Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, τι θα γίνει με τους ξεφτίλες στην ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung; Θα βγάλουν επιτέλους το update;;; Από τις 192 χώρες του ΟΗΕ οι εκατό το έχουν βγάλει. Περιμένουν την Ουγκάντα; Τραγικοί.

 

Επειδή φαίνεται να σε ενοχλεί το φαινόμενο αυτό μάλλον θα πρέπει να το πάρεις απόφαση και να μην περιμένεις πια τη Samsung.

Πιθανότατα θα έρθει το Νοέμβριο αλλά και πάλι ενόψει L δε με ικανοποιεί προσωπικά - πολύ αργά πλέον.

Την υποστήριξη της Samsung την ξέραμε όταν αγοράζαμε τη συσκευή οπότε δεν αποτελεί έκπληξη. Τουλάχιστον μας έδινε πάντα απροβλημάτιστη επίσημη rom.

Από την άλλη έχουμε την τύχη να έχουμε μια συσκευή που είναι ακόμα και τώρα με πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και με τρομερή υποστήριξη απο XDA.

Ήθελα και εγώ πάσει θυσία να αποφύγω το "μπλέξιμο" αυτό αλλά ήδη πέρασα από χτες στην άλλη πλευρά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν είχα πάρει Ελληνικό! Είχα πάρει γερμανικό T Mobile και είχα αλλάξει csc και του είχα περάσει την ελληνική rom αλλά δεν ήξερα και δεν είχα κάνει efs backup και τώρα δεν μπορώ να το ξαναλλάξω...
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ branded....μόνο eu...

 

Τώρα για τα αλλά...προσέχουμε λίγο, διαβάζουμε και μετά προχωράμε σε αλλά κόλπα....

 

Και εγώ δεν ήθελα branded, αλλά το κατάστημα απ'όπου το αγόρασα το είχε αποκρύψει. Όσο για το διάβασμα, είχα ρίξει αρκετό, αλλά ο πιό ξεκάθαρος οδηγός μου φάνηκε αυτός, στον οποίο, ακόμα και έως σήμερα, δεν αναφέρεται πουθενά η ανάγκη backup του EFS.... οπότε την πάτησα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις με usb θυρα αν εχεις.

Μπορεις να δοκιμασεις με Bluetooth επισης αν εχεις. και αν δεν εχεις το βαζεις μετα.

Το πιο ευκολο ομως ειναι απλα να δοκιμασεις με αλλο player απο το stock που δεν εχει και τοσες πολλες ρυθμισεις ηχου. εγω εχω το Rocket player.

 

Το ραδιο cd δεν εχει υποδοχη bluetooth αλλα εχει υποδοχη usb.Γινεται ομως να βγαλει εξοδο ηχου απο την θυρα usb το note2?

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιο cd δεν εχει υποδοχη bluetooth αλλα εχει υποδοχη usb.Γινεται ομως να βγαλει εξοδο ηχου απο την θυρα usb το note2?

Δεν θα βγαλει ηχο απο τη usb θυρα, το ηχοσυστημα θα διαβασει το mp3 απο το κινητο σαν να ηταν αρχειο σε στικακι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν ήθελα branded, αλλά το κατάστημα απ'όπου το αγόρασα το είχε αποκρύψει. Όσο για το διάβασμα, είχα ρίξει αρκετό, αλλά ο πιό ξεκάθαρος οδηγός μου φάνηκε αυτός, στον οποίο, ακόμα και έως σήμερα, δεν αναφέρεται πουθενά η ανάγκη backup του EFS.... οπότε την πάτησα...

Μην τρελαίνεσαι, βάλε όποια ρομ θέλεις απλά φρόντισε να αποφύγεις κάποιες που είναι multicsc.Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το φλασαρισμα, συν άλλη μια επανεκκίνηση και βάζοντας το phone info από το play store θα δεις ότι θα έχεις πάρει το csc της συγκεκριμένης ρομ.Δεν υπάρχει λόγος να σε πιάνει πανικός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κανένα σοβαρό καλώδιο usb για φόρτιση του note από που να ααγοράσω βρε παιδιά? Το μαμά μας χαιρετά σιγά σιγά. Αγόρασα ένα από το πλαίσιο αλλά ήταν μόνο για sync στη φόρτιση πάνω από 460 δεν έδινε. Αν έχετε κανένα λινκ ή κανένα μαγαζί Θεσσαλονίκη να το αγοράσω επί τόπου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό και φτάνει μέχρι 1200.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και ποιο είναι...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από ebay ήρθε ένα και δεν περνάει τα 400...γι αυτό ρώτησα για εδω αν υπάρχει κάτι αξιόλογο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι 5 βρω το κατάλληλο θα μαζέψω 5-6 να τα κάνω μακαρονάδα στο τέλος. ..αχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Ποιο είναι ξεπούλησε....Έχει μήνες που το πήρα. Με μια απλή αναζήτηση στο eBay θα βρεις, δεν είναι δύσκολο....

Δυστυχώς φίλε μου δεν είναι τόσο απλό....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

εδω και μερικες μερες εβαλα να δοκιμασω μερικες Custom Rom για το κινητο μου και κατεληξα στην Cuyanogen C11 kitkat 4.4.4

Ωραια ολα μεχρι εδω...αλλα πλεον δεν λειτουργει η συνδεση με τηλεοραση μεσω καλωδιου HDMI.

Μολις το συνδεω μπαινει σε φαση φορτισης και σβηνει δειχνοντας απλα την μπαταρια να φορτιζει την οθονη.

 

Εχει κανεις καμμια ιδεα αν φτιαχνεται αυτο?

Edited by gmitsiakis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι θα γίνει με τους ξεφτίλες στην ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung; Θα βγάλουν επιτέλους το update;;; Από τις 192 χώρες του ΟΗΕ οι εκατό το έχουν βγάλει. Περιμένουν την Ουγκάντα; Τραγικοί.

 

Στους xda ήδη ξεκίνησαν οι rom με τα features του note 4. Εγώ δεν ξανά ασχολούμαι με τις official.... εκτός αν το πήρες σχετικά πρόσφατα και θες την εγγύηση.

 

http:// http://electron-team.com/ROM/dn4/#

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καλώδιο καμία 10εκατσοστα, δεν θυμάμαι από όπου το είχα, φορτίζει με 1.800 το πάει αέρα.....
Link to comment
Share on other sites

Πατω στο link αλλα δεν βλεπω κανενα download ρε παιδια. Αυτη την DN4 την προτιματε σε σχεση με του Dr Ketan ?
Link to comment
Share on other sites

Πατω στο link αλλα δεν βλεπω κανενα download ρε παιδια. Αυτη την DN4 την προτιματε σε σχεση με του Dr Ketan ?

 

Ακόμα είναι pending γιατί παρουσίασε κάτι κρασαρίσματα. Την περιμένουμε από μέρα σε μέρα. Εγώ έχω την DN3 και το κινητό πάει σφαίρα. Γενικά τις εκδόσεις τις περνάω μία εβδομάδα αφότου βγουν για να δω αν έχουν τίποτα bugs. Αν και γενικά βγαίνουν απροβλημάτιστες day one. Του Dr Ketan δεν την έχω δοκιμάσει αλλά από ότι διαβάζω είναι και αυτή πολύ καλή.

 

Πάντως κρατάω μικρό καλάθι για την DN4... αν όμως πάει το ίδιο καλά, το κρατάω άνετα 1 χρόνο ακόμα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι εύκολο να μου πείτε πως μπορώ να κάνω backup εφαρμογές και λοιπές ρυθμίσεις γιατί θα το δώσω αύριο?

 

Καλημέρα. Αν είσαι root με το titanium backup. Αν δεν είσαι root με το Helium Backup παρέα με ένα PC.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που μου είπαν ότι εάν ένα τηλέφωνο έχει γίνει root μπορεί να πανέλθει στην εργοστασιακή μορφή του και να πάρει κανονικά τις επόμενες αναβαθμίσεις?

Να προτιμήσω κανονικό NOTE 2 ή root ή δεν κάνει διαφορά? όσον αφορά το θέμα της εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που μου είπαν ότι εάν ένα τηλέφωνο έχει γίνει root μπορεί να πανέλθει στην εργοστασιακή μορφή του και να πάρει κανονικά τις επόμενες αναβαθμίσεις?

Να προτιμήσω κανονικό NOTE 2 ή root ή δεν κάνει διαφορά? όσον αφορά το θέμα της εγγύησης?

 

Αν έχει γράψει ο KNOX counter δεν έχει εγγύηση. Εγώ θα προτιμούσα την εγγύηση για αρχή... και αν ήθελα custom θα το επέλεγα εγώ και όχι κάποιος άλλος. Εκτός αν είναι ούτως ή άλλως χωρίς εγγύηση λόγω πρώιμης αγοράς... για παράδειγμα το δικό μου σε μερικές μέρες γίνεται 2 χρονών, οπότε δεν θα έχει σημασία πια αν έχει γράψει (που έχει) ο KNOX counter.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51790[/ATTACH]

Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ.

Έτσι ήτανε το κινητό μου όταν το πρωτοπήρα.

Τι πρέπει να κατεβάσω από SamMobile για να το φέρω στην αρχική του μορφή;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γράψει ο KNOX counter δεν έχει εγγύηση. Εγώ θα προτιμούσα την εγγύηση για αρχή... και αν ήθελα custom θα το επέλεγα εγώ και όχι κάποιος άλλος. Εκτός αν είναι ούτως ή άλλως χωρίς εγγύηση λόγω πρώιμης αγοράς... για παράδειγμα το δικό μου σε μερικές μέρες γίνεται 2 χρονών, οπότε δεν θα έχει σημασία πια αν έχει γράψει (που έχει) ο KNOX counter.

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν είσαι πέρα για πέρα σωστός φίλε.

Σε ερώτηση που έκανα μου είπαν στη σμαρτεκ ότι και να θέλεις να

πληρώσεις μια επισκευή πχ για αντικατάσταση κεντρικού κουμπιού,

αν έχει γράψει ο μετρητής κνοξ θα πρέπει πρώτα να αλλάξουν την μητρική

για να φέρουν το τηλ σε εργοστασιακή μορφή και μετα να προχωρήσουν στην επισκευή του.Και μάντεψε ποιος θα πληρώσει την μητρική..

Άρα έχει σημασία αν γράψει ή δεν γράψει άσχετα αν έχει λήξει η εγγύηση.

Οπότε αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί με ρόμ καλύτερα να το κάνει πριν αναβαθμίσει σε 4.3 και πάνω.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είσαι πέρα για πέρα σωστός φίλε.

Σε ερώτηση που έκανα μου είπαν στη σμαρτεκ ότι και να θέλεις να

πληρώσεις μια επισκευή πχ για αντικατάσταση κεντρικού κουμπιού,

αν έχει γράψει ο μετρητής κνοξ θα πρέπει πρώτα να αλλάξουν την μητρική

για να φέρουν το τηλ σε εργοστασιακή μορφή και μετα να προχωρήσουν στην επισκευή του.Και μάντεψε ποιος θα πληρώσει την μητρική..

Άρα έχει σημασία αν γράψει ή δεν γράψει άσχετα αν έχει λήξει η εγγύηση.

Οπότε αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί με ρόμ καλύτερα να το κάνει πριν αναβαθμίσει σε 4.3 και πάνω.

 

Σοβαρά;;; Περίεργο μου ακούγεται!!! Πάντως αν είσαι εκτός εγγύησης γιατί να το πας στο επίσημο service;;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είσαι πέρα για πέρα σωστός φίλε.

Σε ερώτηση που έκανα μου είπαν στη σμαρτεκ ότι και να θέλεις να

πληρώσεις μια επισκευή πχ για αντικατάσταση κεντρικού κουμπιού,

αν έχει γράψει ο μετρητής κνοξ θα πρέπει πρώτα να αλλάξουν την μητρική

για να φέρουν το τηλ σε εργοστασιακή μορφή και μετα να προχωρήσουν στην επισκευή του.Και μάντεψε ποιος θα πληρώσει την μητρική..

Άρα έχει σημασία αν γράψει ή δεν γράψει άσχετα αν έχει λήξει η εγγύηση.

Οπότε αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί με ρόμ καλύτερα να το κάνει πριν αναβαθμίσει σε 4.3 και πάνω.

 

Δε νομίζω να ισχυει κάτι τέτοιο. Η συντριπτική πλειοψηφία δηστυχώς αυτών που απαντάνε στο τηλέφωνο είναι για να γελάει ο κόσμος. Ανίδαιοι μέχρι αηδίας. Αυτοί που γνωρίζουν είναι μέσα στο service και δε μιλάνε στα τηλέφωνα.

Αν πάντως ισχύει αυτό βλέπω τη κυρά Samsung να τρώει μεγάλες σφαλιάρες στην αγορά όπως ακριβώς τρώει τα τελευταία δύο χρόνια το i-πέτα το. Και δε θα αργήσει να φανεί αυτό. Θα το δείτε σε λίγο καιρό από τις πωλήσεις του note 4.

Πάντως αντί να κάτσει να δει η κυρά Samsung πως έγινε no:1στην αγορά, το τελευταίο χρόνο i-phoνίζει επικύνδυνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...