Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και συγνώμη για το οφφ τόπικ.Έχω το Sony Xperia Z με CM11 4.4.4 κλπ. Σαν αρρωστακι με τεχνολογία θελω να δοκιμάσω το νοτε2.Αν ενδιαφερεται κανεις για ανταλλαγη κλπ ας στειλει ενα μηνυμα.Πώληση ποσο θα το δίνατε?

Ευχαριστω πολύ και συγνωμη για την αναστάτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει να επαναφέρω το κινητό όπως ήταν όταν αγοράστηκε, όχι από εμένα, δλδ Rom, CSC, χώρα κ.τ.λ..

Επίσης το βάζω στο Kies και μου βγάζει αναβάθμιση. Εάν την κάνω φορμάρεται η internal sd ή θέλει Odin;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;;; Περίεργο μου ακούγεται!!! Πάντως αν είσαι εκτός εγγύησης γιατί να το πας στο επίσημο service;;

 

Ίσως για να είσαι σίγουρος ότι είναι εντάξει το ανταλλακτικό και να έχεις εγγύηση για την επισκευή που έγινε.Αν κάποιος μη επίσημος σου κάψει όλο το τηλέφωνο πάνω στην αλλαγή του μικροφώνου ή της κάμερας τι γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομίζω να ισχυει κάτι τέτοιο. Η συντριπτική πλειοψηφία δηστυχώς αυτών που απαντάνε στο τηλέφωνο είναι για να γελάει ο κόσμος. Ανίδαιοι μέχρι αηδίας. Αυτοί που γνωρίζουν είναι μέσα στο service και δε μιλάνε στα τηλέφωνα.

Αν πάντως ισχύει αυτό βλέπω τη κυρά Samsung να τρώει μεγάλες σφαλιάρες στην αγορά όπως ακριβώς τρώει τα τελευταία δύο χρόνια το i-πέτα το. Και δε θα αργήσει να φανεί αυτό. Θα το δείτε σε λίγο καιρό από τις πωλήσεις του note 4.

Πάντως αντί να κάτσει να δει η κυρά Samsung πως έγινε no:1στην αγορά, το τελευταίο χρόνο i-phoνίζει επικύνδυνα.

 

Ήδη έχει βγει άρθρο που λέει ότι έχει το χειρότερο τρίμηνο από το 2011 αν θυμάμαι καλά..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μια φίλη μου έσπασε την οθόνη. Δουλεύει κανονικά βέβαια απλά έχει ραγισει.

 

Γνωρίζετε τιμή απο service στην Θεσσαλονίκη;

 

Ευχαριστώ πολύ!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί πολλές πιο πίσω.Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 160-170€ στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι.για σαλονικα δεν ξέρω ας απαντήσει κανας άλλος.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί πολλές πιο πίσω.Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 160-170€ στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι.για σαλονικα δεν ξέρω ας απαντήσει κανας άλλος.

Σ ευχαριστώ πολύ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχουμε καμία ενημέρωση τι θα γίνει στις ελληνικές ρομ με τις αναβαθμίσεις? δε πηταμε 4.4.2 μήπως πάρουμε κατευθείαν 4.4.4 τώρα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγινε κατι που δεν μπορω να καταλαβω πως. Πατωντας το κεντρικο πληκτρο αντι να με πηγαινει στην αρχικη μου οθονη που βρισκεται στη μεση μεταξυ των αλλων οθονων, με πεταει στην πρωτη απο αριστερα. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Εγινε κατι που δεν μπορω να καταλαβω πως. Πατωντας το κεντρικο πληκτρο αντι να με πηγαινει στην αρχικη μου οθονη που βρισκεται στη μεση μεταξυ των αλλων οθονων, με πεταει στην πρωτη απο αριστερα. Καμια ιδεα;

 

Το βρηκα εδω http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s5/385569-change-page-home-screen-s5.html

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τα ελληνικά ???

 

Εμενα φιλε μου δε μου ήρθε ακόμη. ..:(

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενα εύκολο οδηγο για να ρουταρο το κινητό ειναι στην 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλώσω ότι έβαλα προχθες την 4.4.2 και είναι μια κακή αναβάθμιση. Οχι άθλια, αλλά σίγουρα κακή. Χάθηκε αρκετό από το smoothness που είχα από day1 (Δεκέμβριος 2012) μέχρι προχθες. Το δε αποκορυφωμα είναι ότι χθες είχα ενα random reboot στα καλά καθουμενα, για πρώτη φορά μετά από ~23 μήνες άψογης και απροβλημάτιστης χρήσης. Περιμένω να λήξει η εγγύηση, στις 19/12/2014, για να το ρουτάρω σίγουρα και πιθανότατα να περάσω κάποια custom rom (προσανατολίζομαι προς την Dr Ketan, που απ'όσα διαβαζω έχει όλα τα καλούδια του s-pen των Note III & IV).

 

Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύθηκα με την αναβάθμιση. Το αξιοσημείωτο είναι ότι το update είχε ερθει κάνα τριμηνο τώρα,αλλά δεν το περνούσα γιατί έχω τους χάρτες Sygic & Navigon στην κάρτα μνημης και δεν ηθελα να μπλέξω με τα προβλήματα σε write rights της Kit Kat.

 

Φοράω επίσημη Ολλανδική rom, όλα μαμά. Το 2012 το είχα πάρει με ελληνική rom (από Cosmote) με την ανεπαναληπτη προσφορά cashback της Samsung Hellas (είχαμε 750 ευρώ επιδότηση, τα 700 πηγαν στο Note II, τα 50 έκπτωση στα πάγια και πήρα και 100 ευρω πίσω από την Samsung Hellas,οπότε το αγόρασα με -100 ευρώ :D), αλλά πέρυσι μου κάηκε η μητρική και μου την άλλαξε η Samsung Benelux εδώ στην Ολλανδία, οπότε και μου πέρασε την επίσημη Ολλανδική rom στη νέα μητρική.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλώσω ότι έβαλα προχθες την 4.4.2 και είναι μια κακή αναβάθμιση. Οχι άθλια, αλλά σίγουρα κακή. Χάθηκε αρκετό από το smootess που είχα από day1 (Δεκέμβριος 2012) μέχρι προχθες. Το δε αποκορυφωμα είναι ότι χθες είχα ενα random reboot στα καλά καθουμενα, για πρώτη φορά μετά από ~23 μήνες άψογης και απροβλημάτιστης χρήσης. Περιμένω να λήξει η εγγύηση, στις 19/12/2014, για να το ρουτάρω σίγουρα και πιθανότατα να περάσω κάποια custom rom (προσανατολίζομαι προς την Dr Ketan, που απ'όσα διαβαζω έχει όλα τα καλούδια του s-pen των Note III & IV).

 

Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύθηκα με την αναβάθμιση. Το αξιοσημείωτο είναι ότι το update είχε ερθει κάνα τριμηνο τώρα,αλλά δεν το περνούσα γιατί έχω τους χάρτες Sygic & Navigon στην κάρτα μνημης και δεν ηθελα να μπλέξω με τα προβλήματα σε write rights της Kit Kat.

 

Φοράω επίσημη Ολλανδική rom, όλα μαμά. Το 2012 το είχα πάρει με ελληνική rom (από Cosmote) με την ανεπαναληπτη προσφορά cashback της Samsung Hellas (είχαμε 750 ευρώ επιδότηση, τα 700 πηγαν στο Note II, τα 50 έκπτωση στα πάγια και πήρα και 100 ευρω πίσω από την Samsung Hellas,οπότε το αγόρασα με -100 ευρώ :D), αλλά πέρυσι μου κάηκε η μητρική και μου την άλλαξε η Samsung Benelux εδώ στην Ολλανδία, οπότε και μου πέρασε την επίσημη Ολλανδική rom στη νέα μητρική.

 

Αν και χωρίς εγγύηση πλέον δεν βλέπω λόγο να μένει κανεις σε official, σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει full restore κτλ κάνε οπωσδήποτε. Αν υπάρχει κάτι που έδωσε η 4.4.2 είναι παραπάνω σβελταδα. Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να περιμενω ακόμα ~35 μέρες :). Πάντως το smoothness χάθηκε σε αρκετά μεγάλο βαθμο και πλέον σχεδόν καθε μέρα μου κρασάρει μία εφαρμογη, συνηθως o SIP client που τρεχω (CSipSiimple) ή το Skype...

 

Έχω τις χειροτερες των χειροτερων από εντυπωσεις για την αναβάθμιση σε 4.4.2 :X ...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλώσω ότι έβαλα προχθες την 4.4.2 και είναι μια κακή αναβάθμιση. Οχι άθλια, αλλά σίγουρα κακή. Χάθηκε αρκετό από το smoothness που είχα από day1 (Δεκέμβριος 2012) μέχρι προχθες. Το δε αποκορυφωμα είναι ότι χθες είχα ενα random reboot στα καλά καθουμενα, για πρώτη φορά μετά από ~23 μήνες άψογης και απροβλημάτιστης χρήσης. Περιμένω να λήξει η εγγύηση, στις 19/12/2014, για να το ρουτάρω σίγουρα και πιθανότατα να περάσω κάποια custom rom (προσανατολίζομαι προς την Dr Ketan, που απ'όσα διαβαζω έχει όλα τα καλούδια του s-pen των Note III & IV).

 

Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύθηκα με την αναβάθμιση. Το αξιοσημείωτο είναι ότι το update είχε ερθει κάνα τριμηνο τώρα,αλλά δεν το περνούσα γιατί έχω τους χάρτες Sygic & Navigon στην κάρτα μνημης και δεν ηθελα να μπλέξω με τα προβλήματα σε write rights της Kit Kat.

 

Φοράω επίσημη Ολλανδική rom, όλα μαμά. Το 2012 το είχα πάρει με ελληνική rom (από Cosmote) με την ανεπαναληπτη προσφορά cashback της Samsung Hellas (είχαμε 750 ευρώ επιδότηση, τα 700 πηγαν στο Note II, τα 50 έκπτωση στα πάγια και πήρα και 100 ευρω πίσω από την Samsung Hellas,οπότε το αγόρασα με -100 ευρώ :D), αλλά πέρυσι μου κάηκε η μητρική και μου την άλλαξε η Samsung Benelux εδώ στην Ολλανδία, οπότε και μου πέρασε την επίσημη Ολλανδική rom στη νέα μητρική.

Ειναι η δευτερη μητρικη που ακουω να καιγετεαι σε 2άρι,η άλλη,ενος φιλου μου.

Ειχε προβλημα σχεδιασης αραγε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να περιμενω ακόμα ~35 μέρες :). Πάντως το smoothness χάθηκε σε αρκετά μεγάλο βαθμο και πλέον σχεδόν καθε μέρα μου κρασάρει μία εφαρμογη, συνηθως o SIP client που τρεχω (CSipSiimple) ή το Skype...

 

Έχω τις χειροτερες των χειροτερων από εντυπωσεις για την αναβάθμιση σε 4.4.2 :X ...

Μήπως να έκανες ένα clean install;

Εάν είναι εφικτό...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η δευτερη μητρικη που ακουω να καιγετεαι σε 2άρι,η άλλη,ενος φιλου μου.

Ειχε προβλημα σχεδιασης αραγε;

 

Ναι,φυσικοτατα. Το Sudden Death Syndrome , το οποίο επηρεάσε (έκαψε) πάρα πολλές μητρικές σε Note II & S III (με ένα απλό google search για Sudden Death Syndrome galaxy θα βρείτε όλες τις σχετικές λεπτομέρειες). Είχε θέμα ο σχεδιασμός του chipset των Samsung flagships το 2012 (Απρίλιος 2012 το S III και Σεπτέμβριος 2012 το Note II). Αναριθμητες συσκευες και από τα δύο μοντελα κάηκαν και πήγαν στο επίσημο service, όπου αλλάχτηκαν οι μητρικές τους.

 

Κάπου ειχα διαβασει ότι απολυθηκε ο υπεύθυνος chipset design της Samsung μετά την αποκάλυψη του σκανδάλου, μιας και οι αλλαγές καμένων μητρικών κόστισαν δεκάδες εκατομμύρια δολλάρια :ninja: στη Samsung Electronics . Ως ποσοστό οι προβληματικές συσκευες ήταν //σχετικά μικρό// , αλλά έχοντας πουλήσει πάνω από 100.000.000 Note II + S III , καταλαβαίνεις ότι και με 1% πάς σε 1.000.000+ συσκευές :wacko:, με κάμποσα δεκαδες δολλάρια κόστος μητρικης συν εργατικά, κάνε τις πράξεις και θα καταλαβεις...

 

Μήπως να έκανες ένα clean install;

Εάν είναι εφικτό...

 

Ναι,πρέπει,το ξερω,αλλά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ τωρα. Γι'αυτο συγκρατουμαι και δεν κράζω εντελώς τη Samsung :p .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,φυσικοτατα. Το Sudden Death Syndrome , το οποίο επηρεάσε (έκαψε) πάρα πολλές μητρικές σε Note II & S III (με ένα απλό google search για Sudden Death Syndrome galaxy θα βρείτε όλες τις σχετικές λεπτομέρειες). Είχε θέμα ο σχεδιασμός του chipset των Samsung flagships το 2012 (Απρίλιος 2012 το S III και Σεπτέμβριος 2012 το Note II). Αναριθμητες συσκευες και από τα δύο μοντελα κάηκαν και πήγαν στο επίσημο service, όπου αλλάχτηκαν οι μητρικές τους.

 

Κάπου ειχα διαβασει ότι απολυθηκε ο υπεύθυνος chipset design της Samsung μετά την αποκάλυψη του σκανδάλου, μιας και οι αλλαγές καμένων μητρικών κόστισαν δεκάδες εκατομμύρια δολλάρια :ninja: στη Samsung Electronics . Ως ποσοστό οι προβληματικές συσκευες ήταν //σχετικά μικρό// , αλλά έχοντας πουλήσει πάνω από 100.000.000 Note II + S III , καταλαβαίνεις ότι και με 1% πάς σε 1.000.000+ συσκευές :wacko:, με κάμποσα δεκαδες δολλάρια κόστος μητρικης συν εργατικά, κάνε τις πράξεις και θα καταλαβεις...

 

 

 

 

Ναι,πρέπει,το ξερω,αλλά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ τωρα. Γι'αυτο συγκρατουμαι και δεν κράζω εντελώς τη Samsung :p .

 

Τα ιδια και με το Note I γινονταν. Το παλεψα πολυ να δεχθει η Samsung (επισημο service και τηλεφ. εξυπηρετηση) και μου συμπεριφερονταν σαν να μην ειχαν ακουσει ποτε για προβληματικα chip κτλ κτλ. Αν δεν ηταν τετοιο εργαλειο το Note και υπηρχε κατι πoυ εστω να του μοιαζει απο μενα η Sammy δεν θα ξαναεβλεπε ΠΟΤΕ ουτε cent. Εχει γινει παρα πολυ κουβεντα παλαιοτερα σε αυτο εδω το νημα.

voithostyrempora με reset θα πεταει. I promise :X

Edited by no_
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και με το Note I γινονταν. Το παλεψα πολυ να δεχθει η Samsung (επισημο service και τηλεφ. εξυπηρετηση) και μου συμπεριφερονταν σαν να μην ειχαν ακουσει ποτε για προβληματικα chip κτλ κτλ. Αν δεν ηταν τετοιο εργαλειο το Note και υπηρχε κατι πoυ εστω να του μοιαζει απο μενα η Sammy δεν θα ξαναεβλεπε ΠΟΤΕ ουτε cent. Εχει γινει παρα πολυ κουβεντα παλαιοτερα σε αυτο εδω το νημα.

voithostyrempora με reset θα πεταει. I promise :X

Το προβλημα με τη μητρικη,το εβγαζε αμεσως,οποτε οποιος το εχει ακομα και δεν του εχει καει,ειναι ενταξει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την απαντηση, αλλα εχουν γραφτει σεντονια. Αναζητηση για οποιον ανησυχει, αλλα εγω θα ελεγα οτι ειναι ματαιο τελειως και δεν υπαρχει λογος τωρα πια να το ψαχνει.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την απαντηση, αλλα εχουν γραφτει σεντονια. Αναζητηση για οποιον ανησυχει, αλλα εγω θα ελεγα οτι ειναι ματαιο τελειως και δεν υπαρχει λογος τωρα πια να το ψαχνει.

Εγω,εχω ενα 2άρι,που το προοριζα για τον ανηψιο,αλλα ο μικρος,που ειναι λεβεντης,μου ειπε,δεν το χρειαζομαι,βολευομαι με το W995,που μου εχεις ηδη δωσει!

Ετσι,θα το δωσσω σε ενα φιλο που με βοηθαει εδω και πανω απο δεκα χρονια με το κoμπιουτερ,απο την εποχη των Win98 .Γι αυτο,επειδη διαβασα τα περι προβληματικων πλακετων,εγραψα κι εγω ,ρωτωντας.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. ξαφνικα το κτν σταματησε να λειτουργει και εδειχνε μνμ downloading do not turn off target. πλεον δεν ανοιγει καθολου ουτε εχει ενδειξη οτι φορτιζει. υπαρχει καποια λυση? επισης ο υπολογιστης δε το βλεπει καθολου. ειναι νεκρο το κντ. συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αυτο το ερωτημα καταλαβαινετε οτι ειναι παρα πολλες οι σελιδες και δεν εχω και πολυ χρονο. ευχαριστω πολυ.
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. ξαφνικα το κτν σταματησε να λειτουργει και εδειχνε μνμ downloading do not turn off target. πλεον δεν ανοιγει καθολου ουτε εχει ενδειξη οτι φορτιζει. υπαρχει καποια λυση? επισης ο υπολογιστης δε το βλεπει καθολου. ειναι νεκρο το κντ. συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αυτο το ερωτημα καταλαβαινετε οτι ειναι παρα πολλες οι σελιδες και δεν εχω και πολυ χρονο. ευχαριστω πολυ.

 

Καλησπερα και σε εσενα !! Μαλλον εχει μπει σε download Mode...πατα για διαρκεια το power button και θα κανει restart...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε εσενα !! Μαλλον εχει μπει σε download Mode...πατα για διαρκεια το power button και θα κανει restart...

 

Δεν ανοίγει :(

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...