Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες. Τελικά δεν είμαι ο μόνος που προέρχεται από hd2, iPhone(4s) και θέλει να παει στο θηρίο. Ομως έχω κάποια ερωτήματα :

1)θα υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στο note2 flash player χωρίς root αφού θα θέλω να το δουλεύω με official roms;(περίεργο ε,όσοι προέρχονται απο αιφον δεν θέλουν να το ρουταρουν-προφανώς γιατί το jailbreak επιβραδυνε την ομαλότητα/ ταχυτητα του τηλεφώνου και δεν θέλουν τα ίδια )

2) θα μπορούσε το note να αντικαταστήσει το αιπαντ μου σε α)σερφαρισμα και β)ταινίες. Γιατί αν μπορεί χαλάλι το αιπαντ στην σύζυγο και στα παιδιά

3) υπάρχει καθόλου lag στις επίσημες ρομς;

4)τα Odin και kies είναι προγράμματα Pc;

5)αναγνωρίζει σκληρό δίσκο χωρίς root;

 

Ξέρω ότι έχετε τις φουριες σας με το σκαλισμα του θηριου όμως θα εκτιμούσα αν μου τα απαντουσατε.

 

1. Υπάρχει εφαρμογή στο Market

2. Μπορεί. Έχεις μικρότερη οθόνη, αλλά μπορεί. Υπάρχουν πολλές καλές εφαρμογές στο Market, τόσο για video, όσο και browsers :). Εδώ μπορείς να αλλάξεις launcher, dialer, message app... Τα πάντα όλα! :-)

3. Δεν έχω Note 2, αλλά με το Note δεν έχω κανένα πρόβλημα.

4. Ναι.

5. Ναι.

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες. Τελικά δεν είμαι ο μόνος που προέρχεται από hd2, iPhone(4s) και θέλει να παει στο θηρίο. Ομως έχω κάποια ερωτήματα :

1)θα υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στο note2 flash player χωρίς root αφού θα θέλω να το δουλεύω με official roms;(περίεργο ε,όσοι προέρχονται απο αιφον δεν θέλουν να το ρουταρουν-προφανώς γιατί το jailbreak επιβραδυνε την ομαλότητα/ ταχυτητα του τηλεφώνου και δεν θέλουν τα ίδια )

2) θα μπορούσε το note να αντικαταστήσει το αιπαντ μου σε α)σερφαρισμα και β)ταινίες. Γιατί αν μπορεί χαλάλι το αιπαντ στην σύζυγο και στα παιδιά

3) υπάρχει καθόλου lag στις επίσημες ρομς;

4)τα Odin και kies είναι προγράμματα Pc;

5)αναγνωρίζει σκληρό δίσκο χωρίς root;

 

Ξέρω ότι έχετε τις φουριες σας με το σκαλισμα του θηριου όμως θα εκτιμούσα αν μου τα απαντουσατε.

 

 

1. οχι....Που υπαρχει εφαρμογη στο market?....αν το χρειαστεις υπαρχει το application και το κανεις install εκτος market (δεν χρειαζεται root)

2.μια χαρα

3. οχι

4. ναι

5. δεν το ξερω σιγουρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό.

Μιλάω για την επιφάνεια εργασίας καθώς και την ένδειξη στην μπάρα που εμφανίζονται όταν τραβηχτεί το πενάκι. Κάτι πείραξα και δεν εμφανίζονται πια

 

Έχεις αλλάξει launcher ?

Link to comment
Share on other sites

1. οχι....Που υπαρχει εφαρμογη στο market?....αν το χρειαστεις υπαρχει το application και το κανεις install εκτος market (δεν χρειαζεται root)

 

Adobe Flash Player 11

Αυτήν έβαλα στο Note (το πρώτο)

 

Edit: Δε υποστηρίζει Jelly Bean, έχεις δίκιο

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

5)αναγνωρίζει σκληρό δίσκο χωρίς root;

 

Αναγνωρίζει κανονικά, αλλά μόνο fat32 χωρίς root. Με root και κάποια προγράμματα, βλέπει και ntfs.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Τελικά δεν είμαι ο μόνος που προέρχεται από hd2, iPhone(4s) και θέλει να παει στο θηρίο. Ομως έχω κάποια ερωτήματα :

1)θα υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στο note2 flash player χωρίς root αφού θα θέλω να το δουλεύω με official roms;(περίεργο ε,όσοι προέρχονται απο αιφον δεν θέλουν να το ρουταρουν-προφανώς γιατί το jailbreak επιβραδυνε την ομαλότητα/ ταχυτητα του τηλεφώνου και δεν θέλουν τα ίδια )

 

Δοκιμασε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως στην ερώτηση του φίλου να πω ότι το ipad2 το έχω εγκαταλήψει και όποτε το πιάνω με δυσκολεύει μάλιστα. Αυτό από εποχής note1 και τώρα με το note2 φυσικά ο κανόνας επιβεβαιώνεται. Το note είναι απολαυστικό για αναπαραγωγή multimedia υλικού και το Youtube είναι κόλλημα κανονικά. Επίσης σε ταξίδια (αεροπλάνο και πλοίο) είναι ότι καλύτερο και συνδράμει σημαντικά και η μπαταρία στο note2 που είναι γαϊδουρινή όπως μου αρέσει να λέω!

 

Άσχετο, αλλά γιατί ακόμα δεν έχουμε ένα avatar της συσκευής μας??? Του iphone5 γιατί έχουν εδώ και καιρό???!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει launcher ?

 

όχι,

Κάτι πρέπει να πάτησα στο widget του snote που εμφανιζόταν όταν τράβαγα το πενάκι

Link to comment
Share on other sites

όχι,

Κάτι πρέπει να πάτησα στο widget του snote που εμφανιζόταν όταν τράβαγα το πενάκι

 

στα settings εχει επιλογες για το spen , τις ελεγξες ?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Update auto root package(2012/10/12):

 

New CWM Recovery(121011) with root.

Fixed wrong cache partition size.

Download,Unrar,Flash cwm-root-note2.tar.md5 via Odin:cwm6-root-n7100.rar

 

https://hotfile.com/dl/175795666/408b69a/cwm6-root-n7100.rar.html

Link to comment
Share on other sites

στα settings εχει επιλογες για το spen , τις ελεγξες ?

 

Ναι αλλά δεν είναι εκεί.

Ταυτόχρονα εξαφανίστηκε και η ένδειξη για τα ακουστικά και η ανάλογη έξτρα επιφάνεια εργασίας. Άρα υποθέτω ότι είναι κάποια γενική ρύθμιση του launcher αλλά δεν ξέρω που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωρίζει κανονικά, αλλά μόνο fat32 χωρίς root. Με root και κάποια προγράμματα, βλέπει και ntfs.
είμαι σχεδόν βέβαιος ότι βλέπει ntfs κανονικά και με τον νόμο! θα το δοκιμάσω Δευτέρα-Τρίτη που θα τσιμπήσω το καλώδιο. Εκείνο που είναι απαρετητο είναι ο σκληρός να έχει δική του τροφοδοσία.

 

Ασχετό παιδιά είναι κανείς απο Νότια προάστια που να έχει όρεξη να συναντηθούμε-ανταλάξουμε απόψεις πάνω στο μπλιμπλίκι μας?? Θα έστελνα pm αλλά νομίζω έτσι προτείνοντας γενικά και αόριστα θα ήταν ακόμα καλύτερα!

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι εκεί.

Ταυτόχρονα εξαφανίστηκε και η ένδειξη για τα ακουστικά και η ανάλογη έξτρα επιφάνεια εργασίας. Άρα υποθέτω ότι είναι κάποια γενική ρύθμιση του launcher αλλά δεν ξέρω που βρίσκεται.

 

ρυθμισεις-εμφανιση-βοηθος σελιδας (πρεπει να ειναι πρασινο το κουμπακι)

 

@Ευθυμης.....κοφευει η διαχειριση

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν εξορίσει από το γραφείο μου και δεν έχω να κάνω τίποτα εκτός από το να παίζω με το τηλέφωνο μου. Με 3 ώρες οθόνη και τέρμα χαμηλά φωτεινότητα μου έχει μείνει μόνο 82% μπαταρία ακόμα.

Να ανησυχώ γιατρέ;

 

Ε να μην μπορώ να χορέψω την αυτονομία του με τίποτα πια...

 

Με wanam 1.1 είμαι

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Update auto root package(2012/10/12):

 

New CWM Recovery(121011) with root.

Fixed wrong cache partition size.

Download,Unrar,Flash cwm-root-note2.tar.md5 via Odin:cwm6-root-n7100.rar

 

https://hotfile.com/dl/175795666/408b69a/cwm6-root-n7100.rar.html

 

Εμείς που περάσαμε το χθεσινοβραδυνο και το διορθωσαμε πρέπει τώρα να περάσουμε και αυτό?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που περάσαμε το χθεσινοβραδυνο και το διορθωσαμε πρέπει τώρα να περάσουμε και αυτό?

 

Οχι δεν χρειαζεται ειναι για root.Εσυ εισαι κουκλος-κομπλε:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ,θα συνεχίζω να σας διαβάζω αφού είσαστε απολαυστικοι :lol::lol: και αναμένω την επίσημη κυκλοφορία του θηριου στην Κύπρο για άμεση αγορά.

 

Αμήν και πότε.. Και γω από Κύπρο και εγώ σε αναμονή... Μάλλον από Δευτέρα..

Έχω διαβάσει και τις 159 σελίδες από την ανυπομονησία μου...

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται ειναι για root.Εσυ εισαι κουκλος-κομπλε:D

 

Παικτουρα μου τι εννοείς πως είναι για Ρουτ...

Και εγώ στοκ Ρουτ είμαι τώρα και είμαι έτοιμος για custom Rom(wannam end omega)...

Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με το τελευταίο update του Κινέζου...

Αν διάβασες Χθες ήμουν τρανταχτό παράδειγμα με πρόβλημα στην cashe και έκανα την διαδικασία του χθεσινοβραδινου update που έδωσε...

Το σημερινό για να καταλάβω που απευθύνεται???

Ευχαριστώ Περιμένω αν σου είναι εύκολο για να το καταλάβω...

Υ/Σ...

Ρώτησα τον Γιάννη της ομεγα για το πρόβλημα.με το root του Κινέζου και μου είπε πως στην ομεγα δεν υπάρχει θέμα γιατί δεν χρησιμοποιεί cwm...

Απλά το παραθέτω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παικτουρα μου τι εννοείς πως είναι για Ρουτ...

Και εγώ στοκ Ρουτ είμαι τώρα και είμαι έτοιμος για custom Rom(wannam end omega)...

Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με το τελευταίο update του Κινέζου...

Αν διάβασες Χθες ήμουν τρανταχτό παράδειγμα με πρόβλημα στην cashe και έκανα την διαδικασία του χθεσινοβραδινου update που έδωσε...

Το σημερινό για να καταλάβω που απευθύνεται???

Ευχαριστώ Περιμένω αν σου είναι εύκολο για να το καταλάβω...

Υ/Σ...

Ρώτησα τον Γιάννη της ομεγα για το πρόβλημα.με το root του Κινέζου και μου είπε πως στην ομεγα δεν υπάρχει θέμα γιατί δεν χρησιμοποιεί cwm...

Απλά το παραθέτω...

 

Νικόλα εσυ χθες διορθωσες το cache break φλασαροντας το fix του Chainfire.Ο Chenglu εβγαλε χθες λοιπον διορθωμενο cwm recovery και σημερα εβγαλε και το root.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εσυ χθες διορθωσες το cache break φλασαροντας το fix του Chainfire.Ο Chenglu εβγαλε χθες λοιπον διορθωμενο cwm recovery και σημερα εβγαλε και το root.

 

Οπότε το καινούριο Φιξ που έβγαλε θα το χρησιμοποιήσω αν και εφόσον φλασαρω στο μέλλον επίσημη και μετά Θέλω να το κάνω Ρουτ...

Σωστά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παικτουρα μου τι εννοείς πως είναι για Ρουτ...

Και εγώ στοκ Ρουτ είμαι τώρα και είμαι έτοιμος για custom Rom(wannam end omega)...

Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με το τελευταίο update του Κινέζου...

Αν διάβασες Χθες ήμουν τρανταχτό παράδειγμα με πρόβλημα στην cashe και έκανα την διαδικασία του χθεσινοβραδινου update που έδωσε...

Το σημερινό για να καταλάβω που απευθύνεται???

Ευχαριστώ Περιμένω αν σου είναι εύκολο για να το καταλάβω...

Υ/Σ...

Ρώτησα τον Γιάννη της ομεγα για το πρόβλημα.με το root του Κινέζου και μου είπε πως στην ομεγα δεν υπάρχει θέμα γιατί δεν χρησιμοποιεί cwm...

Απλά το παραθέτω...

 

Αγορι μου το σημερινο απευθυνεται σε ενα χρηστη ο οποιος ειναι σε οfficial rom και πρεπει να ρουταρει να βαλει μια custom ωστε μετα να μην εχει το φαινομενο broken-cache .

Ενας που κανει τα wipe δεν εχει προβληματα τυπου σαν τα χθεσινα. Απλα πολλοι χρηστες οταν φλασαρουν ριχνουν την ρομ στην sdcard και δωστου οτι ναναι κτλ.Εσυ μην πολυασχολησε μια και διαβαζεις και ψαχνεσαι:)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε την πιο γρήγορη MicroSD 64GB, είναι αυτή: http://www.memoryc.com/flashmemorycards/sdsecuredigital/64gbteammicrosdxcmobilecl10uhs1.html

Την έχω και δουλεύει τέλεια! Είναι UHS-1 (τελευταίας γενιάς class 10) και είχα αμφιβολίες ότι θα την αναγνώριζε, αλλά όλα ΟΚ...

Παρεπιπτόντως, για όποιον δε γνωρίζει το εν λόγω κατάστημα, είναι άψογο, με πολύ γρήγορη αποστολή (από Ιρλανδία), φοβερές τιμές και με επιλογή να ψωνίσεις με Εταιρικό ΑΦΜ, οπως το Expansys και να γλυτώσεις το ΦΠΑ.

 

Πραγματικά για το κατάστημα τα καλύτερα. Χθες παραγγελία μεσημέρι, έφυγε αυθημερόν, έχασε την πτήση για Θεσσαλονίκη σήμερα το πρωί (dhl), live chat για γκρίνια, άμεσα συγγνώμη και refund το κόστος τις μεταφοράς (12€)

47€ η 64άρα μου βγήκε :-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας χαζοχαρουμενος κατοχος του Note II. Εχω παθει την πλακα μου με το κινητο. Η καλυτερη αγορα μου μεχρι στιγμης. Μολις το παρελαβα και εγω απο τον Νικο (Extreme-Mobile) και ειναι απο Γαλλια. Καλως σας βρηκα.

Offtopic: Συγχαρητηρια στον Νικο για τον αψογο επαγγελματισμο του. Δεν τον ξερω, πρωτη φορα συνεργαζομαι αλλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τουλαχιστον τα καλα να λεγονται.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά για το κατάστημα τα καλύτερα. Χθες παραγγελία μεσημέρι, έφυγε αυθημερόν, έχασε την πτήση για Θεσσαλονίκη σήμερα το πρωί (dhl), live chat για γκρίνια, άμεσα συγγνώμη και refund το κόστος τις μεταφοράς (12€)

47€ η 64άρα μου βγήκε :-)

 

Αυτά στην Ελλάδα δεν γίνονται ποτέ...

Μπράβω του πάντως...

Και η sd πρέπει να είναι σούπερ...

Όταν παραλαβεις 'δωσε πληροφορίες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας χαζοχαρουμενος κατοχος του Note II. Εχω παθει την πλακα μου με το κινητο. Η καλυτερη αγορα μου μεχρι στιγμης. Μολις το παρελαβα και εγω απο τον Νικο (Extreme-Mobile) και ειναι απο Γαλλια. Καλως σας βρηκα.

Offtopic: Συγχαρητηρια στον Νικο για τον αψογο επαγγελματισμο του. Δεν τον ξερω, πρωτη φορα συνεργαζομαι αλλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τουλαχιστον τα καλα να λεγονται.

Συμφωνω κι εγω ο Νικος ειναι απο τους καλυτερους που εχω γνωρισει στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας.Καλοριζικο φιλε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...