Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την έκδοση .100 δες το link στο post 669 που έχω βάλει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Στο post νούμερο 669... Πρέπει να είναι κάτι σε 3-4 σελίδες πιο πίσω.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου εγώ θέλω για το .400

 

Για το .400 δεν υπάρχει εύκολο root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο αξιζει στα 180€ που το εχω δει?Το πλαισιο το εχει με την JB προεγκατεστημενη απο οτι λεει στο site.Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Galaxy xcover2.Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο αξιζει στα 180€ που το εχω δει?Το πλαισιο το εχει με την JB προεγκατεστημενη απο οτι λεει στο site.Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Galaxy xcover2.Τι λετε?

εγω σε αυτα τα χρηματα δεν θα το επαιρνα.καλυτερα να το βρεις μεταχειρησμενο.θεωρω πολλα τα χρηματα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο αξιζει στα 180€ που το εχω δει?Το πλαισιο το εχει με την JB προεγκατεστημενη απο οτι λεει στο site.Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Galaxy xcover2.Τι λετε?

 

Προτίμησε αυτό με την περισσότερη μνήμη ram, απλά και μόνο για καλύτερη εμπειρία χρήσης στο android.

Βέβαια η Samsung πάντα φροντίζει να γεμίζει όλη τη ραμ με σκουπίδια, αλλά αφαιρώντας τα σου μένει περισσότερη διαθέσιμη.

Ανάμεσα στα 2 μην πάρεις το go στα 180€. Μου φαίνονται αρκετά και η jb σίγουρα δεν τα δικαιολογεί με βάση τα bugs που έχει...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για το .400 δεν υπάρχει εύκολο root

 

Υπάρχει τουλάχιστον κανένας οδηγός για το πως μπορούμε να το κάνουμε?

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνηθίζω να του κάνω διάφορα θαλασσινά μπανάκια και μετά το σημερινό εξαφανίστηκε το lag στις κλήσεις :p είχε δημιουργηθεί lag 2 μέρες πριν
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο κινητό η μπαταρία αντικαθίσταται? Και αν ναι σε ποια καταστήματα μπορώ να απευθυνθώ? Στην Κοζάνη βρίσκομαι. Υπάρχει Γερμανός, υποκατάστημα Vodafone, αλλά δεν έχω ρωτήσει αν και τι αναλαμβάνουν. Μελλοντικά εννοώ γιατί αν και έχει πέσει η απόδοσή της (σχεδόν 9 μήνες το χρησιμοποιώ αρκετά κάθε μέρα) κρατάει πάλι δύο μέρες στάνταρ. Αλλά θέλω να γνωρίζω περίπου τη διαδικασία και κάποιες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά από το κατάστημα που το πήρες πρέπει αυτοί να αναλαμβάνουν την αποστολή του στο αντίστοιχο service για την αντικατάσταση της μπαταρίας.

Δεν γνωρίζω όμως τι κόστος μπορεί να έχει αυτό. Μια ερώτηση στο κατάστημα ή ένα τηλέφωνο στο service της Sony, φαντάζομαι θα ήταν πιο διαφωτιστικό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο αξιζει στα 180€ που το εχω δει?Το πλαισιο το εχει με την JB προεγκατεστημενη απο οτι λεει στο site.Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Galaxy xcover2.Τι λετε?

 

Σε αυτά τα λεφτά πλέον δεν αξίζει. Αν ήθελα ανθεκτικό κινητό θα κοιτούσα το lenovo s750 στα 270$

Αν όχι το htc x στα 190€

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά πλέον δεν αξίζει. Αν ήθελα ανθεκτικό κινητό θα κοιτούσα το lenovo s750 στα 270$

Αν όχι το htc x στα 190€

έχει βάλει κανεις CyanogenMod 10.1 ;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είναι θέμα τιμής ή επιλογή του κινητού, καλύτερα να πάει κάποιος σε galaxy ace 2 αντί για το Xperia Go. Έχει πάλι novathor επεξεργαστή, αλλά 768 ram που βοηθάει. Και το βρίσκεις από περίπου 150€.

Αλλά αρκετά βγήκαμε off topic. Σκέφτομαι σιγά σιγά να περάσω την Xperience Jelly Bean Go v7, για να τη δοκιμάσω.. Την έχει δοκιμάσει κανένας από εδώ; Υπάρχουν εντυπώσεις;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το Cyanmodgen 10 :cool: Το μόνο θέμα είναι ότι δε βγάζει videos :p

edit: Το κινητο ειναι αγνώριστο! :Ο

Edited by trek240
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανεις CyanogenMod 10.1 ;;

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα δεν το έχω κάνει καν root.

Με mod και rom δεν ασχολουμαι. Το κινητό με εξυπηρετεί μια χαρά έτσι όπως είναι

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει lag στη cm; Περίεργο. Πάντως στο Xperia p προτείνουν cm 9.1 για να γλιτώσεις από το lag στις κλήσεις. Λένε ότι είναι θέμα stock kernel & framework που προκαλεί memory leak και δημιουργείται αυτό το πρόβλημα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παρακολουθώ πολύ συχνά το forum σας για τις εξελίξεις των κινητών γιατί ειμαι σε αναζήτηση ενός και τελικώς κατέληξα σε Sony xperia.. Βρίσκομαι σε δίλλημα όμως. Είμαι ενδιάμεσα στο xperia U και στο xperia G. Είχα καταλήξει στο U αλλά άκουσα από πολλούς να το αποφύγω και να πάρω το G. Είδα κάποιες σχετικές διαφορές μεταξύ τους (δεν είμαι και πολύ σχετική) όπως είναι το μέγεθος της οθόνης, το λειτουργικό τους. Η αλήθεια είναι πως με ενθουσίασε το G λόγω μεγέθους καιμου είπαν επίσης πως το U είναι αργό ως προς το internet κι ότι χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα για να κάνει κάθε φορά αναβάθμιση. Θα ήθελα λοιπόν να μου δώσετε τα φώτα σας, ως ποιο σχετικοί ώς προς τα θέματα, για να μπορέσω να καταλήξω κάπου. Συγνώμη για το μεγάλο post και περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (σημ. δεν ήξερα αν χρειαζόταν να ανοίξω άλλο θέμα γι αυτή μου την ερώτηση γι αυτό και έκανα απλά reply σ αυτό το θέμα, ελπίζω να το δείτε)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....για το θεμα των κλησεων θα ηθελα να πω πως το ειχα και εγω ειδικα στη 4.1.2 και απο τοτε που γυρισα σε 4.0.4 με εκδοση 6.1.1.β.1.10 δεν εχω συναντησει παλι το οτιδηποτε....και απο θεμα μπαταριας ειναι καλυτερα και γενικα ουτε κοληματα ουτε τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το συγκεκριμένο θέμα στην ICS έκδοση. Είτε αυτή είναι η .10 είτε η .54. Είναι πρόβλημα της JB, .400 και .100.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παρακολουθώ πολύ συχνά το forum σας για τις εξελίξεις των κινητών γιατί ειμαι σε αναζήτηση ενός και τελικώς κατέληξα σε Sony xperia.. Βρίσκομαι σε δίλλημα όμως. Είμαι ενδιάμεσα στο xperia U και στο xperia G. Είχα καταλήξει στο U αλλά άκουσα από πολλούς να το αποφύγω και να πάρω το G. Είδα κάποιες σχετικές διαφορές μεταξύ τους (δεν είμαι και πολύ σχετική) όπως είναι το μέγεθος της οθόνης, το λειτουργικό τους. Η αλήθεια είναι πως με ενθουσίασε το G λόγω μεγέθους καιμου είπαν επίσης πως το U είναι αργό ως προς το internet κι ότι χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα για να κάνει κάθε φορά αναβάθμιση. Θα ήθελα λοιπόν να μου δώσετε τα φώτα σας, ως ποιο σχετικοί ώς προς τα θέματα, για να μπορέσω να καταλήξω κάπου. Συγνώμη για το μεγάλο post και περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (σημ. δεν ήξερα αν χρειαζόταν να ανοίξω άλλο θέμα γι αυτή μου την ερώτηση γι αυτό και έκανα απλά reply σ αυτό το θέμα, ελπίζω να το δείτε)

 

Πέρσι είχα αντίστοιχο δίλημμα το οποίο ξεπέρασα εύκολα συγκρίνοντας μόνο την ακτινοβολία που έχουν τα δυο αυτά κινητά. Το Go έχει πολύ μικρότερη οπότε και το προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...