Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ιδεα μου... ή οντως εχει μερικα προβληματακια με την ΚιτΚατ ??

1) εχει γινει πιο γρηγορο στο ξεκλειδωμα αλλα σε γενικες γραμμες, αργει να τρεξει προγραμματα (οπως πχ το Internet, Επαφες, Μηνυματα...) ??

2) οταν βαζω/βγαζω πενακι απο τη θηκη του, δεν κανει δονηση οπως εκανε με την 4.3 ... ενω το εχω ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις!

3) μερικες φορες οταν καλω καποιον κ παω να τον ξανακαλεσω, μου κανει ενα παγωμα οθονης γυρω στα 10 δευτερολεπτα+ ...

4) (αισθητικο) ... ολα τα εικονιδια στην μπαρα ειδοποιησεων γινανε γκρι, τα του συστηματος. ασχημο?!?!

5) μειωση χρονου της μπαταριας... ιδια χρηση κανω καθε μερα... με την 4.3 εφτανε μεσημερι-απογευμα και ειχα 85 %. τωρα, απο τισ 7 το πρωι που ξυπναω, μεχρι τις 11 εχει παει στα 80%...με ιδια χρηση!!

 

Παρατηρειτε κι εσεις τα ιδια ?

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο antutu πριν λίγες μέρες είχα 18100 περίπου. Όταν έβαλα την kitkat πήγα 22202!

Φιλε μου, ειμαι stock 4.3 με καμια 80αρια εφαρμογες, εχω κανει το τεστ anTuTu δυο φορες και το αποτελεσμα ειναι 21337 . Πως γινετε να εβγαλες 18100 ?

Link to comment
Share on other sites

με ΚιτΚατ, 21729 στο αντουτου.
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εμενα με Hurricane v.12 21660 :)

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με stock kitkat 4.4.2.

Τη διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης και χρήσης δε μπορούν να τη δείξουν τα benchmarks, αν μπορούσαν ίσως να τη δείχνει σε νούμερα το quadrant.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

την official εχετε βάλει την 4.4?

knox εχει και δεν παίρνει root ε???

 

Προσωπικά είμαι χωρίς knox από την 4.3 οπότε έχω περάσει την [ROM] [4.4.2 Official N7100XXUFND3] [Deodexed Prerooted Deknoxed].

Πρέπει να έχεις φλασάρει τον MJ5 bootloader ή κάποιον μεταγενέστερο.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι χωρίς knox από την 4.3 οπότε έχω περάσει την [ROM] [4.4.2 Official N7100XXUFND3] [Deodexed Prerooted Deknoxed].

Πρέπει να έχεις φλασάρει τον MJ5 bootloader ή κάποιον μεταγενέστερο.

 

ΟΚ, με ψήσατε. Παω για 4.4.2 και θα προσπαθήσω να μην το μπρικάρω :)

 

Εχω 4.1.2 official rooted με triangle away.

κατέβασα την οφισιαλ απο το samsung-updates.

Τι κάνω? Να κάνω unroot απο το SuperSU πρώτα?

πρέπει να βάλω την 4.3 και μετά 4.4 ?

 

Odin ποιά version θέλει?

Αν υπάρχει ενας οδηγός μπορείτε να μου δείξετε ενα λινκ παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ειμαι stock 4.3 με καμια 80αρια εφαρμογες, εχω κανει το τεστ anTuTu δυο φορες και το αποτελεσμα ειναι 21337 . Πως γινετε να εβγαλες 18100 ?

 

Όταν έτρεξα το antutu ήμουν χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές! Σήμερα το πρωί που το δοκίμασα πάλι με τις εφαρμογές εγκατεστημένες πάει 18929! Στο quadrant με εφαρμογές εγκατεστημένες βγάζει 8889!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου... ή οντως εχει μερικα προβληματακια με την ΚιτΚατ ??

1) εχει γινει πιο γρηγορο στο ξεκλειδωμα αλλα σε γενικες γραμμες, αργει να τρεξει προγραμματα (οπως πχ το Internet, Επαφες, Μηνυματα...) ??

2) οταν βαζω/βγαζω πενακι απο τη θηκη του, δεν κανει δονηση οπως εκανε με την 4.3 ... ενω το εχω ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις!

3) μερικες φορες οταν καλω καποιον κ παω να τον ξανακαλεσω, μου κανει ενα παγωμα οθονης γυρω στα 10 δευτερολεπτα+ ...

4) (αισθητικο) ... ολα τα εικονιδια στην μπαρα ειδοποιησεων γινανε γκρι, τα του συστηματος. ασχημο?!?!

5) μειωση χρονου της μπαταριας... ιδια χρηση κανω καθε μερα... με την 4.3 εφτανε μεσημερι-απογευμα και ειχα 85 %. τωρα, απο τισ 7 το πρωι που ξυπναω, μεχρι τις 11 εχει παει στα 80%...με ιδια χρηση!!

 

Παρατηρειτε κι εσεις τα ιδια ?

 

Φίλε μου κάνε ένα hard reset.προφανώς την έκανες την αναβάθμιση πάνω από την 4.3...Δεν αντιμετωπίζω Κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις...ίσα ίσα, έχει γίνει πιο γρήγορο και πιο σταθερό και η μπαταρία είναι απλά μαγική πλέον...Επίσης στο βάλε βγάλε του spen έχω μια χαρά δόνηση...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το συνεχόμενο ποστ.Είμαι από tapatalk. Φοβερές επιδόσεις πάντως και στην πραγματικότητα αλλά και στα benchmarks. Και πάλι μπράβο στην Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμα και η μπαταρία απέκτησε μαγική διάρκεια. Αναρωτιέμαι οι custom πόσο παραπάνω αέρα θα δώσουν στο κινητό.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμα και η μπαταρία απέκτησε μαγική διάρκεια. Αναρωτιέμαι οι custom πόσο παραπάνω αέρα θα δώσουν στο κινητό.

 

Το Knox δεν σε ενοχλει εσένα?

Δηλαδή μπορώ να βάλω οφισιαλ και μετα να παίξω με ROMs? απλως χανω εγγύηση, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει rom που δεν έχει τη knox δικλείδα μέσα, οπότε εγγύηση κανονικά με τη βοήθεια του triangle away (έχω ένα χρόνο ακόμα εγγύηση).

Βάζοντας την original rom, περνάς και το knox οπότε σε περίπτωση που κάνεις root ή περάσεις κάποια unofficial rom αλλάζει η τιμή του knox και τότε χάνεται η εγγύηση, διότι δεν υπάρχει, τουλ ακόμα, τρόπος μηδενισμού της knox (και από ότι λέγεται δε γίνεται να υπάρξει).

Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω την τεχνολογια του spen, υπαρχει περιπτωσει να χαλασει? Τωρα τελευταια δεν ανταποκρινεται αμεσα στην επαφη του με την οθονη και για παραδειγμα οταν παω να γραψω μια λεξη στο μηνυμα, μεσω swipe, που το σερνω δηλαδη το πενακι, το πρωτο γραμμα δεν το πιανει και γραφει οτι να ναι !!! Δεν εχω θηκη με μαγνητη.
Link to comment
Share on other sites

Στο γλώσσα και εισαγωγή πατάς το γρανάζι δεξιά και κατεβάζεις την ελληνική.

Μετά στο πληκτρολόγιο κάνεις swipe πάνω στο κουμπί space για εναλλαγή γλώσσας.

 

Έβαλα 4.4.2 ρουταρα και απενεργοποίησα το knox.

Πλέον δεν μπορώ να κάνω download με τον opera στην external.

Κατεβάζει μόνο στο emulated/0/ .

Είναι θέμα του knox? Τι να κάνω?

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Εχω stock ROM 4.1.2, rooted και εχει Custom Recovery νομιζω.

 

Με το Triangle away ναι μεν εφυγε το Root, αλλά οταν πάς σε Download Mode να περάσεις νέα ROM (θέλω να βάλω official 4.4.2) λεει CUSTOM YES και counter 1.

Αν περάσω τώρα την Official 4.4.2, θα γράψει ο knox?

 

Αν ναι, τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

To space den kanei swipe! Exw katevasei ta ell k ta exw tikarismena.

 

 

Εδιτ

Καποιο μπαγκ παιζει σιγουρα, πρεπει να ξετικαρω τα αγγλικα για να εμφανιστει το ελλ. πληκλγιο, επισης δοκιμασα και αλλες γλώσσες, και παλι δεν λειτουργει το σπέις :(

 

Εδιτ

Επισης, κανονας σουάιπ πανω στο σπέις μετακινειται ο κερσορας..(!):confused:

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Εχω stock ROM 4.1.2, rooted και εχει Custom Recovery νομιζω.

 

Με το Triangle away ναι μεν εφυγε το Root, αλλά οταν πάς σε Download Mode να περάσεις νέα ROM (θέλω να βάλω official 4.4.2) λεει CUSTOM YES και counter 1.

Αν περάσω τώρα την Official 4.4.2, θα γράψει ο knox?

 

Αν ναι, τι να κάνω?

 

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος αλλά σου έχει γράψει ο μετρητής! Αν δεν είχε γράψει θα ήταν 0!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η 4.4.2 είναι μπαταριορουφηχτρα!

 

Με λιγότερα apps απ'οτι είχα στην 4.3, με το ζόρι μου βγάζει 24ωρο.

 

Ευτυχώς σταμάτησαν τα αλλεπάλληλα disconnections του Wi-Fi, αλλά παραμένουν τα disconnections του bluetooth.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η 4.4.2 είναι μπαταριορουφηχτρα!

 

Με λιγότερα apps απ'οτι είχα στην 4.3, με το ζόρι μου βγάζει 24ωρο.

 

Ευτυχώς σταμάτησαν τα αλλεπάλληλα disconnections του Wi-Fi, αλλά παραμένουν τα disconnections του bluetooth.

 

Factory reset...Η μπαταρία στην κιτ κατ είναι απλά μαγική.απλά δεν σου έχει κάτσει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset από το μενού της 4.3, έκανα άλλο ένα από το recovery και μετά αφού την πέρασα, έκανα άλλο ένα factory reset!

 

Σύνολο 3.

 

Ίσως να δουλεύω λίγο περισσότερο το Wifi από ότι πριν.

 

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, εκτός αν βρεθούν κι άλλοι με θέμα στην γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset από το μενού της 4.3, έκανα άλλο ένα από το recovery και μετά αφού την πέρασα, έκανα άλλο ένα factory reset!

 

Σύνολο 3.

 

Ίσως να δουλεύω λίγο περισσότερο το Wifi από ότι πριν.

 

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, εκτός αν βρεθούν κι άλλοι με θέμα στην γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Άσε να κάνει 2-3 κύκλους η μπαταρία πρώτα με την κιτ κατ... Και μένα την πρώτη μέρα έτσι μου είχε φανεί.Θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζουν ρόλο και οι αρχικοί συγχρονισμοί που κάνουν κάποιες εφαρμογές, έχει ξαναγραφτεί αυτή η εκδοχή.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...