Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έτσι είμαι, κρατάω τις συσκευές μου πολύ καιρό. Είναι θέμα αρχής για μένα, δεν είναι τόσο το οικονομικό. Το θεωρώ σχεδόν προσβλητικό για ένα "διαμάντι" σαν το Note II να το πετάξω στην άκρη για ένα Note III ή για όποια άλλη συσκευή. Όσο αντέχει και με καλύπτει θα το κρατάω και θα αποφεύγω να δελεάζομαι από νέες συσκευές. Το μόνο που θα με σπρώξει να αναβαθμίσω θα είναι κάτι πραγματικά (αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ) καινοτόμο και διαφορετικό. Οι 8 πυρήνες και η Full-HD ανάλυση οθόνης δεν νομίζω να είναι αρκετά για να με συγκινήσουν.

 

 

Κάπως έτσι ήμουν/είμαι κι εγώ. Από iPhone σε Note II (από Smart σε νταλίκα Scania) και δεν γυρίζω πίσω. Όταν έχεις συνηθίσει να δουλεύεις στο Note II είναι σχεδόν αδύνατο να δεχτείς να έχεις μικρότερη σε μέγεθος συσκευή. Αν με ρωτούσες πριν 3 μήνες θα γελούσα μαζί σου. Πρέπει να το γευτείς για να το καταλάβεις. Πλέον το laptop είναι παρκαρισμένο στο γραφείο μου και έχω το Note II πάντα μαζί μου γεμάτο με PDFs και άλλα αρχεία με δεδομένα που πρέπει να τα βλέπω σε σημεία που δεν μπορεί να φτάσει σήμα κινητής τηλεφωνίας. Μέχρι τώρα έπρεπε να έχω μαζί μου το laptop γιατί με τη μινιατούρα οθόνη του iPhone 4 στραβώνεσαι να διαβάσεις ένα απλό κείμενο και ζαλίζεσαι στα pinch-to-zoom και στο scrolling δεξιά-αριστερά.

 

Για τα πλαστικά, πιστεύω πως όλα είναι μια ιδέα. Νομίζω πως τόσο στο S III όσο και στο Note II οι σχεδιαστές έχουν κάνει καλή δουλειά και τα υλικά είναι υπέρ-επαρκή και κάνουν άριστα τη δουλειά τουΓια το Android μέχρι στιγμής έχω πολύ καλές εντυπώσεις και πιστεύω πως η Samsung θα υποστηρίξει τη συσκευή μας για αρκετό καιρό ακόμα, οπότε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα.

Παιδιά όλοι την ίδια γνώμη έχουμε με τις διαστάσεις του κινητού τώρα αν πάρω κανένα iPhone τους λέω αυτό είναι smartphone; δλδ μπαίνεις ίντερνετ από εδώ;δλδ εσύ διαβάζεις πρωτοσέλιδα από εδώ μέσα; Έτσι είναι στην αρχή έλεγα πως θα το βάζω στο αυτί και τώρα δεν με απασχολεί καθόλου έτσι και αλλιώς και πριν και τώρα με Bluetooth μιλούσα.:)

Και αλλά πολλά...καλά να μην πω που τους βάζω και παίζουν fifa:D

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, μηπως ξερετε καποια εφαρμογη αυτοματης ηχογραφησης κλησεων που να δουλευει καλα με το θηριακι μας?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το Callrecorder που εχω δοκιμασει παιζει καλα

 

Εννοεις αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsoft.android.callrecorder

??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ όμορφο και προσεγμένο app.

 

Χρειάζεται root; Ηχογραφεί κανονικά και τις δύο πλευρές της συνομιλίας;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ όμορφο και προσεγμένο app.

 

Χρειάζεται root; Ηχογραφεί κανονικά και τις δύο πλευρές της συνομιλίας;

 

Θα το δοκιμασω ολη την ημερα και θα σας πω το βραδυ παιδια τις εντυπωσεις μου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ όμορφο και προσεγμένο app.

 

Χρειάζεται root; Ηχογραφεί κανονικά και τις δύο πλευρές της συνομιλίας;

 

δεν θελει ρουτ νομιζω.

Δεν το εχω δουλεψει πολυ στο Νοτε γιατι χρησιμοποιω τον ενσωματωμενο της Ομεγκα. Αλλα ηχογραφει και τις 2 πλευρες.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το Callrecorder που εχω δοκιμασει παιζει καλα

 

Εκεί κατέληξα κι εγώ μετά από πολύ ψάξιμο είναι πάρα πού καλό!

Πρέπει μόνο να μην ξεχνάς να το ενεργοποιείς!

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Εκεί κατέληξα κι εγώ μετά από πολύ ψάξιμο είναι πάρα πού καλό!

Πρέπει μόνο να μην ξεχνάς να το ενεργοποιείς!

 

Ωπα! Δεν ηχογραφει αυτοματα? Γιατι αυτο διαπιστωνω. Και πως ξεκιναμε την ηχογραφηση? Δεν το βρισκω.

 

(Δεν ειμαστε εκτος θεματος πιστευω, διοτι οι εφαρμογες ηχογραφησης δεν λειτουργουν ολες σε ολες τις συσκευες, αλλα κατα περιπτωση και μην πω αναλογα με τη ρομ καθε φορα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει ρουτ νομιζω.

Δεν το εχω δουλεψει πολυ στο Νοτε γιατι χρησιμοποιω τον ενσωματωμενο της Ομεγκα. Αλλα ηχογραφει και τις 2 πλευρες.

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει χρειάζεται root και δεν ειναι συμβατό με ολα τα ΚΙΝΗΤΑ.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει χρειάζεται root και δεν ειναι συμβατό με ολα τα ΚΙΝΗΤΑ.

 

Παιδια, μιλαμε για τη συμπεριφορα του προγραμματος στο νοτε2 και μονο. Οχι γενικα. Τελικα εκανα λαθος.ηχογραφει αυτοματα. Φαινεται οκ μεχρι ωρας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλη, αλλα δεν μπορεις να δεις το led για τις ειδοποιησεις

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την δόνηση όταν σηκώσεις το κινητό και έχεις ειδοποίηση. "Εξυπνη ειδοποίηση" στις κινήσεις

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μιλαμε για τη συμπεριφορα του προγραμματος στο νοτε2 και μονο. Οχι γενικα. Τελικα εκανα λαθος.ηχογραφει αυτοματα. Φαινεται οκ μεχρι ωρας.

 

όταν μιλάς μέσω bluetooth ηχογραφεί ή όχι. Εγώ δοκίμασα το total recall. Δεν είναι άσχημο αλλά δεν ηχογραφεί όταν μιλάω από bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάς μέσω bluetooth ηχογραφεί ή όχι. Εγώ δοκίμασα το total recall. Δεν είναι άσχημο αλλά δεν ηχογραφεί όταν μιλάω από bluetooth...

Έχεις δίκιο για το total recall.

Αυτό εδώ δείχνει να ηχογραφεί.

Περισσότερες πληροφορίες στο τέλος της ημέρας.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει χρειάζεται root και δεν ειναι συμβατό με ολα τα ΚΙΝΗΤΑ.

σε ορισμενα κινητα χρειαζεται ρουτ, αναλογα με τον τροπο που ηχογραφει το καθε ενα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Το auto call recorder νομιζω οτι ειναι το καλυτερο για το ΝΟΤΕ 2. Εχει και καλες ρυθμίσεις, που δειχνουν κατα την γνωμη μου προσεκτικη δουλεια. Δεν εχω ενθουσιαστει παντως απο το recording. Μιλάω πάντοτε συγκριτικα με αλλα αναλογα apps
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα προχθες την αναβαθμιση σε 4.1.2. Νομιζω οτι το κινητο εχασε με την αναβαθμιση. Π.χ κολλησε το Viber σε ασχημο βαθμο σημερα. Η ειχα 1-2 κρασαρισματα. Η το ιντερνετ μου αργει λιγο να στροφαρει στο σερφαρισμα. Εχετε παρατηρησει τιποτα τετοιο? Το κινητο ειναι τελειως απειραχτο και με την 4.1.1 δουλευε αψογα σε βαθμο που μου φανηκε περιεργο... Μπορω να γυρισω σε 4.1.1? Ειναι δυσκολη διαδικασια?

 

Επισης ερωτηση: Ειχα κανει αντιγραφη εναν κωδικο για package tracking και δεν μπορουσα να τον επικολλησω. Παρατεταμενο πατημα, ξανα, με το πενακι, κλεισιμο ανοιγμα τα παντα, τιποτα δεν ανοιγε το παραθυρακι που λεει επικολληση. Ενω αλλη φορα στο ιδιο site για τον ιδιο λογο μπορεσα να το κανω. Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάς μέσω bluetooth ηχογραφεί ή όχι. Εγώ δοκίμασα το total recall. Δεν είναι άσχημο αλλά δεν ηχογραφεί όταν μιλάω από bluetooth...

Τελικά, μέσω bt δεν ηχογραφεί τη δική μου φωνή. Μόνο τη φωνή στην άλλη άκρη της γραμμής. Όπως και με το total recall δηλαδή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσουμε το csc αρχείο μεσώ odin θα δουλέψει; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Κι αν ναι που το βρίσκω;
Kοιτα,μπορεις να το φλασαρεις μεσω odin αλλα η αλλαγη γινεται για να μας εμφανισει καποια ρομ μια γλωσσα την οποια ηδη περιεχει.Αν δεν την περιεχει δεν προκειται να αλλαξει κατι.Για να το βρεις η θα κατεβασεις την ρομ με τα 3 αρχεια (pda-phone-csc) η θα πρεπει να την σπλιταρεις εσυ ωστε να χρησιμοποιησεις μονο το csc

 

Παιδια εκανα προχθες την αναβαθμιση σε 4.1.2. Νομιζω οτι το κινητο εχασε με την αναβαθμιση. Π.χ κολλησε το Viber σε ασχημο βαθμο σημερα. Η ειχα 1-2 κρασαρισματα. Η το ιντερνετ μου αργει λιγο να στροφαρει στο σερφαρισμα. Εχετε παρατηρησει τιποτα τετοιο? Το κινητο ειναι τελειως απειραχτο και με την 4.1.1 δουλευε αψογα σε βαθμο που μου φανηκε περιεργο... Μπορω να γυρισω σε 4.1.1? Ειναι δυσκολη διαδικασια?

 

Επισης ερωτηση: Ειχα κανει αντιγραφη εναν κωδικο για package tracking και δεν μπορουσα να τον επικολλησω. Παρατεταμενο πατημα, ξανα, με το πενακι, κλεισιμο ανοιγμα τα παντα, τιποτα δεν ανοιγε το παραθυρακι που λεει επικολληση. Ενω αλλη φορα στο ιδιο site για τον ιδιο λογο μπορεσα να το κανω. Τι μπορει να φταιει?

Κανε ενα hard reset και λογικα θα εισαι οκ Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ροοτ, δοκιμασε να επιλεξεις "ALSA"

 

Αν ημουν ρουτ θα ειχα βαλει την ομεγκα και θα τελειωνε το ζητημα :p

Σε ευχαριστω πολυ παντως για ολα φιλε μου :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω το dropbox στο auto upload για τις φωτογραφίες και τα βινεο, και παρατήρησα ότι μου έχει και δεύτερο φάκελο στην συλλογή με τις φωτογραφίες που είναι ανεβασμένες.

Αρα 2 φάκελοι στο κινητό και 2 φορές στον server. έχει κανείς το ίδιο θέμα? καμιά λύση? :(

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...