Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την κοινότητα του myphone.gr.Έχω ένα θέμα με το galaxy note 2.Το έχω ήδη 1μιση χρόνο περίπου.Πριν 6 μήνες μου είχε παρουσιάσει ένα θέμα με την φόρτιση.Ενώ το έβαζα να φορτίσει με τον αυθεντικό του wall charger ,αυτό φόρτιζε πάρα πολύ αργά(σε 6 ώρες περίπου).Είδα στα battery stats και είδα ότι φόρτιζε σε usb αντί AC.Την μία δούλευε κανονικά και την άλλη όχι.Το πήγα σε service center και εκεί μου αλλάξανε τον φορτιστή.Για αρκετό καιρό(εώς μία εβδομάδα πριν)δεν είχα πρόβλημα.Παρουσιάστηκε ξανά όμως μετά τις διακοπές.Τι μπορεί να φταίει?Ένα πράγμα που παρατήρησα ήταν ότι και την προηγούμενη φορά και τώρα το πρόβλημα άρχισε να παρουσιάζεται μετά από συγκεκριμένες συνθήκες.Και τις δύο φορές το κινητό ήταν ανοιχτό για σχεδόν 10 μέρες(το έχω για επαγγελματικό και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου με τα πάντα κλειστά εκτός από κλήσεις).Και τώρα πια πάλι τα ίδια..Την μία φορτίζει με AC και την άλλη με USB.Έχει κανείς καμιά ιδέα?Γίνεται 2 φορές να χάλασε ο φορτιστής ή το καλώδιο?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα του myphone.gr.Έχω ένα θέμα με το galaxy note 2.Το έχω ήδη 1μιση χρόνο περίπου.Πριν 6 μήνες μου είχε παρουσιάσει ένα θέμα με την φόρτιση.Ενώ το έβαζα να φορτίσει με τον αυθεντικό του wall charger ,αυτό φόρτιζε πάρα πολύ αργά(σε 6 ώρες περίπου).Είδα στα battery stats και είδα ότι φόρτιζε σε usb αντί AC.Την μία δούλευε κανονικά και την άλλη όχι.Το πήγα σε service center και εκεί μου αλλάξανε τον φορτιστή.Για αρκετό καιρό(εώς μία εβδομάδα πριν)δεν είχα πρόβλημα.Παρουσιάστηκε ξανά όμως μετά τις διακοπές.Τι μπορεί να φταίει?Ένα πράγμα που παρατήρησα ήταν ότι και την προηγούμενη φορά και τώρα το πρόβλημα άρχισε να παρουσιάζεται μετά από συγκεκριμένες συνθήκες.Και τις δύο φορές το κινητό ήταν ανοιχτό για σχεδόν 10 μέρες(το έχω για επαγγελματικό και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου με τα πάντα κλειστά εκτός από κλήσεις).Και τώρα πια πάλι τα ίδια..Την μία φορτίζει με AC και την άλλη με USB.Έχει κανείς καμιά ιδέα?Γίνεται 2 φορές να χάλασε ο φορτιστής ή το καλώδιο?

 

Πρώτα δοκιμάζεις πάντα με άλλο καλώδιο και μετά φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έριξα μια γρήγορη ματιά στα φόρουμ και βλέπω ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα χωρίς λύση.

Με ακαδημαικές συζητήσεις όμως δε θα λυθεί το πρόβλημά σου, παρά μόνο με πράξεις.

Αν θες δοκίμασέ αυτό που σου είπα και μπορεί να είσαι και ο πρώτος που του φτιάχνει.

Φίλε γι αυτό πήρα το note 2 για να ησυχάσω απο rootarismata, rom και τα λοιπά (είχα s3 παλιά)....Απ την στιγμή που η 4.3 μου τρέχει μια χαρά δεν θα σκάσω για τις συντόμευσης απλά παραξενευτικα που κάποιοι τις έχουν και κάποιοι όχι.....απ οτι φαίνεται όσοι πηραν το update με τα 670MB μάλλον δεν τις έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και χειροτερα! Μολις ανοιξω το ...καμια (που εχω κλειδωμα) μου βγαζει το επομενο μενου που βλεπετε Edited by savara
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γι αυτό πήρα το note 2 για να ησυχάσω απο rootarismata, rom και τα λοιπά (είχα s3 παλιά)....Απ την στιγμή που η 4.3 μου τρέχει μια χαρά δεν θα σκάσω για τις συντόμευσης απλά παραξενευτικα που κάποιοι τις έχουν και κάποιοι όχι.....απ οτι φαίνεται όσοι πηραν το update με τα 670MB μάλλον δεν τις έχουν.

 

Φίλε αν ισχύει αυτό που λέω, τότε είναι θέμα χώρας και όχι Samsung.

Υπάρχουν διάφοροι περιορισμοί από χώρα σε χώρα, ακόμα και νομικοί που δε τους γνωρίζει ο κόσμος.

Μερικούς λόγους τους έχω αναφέρει παλιότερα και γι αυτό πήγε το μυαλό μου στο csc και ιδίως στη Γερμανία, πριν μάλιστα προλάβω να διαβάσω το ποστ σου ότι είναι γερμανικό τηλέφωνο!

Μπορεί βέβαια να συμβαίνει και σε άλλες χώρες.

 

Υπαρχουν και χειροτερα....

 

Ότι δείχνεις είναι φυσιολογικό.

Αφού δεν έχεις βάλει κανένα κλείδωμα τι περίμενες δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και χειροτερα! Μολις ανοιξω το ...καμια (που εχω κλειδωμα) μου βγαζει το επομενο μενου που βλεπετε

 

Φιλέ δεν είναι χειρότερο και εγώ αν επιλέξω το καμία αυτο μου βγάζει απλά πάντα το έχω κύλιση και καμιά φορά βάζω μοτίβο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν ισχύει αυτό που λέω, τότε είναι θέμα χώρας και όχι Samsung.

Υπάρχουν διάφοροι περιορισμοί από χώρα σε χώρα, ακόμα και νομικοί που δε τους γνωρίζει ο κόσμος.

Μερικούς λόγους τους έχω αναφέρει παλιότερα και γι αυτό πήγε το μυαλό μου στο csc και ιδίως στη Γερμανία, πριν μάλιστα προλάβω να διαβάσω το ποστ σου ότι είναι γερμανικό τηλέφωνο!

Μπορεί βέβαια να συμβαίνει και σε άλλες χώρες.

 

 

 

Ότι δείχνεις είναι φυσιολογικό.

Αφού δεν έχεις βάλει κανένα κλείδωμα τι περίμενες δηλαδή....

Eχω κλειδωμα διπλο. Kαι οθονης και sim

Link to comment
Share on other sites

Eχω κλειδωμα διπλο. Kαι οθονης και sim

 

Το καμία δεν είναι κλείδωμα.

Όταν είναι στο καμία, δεν υπάρχει οθόνη κλειδώματος και αναμενόμενο είναι να λείπουν και οι επιλογές από την οθόνη κλειδώματος, αφού έχεις επιλέξει να μην υπάρχει.

Αν αλλάξεις επιλογή κλειδώματος, θα εμφανιστούν και οι επιλογές οθόνης κλειδώματος.

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι επιλογές περιμένεις όταν είναι στο καμία.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-> η συσκευη μου-> λειτουργια hands free-> on πατα αριστερα στο τιμονακι να δεις και τι σου εχει τικαρισμενο

Σε e-mail δεν το δοκιμασα, αλλα σε κλησεις και μυνηματα ειναι για αυτοκτονια :lol: :lol:

 

Από ότι είδα αυτό απλά σου λέει ποιος σου έστειλε το μήνυμα αλλά δε στο διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Το καμία δεν είναι κλείδωμα.

Όταν είναι στο καμία, δεν υπάρχει οθόνη κλειδώματος και αναμενόμενο είναι να λείπουν και οι επιλογές από την οθόνη κλειδώματος, αφού έχεις επιλέξει να μην υπάρχει.

Αν αλλάξεις επιλογή κλειδώματος, θα εμφανιστούν και οι επιλογές οθόνης κλειδώματος.

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι επιλογές περιμένεις όταν είναι στο καμία.

Εχετε δικιο! Δικο μου λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις stock 4.3 ? καλά τι στα κομμάτια έχουν δώσει διαφορετικές 4.3 ? Εμένα είναι Γερμανική

Ναι, όλα Samsung stock 4.3 ελληνική και μετά από factory reset. Παράξενα πράγματα... Και δεν είναι καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση, δεν βρίσκω τον λόγο να μην υπάρχει παντού.

 

Και μια άσχετη ερώτηση για όσους γνωρίζουν. Όταν ακούω μουσική με τα ακουστικά και ανεβάζω την ένταση δονείται και βγάζει ένα pop-up που λέει ότι μπορεί να πάθουν ζημιά τα αφτιά μου κτλ. Υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει αυτό κάθε φορά;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν ισχύει αυτό που λέω, τότε είναι θέμα χώρας και όχι Samsung.

Υπάρχουν διάφοροι περιορισμοί από χώρα σε χώρα, ακόμα και νομικοί που δε τους γνωρίζει ο κόσμος.

Μερικούς λόγους τους έχω αναφέρει παλιότερα και γι αυτό πήγε το μυαλό μου στο csc και ιδίως στη Γερμανία, πριν μάλιστα προλάβω να διαβάσω το ποστ σου ότι είναι γερμανικό τηλέφωνο!

Μπορεί βέβαια να συμβαίνει και σε άλλες χώρες

Όντως λογικά είναι θεμα χώρας και τι ενημέρωση πήρε η καθε χώρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να υπάρχει περιορισμός στις συντομεύσεις για συντομεύσεις μιλάμε.....άσε που στην Γερμανική 4.1.2 υπήρχαν γιατί να τις βγάλουν στην 4.3 ? Άγνωστε οι βουλε της Samsung.....

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα Samsung stock 4.3 ελληνική και μετά από factory reset. Παράξενα πράγματα... Και δεν είναι καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση, δεν βρίσκω τον λόγο να μην υπάρχει παντού.

 

Και μια άσχετη ερώτηση για όσους γνωρίζουν. Όταν ακούω μουσική με τα ακουστικά και ανεβάζω την ένταση δονείται και βγάζει ένα pop-up που λέει ότι μπορεί να πάθουν ζημιά τα αφτιά μου κτλ. Υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει αυτό κάθε φορά;

 

αν εισαι ρουτ ναι,μεσω wannam xposed

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2469223

Εντάξει παιδιά είναι γενικό το πρόβλημα το έχουν και στο note 3 και μάλλον το έχουν πιο πολύ οι Γερμανικές rom. Τι να κάνουμε θα ζήσουμε και χωρίς συντομεύσεις......

Link to comment
Share on other sites

Και πριν έκανα και μετά.....δεν είναι Θέμα επαναφοράς δεν μπορεί να χαθεί μια ολόκληρη επιλογή στο menu......Να τελικά γιατί κάποιες 4.3 ήταν 670MB και άλλες ήταν 700+

Εμενα,(Γαλλικο),770MB.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, οποιος δεν βλεπει συντομευσεις ας δοκιμασει ρυθμισεις->η συσκευη μου->λειτουργια αρχικης οθονης--- και διαλεξτε τυπικη λειτουργια και δειτε αν αλλαξε κατι...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν ανοίγω τα δεδομένα έρχονται διαφημίσεις να κατεβάσω καποια εφαρμογή ?οπως αυτην εδω

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/4/s7km.png' alt='s7km.png'>

Καμια λύση σε αυτο γιατι μου εχει σπάσει τα νεύρα.

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα το έχει... Ενώ έχω κάνει 2 hard reset

 

Edit: Διάβασα πιο πίσω τι έχουν απαντηθεί για το θέμα με τις συντομεύσεις της κλειδωμένης οθόνης, να αναφέρω βέβαια και εμένα Γερμανικό είναι

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το ψάχνουμε άλλο είναι σίγουρο πλέον ότι απλά η γερμανική rom δεν έχει συντομεύσεις, μπορεί και άλλες rom αλλά αυτό ας το πούνε τα παιδιά που έχουν θέμα. Άμα κάποιος θέλει συντομεύσεις ας αλλάξει locker.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το ψάχνουμε άλλο είναι σίγουρο πλέον ότι απλά η γερμανική rom δεν έχει συντομεύσεις, μπορεί και άλλες rom αλλά αυτό ας το πούνε τα παιδιά που έχουν θέμα. Άμα κάποιος θέλει συντομεύσεις ας αλλάξει locker.

Να σε ρωτήσω κάτι: μετά από factory reset, χωρίς να πειράξεις τίποτα, η εργοστασιακή lock screen έχει τα 5 εικονίδια των συντομεύσεων στο κάτω μέρος ή όχι; Αν τα έχει, τότε πρέπει να είναι bug στη γερμανική ROM που απλά δεν εμφανίζει την επιλογή. Αν δεν φαίνονται καθόλου εικονίδια στο κάτω μέρος της lock screen, τότε μάλλον έχουν αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα για κάποιον ανεξήγητο λόγο... Πάντως σ' εμένα, που έχω ελληνική ROM, η εργοστασιακή lock screen έχει κανονικά τα 5 εικονίδια στο κάτω μέρος, τα οποία βέβαια μπορείς να αλλάξεις κανονικά μέσα απ' τις ρυθμίσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο.οταν ειμαι σπιτι το αφηνω στο φορτιστη πανω.και αστο να φορτιζει οσο θελει.καλυτερα κιολας σιγα σιγα απο οτι εχω ακουσει

 

Σου ζεσταινεται καθολου? Εμενα αρκετα που φοβαμαι μην παθει ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα το reset..ειχα απενεργοποιησει τις αυτοματες ενημερωσεις λογισμικου αλλα με το reset μου ξαναεμφανιστηκε πανω αριστερα...πως να το βγαλω τελειως???δεν θελω να ξανακανω ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα το reset..ειχα απενεργοποιησει τις αυτοματες ενημερωσεις λογισμικου αλλα με το reset μου ξαναεμφανιστηκε πανω αριστερα...πως να το βγαλω τελειως???δεν θελω να ξανακανω ενημερωση...

Ρυθμίσεις - Περισσότερα - Πληροφορίες Συσκευής - Ενημέρωση Λογισμικού και ξετσεκάρεις την αυτόματη ενημέρωση.

Στην 4.3 δεν είσαι? Μη φοβάσαι, δεν έχει άλλη ενημέρωση για την ώρα!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...