Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι....

τίναξα το νερό, το σκούπισα, προσπάθησα να σκουπίσω ανάμεσα σε επαφές, στη θέση σιμ και κάρτας.... τώρα είναι στο ρύζι....

ελπίζω να μην φτιάξω καμιά ακριβή σούπα με γεύση από σαμσουνγκ......

γκρρρ....

 

ωραιος εκανες σωστες κινησεις.

Αν το νερο δεν ειχε προσμιξεις (ηταν γαργαρο δηλαδή :lol:) εχεις πολλες πιιθανοτητες να μην παθει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευτυχώς ήταν απλό νεράκι......

πόσο να το αφήσω στο ρύζι? ώρες? μέρες? μήνες?

πάντως μιλάμε για την απόλυτη ξενέρα....

πολιτισμικό σοκ η επιστροφή στο lg P500..... είναι τόσο μικρό!!!!!!

 

ευκαιρία να ξανανοίξω και τον υπολογιστή που τον είχα παρατημένο!!!

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαστε off topic. Ας ανοίξει κάποιος ενα thread στα VS να το συζητήσουμε.

Εγώ θα πώ μόνο, οτι το S4 μου πήρε 10 μέρες για να γίνει Note :). Τις πρώτες μέρες τα συναισθήματα εναλλάσσονταν συνεχώς. Θα το είχα δώσει αν δεν υπηρχαν οι γνώμες κάποιων συμφορουμιτων που τους εμπιστευομαι.

Σήμερα αυτό που κρατάω δουλεύει σαν το Note. Με official ROM πάντα. Μονο root.

Η οθόνη είναι ενα απο τα δυο πράγματα που με κράτησαν τις πρώτες μέρες. Διαβάζω άνετα στον browser σε portrait χωρίς να αλλάξω ρυθμίσεις γραμματοσειράς. Δεν έχει πρόβλημα στον ήλιο.

Αλλά παρόλα αυτά, όσοι θέλουν μια και μόνο συσκευή για όλα θα πρέπει να περιμένουν τον Οκτώβρη. Το Note 3 θα είναι κομπλε απο την πρωτη μέρα. Τα S με την τακτική της Samsung έχουν γίνει τα πειραματόζωα του Note.

 

O Μάνος απο πλευράς χρήσης είναι ιδιάζουσα περίπτωση και όπως του έχω πει πολλές φορές δεν του κάνει τίποτα άλλο εκτός απο Note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βασικά συμφωνώ απόλυτα με τοv Te_salat πιο πάνω. Η γραμμή S είναι το test bed για τη γραμμή Note & στη συνέχεια στοιχεία της γραμμής Note ενσωματώvονται στη γραμμή S. Θεωρώ το συγκεκριμένο approach εξαιρετικά έξυπνο & σε ότι με αφορά ίσως τελικά να κάνω τη μετάβαση σε Note III αν κρίνω ότι αξίζει αλλά το Note Il θα παραμείνει ως backup.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαστε off topic. Ας ανοίξει κάποιος ενα thread στα VS να το συζητήσουμε.

Εγώ θα πώ μόνο, οτι το S4 μου πήρε 10 μέρες για να γίνει Note :). Τις πρώτες μέρες τα συναισθήματα εναλλάσσονταν συνεχώς. Θα το είχα δώσει αν δεν υπηρχαν οι γνώμες κάποιων συμφορουμιτων που τους εμπιστευομαι.

Σήμερα αυτό που κρατάω δουλεύει σαν το Note. Με official ROM πάντα. Μονο root.

Η οθόνη είναι ενα απο τα δυο πράγματα που με κράτησαν τις πρώτες μέρες. Διαβάζω άνετα στον browser σε portrait χωρίς να αλλάξω ρυθμίσεις γραμματοσειράς. Δεν έχει πρόβλημα στον ήλιο.

Αλλά παρόλα αυτά, όσοι θέλουν μια και μόνο συσκευή για όλα θα πρέπει να περιμένουν τον Οκτώβρη. Το Note 3 θα είναι κομπλε απο την πρωτη μέρα. Τα S με την τακτική της Samsung έχουν γίνει τα πειραματόζωα του Note.

 

O Μάνος απο πλευράς χρήσης είναι ιδιάζουσα περίπτωση και όπως του έχω πει πολλές φορές δεν του κάνει τίποτα άλλο εκτός απο Note.

 

Και χωρίς το πενάκι πώς μπορείς;. Εγώ το χρησιμοποιώ συχνά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς ήταν απλό νεράκι......

πόσο να το αφήσω στο ρύζι? ώρες? μέρες? μήνες?

πάντως μιλάμε για την απόλυτη ξενέρα....

πολιτισμικό σοκ η επιστροφή στο lg P500..... είναι τόσο μικρό!!!!!!

 

ευκαιρία να ξανανοίξω και τον υπολογιστή που τον είχα παρατημένο!!!

 

Καλησπέρα,

κάπου είχα διαβάσει οτι μετά απο πτώση σε νερό καλό είναι να ανοίξεις τη συσκευή και να καθαρίσεις με μπατονέτα και οινόπνευμα όλες τις επαφες για να μην πιάσουν άλατα. Το άρθρο το είχα διαβάσει πληροφοριακά και όχι επειδή είχα ρίξει κάποια συσκευή στο νερό επομένως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτο που γράφω. Αν θες πάντως ψάξε λίγο στο google μήπως και ισχύει αυτό που σου γράφω και σε γλυτώσει απο μπελάδες.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το κινητο μου είναι γερμανικό, θα με καλύψει η Samsung Hellas;

 

Kαλύπτεται εννοείται εφόσον είναι αγορασμένο από την ΕΕ. Πήγαινε το στην Smartec. Dont worry.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς το πενάκι πώς μπορείς;. Εγώ το χρησιμοποιώ συχνά

 

Το μοναδικό (και ταυτόχρονα πολύ βασικό) πράγμα που μου λείπει από το νοτελι...

Οι άλλοι κατασκευαστες κοιμούνται κανονικά στο θέμα του wacom digitizer...

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό (και ταυτόχρονα πολύ βασικό) πράγμα που μου λείπει από το νοτελι...

Οι άλλοι κατασκευαστες κοιμούνται κανονικά στο θέμα του wacom digitizer...

 

Θα εξαιρουσα τη Sony με το xperia ultra z.;;;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κάπου είχα διαβάσει οτι μετά απο πτώση σε νερό καλό είναι να ανοίξεις τη συσκευή και να καθαρίσεις με μπατονέτα και οινόπνευμα όλες τις επαφες για να μην πιάσουν άλατα. Το άρθρο το είχα διαβάσει πληροφοριακά και όχι επειδή είχα ρίξει κάποια συσκευή στο νερό επομένως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτο που γράφω. Αν θες πάντως ψάξε λίγο στο google μήπως και ισχύει αυτό που σου γράφω και σε γλυτώσει απο μπελάδες.

 

Διάλυμα ισοπροπανόλης :)

Link to comment
Share on other sites

Θα εξαιρουσα τη Sony με το xperia ultra z.;;;

 

Ναι τα δούμε πρώτα, να δούμε τι τεχνολογία οθόνης διαθέτει (wacom, ntrig η κάτι αλλο) αν και προσωπικά το απορρίπτω λόγω τεράστιου bezel. Πάλι στην σαμμυ θα καταλήξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιούσα μονο για σκίτσα στην δουλεια μου η διάφορες επεξεργασίες επειδή η official εφαρμογή S-Note δεν με βόλευε πρώτα γιατί συγχρονίζει μονο με Samsung συσκευές και δεύτερον αυτό το εφέ που τις κανει να μοιάζουν σαν σελίδες σημειωματάριου δεν βολευει στο μέγεθος του Note.

Θα ηταν πολύ πιο γρήγορο με scrolling προς τα κάτω.

Κάτι τέτοια κάνει η Samsung και επιβαρύνει τις εφαρμογές της και γενικά το λειτουργικό.

 

Σκέφτομαι το Note 8 γι αυτή την δουλεια.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς το πενάκι πώς μπορείς;. Εγώ το χρησιμοποιώ συχνά

 

Εγω να δεις!! Το χρησιμοποιω πολυ για τη δουλεια μου και με τις καταλληλες εφαρμογες μου εχει λυσει τα χερια.Ουτε που το διανοουμαι να ξαναπαρω smartphone χωρις πενακι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάσατε ότι μάλλον η Samsung στο Note2 θα πάει κατευθείαν στην 4.3 αφήνοντας έξω την 4.2.1;

Αν την δώσει παράλληλα με την κυκλοφορία του Ν3 θα είναι καλά. Ελπίζω να μην πάει Δεκέμβριο η ακόμα χειρότερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάσατε ότι μάλλον η Samsung στο Note2 θα πάει κατευθείαν στην 4.3 αφήνοντας έξω την 4.2.1;

Αν την δώσει παράλληλα με την κυκλοφορία του Ν3 θα είναι καλά. Ελπίζω να μην πάει Δεκέμβριο η ακόμα χειρότερα.

 

Κώστα εσύ τι πιστεύεις; ότι θα ασχοληθεί όταν έχει να αναβαθμίζει 50 διαφορετικά variants συσκευών; το 2 δυστυχώς περνάει σε δεύτερη μοίρα πλέον και οι αναβαθμίσεις με μεγάλες καθυστερήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εσύ τι πιστεύεις; ότι θα ασχοληθεί όταν έχει να αναβαθμίζει 50 διαφορετικά variants συσκευών; το 2 δυστυχώς περνάει σε δεύτερη μοίρα πλέον και οι αναβαθμίσεις με μεγάλες καθυστερήσεις...

 

Λογικό το βλέπω να μην ασχοληθεί με την 4.2.2 αφού δεν είναι σημαντική έκδοση. Ας δώσει την 4.3 μέχρι τέλος του έτους και θα είναι οκ.

Εξ αλλου δεν νομιζω οτι το Note2 έχει κάποιο πρόβλημα και περιμένει λύση μέσω του update.

Όπως έγραψα και σε άλλο thread, η Samsung τα παει καλά σ αυτό το θέμα ως τώρα.

Όταν η LG κυκλοφόρησε τον Νοέμβριο το G με ice cream δηλαδή δυο εκδόσεις πρίν, η HTC το έχει κανει συστημα να κυκλοφορεί τις συσκευές της με μια έκδοση πίσω, τι να πούμε για την Samsung?

Άσε που όσοι δίνουν σημασία στα updates θα την πάρουν κάνα δίμηνο πριν μέσω Sam mobiles.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάσατε ότι μάλλον η Samsung στο Note2 θα πάει κατευθείαν στην 4.3 αφήνοντας έξω την 4.2.1;

Αν την δώσει παράλληλα με την κυκλοφορία του Ν3 θα είναι καλά. Ελπίζω να μην πάει Δεκέμβριο η ακόμα χειρότερα.

 

ε και τι εγινε?:)

το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι οπως ειναι!

και σε απόδοση και σε μπαταρια...

προσωπικά ουτε που με νοιαζει...:)

Link to comment
Share on other sites

ε και τι εγινε?:)

το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι οπως ειναι!

και σε απόδοση και σε μπαταρια...

προσωπικά ουτε που με νοιαζει...:)

 

Να σου πω την αλήθεια, δύσκολα να γίνει καλύτερο. Πολύ φοβάμαι οτι θα γίνει χειρότερο γιατί θα προστεθούν και τα περιττά του S4.

Κατά τα άλλα οι 4.2.2 και η 4.3 δεν φέρνουν σημαντικές αλλαγές.

Σε καμία βδομάδα θα φορά την 4.3 στα Nexus μου και θα σας πω με σιγουριά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Κώστα.

Καλύτερο το noteli δε νομίζω να γίνει απ αυτό που είναι και φοβάμαι μήπως γίνει και χειρότερο έστω και στα σημεία για να σπρώξει πολλούς κατόχους κατευθείαν στο 3 μιας και οι πιο πολλοί νοτάδες είμαστε μαθημενοι πλέον σε πολύ υψηλά στάνταρ και έστω και μικρή οπισθοδρομιση θα μας φανεί κάπως.

Οσο για τη 4.2 δε τη συμπάθησα ποτέ πολύ καθώς την είχα στο nexus μου απο τότε που πρώτο βγήκε και ούτε στο S4 μου αρέσει η υλοποίηση της.

Τώρα από περιέργεια θέλω να δω τη 4.3 μόλις δοθεί στο nexus 7 που έχω κρατήσει για να δω αν του δίνει αέρα ( καθ ότι μόνο με 1 giga ram το καταλαβαίνεις αμέσως) ή τα κάνει χειρότερα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό (και ταυτόχρονα πολύ βασικό) πράγμα που μου λείπει από το νοτελι...

Οι άλλοι κατασκευαστες κοιμούνται κανονικά στο θέμα του wacom digitizer...

Δεν υπάρχει καν θέμα συζήτησης βασικά, τόση ώρα που γράφω στο forum γράφω με το s-pen & δεν μπoρώ πλέον να γράψω με τον κλασικό τρόπο. Πρόκειται για ένα selling point που n Samsung το είδε & το αξιοποίησε & μπράβο της. Για μένα απλά δεν υπάρχει επιστροφή.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι. Κάποιες φορές όταν ανοίγω το gmail κολλάει το noteli και μετά από περίπου 10 sec μου βγάζει ένα μήνυμα App store closed και συνεχίζω να δουλέυω κανονικά το gmail. Γιατί συμβαίνει αυτό έχει τύχει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν θέμα συζήτησης βασικά, τόση ώρα που γράφω στο forum γράφω με το s-pen & δεν μπoρώ πλέον να γράψω με τον κλασικό τρόπο. Πρόκειται για ένα selling point που n Samsung το είδε & το αξιοποίησε & μπράβο της. Για μένα απλά δεν υπάρχει επιστροφή.

 

Η αληθεια είναι πως γρηγορότερος τροπος πληκτρολόγησης από την αυτοματη διορθωση των συγχρονων keyboards (swiftkey κλπ) δεν υπαρχει. Ουτε καν η αναγνωριση γραφης με το spen δε μπορει να τα υποκαταστησει πλεον.

Για άλλες δουλειες είναι μοναδικο το spen και αυτά, ναι, μου λειπουν...

Οι αλλοι κατασκευαστες κοιμούνται κανονικα, αν και νομιζω ότι τεχνηέντως αποφευγουν να χρησιμοποιησουν την τεχνολογια, καθως κοστιζει ακριβα ενας τέτοιος digitizer και ποιούν τη νήσσα....

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να το αποχωριστω σημερα παιδια με πολυ βαρια καρδια..

Ειναι η καλυτερη συσκευη που εχει περασει απο τα χερια μου.

Ελπιζω να μπορεσω να πω το ιδιο και για το s4 που θα παρω αυριο.

Το τηλεφωνο πηγε σε μελος του myphone (εξαιρετικο παιδι) οποτε ολα καλα.

Ελπιζω η παρεα των s4 να ειναι το ιδιο ευχαριστη με σας εδω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...