Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα τελικά κατέληξα να αντικαταστησω το beelink gt mini με το mecool km 2 για iptv Disney κ λίγο kodi θα δω διαφορά? Τι πιστεύετε?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

On 9/7/2022 at 2:34 ΜΜ, king2009 said:

Εχω χρονια cosmote tv φιλε μου και netflix και τωρα εβαλα disney+ και εκοψα το netflix. Καθε τοσο κοβουμε τη μια συνδρομη και κανουμε την αλλη ωστε να δουμε οτι καινουργιο μπηκε. Το boxaki με καλυπτει μεχρι στιγμης σε disney και netflix αψογο στην 1080p τηλεοραση που εχω κρυσταλλο εικονα στα 2.5 μετρα που βλεπω στην 55αρα και οταν με το καλο βγει καποια stock rom θα βαζω και την εφαρμογη cosmote ott για το replay και on demand που θα κοψουν τελος Ιουλιου για οσους εχουμε δορυφορικο. Να σε καλα που βοηθας στο θεμα παντα με την καλη προθεση σου. 

Υπάρχει κάποιος που ισχυρίζεται ότι ενσωμάτωσε σωστά το Magisk στην slimbox ρομ του Vontar X4 (ουσιαστικά ίδιο με το κουτί σου). Εάν θέλεις να την δοκιμάσεις (με το οποιοδήποτε ρίσκο βέβαια) κατέβασέ την από εδώ:

https://disk.yandex.ru/d/IfZmSwh12k6vqQ

************ΠΡΟΣΟΧΗ......Εάν το δικό σου είναι με Lan 100MB, όπως νομίζω, πιθανότατα δεν θα κάνει, εφόσον αυτό είναι για 1.000ΜΒ Lan....για αυτό και έβαλα την φωτογραφία εδώ.....άρα σε αυτή την περίπτωση μάλλον περιμένεις.......φαίνεται όμως ότι τα πράγματα προχωρούν πιο γρήγορα από ότι φανταζόμαστε.

 

 

24611751.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ath156 said:

Υπάρχει κάποιος που ισχυρίζεται ότι ενσωμάτωσε σωστά το Magisk στην slimbox ρομ του Vontar X4 (ουσιαστικά ίδιο με το κουτί σου). Εάν θέλεις να την δοκιμάσεις (με το οποιοδήποτε ρίσκο βέβαια) κατέβασέ την από εδώ:

https://disk.yandex.ru/d/IfZmSwh12k6vqQ

************ΠΡΟΣΟΧΗ......Εάν το δικό σου είναι με Lan 100MB, όπως νομίζω, πιθανότατα δεν θα κάνει, εφόσον αυτό είναι για 1.000ΜΒ Lan....για αυτό και έβαλα την φωτογραφία εδώ.....άρα σε αυτή την περίπτωση μάλλον περιμένεις.......φαίνεται όμως ότι τα πράγματα προχωρούν πιο γρήγορα από ότι φανταζόμαστε.

 

 

24611751.jpg

Ειναι lan 100mb ναι ειναι το x4s μοντελο δεν θα κανει οχι. Ειναι ιδιο box αλλα με διαφορετικη ethernet και το τηλεκοντρολ ειναι διαφορετικο απο το αυτο του x4s. Το x4 βγηκε πιο νωρις για αυτο υπαρχουν περισσοτερα πραγματα για αυτο. Δεν θα αργησουν και για το x4s ελπιζω μιας και ειναι το ιδιο box απλα με διαφορετικη ethernet. Ισα ισα το βλεπω να κοβουν το replay τελη Ιουλιου και να ξεφυτρωνει καμια σωστη rom με masisk η unroot να ειμαστε κομπλε. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, king2009 said:

Ειναι lan 100mb ναι ειναι το x4s μοντελο δεν θα κανει οχι. Ειναι ιδιο box αλλα με διαφορετικη ethernet και το τηλεκοντρολ ειναι διαφορετικο απο το αυτο του x4s. Το x4 βγηκε πιο νωρις για αυτο υπαρχουν περισσοτερα πραγματα για αυτο. Δεν θα αργησουν και για το x4s ελπιζω μιας και ειναι το ιδιο box απλα με διαφορετικη ethernet. Ισα ισα το βλεπω να κοβουν το replay τελη Ιουλιου και να ξεφυτρωνει καμια σωστη rom με masisk η unroot να ειμαστε κομπλε. 

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σχετικά σύντομα να έχω κάτι σε slimbox με ενσωματωμένο Magisk. Επειδή όμως δεν έχω το κουτί σου μόνο εσύ μπορείς να το τεστάρεις (με όλα τα σχετικά ρίσκα βέβαια - είπαμε όμως ότι και στην χειρότερη των περιπτώσεων υπάρχει λύση). Όμως επειδή το θέμα γίνεται πολύ ειδικό και για να μην συνεχίσουμε να απασχολούμε το νήμα θα σου στείλω PM. Ούτως ή άλλως το Magisk το θέλεις για ειδικό σκοπό και τα επόμενα βήματα που χρειάζονται σε αυτό μόνο σε PM.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

22.99€ το Amazon Firestick 4k!!

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για όσες ακόμα αγοράζουν κινεζιες και τρέχουν να αλλάξουν ρομ κλπ για να παίξει HD το Netflix, Disney+ κλπ

Σε αυτή τη τιμή είναι σκότωμα!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, junglist said:

22.99€ το Amazon Firestick 4k!!

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για όσες ακόμα αγοράζουν κινεζιες και τρέχουν να αλλάξουν ρομ κλπ για να παίξει HD το Netflix, Disney+ κλπ

Σε αυτή τη τιμή είναι σκότωμα!

Ένα link;;;;

Link to comment
Share on other sites

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@king2009 You've got mail (PM στην πραγματικότητα 🙂)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ένα link;;;;
Βασικά είναι από το γερμανικό Αμαζον αυτή η τιμή και χρειάζεται κάποιο forwarder (πχ Eshopwedrop) να στο στείλει μετά Ελλάδα.
Αμαζον Prime κάνεις δοκιμαστικά για ένα μήνα δωρεάν και μετά ακυρώνεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το android box h96 max x3 

οταν βαζω να δω πχ καποιο επεισοδιο μιας σειρας του alpha  μεσα απο browser (εχω δοκιμασει πολλους) μου βγαζει χιονια στο παραθυρο και μου δινει το παρακατω  error (undifined exception code 3 media error MEDIA_ERR_DECODE message PIPELINE ERROR DECODE video decoder reinitialisation failed)

εκανα επαναφορα αλλα δεν αλλαξε κατι 

rom φοραει την εργοστασιακη.

 

καποια βοηθεια αν γνωριζει καποιος θα ηταν ευπροσδεκτη.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, manolisvol said:

καλησπερα σε ολους

 

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το android box h96 max x3 

οταν βαζω να δω πχ καποιο επεισοδιο μιας σειρας του alpha  μεσα απο browser (εχω δοκιμασει πολλους) μου βγαζει χιονια στο παραθυρο και μου δινει το παρακατω  error (undifined exception code 3 media error MEDIA_ERR_DECODE message PIPELINE ERROR DECODE video decoder reinitialisation failed)

εκανα επαναφορα αλλα δεν αλλαξε κατι 

rom φοραει την εργοστασιακη.

 

καποια βοηθεια αν γνωριζει καποιος θα ηταν ευπροσδεκτη.

ευχαριστω εκ των προτερων

https://mega.nz/file/dgUQGDaY#7LyMiNjDMAPd2mmYsRDLmgqYTy_dqtJa2CI6p0bFZpQ

Εγκατέστησε τον Browser που σου έδωσα στο παραπάνω λινκ. Δοκίμασε με αυτόν. Πρέπει να σου παίζει !

Εάν ΝΑΙ, απενεργοποίησε τις αυτόματες ενημερώσεις στο Playstore και όταν σου ζητάει/εμφανίζει updates για αυτόν ΜΗΝ αφήνεις να γίνει !! Κράτα και το αρχείο και εάν κατά λάθος ενημερωθεί, απεγκατάσταση και νέα εγκατατάσταση.

Ενημέρωσε για αποτέλεσμα.........

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 9:10 ΜΜ, cfotis13 said:

Δοκίμασε και τον nova player, παίζει κ smb κ ftp βγάζει μενού σαν το kodi με αφίσες και περιεχόμενο 

Επαθα σοκ φιλε μου με αυτο!!!😱😱

Τι εφτιαξες μολις τωρα???Εισαι θεος!🤩🤩

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2022 at 12:09 ΠΜ, ath156 said:

https://mega.nz/file/dgUQGDaY#7LyMiNjDMAPd2mmYsRDLmgqYTy_dqtJa2CI6p0bFZpQ

Εγκατέστησε τον Browser που σου έδωσα στο παραπάνω λινκ. Δοκίμασε με αυτόν. Πρέπει να σου παίζει !

Εάν ΝΑΙ, απενεργοποίησε τις αυτόματες ενημερώσεις στο Playstore και όταν σου ζητάει/εμφανίζει updates για αυτόν ΜΗΝ αφήνεις να γίνει !! Κράτα και το αρχείο και εάν κατά λάθος ενημερωθεί, απεγκατάσταση και νέα εγκατατάσταση.

Ενημέρωσε για αποτέλεσμα.........

Καλημέρα

Έπαιξε κανονικά 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Αν αλλάξω ρομ θα στρώσει??

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, manolisvol said:

Καλημέρα

Έπαιξε κανονικά 

Σε ευχαριστώ πολύ

Αν αλλάξω ρομ θα στρώσει??

 

 

 

 

Καλημέρα, το συγκεκριμένο θέμα έχει σχέση με τους Browsers. Στους πιο πολλούς έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα "παιξίματος" video ανεξαρτήτως ρομ. Για αυτό και σου είπα να μην αφήσεις να γίνει update.

******Άσε που αυτό το τιπ το έχω δώσει εδώ και καιρό (23/5/2022) σε αυτό το νήμα, απλώς το είχα εστιάσει στην θέαση της ERTFLIX που ενδιαφέρει κάποιους....*******************  https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070316

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα nexbox, πήγα να περάσω ξανά slimbox 15.3, με am logic USB burning tool. Βλέπω το logo του slimbox και μετά κατευθείαν σε recovery can't load android system. Your data may be corrupt. Σας παραθέτω φωτογραφία παρακάτω. Προσπάθησα να περάσω άλλη custom ROM πάλι τα ίδια.... μάλλον μπρίκαρα το μποξάκι... Φλασάρω αρκετά χρόνια custom ROM πρώτη φορά που μου τυχαίνει κάτι τέτοιο... καμιά λύση υπάρχει?

IMG_20220718_005857.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσα, για όποιον έχει αυτό το πρόβλημα, σύνδεση πληκτρολόγιο με το tv box, αφού το control δεν δουλεύει όταν είναι σε recovery, ακολουθείτε τα βήματα στο recovery και κάντε wipe data

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όταν θέλω να περάσω custom ROM με το  am logic USB burning tool στις τελευταίες εκδόσεις, με αφήνει να περάσω τη CUSTOM ROM μόνο όταν κάνω untick: erase flash & erase bootloader. Απο την στιγμή που δεν το κάνω αυτό ίσως να μου προκάλεσε πρόβλημα στο recovery (βλέπε το παραπάνω σχόλιό μου). Καμιά ιδέα για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zacharis said:

Καλημέρα όταν θέλω να περάσω custom ROM με το  am logic USB burning tool στις τελευταίες εκδόσεις, με αφήνει να περάσω τη CUSTOM ROM μόνο όταν κάνω untick: erase flash & erase bootloader. Απο την στιγμή που δεν το κάνω αυτό ίσως να μου προκάλεσε πρόβλημα στο recovery (βλέπε το παραπάνω σχόλιό μου). Καμιά ιδέα για αυτό?

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς την δοκιμασμένη έκδοση UBT Version 2.2.0?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς την δοκιμασμένη έκδοση UBT Version 2.2.0?

δεν την χρησημοποίησα. Αυτές που δοκίμασα ήταν: η τελευταία που δεν έπεζε σε Windows 11, και η 2.7 που είχα το πρόβλημα, δηλαδή με αφήνει ουσιαστικά να προχωρήσω με επιτυχία μόνο εαν κάνω untick- ξετικάρω erase bootloader & erase flash. Μήπως επειδή είναι παλιό το μποξάκι, το οποίο είναι nexbox, 1GB, 8GB...επίσης πολύ καλό το GKUBU και σε ευχαριστώ πολύ αν και κάποιες φορές κολλάει ίσως επειδή το τρέχω σε sd card (kodi) και σε atv custom ROM που νομίζω του slimbox είναι η καλυτερη και απο aidan & atv experience. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zacharis said:

δεν την χρησημοποίησα. Αυτές που δοκίμασα ήταν: η τελευταία που δεν έπεζε σε Windows 11, και η 2.7 που είχα το πρόβλημα, δηλαδή με αφήνει ουσιαστικά να προχωρήσω με επιτυχία μόνο εαν κάνω untick- ξετικάρω erase bootloader & erase flash. Μήπως επειδή είναι παλιό το μποξάκι, το οποίο είναι nexbox, 1GB, 8GB...επίσης πολύ καλό το GKUBU και σε ευχαριστώ πολύ αν και κάποιες φορές κολλάει ίσως επειδή το τρέχω σε sd card (kodi) και σε atv custom ROM που νομίζω του slimbox είναι η καλυτερη και απο aidan & atv experience. 

Ξέρω ότι σε παλιά κουτιά η πιο συμβατή έκδοση είναι η 2.2.0. Βέβαια δεν έχω ούτε το συγκεκριμένο κουτί ούτε win11.Δοκιμασες με την 2.2.0?Δοκίμασε το και ενημέρωσε για αποτέλεσμα.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Ξέρω ότι σε παλιά κουτιά η πιο συμβατή έκδοση είναι η 2.2.0. Βέβαια δεν έχω ούτε το συγκεκριμένο κουτί ούτε win11.Δοκιμασες με την 2.2.0?

Θα το δοκιμάσω σήμερα και θα σου πω. Δεν ήξερα ότι η έκδοση 2.2.0 είναι η πιο συμβατή έκδοση. Επίσης το Amlogic Flash Tool το έχεις χρησημοποιήσει καθόλου? αν ναι είναι καύτερο απο το am logic USB burning tool ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zacharis said:

Θα το δοκιμάσω σήμερα και θα σου πω. Δεν ήξερα ότι η έκδοση 2.2.0 είναι η πιο συμβατή έκδοση. Επίσης το Amlogic Flash Tool το έχεις χρησημοποιήσει καθόλου? αν ναι είναι καύτερο απο το am logic USB burning tool ?

Καλύτερα μείνε στο UBT. 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

Καλύτερα μείνε στο UBT. 

ευχαριστώ θα την δοκιμάσω την 2.2.0. διότι χωρίς να σβήνεις το bootloader & flash όταν περνάς μια νέα custom ROM είναι μεγάλο ρίσκο και δεν σβήνουν όλα για να γίνει clean install. Τελευταία ερώτηση καμια καλύτερη atv custom ROM εκτός απο: aidan, atv experience & slimbox υπάρχει, για amlogic επεξεργαστές?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zacharis said:

ευχαριστώ θα την δοκιμάσω την 2.2.0. διότι χωρίς να σβήνεις το bootloader & flash όταν περνάς μια νέα custom ROM είναι μεγάλο ρίσκο και δεν σβήνουν όλα για να γίνει clean install. Τελευταία ερώτηση καμια καλύτερη atv custom ROM εκτός απο: aidan, atv experience & slimbox υπάρχει, για amlogic επεξεργαστές?

Ποιο Nexbox εχεις ;
Αυτο με τον Amlogic S905X η με τον S905W ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...