Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όταν στο είπε αυτό γιατί δεν της είπες ότι αυτή θα πρέπει να είναι από τον Άρη; Εκτός κι αν είναι τόσο πολύ στο..κόλπο που σου έλεγε ότι δε γράφει ελληνικά μηνύματα με το spen, αν έχουν γερμανικά. Δύσκολο βέβαια το κόβω να ήξερε τέτοια λεπτομέρεια....

 

Κατα λέξη μου είπε

Ξέρετε ότι δεν θα έχετε Ελληνικά ε?

Γιάτι λέω εγώ σας μακάκας???

Γιατί το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό!!!

Ε και?

Δεν έχει λέει και δεν θα μπορείτε να στείλετε μνμ με αυτό στα Ελληνικά!

 

Πάλι της έφεξε της Μέρκελ...:p

Καλοριζικο. Ξέρεις τώρα, μόλις το πάρεις με το καλό, βάλε του την γαλλική για σπάσιμο...και για να έχεις και ελληνική αναγνώριση στο Spen. :D

 

Ευχαριστώ!!!

Τώρα ψάχνω να δω τι γίνετει με το ODIN που λέτε για να δω τι μπορώ να κάνω!!!To S3 το είχα μαμά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια χαρα ελληνικά εχει,απλά θέλει ενημέρωση...............δεν εχει σκρολ επαφων με ελληνικούς χαρακτήρες..ελπιζω σύντομα να λυθεί.

απόδειξη με imei,κουτι σφραγισμένο.....

 

 

εχω πάθει πλακα....τι οθοναρααα ειναι αυτη.

τέλειο.

screen protector και θήκη επειγόντως θέλω.

υπάρχει καποιο ελληνικό κατάστημα για άμεση αγορά?

 

περίμενα ποιο δυνατό wifi εχει την ιδια ένταση με το s2 που εχω δίπλα δίπλα.

 

για θηκη εχει εδω καποιες http://www.extreme-mobile.gr/search?q=n7100

 

εγω το απογευμα θα παραλαβω απο εκει την λευκη http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-THiki-Polykarmponiko-Kalymma-Protective-Cover-white-EFC-1J9BWEGSTD.714146.html

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με birdphone Και ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπε η κοπέλα το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό και δεν μπορεί να δημιουργίσει μνμ με ελληνικούς χαρακτήρες!!

 

Έχετε κάτι στα υπ όψην?

 

Ειναι ανεγκεφαλοι νομιζω.

Εχει κανονικα ελληνικη γλωσσα και γραφη... αν ειναι ευρωπαϊκο.

 

screen protector και θήκη επειγόντως θέλω.

υπάρχει καποιο ελληνικό κατάστημα για άμεση αγορά?

 

http://www.mobilefun.co.uk

 

Στελνει γρηγορα απο 1-3 μερες.

Απο κει παρηγγειλα κι εγω πραγματα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilefun.co.uk

 

Στελνει γρηγορα απο 1-3 μερες.

Απο κει παρηγγειλα κι εγω πραγματα.

 

Εμένα μου στείλανε από τις 10 Οκτωβρίου μία θήκη από εκεί με DHL και ακόμα δεν την έχω παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θηκες τι παιζει? Εχετε κατι αξιολογο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θηκες τι παιζει? Εχετε κατι αξιολογο?

Να ρωτήσω κι εγώ για όσους έχουν (είτε σε note είτε σε siii ) την flip cover case της Samsung.Διάβασα σε forum ότι χαλάει εύκολα το τμήμα που ενώνει την πλάτη με το μπροστινό κάλυμα.Iσχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να βοηθησει με ποιον τροπο βαζουμε ταινια στο κινητο με τι αρχειο ?

 

Φιλε οτι ταινία θελεις την περνας στη καρτα μνημης και την παιζεις με το βίντεο η κατεβαζεις ενα player απο το στορε είναι πολύ απλό δεν χρειάζεσαι μετατροπή του αρχείου παιζει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη θέλω, επειδή έχασα κάπου το φορτιστή που είχε μέσα στο κουτί, μπορεί κάποιος από τον δικό του να γράψει τον κωδικό που έχει να αγοράσω άλλο?
Link to comment
Share on other sites

900mb-1gb κατά μέσο όρο εγώ Πάρη

Γι αυτό δουλεύει τόσο ελεύθερα :)

Thanks Νικο

Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη θέλω, επειδή έχασα κάπου το φορτιστή που είχε μέσα στο κουτί, μπορεί κάποιος από τον δικό του να γράψει τον κωδικό που έχει να αγοράσω άλλο?

 

Model no:ETA-U90EWE αλλά λογικά οποιοσδήποτε φορτιστής με έξοδο 5V και 2Α θα παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κατι αν πάρεις καρτα μνημης μπορεις να του βαλεις εκεί τις εφαρμογες? και αν ναι τρεχουν καλα η εχεις κολλήματα και lag?
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δουλεύει τόσο ελεύθερα :)

Thanks Νικο

 

Πάρη εγώ το δουλεύω εντελώς ελεύθερα. Συνήθως το σύνολο της free με την active είναι κοντά στα 900. Σκοπεύω να πετάξω το widget της ram. Δεν μας απασχολει πλέον η ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειναιδυσκολο να καλυψεις τα 2 gb οχι βεβαια ακατορθωτο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το IOS τέλος μέχρι να αποφασίσουν εκεί στην apple ότι πρέπει να γίνουν σοβαρές

αλλαγές πριος όφελος των πελατών και όχι μόνο πρις την κατςυθυνση

της δικης τους οικονομας.

Αγοράζεις το Note και διαθέτει OEM τις βασικές εφαρμογές. Το ιδιο και τα WP.

Εγώ βλέπω αλλαγή στο κοινο. Έχουν αρχίσει να βλέπουν την κοροϊδία. Στην Ευρώπη θα υπάρξει μεγάλη πτώση.

 

Το ipad έχει ένα μεγάλο ατού που δεν έχει ούτε κατά διάνοια ο ανταγωνισμός κι ας έχει ένα σωρό ελλείψεις. Εφαρμογές και οθοναρα. Αντίστοιχη οθόνη έχουν 2 Android tablets που απλά δε δουλεύουν σωστά. Άσε που σε αυτή την ανάλυση οι εφαρμογές είναι για τα πανηγύρια. Τα δεwin8 είναι πολύ αρχή για να ασχοληθώ μαζί τους. Άρα μέχρι τα μέσα 13 αν θέλω να διαβάσω σωστά 5 πράγματα και να αξιοποιήσω μερικές σοβαρές εφαρμογές θα ανεχτώ τα κουσούρια της Apple. Μετά βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ειμαι νέος στους Android διότι κατέβηκα απο 4s βασικά για iphone 5 πήγαινα και κατέληξα στο galaxy note 2. Το θέμα είναι όμως το εξής, δεν ξέρω και πολλά απο Android....και ήθελα να μάθω αν γίνεται να αφαιρέσω απο την συλλογή που έχω τις φωτογραφίες μου τα έργα που κατέβασα.. όλα είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης....
Link to comment
Share on other sites

Πάρη εγώ το δουλεύω εντελώς ελεύθερα. Συνήθως το σύνολο της free με την active είναι κοντά στα 900. Σκοπεύω να πετάξω το widget της ram. Δεν μας απασχολει πλέον η ram.

Τελικα είναι αυτό που λέγαμε και επειμεναμε τόσο καιρό δημιουργώντας και αντιπαραθέσεις μάλιστα κάποιες φορές με άλλους χρήστες που επέμεναν ότι η ελεύθερη μνήμη είναι άχρηστη μνήμη.Οτι επεξεργαστή και να βάλουν σε μια συσκευή,αν δεν υπαρχει ποσότητα μνήμης να δουλέψει αερατα,είναι δώρων αδωρων,αποδείχθηκε στην πράξη

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν αυτό που λέγαμε και επειμεναμε τόσο καιρό δημιουργώντας και αντιπαραθέσεις κάποιες φορές με άλλους χρήστες που επέμειναν ότι η ελεύθερη μνήμη είναι άχρηστη μνήμη.Οτι επεξεργαστή και να βάλουν σε μια συσκευή,αν δεν υπαρχει ποσότητα μνήμης να δουλέψει αερατα,είναι δώρων αδωρων,αποδείχθηκε στην πράξη

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε μου.

Σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο η περισσότερη μνήμη, αλλά διαχείριση της δεσμευμένης , είναι αν όχι παραπάνω, εξίσου σημαντικό.

Είναι πολύ παρόμοια η κατάσταση με ένα pc.

 

Και η ελεύθερη μνήμη, ναι, είναι άχρηστη μνήμη, όπως επίσης στα windows . Αυτό δε συνδέεται με αυτό που συζητάμε.

Αν βάλουν πχ 10gb ram, δε σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή θα ανοίγει και μόνο να τη κοιτάξεις.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το ipad έχει ένα μεγάλο ατού που δεν έχει ούτε κατά διάνοια ο ανταγωνισμός κι ας έχει ένα σωρό ελλείψεις. Εφαρμογές και οθοναρα. Αντίστοιχη οθόνη έχουν 2 Android tablets που απλά δε δουλεύουν σωστά. Άσε που σε αυτή την ανάλυση οι εφαρμογές είναι για τα πανηγύρια. Τα δεwin8 είναι πολύ αρχή για να ασχοληθώ μαζί τους. Άρα μέχρι τα μέσα 13 αν θέλω να διαβάσω σωστά 5 πράγματα και να αξιοποιήσω μερικές σοβαρές εφαρμογές θα ανεχτώ τα κουσούρια της Apple. Μετά βλέπουμε...

 

Βαγγελη τωρα ημουν με καποιον φιλο γιατρο που εχει ipad απο την πρωτη μέρα οπως εγω.

Μολις του παρουσιασα το νοτε μου λεει "αυτο θέλω". "Το ipad δεν μπορεσα να το χρησιμοποιησω ποτε στη δουλεια μου" συμπληρωσε.

Καλη οθονη θα εχουν ολα τα επομενα Galaxy Note tablets.

Εσυ το θες για μια δουλεια συγκεκριμενη και περισσοτερο για τον καναπε.

Τελος παντων εγω δεν επιστρεφω οσο η κατασταση στην apple παραμενει ως εχει.

Οταν αποφασισα να το αφησω το σκεφτηκα πολυ καλα. Και δεν αλλαζω γνωμη.

Το ιδιο εκανα με το iphone. Το σκεφτομουν 2 μηνες. Οταν το αποφασισα το πουλησα και δεν ξαναγυρισα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε μου.

Σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο η περισσότερη μνήμη, αλλά διαχείριση της δεσμευμένης , είναι αν όχι παραπάνω, εξίσου σημαντικό.

Είναι πολύ παρόμοια η κατάσταση με ένα pc.

 

Και η ελεύθερη μνήμη, ναι, είναι άχρηστη μνήμη, όπως επίσης στα windows . Αυτό δε συνδέεται με αυτό που συζητάμε.

Αν βάλουν πχ 10gb ram, δε σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή θα ανοίγει και μόνο να τη κοιτάξεις.

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου.Άχρηστη είναι η ελεύθερη μνήμη στο android μόνο στη θεωρία,στην πραξη συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.Ποιο android πέρασε από τα χέρια σου που όταν έπεφτε η ελεύθερη ραμ σε χαμηλά επίπεδα δεν δημιουργούσε θέματα?Η ελεύθερη μνήμη είναι η δεξαμενή μνήμης που χρειάζεται για να φορτώνει άμεσα,,ακαριαία και χωρίς καθυστερήσεις τις εφαρμογες.Εξαλου,τα 900 mb που είπαν τα παιδιά,είναι ο μέσος όρος,πράγμα που σημαίνει ότι κατά περίσταση θα πέσει και πολύ χαμηλότερα ανάλογα τις ανάγκες.Ασφαλώς και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η διαχειρηση είναι το Α και το Ω ,όμως πόσο καλα μπορει να κάνει τη δουλειά της όταν λόγω ελειψης μνημης προσπαθεί κάθε φορά που θα χρειαστεί να σηκωσουμε μια εφαρμογή,να βρει πόρους κλείνοντας άλλες κι αρκετες φορες μαλιστα η διαδικασία αυτή να γίνεται αντιληπτη από το χρήστη (lag κλπ).Εκτός αυτού,για να κλείσω εδώ,όσες φορές είδαμε είτε smartphones είτε υπολογιστές με φουλαρισμενη τη μνημη,ολα σέρνονταν.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα παλικάρια μετά από τόσα χρόνια με όλους τους top γίγαντες τις κάθε εποχής να πω ότι ram και πάλι ram!

Μετά διαχείριση και δυνατός επεξεργαστής!

Άλλωστε και το s3 γιαυτό το έδωσα γιατί παρ όλη την ωμή δύναμη του δεν είχε περίσσια ram και αυτό φαινόταν πολλές φορές σε αντίθεση με το νέο γίγαντα (note2)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την Τεταρτη θα το εχω στα χερια μου απο τον Νικο (extreme-mobile), αλλα υπαρχει ενα θεματακι.... H συσκευη ειναι ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ.... Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που διαβαζω εδω η Γερμανικες ρομ δεν εχουν ακομα ΟΥΤΕ Multi-view ΟΥΤΕ ελληνικα στο S-Pen, σωστα??? Αξιζει να περιμενω να βγει το update καλυτερα να περασω την γαλλικη μεσω ODIN???

 

Σκεφτηκα με το που παρω το κινητο, να το ξεκινησω απλα μεχρι να κανω τις αρχικες ρυθμισεις και να φτασω στην αρχικη οθονη, χωρις να κανω ουτε συγχρονισμους ουτε τιποτα, και να περασω αμεσως την γαλλικη ρομ. Θα χρειαστει να κανω κατι αλλο μετα οπως factory reset ας πουμε ή με το που περαστει η ρομ ειμαι οκ???

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου.Άχρηστη είναι η ελεύθερη μνήμη στο android μόνο στη θεωρία,στην πραξη συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.Ποιο android πέρασε από τα χέρια σου που όταν έπεφτε η ελεύθερη ραμ σε χαμηλά επίπεδα δεν δημιουργούσε θέματα?Η ελεύθερη μνήμη είναι η δεξαμενή μνήμης που χρειάζεται για να φορτώνει άμεσα,,ακαριαία και χωρίς καθυστερήσεις τις εφαρμογες.Εξαλου,τα 900 mb που είπαν τα παιδιά,είναι ο μέσος όρος,πράγμα που σημαίνει ότι κατά περίσταση θα πέσει και πολύ χαμηλότερα ανάλογα τις ανάγκες.Ασφαλώς και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η διαχειρηση είναι το Α και το Ω ,όμως πόσο καλα μπορει να κάνει τη δουλειά της όταν λόγω ελειψης μνημης προσπαθεί κάθε φορά που θα χρειαστεί να σηκωσουμε μια εφαρμογή,να βρει πόρους κλείνοντας άλλες κι αρκετες φορες μαλιστα η διαδικασία αυτή να γίνεται αντιληπτη από το χρήστη (lag κλπ).Εκτός αυτού,για να κλείσω εδώ,όσες φορές είδαμε είτε smartphones είτε υπολογιστές με φουλαρισμενη τη μνημη,ολα σέρνονταν.

 

Παρη η διαφορα ειναι φανερη σε όλους τους τομείς σε σχέση με Siii και HOX.

Υπαρχουν πολλα στην λειτουργία που το μαρτυρούν.

Για να το πουμε με απλα λογια, σε ολους τους υπολογιστες η ram ειναι πιο σημαντικη απο το ποσα MHz ειναι ο επεξεργαστης ωστε να αποδωσει η συσκευη απροβληματιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...