Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HELP !!!!!!!!καλα εως εδω.. Τωρα μου βγαζει ενα μηνυμα ''η παραμετρος ειναι εσφαλμενη ''. και δεν ρισκαρω να αποσυνδεσω το τηλεφωνο.., Τι κανω ??

 

Αλλαξε θύρα usb και αν στο ξανακάνει ξανακατέβασε την ρομ...

Ισως να μην εχει κατέβει καλά...

Μην φοβάσε να αποσυνδέσεις το τηλ

Πάλι με τα 3 πλήκτρα πατημένα θα έρθει εκει που είσαι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλαξε θύρα usb και αν στο ξανακάνει ξανακατέβασε την ρομ...

Ισως να μην εχει κατέβει καλά...

 

ΔΗΛΑΔΗ το ξεσυνδεω και δεν θα εχω προβλημα??? Ποια ειναι τα ακριβη βηματα ????

Link to comment
Share on other sites

HELP !!!!!!!!καλα εως εδω.. Τωρα μου βγαζει ενα μηνυμα ''η παραμετρος ειναι εσφαλμενη ''. και δεν ρισκαρω να αποσυνδεσω το τηλεφωνο.., Τι κανω ??

Η διαδικασία σε πιο στάδιο διακόπηκε? η μπάρα η πράσινη που βρίσκετε? μπορείς να ανεβάσεις μια φώτο με print screen του pc?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και είναι λόγος αυτός να μην το πάρει κάποιος φτηνότερα από το amazon.de γιατί δεν έχει την πρόβλεψη στο πενάκι να γράφει; Τα γερμανικά δίνουν τόσες πολλές αναβαθμίσεις ώστε αυτο είναι το τελευταίο που πρέπει να σκεφτεί κάποιος. Στο 1 είχαμε όλες τις roms πρώτοι με τα γερμανικά. Εγώ γερμανικό θα πάρω κι ας μην το έχει,άλλωστε δε θα χρησιμοποιούσα ποτέ το πενάκι έτσι. Για κάποιον που θα κάνει root και θα περνάει custom rom μπορεί να το πάρει κι από την...Κορέα. Όμως όταν θα περιμένει την επόμενη αναβάθμιση και δε θα έρχεται,παρά μόνο μετά από πολύ καιρό από τα γερμανικά και μία όχι τρεις τέσσερεις βελτιωμένες, τότε για παρηγοριά θα γράφει ελληνικά μηνύματα με το πενάκι.....! Το έζησα στο 1 οπότε γερμανικό και ξερό ψωμί!!

O καθένας έχει τις προτεραιότητές του και έχει διαφορετικές απαιτήσεις,ανάλογα με τη χρήση που θέλει να κάνει.Και ναι, όταν θέλεις για επαγγελματικούς λόγους το πενάκι, τότε ας μείνεις πίσω στις αναβαθμίσεις.Δεν είναι παρηγοριά,είναι προτεραιότητα.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ το ξεσυνδεω και δεν θα εχω προβλημα??? Ποια ειναι τα ακριβη βηματα ????

Οπωσ στο είπε ο Νικος μην φοβάσαι να το βγάλεις πάλι με τον ίδιο τρόπο θα μπεις σε download , και δοκίμασε να ξανακατεβασεις το αρχείο ,αν μπορείς βάλε κ μια φωτο .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

@TheOneAB: Κι εγώ έχω φτιαχτεί μόνο με αυτά που διαβάζω από εσάς για το Note II, φαντάσου πώς θα νιώσω όταν το έχω στα χέρια μου! Διαβάζοντας τα posts σας για το θέμα με τα ελληνικά και το S-Pen ξενέρωσα γιατί μου φρενάρατε την παραγγελία... Το μέγεθος θεωρητικά είναι ένα θέμα, αλλά πιστεύω πως θα το βολέψω. Καλό το iOS και το iPhone, αλλά ήδη νιώθω την ελευθερία του Android σε πολλούς τομείς. Και ειδικά στο Note II η υλοποίηση φαίνεται να είναι εξαιρετική. Όσα screenshots έχω δει είναι πανέμορφα και στα YouTube videos το smoothness δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απ' το iPhone... Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στη συσκευή αυτή.

 

@thakost, @efthimis31: Είναι πολύ καλό το ότι έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών σε οποιαδήποτε ROM, έστω και εκτός του S-Pen. Μάλλον θα έρθει κι αυτό μέσω αναβάθμισης όπως λέτε και μακάρι να είναι έτσι και όλα θα είναι OK.

 

@ampelift: Άρα η γαλλική υποστηρίζει ελληνικά με S-Pen ενώ ή γερμανική όχι. Το θέμα είναι πώς εξασφαλίζεις με ποια θα σου 'ρθει;

 

@costsa41: Σεβαστή η άποψή σου, αλλά είμαι κατά των custom ROMs. Θέλω τη συσκευή μου "μαμά" και με πλήρη υποστήριξη ελληνικών παντού (και στο S-Pen). Αν αυτό δεν γίνεται με τη γερμανική ROM τότε αυτή απορρίπτεται για μένα. Δεν έχω χρόνο για παιχνίδια βάλε-βγάλε κτλ. Θέλω να το στήσω και να κάνω τη δουλειά μου. Ο λόγος που το επιλέγω είναι η μαρτυρίες όλων σας για την πολύ καλή λειτουργία του out-of-the-box και έτσι θέλω να το κρατήσω. Official ROM + official αναβαθμίσεις και τίποτε άλλο.

 

Λοιπόν, με βάση αυτά που λέτε, υποπτεύομαι ότι συμβαίνει το εξής: Τα ελληνικά με S-Pen περιέχονται σε κάποιες ROMs (π.χ. στη γαλλική) αλλά όχι σε άλλες (π.χ. στη γερμανική). Ίσως η γαλλική ετοιμάστηκε λίγο αργότερα απ' τη γερμανική. Θα βοηθούσε αν συγκρίναμε τα release dates των δύο. Δεδομένου του ότι η συσκευή δεν έχει έρθει ακόμα επίσημα στην Ελλάδα, ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει περάσει ακόμα η υποστήριξη ελληνικών με S-Pen σε όλες τις ROMs. Φαντάζομαι πως μόλις έρθει και επίσημα εδώ, θα περάσει και στις υπόλοιπες μέσω αναβάθμισης. Οπότε είναι θέμα χρόνου να δοθεί. Όποιος βιάζεται αγοράζει τώρα και περιμένει την αναβάθμιση, όποιος έχει υπομονή περιμένει να έρθει Ελλάδα.

 

Σιγά σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο...

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία σε πιο στάδιο διακόπηκε? η μπάρα η πράσινη που βρίσκετε? μπορείς να ανεβάσεις μια φώτο με print screen του pc?

 

ampelift και galanakop σας ευχαριστω παραπολυ.. αφου αλλαξα καλωδια , θυρα usb και τελικα και την γαλλικη ρομ ολα καλα προς το παρων ... Θα ενημερωσω με την ολοκληρωση... να ενημερωσω οτι το mirror απο τους xda της ελληνικης μαλλον εχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω και εγω το review μου με μια μονο λεξη τωρα που το ξεπακετάρισα και του εβαλα της εφαρμογες μου.

Με μια μονο λεξη για να μην κουραζω.

Ξεκιναω : OYAAAAAAAAOYYYYY !!!! Τελος review.

 

Χρηστο επιμενεις ακομα για το lumia?χαχα καλοριζικο φιλε, ελπιζω να σε κρατησει καιρο εδω...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να κανουν root , να φλασαρουν roms κ.λ.π με εναν ποιο ευκολο τροπο ριξτε μια ματια στο παρακατω λινκ

 

SAMSUNG GALAXY NOTE2 TOOLKIT

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1923956

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

@TheOneAB: Κι εγώ έχω φτιαχτεί μόνο με αυτά που διαβάζω από εσάς για το Note II, φαντάσου πώς θα νιώσω όταν το έχω στα χέρια μου! Διαβάζοντας τα posts σας για το θέμα με τα ελληνικά και το S-Pen ξενέρωσα γιατί μου φρενάρατε την παραγγελία... Το μέγεθος θεωρητικά είναι ένα θέμα, αλλά πιστεύω πως θα το βολέψω. Καλό το iOS και το iPhone, αλλά ήδη νιώθω την ελευθερία του Android σε πολλούς τομείς. Και ειδικά στο Note II η υλοποίηση φαίνεται να είναι εξαιρετική. Όσα screenshots έχω δει είναι πανέμορφα και στα YouTube videos το smoothness δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απ' το iPhone... Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στη συσκευή αυτή.

 

@thakost, @efthimis31: Είναι πολύ καλό το ότι έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών σε οποιαδήποτε ROM, έστω και εκτός του S-Pen. Μάλλον θα έρθει κι αυτό μέσω αναβάθμισης όπως λέτε και μακάρι να είναι έτσι και όλα θα είναι OK.

 

@ampelift: Άρα η γαλλική υποστηρίζει ελληνικά με S-Pen ενώ ή γερμανική όχι. Το θέμα είναι πώς εξασφαλίζεις με ποια θα σου 'ρθει;

 

@costsa41: Σεβαστή η άποψή σου, αλλά είμαι κατά των custom ROMs. Θέλω τη συσκευή μου "μαμά" και με πλήρη υποστήριξη ελληνικών παντού (και στο S-Pen). Αν αυτό δεν γίνεται με τη γερμανική ROM τότε αυτή απορρίπτεται για μένα. Δεν έχω χρόνο για παιχνίδια βάλε-βγάλε κτλ. Θέλω να το στήσω και να κάνω τη δουλειά μου. Ο λόγος που το επιλέγω είναι η μαρτυρίες όλων σας για την πολύ καλή λειτουργία του out-of-the-box και έτσι θέλω να το κρατήσω. Official ROM + official αναβαθμίσεις και τίποτε άλλο.

 

Λοιπόν, με βάση αυτά που λέτε, υποπτεύομαι ότι συμβαίνει το εξής: Τα ελληνικά με S-Pen περιέχονται σε κάποιες ROMs (π.χ. στις γαλλικές) αλλά όχι σε άλλες (π.χ. στις γερμανικές). Ίσως οι γαλλικές ετοιμάστηκαν λίγο αργότερα απ' τις γερμανικές. Θα βοηθούσε αν συγκρίναμε τα release dates των δύο. Δεδομένου του ότι η συσκευή δεν έχει έρθει ακόμα επίσημα στην Ελλάδα, ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει περάσει ακόμα η υποστήριξη ελληνικών με S-Pen σε όλες τις ROMs. Φαντάζομαι πως μόλις έρθει και επίσημα εδώ, θα περάσει και στις υπόλοιπες μέσω αναβάθμισης. Οπότε είναι θέμα χρόνου να δοθεί. Όποιος βιάζεται αγοράζει τώρα και περιμένει την αναβάθμιση, όποιος έχει υπομονή περιμένει να έρθει Ελλάδα.

 

Σιγά σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο...

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Βρε παιδια βρε φιλε μου ,μπες στο sammobile κατεβασε την Ελληνικη περασε την μεσο Odin κ τελος... γιατι δυσκολευετε της ζωες σας, πραγματικά είναι τόσο απλά τα πράγματα στο android λόγο της πληθώρας των επιλογών.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

@TheOneAB: Κι εγώ έχω φτιαχτεί μόνο με αυτά που διαβάζω από εσάς για το Note II, φαντάσου πώς θα νιώσω όταν το έχω στα χέρια μου! Διαβάζοντας τα posts σας για το θέμα με τα ελληνικά και το S-Pen ξενέρωσα γιατί μου φρενάρατε την παραγγελία... Το μέγεθος θεωρητικά είναι ένα θέμα, αλλά πιστεύω πως θα το βολέψω. Καλό το iOS και το iPhone, αλλά ήδη νιώθω την ελευθερία του Android σε πολλούς τομείς. Και ειδικά στο Note II η υλοποίηση φαίνεται να είναι εξαιρετική. Όσα screenshots έχω δει είναι πανέμορφα και στα YouTube videos το smoothness δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απ' το iPhone... Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στη συσκευή αυτή.

 

@thakost, @efthimis31: Είναι πολύ καλό το ότι έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών σε οποιαδήποτε ROM, έστω και εκτός του S-Pen. Μάλλον θα έρθει κι αυτό μέσω αναβάθμισης όπως λέτε και μακάρι να είναι έτσι και όλα θα είναι OK.

 

@ampelift: Άρα η γαλλική υποστηρίζει ελληνικά με S-Pen ενώ ή γερμανική όχι. Το θέμα είναι πώς εξασφαλίζεις με ποια θα σου 'ρθει;

 

@costsa41: Σεβαστή η άποψή σου, αλλά είμαι κατά των custom ROMs. Θέλω τη συσκευή μου "μαμά" και με πλήρη υποστήριξη ελληνικών παντού (και στο S-Pen). Αν αυτό δεν γίνεται με τη γερμανική ROM τότε αυτή απορρίπτεται για μένα. Δεν έχω χρόνο για παιχνίδια βάλε-βγάλε κτλ. Θέλω να το στήσω και να κάνω τη δουλειά μου. Ο λόγος που το επιλέγω είναι η μαρτυρίες όλων σας για την πολύ καλή λειτουργία του out-of-the-box και έτσι θέλω να το κρατήσω. Official ROM + official αναβαθμίσεις και τίποτε άλλο.

 

Λοιπόν, με βάση αυτά που λέτε, υποπτεύομαι ότι συμβαίνει το εξής: Τα ελληνικά με S-Pen περιέχονται σε κάποιες ROMs (π.χ. στη γαλλική) αλλά όχι σε άλλες (π.χ. στη γερμανική). Ίσως η γαλλική ετοιμάστηκε λίγο αργότερα απ' τη γερμανική. Θα βοηθούσε αν συγκρίναμε τα release dates των δύο. Δεδομένου του ότι η συσκευή δεν έχει έρθει ακόμα επίσημα στην Ελλάδα, ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει περάσει ακόμα η υποστήριξη ελληνικών με S-Pen σε όλες τις ROMs. Φαντάζομαι πως μόλις έρθει και επίσημα εδώ, θα περάσει και στις υπόλοιπες μέσω αναβάθμισης. Οπότε είναι θέμα χρόνου να δοθεί. Όποιος βιάζεται αγοράζει τώρα και περιμένει την αναβάθμιση, όποιος έχει υπομονή περιμένει να έρθει Ελλάδα.

 

Σιγά σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο...

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Κωστή μου μαζί σου σε όλα μια μικρή διευκρίνηση όμως. Ελληνικά έχω! και ορθογράφο τα πάντα όλα. μόνο το pen προς το παρόν δεν αναγνωρίζει Ελλήνικα. Προς το πολύ παρόν that is. Περι μέγεθος...αν είσαι χρήστης που φαντάζομαι κάντο και θα με θυμηθείς!έχεις βαρεθεί τις 3,5 και πλέων έχεις καταλάβει ότι θες οθόνη για να δουλεύεις! ένα UI που να σε ακούει. Τα κάνει όλα! σε βαθμό... σου λέω έχει σπείρει πολύ πόνο στην καρδιά είναι άριστη υλοποίηση! Χάζεψε ένα video...δες την λαλακια που ακούει και βλέπει τα μάτια σου...καιρός να δεις τι εστί πολυ επεξεργασία.....smooth που είπες...το είχαμε ρε φίλε! το καλό? δεν το χάνεις στο...καθόλου ένα πράγμα! φορητό? μια χαρά στην τσέπη μου (1.86 είμαι...μέσος όρος θα έλεγα)...δε τίποτα σταματώ και αφήνω τα παιδιά να μιλήσουν. Ξεστραβώνουν:D. 3 ερωτήσεις. Παιδιά με leopard imac παίζει συγχρονισμός? πρόγραμμά που χρειάζομαι στον imac? η odin που αναφέρατε που την βρίσκω???
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βρε φιλε μου ,μπες στο sammobile κατεβασε την Ελληνικη περασε την μεσο Odin κ τελος...

 

Eχω κανει εγγραφη στο sammobile κανω login και μολις παω στο firmware section δεν με αφηνει να κατεβασω και μου ζηταει παλι user name και password , τα βαζω και μου λεει οτι ειμαι ηδη login !!!

Kαμια ιδεα ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει εγγραφη στο sammobile κανω login και μολις παω στο firmware section δεν με αφηνει να κατεβασω και μου ζηταει παλι user name και password , τα βαζω και μου λεει οτι ειμαι ηδη login !!!

Kαμια ιδεα ?

 

Μπες με αλλο browser

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει εγγραφη στο sammobile κανω login και μολις παω στο firmware section δεν με αφηνει να κατεβασω και μου ζηταει παλι user name και password , τα βαζω και μου λεει οτι ειμαι ηδη login !!!

Kαμια ιδεα ?

Εχω την εντύπωση οτι είχαν αναφέρει για ένα θέμα που είχαν τεχνικό όσον άφορα το κομμάτι των registration , δεν τους στέλνεις ενα email να δεις τι θα σ απαντήσουν?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με την γαλλικη ρομ!!! αναγνωριζει κανονικα τα ελληνικα στο Spen !!! Ευχαριστω για ολα !!!
Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει εγγραφη στο sammobile κανω login και μολις παω στο firmware section δεν με αφηνει να κατεβασω και μου ζηταει παλι user name και password , τα βαζω και μου λεει οτι ειμαι ηδη login !!!

Kαμια ιδεα ?

Για δες αν - http://www.hotfile.com/dl/175131039/db5dc7b/N7100XXALJ1_N7100OXXALJ1_EUR.zip.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με την γαλλικη ρομ!!! αναγνωριζει κανονικα τα ελληνικα στο Spen !!! Ευχαριστω για ολα !!!

 

Τελικά είναι μήπως καλύτερα να παραγγείλουμε το Note II από Γαλλία παρά από Γερμανία τότε, για άμεση υποστήριξη ελληνικών στο spen ???

 

Και από Γαλλία, υπάρχουν προτεινόμενα e-shop ?

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω και σας ζηλεύω . Σήμερα μίλησα με expansys και ενώ τους είπα να γινει άμεση αντικατάσταση και αποστολή μου λένε οτι αύριο θα το δουν και αν καθυστερήσει θα μου επιστρέψουν τα χρήματα.....περίμενα μια εβδομάδα για να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Στην Ελλάδα ακόμα και μεγάλες εταιρίες δεν θα μάθουν ποτέ τι σημαίνει εξυπηρέτηση πελατών .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γατακια, αλλη μια τραγικη μερα. Αφου μηδενισαμε counters (με τον αντρικο τον τροπο :lol: ) κτλ κτλ παρουσιαστηκε αλλο θεμα.Γενικα φλασαρα τις prerooted stock roms απο το xda του as i9000 .Ολα καλα και ολα ωραια ωσπου πηρα χαμπαρι οτι στη splash screen,η πρωτη οθονη που κανονικα γραφει Samsung Galaxy Note II GT-N7100, εχει εξαφανιστει το GT-N7100 :confused:

5 χρονια τωρα στο android, πρωτη φορα ειδα τετοιο πραγμα (ειπαμε δεν ειχα φτασει στην ανωμαλια να αλλαζω splash screens).Εν τω μεταξυ διαβασα κανα 2 αρθρα οτι στο s3 ειναι πιθανο η samsung σε καποιο νεο bootloader να εχει βαλει εξτρα ασφαλεια και ενω εμεις τα προβατα μηδενιζουμε τον counter μπορει απο τη splash screen να καταλαβει οτι εχει γινει πειραγμα...Και εκει με εζωσαν τα φιδια.Με τη βοηθεια του as i9000, μονο απο το περιπτερα δεν ζητησαμε ενα αρχειο απο τηλεφωνο που δεν ειχε προβλημα η αρχικη οθονη (thanks to elthis και ioathe για το param.bin) αλλα δυστυχως δεν ειχαμε αποτελεσμα.Φανταστειτε οτι αυτο το αρχειο εχει μεσα jpg εικονες οπως η εικονα στο download mode, η μπαταρια που φορτιζει, η αρχικη οθονη κτλ κτλ.Ηταν ξεκαθαρο οτι καποιο αλλο αρχειο εκανε τη δουλεια και η splash screen παρεμενε προβληματικη.Να σας πω οτι καραgooglara, εστειλα Pm στον Chainfire κτλ κτλ αλλα τζιφος.Ευτυχως υπαρχει ενας πολυ καλος κινεζος developer o Chenglu ο οποιος με κατευθηνε στο σωστο δρομο.Το αρχειο που ειναι υπευθυνο για ολες αυτες τις δουλειες ειναι το sboot.bin και υπαρχει κυριως σε αρχεια OTA updates.Εδω κ-***φαρδιστηκα και στο sammobile η πρωτη OTA για Γαλλια ειχε μεσα sboot.bin αρχειο. O μαγκας και καραμπουζουκλης κινεζος ποσταρε το .tar αρχειο (για να φλασαριστει με pc odin) και ολα ηρθαν στο αρχικο τους σταδιο.Συνεπως καλοι μου φιλοι, οσοι φλασαρατε rom απο αυτο εδω το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915386 καντε ενα καλο και τσεκαρετε το splash screen σας το οποιο πρεπει να ειναι αυτο https://dl.dropbox.com/u/14913717/logo.jpg

Αν δεν ειναι, επισκεφτειτε αυτο το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927174 και συγκεκριμενα το ποστ #14 οπου εχει ποσταρει τον bootloader που πρεπει να φλασαρετε ωστε να διορθωθει η κατασταση.Αυτα......κουραστηκα ..καληνυχτα σας

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δε μου περνά καν απο το μυαλό να το πειράξω, ενω το1 του αλλαζα τα φώτα. Νομιζω οτι ολα λειτουργουν μια χαρα με τη μαμησια ρομ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα φλασαρει prerooted rom παρά κατευθείαν την Omega, δεν είχα πρόβλημα με την Splashscreen, αλλά πρέπει να πω φίλε Αργύρη πως είσαι Τεράστιος!!! Χάρη στην επιμονή σου θα γλιτώσουμε από τρεχάματα και θα γίνουμε ποιο προσεχτικοί όλοι μας. Μπράβο και Ευχαριστούμε!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι battery drain έχετε κατά την διάρκεια της νύχτας. Εγώ με wifi k 3g ανοιχτό, έχω 8-10%. Δεν είναι πολύ? Βλέπω στις ρυθμίσεις ότι μένει πολύ ώρα awake το android os ....
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι battery drain έχετε κατά την διάρκεια της νύχτας. Εγώ με wifi k 3g ανοιχτό, έχω 8-10%. Δεν είναι πολύ? Βλέπω στις ρυθμίσεις ότι μένει πολύ ώρα awake το android os ....

Κάποια εφαρμογή μένει ανοιχτή! Όταν βλέπεις συνεχόμενο activity/awakeness της συσκευής μέσα στο γράφημα από Ρυθμίσεις--> Μπαταρία κάνε ένα restart και παρακολούθησέ το. Μου το έκανε προχθές και έχασε όλη την νύχτα γύρω στο 7% με κλειστά όλα (GSM μόνο) ενώ φυσιολογικά έπρεπε να χάνει 1%. Τώρα αν δεις ότι είναι διακεκομμένο το awakeness δες ποια εφαρμογή είναι ρυθμισμένη να συγχρονίζει και πόσο συχνά. Πάντως εγώ όταν κοιμάμαι τα κλείνω όλα και το πρωί απλά ανοίγω wifi και έρχονται τα πάντα σε 2 δευτερόλεπτα... peace of mind!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...