το θέμα του και το αναβαθμίζει σε λίγο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στον νέο launcher (μετά την τελευταία αναβάθμιση το ΝΟΤΕ 1) μου έβγαζε 5 εικονίδια ανά σειρά. Στο ΝΟΤΕ 2 μου βγάζει 4 (5 έχει μόνο στην launch bar... Γνωρίζει κανείς κάτι? Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρεπεις τη φωτο σου στην υπογραφη μου? :lol::lol:

Μα και φυσικά κράτησέ την!!!! χαχαχα!!!

 

Λοιπόν πέρασα την prerooted και επανέφερα το titanium όλα καλά δείχνουν. Απλά μην ξεχάσετε να κάνετε update το Kies για να ενημερωθούν οι drivers... Η συσκευή είναι απίστευτη, την νιώθεις πιο άνετα στο χέρι και αν πρέπει να απαντήσεις κλήση με το ένα χέρι το κάνεις άνετα και σας το λέω εγώ που παρόλο ψηλός τα χέρια μου είναι φυσιολογικά σε μέγεθος... Η οθόνη του είναι μαγεία, το wifi καμπάνα και η ποιότητα κλήσεων κρύσταλλο!!! Παιδιά η συσκευή με ικανοποιεί πλήρως και μην ξεχνάτε ότι δεν είναι πέρυσι, φέτος είμαστε και υποψιασμένοι για το τι περιμέναμε σωστά???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου ότι και να του κάνεις δεν το νοιώθεις ποτέ ζεστό.

Μπράβων τους...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μα και φυσικά κράτησέ την!!!! χαχαχα!!!

 

Λοιπόν πέρασα την prerooted και επανέφερα το titanium όλα καλά δείχνουν. Απλά μην ξεχάσετε να κάνετε update το Kies για να ενημερωθούν οι drivers... Η συσκευή είναι απίστευτη, την νιώθεις πιο άνετα στο χέρι και αν πρέπει να απαντήσεις κλήση με το ένα χέρι το κάνεις άνετα και σας το λέω εγώ που παρόλο ψηλός τα χέρια μου είναι φυσιολογικά σε μέγεθος... Η οθόνη του είναι μαγεία, το wifi καμπάνα και η ποιότητα κλήσεων κρύσταλλο!!! Παιδιά η συσκευή με ικανοποιεί πλήρως και μην ξεχνάτε ότι δεν είναι πέρυσι, φέτος είμαστε και υποψιασμένοι για το τι περιμέναμε σωστά???

 

Βρε efthimie θα μας κάνεις και ένα review της κάμερας οπότε μπορέσεις;

Είχες νοτελι 1 και ξέρεις την δύναμη της κάμερας εκεί sgiii με τις μικρές αδυναμίες του στο θέμα και τώρα νοτελι 2.

Πιστεύω μπορείς να έχεις ξεκάθαρη άποψη.

Και αν μπορείς ανέβασε και καμία βραδυνή photo με φλας κτλ.:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Βρε efthimie θα μας κάνεις και ένα review της κάμερας οπότε μπορέσεις;

Είχες νοτελι 1 και ξέρεις την δύναμη της κάμερας εκεί sgiii με τις μικρές αδυναμίες του στο θέμα και τώρα νοτελι 2.

Πιστεύω μπορείς να έχεις ξεκάθαρη άποψη.

Και αν μπορείς ανέβασε και καμία βραδυνή photo με φλας κτλ.:)

Sent from my note

Θα σου πω με σιγουριά ότι σε κοντινή απόσταση (γύρω στα 10-15εκατοστά) και με αυτόματη ρύθμιση στο s3 είχα πρόβλημα με το zoom, τις έβγαζε λίγο θολές. Μου θύμισε Note1 σε αυτό τον τομέα αλλά είναι πολύ νωρίς... μάλιστα οι πρώτες φώτο που ανέβασα είναι από s3 ενώ αυτή που βάζω τώρα από το Note2...

 

https://dl.dropbox.com/u/75688140/20121002_170322.jpg (από το Note2 όλα στα αυτόματο, πρώτη φώτο). Δείχνει ότι θα τα πάει καλά η κάμερα!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα εμενα γιατι μου φαινεται η οθονη του πιο θολη απο το 1??και δεν ειναι τα ματια μου.:blink:..η δουλεια μου ειναι η εικονα και μπορω να καταλαβω..σαν να μην εχει sharpness..:(..εκτος αν εχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

τωρα εμενα γιατι μου φαινεται η οθονη του πιο θολη απο το 1??και δεν ειναι τα ματια μου.:blink:..η δουλεια μου ειναι η εικονα και μπορω να καταλαβω..σαν να μην εχει sharpness..:(..εκτος αν εχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω..

 

Μπορεί να συνήθισες κάποιο sharpness fix

Link to comment
Share on other sites

τωρα εμενα γιατι μου φαινεται η οθονη του πιο θολη απο το 1??και δεν ειναι τα ματια μου.:blink:..η δουλεια μου ειναι η εικονα και μπορω να καταλαβω..σαν να μην εχει sharpness..:(..εκτος αν εχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω..

 

Λογικό, το εχουμε πει δεν μπορεί να αρέσει σε ολους ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...