Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, varajohn said:

Δεν υπάρχει περίπτωση τελωνείου?

όταν λέω τελωνείο εννοώ γενικά ΦΠΑ και τίποτα πρόσθετα έξοδα τίποτα τέλη κλπ γιατί και εγώ ζαχαρώνω κάτι από εκεί αλλά κολλάω   https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6B-Plus-Amlogic-S922X-J-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html?utm_medium=salecycle&source=linkshare&utm_source=linkshare&utm_content=2746480&clickid=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw&siteID=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, nik187 said:

Μωρέ διάθεση υπάρχει,  απλά δεν κερδίζω κάτι γιατί το έχω τοποθετημένο στην πλάτη της τηλεόρασης οπότε δεν το βλέπω καν 

Έχεις δίκιο, το είχες πει και παλιά αυτό....αλλά το ξέχασα....😂

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, varajohn said:

όταν λέω τελωνείο εννοώ γενικά ΦΠΑ και τίποτα πρόσθετα έξοδα τίποτα τέλη κλπ γιατί και εγώ ζαχαρώνω κάτι από εκεί αλλά κολλάω   https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6B-Plus-Amlogic-S922X-J-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html?utm_medium=salecycle&source=linkshare&utm_source=linkshare&utm_content=2746480&clickid=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw&siteID=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw

Επειδή ξέρω ότι παρακολουθείς και το σχετικό νήμα από Κίνα, γνωρίζεις ότι πλέον η έννοια της "ενδοκοινοτικής" παράδοσης δεν υπάρχει πλέον.....πρέπει να καταβάλλεται ο ΦΠΑ που υπάρχει στην χώρα κατανάλωσης....εκτός και εάν η συγκεκριμένη πλατφόρμα έχει κάποια "μέθοδο" αποστολής όπως το Banggood....δεν το ξέρω αυτό...δεν έχω εμπειρία από την συγκεκριμένη...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ath156 said:

Επειδή ξέρω ότι παρακολουθείς και το σχετικό νήμα από Κίνα, γνωρίζεις ότι πλέον η έννοια της "ενδοκοινοτικής" παράδοσης δεν υπάρχει πλέον.....πρέπει να καταβάλλεται ο ΦΠΑ που υπάρχει στην χώρα κατανάλωσης....εκτός και εάν η συγκεκριμένη πλατφόρμα έχει κάποια "μέθοδο" αποστολής όπως το Banggood....δεν το ξέρω αυτό...δεν έχω εμπειρία από την συγκεκριμένη...

ευχαριστώ για την απάντηση σου Επειδή αυτό είναι σε αποθήκη της Γερμανίας για αυτό λέω αν υπάρχουν πρόσθετα έξοδα ΦΠΑ και λοιπά

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, varajohn said:

ευχαριστώ για την απάντηση σου Επειδή αυτό είναι σε αποθήκη της Γερμανίας για αυτό λέω αν υπάρχουν πρόσθετα έξοδα ΦΠΑ και λοιπά

Παρά το ότι αυτό είναι off topic βάζω σύνδεσμο εδώ για το τι ισχύει για το "ηλεκτρονικό εμπόριο" εντός και εκτός ΕΕ εμπόρων-καταναλωτών. Ειδική σημασία έχει ο ορισμός B2C (ερώτηση 2).

https://myphone.gr/forum/topic/92196/?do=findComment&comment=7032933

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω το θέμα στην ρομ και από   μαύρο να γίνει άσπρο;;

Εχω h96 max x3 με την 0.4.2

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ath156 said:

Έχει την δυνατότητα να επιλέγεις ότι θέλεις να βλέπεις ή μόνο π.χ. 45 δευτερόλεπτα ώρα και 15 δευτερόλεπτα θερμοκρασία (που είναι οι standard του addon)?

Γιατί εάν μιλάμε για κάτι τέτοιο έχω δώσει το λινκ πριν λίγο καιρό (και με ένα απλό zip γίνεται αυτό).....

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7023070

 

Δεν νομιζω οτι εχει ... ''πρακτικη'' αξια ολο αυτο!
Αλλα οκ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, varajohn said:

όταν λέω τελωνείο εννοώ γενικά ΦΠΑ και τίποτα πρόσθετα έξοδα τίποτα τέλη κλπ γιατί και εγώ ζαχαρώνω κάτι από εκεί αλλά κολλάω   https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6B-Plus-Amlogic-S922X-J-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html?utm_medium=salecycle&source=linkshare&utm_source=linkshare&utm_content=2746480&clickid=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw&siteID=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw

Εγω απλα θα πω......''go for it''!
Χαχαχαχαχα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gatos814 said:

Δεν νομιζω οτι εχει ... ''πρακτικη'' αξια ολο αυτο!
Αλλα οκ!

Εγώ π.χ. θέλω να έχω συνεχώς την θερμοκρασία και τίποτα άλλο μπροστά (όχι να περιμένω 45 δεύτερα-πότε επιτέλους θα εμφανισθεί η θερμοκρασία....), ο άλλος μπορεί να θέλει να εναλλάσονται θερμοκρασία/ώρα πιο συχνά (π.χ. ανά 15 δεύτερα)....ή να έχει μόνο την ώρα.....ή να κλείσει τελείως το βράδυ την οθονίτσα επειδή του αποσπάει την προσοχή από την ταινία....ή επειδή ελκύει την γάτα ή τον σκύλο (όπως γράφουν κάποιοι Ρώσοι)😂😂.....τι εικονίδια θα απεικονίζονται κλπ.

Τέλος πάντων εάν κατάλαβα καλά η απάντηση είναι ώρα/θερμοκρασία 45/15.........

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, gatos814 said:

Εγω απλα θα πω......''go for it''!
Χαχαχαχαχα!

Λοιπόν γάτε δέχομαι δώρα για Βάλε και λίγο το χεράκι στην τσέπη Βγάλε τα καβούρια χαχαχαχαχαχαχαχα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ath156 said:

Εγώ π.χ. θέλω να έχω συνεχώς την θερμοκρασία και τίποτα άλλο μπροστά (όχι να περιμένω 45 δεύτερα-πότε επιτέλους θα εμφανισθεί η θερμοκρασία....), ο άλλος μπορεί να θέλει να εναλλάσονται θερμοκρασία/ώρα πιο συχνά (π.χ. ανά 15 δεύτερα)....ή να έχει μόνο την ώρα.....ή να κλείσει τελείως το βράδυ την οθονίτσα επειδή του αποσπάει την προσοχή από την ταινία....ή επειδή ελκύει την γάτα ή τον σκύλο (όπως γράφουν κάποιοι Ρώσοι)😂😂.....τι εικονίδια θα απεικονίζονται κλπ.

Τέλος πάντων εάν κατάλαβα καλά η απάντηση είναι ώρα/θερμοκρασία 45/15.........

Εμενα απο την αλλη δεν με ενδιαφερει καθολου τι εχει και τι δεν εχει η οθονιτσα....!
Αν εχει οθονιτσα λοιπον το μποξακι το προτιμω απλα με τα defaults!
Γι'αυτο και η απαντηση ειναι μια ....
Οτι ουτε καν εψαξα την επιμερους αυτη δυνατοτητα!

 

32 minutes ago, varajohn said:

Λοιπόν γάτε δέχομαι δώρα για Βάλε και λίγο το χεράκι στην τσέπη Βγάλε τα καβούρια χαχαχαχαχαχαχαχα

Μωρε και γω δεχομαι δωρα....
Το θεμα ειναι ποιος θα μου τα δωσει!
Ασε που αν ειχα και καβουρια στις τσεπες  θα τα πουλουσα να παρω ... ugoos!!!!!
Χαχαχαχαχαχα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

η slimbox με port ugoos που αναφέρεται παραπάνω είναι πραγματικά εξαιρετική (σε X96air εγώ) και φοβερά παραμετροποιήσιμη. το μόνο που θα ήθελα και δεν βρήκα είναι η αλλαγή μεγέθους των εικονιδίων

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι φοράς την Slimbox port Ugoos 0.4.2_4 Ugslimtv. Στο changelog της 0.4.2_5 αναφέρει added image scale item. Έχει βγει όμως και η 0.4.2_6 που πιθανότατα σου λύσει και το πρόβλημα με το μέγεθος των εικονιδίων. Πέρασε twrp , κράτα backup τα data , περνάς την 0.4.2_6 , restore data μέσω του ίδιου του twrp που κράτησες backup σε εξωτερική SD. Το x96Air_P3 που έχεις , εάν θυμάμαι καλά είναι συμβατό με τις port Ugoos του x96 max plus 2.

https://disk.yandex.ru/d/mB8YdmPr-QTwvw/ugsbx_x96max_plus2_pie_042_6.7z

 

IMG_20220205_150918.jpg

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, makis1024 said:

Από ότι θυμάμαι φοράς την Slimbox port Ugoos 0.4.2_4 Ugslimtv. Στο changelog της 0.4.2_5 αναφέρει added image scale item. Έχει βγει όμως και η 0.4.2_6 που πιθανότατα σου λύσει και το πρόβλημα με το μέγεθος των εικονιδίων. Πέρασε twrp , κράτα backup τα data , περνάς την 0.4.2_6 , restore data μέσω του ίδιου του twrp που κράτησες backup σε εξωτερική SD. Το x96Air_P3 που έχεις , εάν θυμάμαι καλά είναι συμβατό με τις port Ugoos του x96 max plus 2.

https://disk.yandex.ru/d/mB8YdmPr-QTwvw/ugsbx_x96max_plus2_pie_042_6.7z

αλήθεια γιατί όχι σαν αναβάθμιση μέσω του UBT?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο x96Air είναι μια επιλογή λογική από την 0.4.2_4 στην 0.4.2_6 Ugslimtv, χωρίς το erase flash.

Στο TOX1 δεν την βλέπω σαν λογική επιλογή γιατί πάμε από 0.4.2 port Ugoos του Vortex , στην 0.4.2_6 port Ugoos του Slimbox και όλα αυτά σε κλειδωμένο bootloader.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 8:51 ΠΜ, varajohn said:

Δεν υπάρχει περίπτωση τελωνείου?

Καμμια ειναι ευρωπαικη αποθηκη. Και αποστολη αμεση, το πολυ σε 4/5 μερες στην πορτα σου.

 

On 4/2/2022 at 11:06 ΠΜ, varajohn said:

ευχαριστώ για την απάντηση σου Επειδή αυτό είναι σε αποθήκη της Γερμανίας για αυτό λέω αν υπάρχουν πρόσθετα έξοδα ΦΠΑ και λοιπά

Τιποτα εξτρα δεν πληρωνεις. Ειναι ολα στη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω εγκαταστήσει το ertflix δεν φαίνεται στην καρτέλα εφαρμογών σαν να μην υπάρχει;

Εαν πάω όμως μέσα απο τις ρυθμίσεις/εφαρμογές υπάρχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω εγκαταστήσει το ertflix δεν φαίνεται στην καρτέλα εφαρμογών σαν να μην υπάρχει;
Εαν πάω όμως μέσα απο τις ρυθμίσεις/εφαρμογές υπάρχει κανονικά.
Κάποιες φορές μπορεί να θέλει ένα restart η συσκευή.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, junglist said:

Κάποιες φορές μπορεί να θέλει ένα restart η συσκευή.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Το εχω κάνει αρκετές φορές και τίποτα. Με την παλιά ρομ δούλευε μια χαρά. Τώρα που έβαλα άλλη ρομ δεν εμφανίζεται . Εν τω μεταξύ όταν έκανα την εγκατάσταση ενώ έγραψε ότι ολοκληρώθηκε, εκεί που λέει τέλος η άνοιγμα εμένα δεν με αφήνει να την ανοίξω. Επίσης αυτή του play store δεν δουλεύε(ι), οπότε είπα να δοκιμάσω μία άλλη (2.0.0.29) που είχα βρει ψάχνωντας και η οποία ήταν η μονή που δούλευε, και αυτήν δοκίμασα και τώρα.

Υπάρχει καμία version να δουλεύει σωστά;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memostrikas said:

Το εχω κάνει αρκετές φορές και τίποτα. Με την παλιά ρομ δούλευε μια χαρά. Τώρα που έβαλα άλλη ρομ δεν εμφανίζεται . Εν τω μεταξύ όταν έκανα την εγκατάσταση ενώ έγραψε ότι ολοκληρώθηκε, εκεί που λέει τέλος η άνοιγμα εμένα δεν με αφήνει να την ανοίξω. Επίσης αυτή του play store δεν δουλεύε(ι), οπότε είπα να δοκιμάσω μία άλλη (2.0.0.29) που είχα βρει ψάχνωντας και η οποία ήταν η μονή που δούλευε, και αυτήν δοκίμασα και τώρα.

Υπάρχει καμία version να δουλεύει σωστά;

Αντί να παιδεύεσαι με τα διάφορα apk (και τις διαφορετικές versions) μπορείς να βλέπεις ertflix με 2 τρόπους:

1. Μέσω browser

2. Μέσω KODI και του σχετικού addon.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκε κανείς άκρη με mecool km6 και Netflix?


Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...