Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kos26k said:

Παιδιά τι να κάνω;Το εβγαλε ξαφνικα σημερα.Είναι το 19.4 το έχω κατεβάσει απο το επίσημο site όχι από το playstore.

Περιεργα πράγματα συμβαίνουν.
Προχθές άνοιξα το kodi, και είχε σβηστεί το build (manalab). Δεν υπήρχε τίποτα μέσα και έπρεπε από την αρχή να γίνει σετάρισμα και εγκατάσταση.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

3 ώρες πριν, kos26k said:

Παιδιά τι να κάνω;Το εβγαλε ξαφνικα σημερα.Είναι το 19.4 το έχω κατεβάσει απο το επίσημο site όχι από το playstore.

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το "Play Protect" στο Playstore? Και γιατί δεν το κατεβάζεις κατευθείαν από το Playstore? Ακόμα και να είναι το 19.3 δεν πειράζει...Ειδικά στο KODI δεν είναι πάντοτε καλύτερο να έχεις την τελευταία-τελευταία έκδοση...μπορεί να έχει διάφορα θέματα συμβατότητας στα addons...άρα καλύτερα από Playstore.

2 ώρες πριν, coulis said:

Περιεργα πράγματα συμβαίνουν.
Προχθές άνοιξα το kodi, και είχε σβηστεί το build (manalab). Δεν υπήρχε τίποτα μέσα και έπρεπε από την αρχή να γίνει σετάρισμα και εγκατάσταση.

Συμβαίνει καμιά φορά και αυτό....επίσης δες εάν έχεις και εσύ ενεργοποιημένο το "Play Protect"...όπως επίσης αφήστε απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις για να ελέγχετε εσείς πότε και τι "αναβαθμίζεται" και πιθανόν προβλήματα από αυτή την "αναβάθμιση"🤔

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kos26k said:

Παιδιά τι να κάνω;Το εβγαλε ξαφνικα σημερα.Είναι το 19.4 το έχω κατεβάσει απο το επίσημο site όχι από το playstore.

Αν αυτο σου το βγαζει το play protect ... απλα απενεργοποιησε το και μην το δινεις σημασια !

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites



Συμβαίνει καμιά φορά και αυτό....επίσης δες εάν έχεις και εσύ ενεργοποιημένο το "Play Protect"...όπως επίσης αφήστε απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις για να ελέγχετε εσείς πότε και τι "αναβαθμίζεται" και πιθανόν προβλήματα από αυτή την "αναβάθμιση"

Σε ευχαριστώ.
Πρωτη φορά συμβαίνει μετα από 3 χρόνια που το εχω. Μόλις επιστρέψω θα τσεκαρω το play protect που είπες.
Τις αναβαθμίσεις τις εχω στο "χειροκίνητο"


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, xloupas said:

Δεν το εχω δουλεψει οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο, αλλα μπορεις να δοκιμασεις το 

https://smartyoutubetv.github.io

εγω εδω και πολυ καιρο αυτο χρησιμοποιω

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kos26k said:

Εντάξει ξαναεβαλα το 19.3 απο το playstore.Σήμερα (και με την 19.4) ξαφνικά οι ταινίες λαγκάρουν.Τι φάση;

Kodi παντα απο την επισημη ιστοσελιδα του και ΟΧΙ απο το playstore. Απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις για να μην εχεις προβλημα.

Θα προτεινω πληρη απεγκατασταση του kodi , εγκατασταση εκ νεου του 19.4 και μετα να βαλεις οτι προσθετα θελεις εσυ ή ενα ετοιμο build.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jogatore said:

Kodi παντα απο την επισημη ιστοσελιδα του και ΟΧΙ απο το playstore. Απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις για να μην εχεις προβλημα.

Θα προτεινω πληρη απεγκατασταση του kodi , εγκατασταση εκ νεου του 19.4 και μετα να βαλεις οτι προσθετα θελεις εσυ ή ενα ετοιμο build.

Δηλαδή εγώ που έχω το KODI 19.3 από το Playstore με GKOBU εδώ και μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, καθώς και άλλα 5 KODI ή forks του (με έτοιμα μπιλντς) με 19.1, επίσης χωρίς κανένα πρόβλημα, γιατί να τα πειράξω...και να πάρω το τελευταίο από την επίσημη σελίδα? Αλλού πρέπει να ψάξετε εάν έχετε θεματάκια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους θέλουν να βλέπουν τα ελεύθερα κανάλια μέσω Ιντερνετ, είτε επειδή δεν έχουν κεραία/καλό σήμα, είτε επειδή είναι σε διακοπές και δεν υπάρχει τηλεόραση ή υπάρχει αλλά με περιορισμένα κανάλια, εκτός του KODI και του πρόσθετου alive.gr υπάρχει και το παρακάτω apk (με λίγες διαφημίσεις βέβαια....): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grtvradio&hl=el&gl=US

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να πάρω ένα andoid tv box και θα ήθελα την γνώμη σας.

Οι προϋποθέσεις που θέλω είναι:

Τετραπύρινος  επεξεργαστής 

Ram 4 GB

Rom 32 GB

Android 10 ή 11 

Να έχει Google Playstore 

και τέλος ΒΑΣΙΚΗ προϋπόθεση το τηλεχειριστήριο να έχει τα 4 έγχρωμα κουμπιά ( κόκκινο-πράσινο-κίτρινο-μπλε )

Έχετε να προτείνετε κάποιο? 

Ευχαριστώ

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Θέλω να πάρω ένα andoid tv box και θα ήθελα την γνώμη σας.
Οι προϋποθέσεις που θέλω είναι:
Τετραπύρινος  επεξεργαστής 
Ram 4 GB
Rom 32 GB
Android 10 ή 11 
Να έχει Google Playstore 
και τέλος ΒΑΣΙΚΗ προϋπόθεση το τηλεχειριστήριο να έχει τα 4 έγχρωμα κουμπιά ( κόκκινο-πράσινο-κίτρινο-μπλε )
Έχετε να προτείνετε κάποιο? 
Ευχαριστώ
 
 
 
Να ρωτήσω κάτι;
Θα παίζεις παιχνίδια;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια όχι.ουτε kodi. 

Το θέλω για προγράμματα iptv ( stb emu - iptv extreme κλπ)

Αυτή τη στιγμή έχω ένα savio  με android 9 από το οποίο είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το χειριστήριο όμως δεν έχει τα 4 έγχρωμα κουμπιά.. και μια που θα πάρω νεότερο ας έχει Android 10 ή 11

Link to comment
Share on other sites

Το savio είναι ένα rebrand του x96air. Στην θέση σου, θα του έβαζα μια Slimbox ή μια port Ugoos του Vortex , ή καμία Ugslim του Slimbox. Αν θες βγάλε του τα δύο ποδαράκια τα λαστιχένια, τα δίπλα της οθονούλας, ξεβίδωσε της βίδες βγάλε καπάκι και τράβα μια φωτογραφία της μητρικής γιατί βγαίνει σε 7 εκδόσεις. Το x96air , η 100, Q100, P1,P2,P3,P4,V2. Να δούμε ποια σου κάνει. Το android 9 δεν είναι απόλυτα κακό γιατί πολύ δύσκολα θα βρεις custom ROM σε android 10 ή 11 λόγω των περιορισμών. Αυτό με τα χρώματα στα κουμπάκια έτσι και αλλιώς δεν το βρίσκω χρήσιμο γιατί όπως και να έχει , θα το δουλεύεις με Air Mouse ή ποντίκι.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Φίλε makis1024 σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.  Το Savio δουλεύει μια χαρά, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ μαζί του. Θέλω να πάρω ένα δεύτερο για άλλη τηλεόραση, που και πάλι δεν θέλω να ασχοληθώ ιδιαίτερα.( ούτε rom να περάσω ούτε κάτι άλλο ιδιαίτερο) Θέλω να είναι σχετικά γρήγορο ( σαν το savio), να του βάλω 3-4 εφαρμογές για Iptv και 1-2 εφαρμογές για VPN. Ούτε παιχνίδια ούτε Kodi. Τα χρωματιστά κουμπιά όμως τα χρειάζομαι, γιατί το stb emulator που χρησιμοποιώ πολύ, έχει λειτουργείες που χρειάζονται τα 4 έγχρωμα κουμπιά.( οι οποίες ναι μεν γίνονται με ποντίκι αλλά αφού θα πάρω καινούργιο γιατί να μην τις έχει το χειριστήριο οπότε να μην χρειάζομαι το ποντίκι)

Έχεις να προτείνεις κάποιο μηχάνημα? 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το h96 max x3 και βλέπω iptv και τώρα χτυπά 70+ βαθμούς κελσίου. Δεν έχω πρόβληματα αλλά έχει και πολύ ζέστη. Να ανησυχώ για την θερμοκρασία μήπως το κάψω; Μέχρι πόσο μπορεί να φτάσετε;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το h96 max x3 και βλέπω iptv και τώρα χτυπά 70+ βαθμούς κελσίου. Δεν έχω πρόβληματα αλλά έχει και πολύ ζέστη. Να ανησυχώ για την θερμοκρασία μήπως το κάψω; Μέχρι πόσο μπορεί να φτάσετε;

Συνήθως θα έχεις θέμα εάν δουλεύει με 75+ βαθμούς. Όμως έχουμε πει ότι καλό είναι να του βάλεις έναν ανεμιστήρα από κάτω USB που μπορεί να κατεβάζει την θερμοκρασία κατά 10-15 βαθμούς. Μόνο καλό θα κάνει.....και θα συμβάλλει στην μακροημέρευση του κουτιού σου.

Εάν έχεις κάποια ugoos port 0.4.# ή 0.5.# μπορείς να βάλεις και το μοντ μου για συνεχή εμφάνιση της θερμοκρασίας στην μπροστινή οθόνη.....αν και στο Η96 max X3 είναι σχεδόν δώρο-άδωρο εφόσον μόνο από πολύ κοντά βλέπεις τι γράφει, ενώ στο HK1 Box σούπερ..🤔

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ath156 said:

Συνήθως θα έχεις θέμα εάν δουλεύει με 75+ βαθμούς. Όμως έχουμε πει ότι καλό είναι να του βάλεις έναν ανεμιστήρα από κάτω USB που μπορεί να κατεβάζει την θερμοκρασία κατά 10-15 βαθμούς. Μόνο καλό θα κάνει.....και θα συμβάλλει στην μακροημέρευση του κουτιού σου.

Εάν έχεις κάποια ugoos port 0.4.# ή 0.5.# μπορείς να βάλεις και το μοντ μου για συνεχή εμφάνιση της θερμοκρασίας στην μπροστινή οθόνη.....αν και στο Η96 max X3 είναι σχεδόν δώρο-άδωρο εφόσον μόνο από πολύ κοντά βλέπεις τι γράφει, ενώ στο HK1 Box σούπερ..🤔

H96maxX3_Temperature_Mod1.jpg

1640513626441_HK1Box_temp.jpg

Ok άρχοντα. Σε ευχαριστώ για ολα

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, giwrgospan said:

Φίλε makis1024 σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.  Το Savio δουλεύει μια χαρά, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ μαζί του. Θέλω να πάρω ένα δεύτερο για άλλη τηλεόραση, που και πάλι δεν θέλω να ασχοληθώ ιδιαίτερα.( ούτε rom να περάσω ούτε κάτι άλλο ιδιαίτερο) Θέλω να είναι σχετικά γρήγορο ( σαν το savio), να του βάλω 3-4 εφαρμογές για Iptv και 1-2 εφαρμογές για VPN. Ούτε παιχνίδια ούτε Kodi. Τα χρωματιστά κουμπιά όμως τα χρειάζομαι, γιατί το stb emulator που χρησιμοποιώ πολύ, έχει λειτουργείες που χρειάζονται τα 4 έγχρωμα κουμπιά.( οι οποίες ναι μεν γίνονται με ποντίκι αλλά αφού θα πάρω καινούργιο γιατί να μην τις έχει το χειριστήριο οπότε να μην χρειάζομαι το ποντίκι)

Έχεις να προτείνεις κάποιο μηχάνημα? 

 

Θα έλεγα ότι με τέτοιο remote control (με 4 έγχρωμα κουμπιά) θα βρεις κυρίως κουτιά όχι με Amlogic αλλά RK και AllWinner επεξεργαστές. Τουλάχιστον από μία γρήγορη ματιά μόνο ένα βρήκα με Amlogic + Android 10 or 11. Μπορείς βέβαια να πάρεις και ένα έξτρα remote control όπως το παρακάτω που έχει τα 4 κουμπιά (προγραμματιζόμενα) εφόσον αυτό είναι τόσο σημαντικό για εσένα, που είναι ταυτόχρονα και airmouse και φωνητικές εντολές (και να το βάλεις σε όποιο κουτί θέλεις). Τελείως ενδεικτικά λοιπόν:

https://www.aliexpress.com/item/1005002997789346.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.718415197pUr1w&algo_pvid=879639a6-0713-4533-92d7-8f49eca8f999&algo_exp_id=879639a6-0713-4533-92d7-8f49eca8f999-15&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000023135678937"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!22.83!11.42!!!!!%40210318bb16608297474412912e2fcc!12000023135678937!sea&curPageLogUid=Uu3lk7ispCzL

https://www.banggood.com/el/X88-PRO-30-Rockchip-RK3318-Quad-Core-Android-11_0-4GB-RAM-32GB-ROM-Smart-TV-BOX-100M-Ethernet-WiFi-HD-4K-at-60Hz-p-1894947.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

https://www.banggood.com/el/GTmedia-G2-PLUS-Amlogic-S905W2-Android-11_0-TV-BOX-2G16G-Built-in-2_4G-Wifi-4K-H_265-GTPlayer-Set-Top-Box-G2Plus-p-1948238.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

https://www.aliexpress.com/item/4001115501996.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4d7275663Hw8H6&algo_pvid=3d2b56b5-0645-4037-b42f-de6628c46de6&algo_exp_id=3d2b56b5-0645-4037-b42f-de6628c46de6-20&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000015334984191"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!103.85!72.69!!!!!%402103255a16608884835873652ef7d0!10000015334984191!sea&curPageLogUid=kh9RIL6xM9Vj

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, giwrgospan said:

Φίλε makis1024 σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.  Το Savio δουλεύει μια χαρά, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ μαζί του. Θέλω να πάρω ένα δεύτερο για άλλη τηλεόραση, που και πάλι δεν θέλω να ασχοληθώ ιδιαίτερα.( ούτε rom να περάσω ούτε κάτι άλλο ιδιαίτερο) Θέλω να είναι σχετικά γρήγορο ( σαν το savio), να του βάλω 3-4 εφαρμογές για Iptv και 1-2 εφαρμογές για VPN. Ούτε παιχνίδια ούτε Kodi. Τα χρωματιστά κουμπιά όμως τα χρειάζομαι, γιατί το stb emulator που χρησιμοποιώ πολύ, έχει λειτουργείες που χρειάζονται τα 4 έγχρωμα κουμπιά.( οι οποίες ναι μεν γίνονται με ποντίκι αλλά αφού θα πάρω καινούργιο γιατί να μην τις έχει το χειριστήριο οπότε να μην χρειάζομαι το ποντίκι)

Έχεις να προτείνεις κάποιο μηχάνημα? 

 

https://m.tomtop.com/p-v7095eu-32g.html

Καλό μποξάκι το είχα δύο χρόνια, με σχετικά δυνατό επεξεργαστή amlogic s905x3 για STB Emu, το τηλεκοντρόλ έχει τέσσερα έγχρωμα κουμπιά  , δεν είναι φθηνιάρικο τηλεκοντρόλ όπως στα παλιά τηλεκοντρόλ των s912. Ας είναι android pie. Πιστεύω ο Rockchip 3318 δεν θα σε καλύψει σε STB Emu , ούτε ο Allwinner, ενώ οριακά θα σε καλύψει ο amlogic s905W2. Υπολόγισε το σαν την επεξεργαστική ισχύ του savio με τέσσερα έγχρωμα κουμπιά που χρειάζεσαι στο τηλεκοντρόλ.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

+1 για τον @makis1024 για το μποξακι που προτεινε!
Το stb emu αναλογως τι θα του ... βαλεις μεσα μπορει να γινει πολυ δυστροπο στην χρηση!
Οποτε @giwrgospan οριακα λοιπον για την συγκεκριμενη εφαρμογη πρεπει να πας τουλαχιστον σε amlogic s905x3 επεξεργαστη για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!
Και το Magicsee N5 Max σε οποια βερσιον και αν το τυχεις θα κανει την δουλεια που θελεις με το μαμα λογισμικο ...αβιαστα!

EDIT : Και να συμπληρωσω εδω ... οτι αυτο που ειχα και εγω στα χερια μου (οταν πρωτοβγηκε το συγκεκριμενο αυτο μποξακι) ηταν ενα απο τα καλυτερα Αmlogic s905x3 σε χαμηλες θερμοκρασιες...EVER !

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

χρειάζομαι κι εγώ μια συμβουλή αγοράς, έφτασε η ώρα να αγοράσω το πρώτο μου Android TV Box. Ψιλοάσχετος με το θέμα, αλλά έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αυτού του thread. Από τα σχόλια σας, έχω καταλήξει ότι οι καλύτερες επιλογές μου είναι μάλλον οι εξής δυο:

  • H96 Max X3 S905X3 4GB RAM 32GB με το δελφινακι στα 46 ευρω απο banggood
  • MECOOL KM2 Plus S905X4 2+16GB (Android 11) στα 75 ευρω απο banggood

Το θέλω κυρίως για STB Emu (ή κάτι αντίστοιχο για κάνα ποδόσφαιρο), Netflix / Disney+ σε καλή ποιότητα, ίσως και KODI-με AliveGR. Μελλοντικά ίσως να μπει και καμιά CosmoteTV. Όχι παιχνίδια. Δε σκοπεύω να κάνω πολλά πειράματα, θέλω να το στήσω μια φορά σωστά και μετά να μπορεί να το δουλέψει όλη η οικογένεια.

Αξίζει να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το KM2 Plus; ειναι μεν πιο καινούργιο, αλλά βλέπω ότι υστερεί σε RAM/ROM (έχει σημασία;).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

@ath156 - @makis1024 - @gatos814 Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις συμβουλές σας.

Με βοηθήσατε σε αυτό που  ψάχνω.. 

Να είστε καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, skoumprakis said:

Καλησπέρα,

χρειάζομαι κι εγώ μια συμβουλή αγοράς, έφτασε η ώρα να αγοράσω το πρώτο μου Android TV Box. Ψιλοάσχετος με το θέμα, αλλά έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αυτού του thread. Από τα σχόλια σας, έχω καταλήξει ότι οι καλύτερες επιλογές μου είναι μάλλον οι εξής δυο:

  • H96 Max X3 S905X3 4GB RAM 32GB με το δελφινακι στα 46 ευρω απο banggood
  • MECOOL KM2 Plus S905X4 2+16GB (Android 11) στα 75 ευρω απο banggood

Το θέλω κυρίως για STB Emu (ή κάτι αντίστοιχο για κάνα ποδόσφαιρο), Netflix / Disney+ σε καλή ποιότητα, ίσως και KODI-με AliveGR. Μελλοντικά ίσως να μπει και καμιά CosmoteTV. Όχι παιχνίδια. Δε σκοπεύω να κάνω πολλά πειράματα, θέλω να το στήσω μια φορά σωστά και μετά να μπορεί να το δουλέψει όλη η οικογένεια.

Αξίζει να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το KM2 Plus; ειναι μεν πιο καινούργιο, αλλά βλέπω ότι υστερεί σε RAM/ROM (έχει σημασία;).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κάτοχος 4ων h96 θα σου πω πάρτο άφοβα, αρκεί να του αλλάξεις απ' την αρχή το λογισμικό (παιχνιδάκι, με την βοήθεια των συμφορουμιτων).netflix μεχρι 576.κοτε παίζει μια χαρά (το καλοκαίρι θέλεις ανεμιστήρα όμως)κ θα πετάξεις το stb που όλο κολλήματα κάνει κ την διαφορά που θα κερδίσεις απ' το km2 θα τα δώσεις για tivimate premium.

Υγ.ath156 στο τελευταίο h96 που παρέλαβα η οθόνη είναι πολύ πιο φωτεινη απ' τα παλιά κ φαίνεται μια χαρά η θερμοκρασία από απόσταση.

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kalou13 said:

Κάτοχος 4ων h96 θα σου πω πάρτο άφοβα, αρκεί να του αλλάξεις απ' την αρχή το λογισμικό (παιχνιδάκι, με την βοήθεια των συμφορουμιτων).netflix μεχρι 576.κοτε παίζει μια χαρά (το καλοκαίρι θέλεις ανεμιστήρα όμως)κ θα πετάξεις το stb που όλο κολλήματα κάνει κ την διαφορά που θα κερδίσεις απ' το km2 θα τα δώσεις για tivimate premium.

Υγ.ath156 στο τελευταίο h96 που παρέλαβα η οθόνη είναι πολύ πιο φωτεινη απ' τα παλιά κ φαίνεται μια χαρά η θερμοκρασία από απόσταση.

Τυχερός είσαι με το τελευταίο. Εγώ παρόλο που έβγαλα την προστατευτική ζελατίνα που είχε (εννοώ αφού το άνοιξα, στο εσωτερικό του...) δεν είδα μεγάλη διαφορά. Πάρε και την τελευταία μου σημερινή έκδοση (με μικροαλλαγές) για να έχεις συνεχώς την θερμοκρασία στην μπροστινή οθονίτσα του...

Και ένα μικρό σημερινό βιντεάκι με το H96 max X3 μου, την clean port 0.5.1 ugoos και την θερμοκρασία μόνιμα μπροστά....😃

https://mega.nz/file/gw1HjDKJ#u7oc9IiDh8Jdz-Yazig7ABm48VxMrNnLrTaoHbDWK-A

update: Για Full HD Netflix (για όσους ενδιαφέρονται) υπάρχει πάντα το Coreelec σε sd κάρτα ή στικάκι dual boot mode....μόνο που σε S905X3 από ότι λένε δουλεύει άψογα σε HD (720p) ενώ σε 1080p μπορεί να έχει μικροθεματάκια...είναι θέμα επεξεργαστή...αντίθετα σε S922  & S905X4 άψογα το Full HD (1080p).

update2: Εδώ ξαναδίνω πως θα έχετε πανεύκολα με λίγες κινήσεις το Coreelec στο H96 max X3 και ΟΛΑ να δουλεύουν τέλεια (front display, temperature, stock remote control  klp).

LCD_Clock_Only.Temperature.v3_No.NM_min.Sleep_t300.zip

How to Install Coreelec to H96 max X3 and Clones.pdf

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...