Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα έλεγα το MXiii αν και πάνω κάτω τα ίδια είναι

 

1)Είδα ένα review στο YouTube(Roberto Jorge) για το mxiii που έλεγε κάτι για το wifi ότι δεν είναι σταθερό γιαυτό έψαξα για κάτι άλλο. Ισχύει ή να το αγνοησω?

2)Για airmouse θα με βολέψει ή θέλω υποχρεωτικά πληκτρολόγιο?

3)Υπάρχει κάτι στο gearbest να το πάρω πακέτο?

Σας ευχαριστώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτησω, μηπως μπορει καποιος που εχει το MXiii να μου πει τις διαστάσεις του?

Ενδιαφέρομαι, γιατι την τηλεόραση την εχω στον τοιχο και θελω να το βαλω και αυτο ορθιο και πισω απο αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είχε πολύ σταθερό wifi, αλλά αν θες να είσαι σίγουρος πάρε κάποιο με εξωτερική κεραία όπως αυτό http://www.gearbest.com/tv-box/pp_71619.html

Αν και δεν το έχω κάνει review να το δοκιμάσω υποθέτω πως θα είναι καλό

 

Ευχαριστω φιλε μου!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω να περάσω τη finless rom μέσα στο σκ. Πριν την περάσω πρέπει να κάνω κάποιο backup της τωρινής ρομ?

 

Εγώ δεν την κράτησα πάντως. Άλλωστε είναι φοβερά αργή και προβληματική

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε κ το openelec ,για οσους εχουν box που το υποστηριζει.ελαφρυ κ γρηγορο,εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την κράτησα πάντως. Άλλωστε είναι φοβερά αργή και προβληματική
Την πέρασα τελικά προχτές χωρίς να κρατήσω backup την παλιά. Μια χαρά παίζει και είναι όντως αισθητά γρηγορότερη και φυσικά απαλλαγμένη από άχρηστες εφαρμογές.

 

edit: Ένα περίεργο που συμβαίνει με τη finless είναι ότι πάνω αριστερά μου έχει ειδοποίηση με εικονίδιο μιας sd κάρτας και όταν την ανοίγω (την ειδοποίηση) μου λέει sd card has been removed. Αυτό δεν γίνεται να φύγει από εκεί? Επειδή δεν χρησιμοποιώ sd, την έβαλα μόνο για να περάσω τη rom και μετά την αφαίρεσα. Τι νόημα έχει αυτή η ειδοποίηση να υπάρχει μόνιμα?

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το TV box: Minix NEO X8-H Plus 4k

από το κατάστημα minya.gr

Μήπως κάποιος από εσάς έχει κάποια πληροφόρηση (θετική ή αρνητική) για το συγκεκριμένο κατάστημα ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε κάποιο μποξάκι για να το συνδέσω στην τηλεόραση μου; (42αρα)

 

Θέλω πιο πολύ να σερφάρω από τον καναπέ και να βλέπω και κάνα youtube video.

 

Bρήκα κάτι αλλά είναι ακριβό... 106€ με μεταφορικά??

 

Δεν θέλω από Κίνα. Μόνο UK.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

edit: Ένα περίεργο που συμβαίνει με τη finless είναι ότι πάνω αριστερά μου έχει ειδοποίηση με εικονίδιο μιας sd κάρτας και όταν την ανοίγω (την ειδοποίηση) μου λέει sd card has been removed. Αυτό δεν γίνεται να φύγει από εκεί? Επειδή δεν χρησιμοποιώ sd, την έβαλα μόνο για να περάσω τη rom και μετά την αφαίρεσα. Τι νόημα έχει αυτή η ειδοποίηση να υπάρχει μόνιμα?

 

Κανε ένα reboot

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να δώσεις 190 ευρώ?

 

189€ μαζί με το A2 lite air mouse-keyboard. Αν δεν κάνω λάθος αυτό κάνει γύρω στα 30-35$.

Σίγουρα πιο φθηνά από Κίνα, αλλά δεν αντέχω την αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Eπεσε σημερα στα χερια μου ενα Minix neo 6 και καθως δοκιζα καποια πραγματα μου γεννηθηκαν οι εξης αποριες.

 

1.Το minix εχει λειτουργια Miracast.Για να δουλεψει με καποιο κινητο πρεπει να εχει καποιο προγραμμα το τηλεφωνο;

 

2.Κατεβασα το popcorn αλλα δεν μπορεσα να το χειριστω(υποψιν οτι το δουλεψα μονο με το χειρηστηριο που δινει η εταιρια) γιατι οπως και αν πατουσα τα βελακια του χειρηστηριου εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο οτι μετακινειται αλλα δεν μπορουσα να πατησω σε καμια ταινια.

(Εδω πιθανολογω οτι με καποιο air mouse θα στρωσει) ;;;

 

3 (Συμπερασμα ) χωρις air mouse - πληκτρολογιο δεν υπαρχει περιπτωση να το χειριστεις οχι οπως θα ηθελες αλλα ουτε καν ...

 

Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το πιο mouse η πληκτρολογιο να αγορασω και τι παιζει με το miracast.

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου έβγαλε ειδοποίηση το mk808b plus ότι πρέπει να κάνω update τα binaries του supersu. Πάτησα πάνω και μου άνοιξε το supersu με αυτό το μύνημα:

http://s24.postimg.org/axlu4o65h/IMG_20150608_232831.jpg

Δεν ήξερα τι να επιλέξω και πάτησα back και βγήκα. Πως μπορώ να βρω αν έχω cwm ή twrp ή καμία από τις δύο? Σημειώνω ότι η συσκευή είναι όπως την πήρα με ρουτ από το κατάστημα και απλώς πέρασα τη finless rom.

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου έβγαλε ειδοποίηση το mk808b plus ότι πρέπει να κάνω update τα binaries του supersu. Πάτησα πάνω και μου άνοιξε το supersu με αυτό το μύνημα:

http://s24.postimg.org/axlu4o65h/IMG_20150608_232831.jpg

Δεν ήξερα τι να επιλέξω και πάτησα back και βγήκα. Πως μπορώ να βρω αν έχω cwm ή twrp ή καμία από τις δύο? Σημειώνω ότι η συσκευή είναι όπως την πήρα με ρουτ από το κατάστημα και απλώς πέρασα τη finless rom.

Είσαι λίγο άπειρος ;; μάλλον ναι ...πάτα το normal ΦΥΣΙΚΑ.....και απλά θα κάνει update ....

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα τελικά αυτό εδώ χθες http://www.aliexpress.com/item/MXIII-MX3-Amlogic-S802-Android-TV-Box-Quad-Core-Smart-TV-2G-8G-XBMC-HDMI-V1/32283002171.html και σσήμερα μου έστειλε Tracking number. Κάτι λιγότερο από €57.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Μόλις παραλάβω θα ενημερώσω. Όταν παραλάβω θα ενημερώσω.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο άπειρος ;; μάλλον ναι ...πάτα το normal ΦΥΣΙΚΑ.....και απλά θα κάνει update ....

Ευχαριστώ. Στο θέμα ρουτ το έχω πει ότι είμαι άσχετος. Είχε ένα recovery.img στα αρχεία της finless και αναρωτιόμουν αν έχει σχέση με αυτά τα recoveries.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με μια συγκεκριμένη βερσιον του apk και σύνδεση μέσω wifi, κανε ένα search στο topic και θα το βρεις

Σωστα,και φυσικα μετα δεν κανουμε update.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σωστα,και φυσικα μετα δεν κανουμε update.....:)

Έπαθα και έμαθα :-)

Αν κάνουμε update μετά τι γίνεται; απεγκατάσταση και εγκατάσταση του σωστού ή κλειδώνει και την πατάμε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω να ειστε καλα. Πειτε και αν αξιζει ο minix neo x6 να τον παρω ή κατι καλο απο Ελλαδα στα 100€.
Link to comment
Share on other sites

Έπαθα και έμαθα :-)

Αν κάνουμε update μετά τι γίνεται; απεγκατάσταση και εγκατάσταση του σωστού ή κλειδώνει και την πατάμε;

απεγκατασταση και μετά ξανά εγκατάσταση του apk που δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

To minix neo 6 το έχω στην κατοχή μου 5 ημέρες και αν δεν αντιμετωπιζα ένα προβληματάκι με το wifi θα μπορούσα να πω ότι είναι πολύ καλό. Κάποιες φορές χρειάζεται 3 ακόμα και 4 προσπάθειες για να συνδεθεί στο ίντερνετ. Και όταν δεν τα καταφέρνει τότε συνδέετε μετά από επανεκκίνηση.

Επίσης κάποιες ελάχιστες φορές χάνει πολύ σε ισχύ η σύνδεση του.

Δεν ξέρω αν έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα, μπορεί απλά εγώ να έπεσα στην περίπτωση.

Πέρα από αυτό το αρνητικό δεν έχω άλλο, όχι ότι είναι λίγο φυσικά.

Αν κάποιος έχει καμία ιδέα για το τι συμβαίνει θα ήθελα να δω την απάντηση του.

Το αγόρασα από Ελλάδα στα 100 ευρώ γνωρίζοντας ότι από Κίνα θα γλυτωνα τουλάχιστον 20 ευρώ αλλά δεν ήθελα να περιμένω

Link to comment
Share on other sites

To minix neo 6 το έχω στην κατοχή μου 5 ημέρες και αν δεν αντιμετωπιζα ένα προβληματάκι με το wifi θα μπορούσα να πω ότι είναι πολύ καλό. Κάποιες φορές χρειάζεται 3 ακόμα και 4 προσπάθειες για να συνδεθεί στο ίντερνετ. Και όταν δεν τα καταφέρνει τότε συνδέετε μετά από επανεκκίνηση.

Επίσης κάποιες ελάχιστες φορές χάνει πολύ σε ισχύ η σύνδεση του.

Δεν ξέρω αν έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα, μπορεί απλά εγώ να έπεσα στην περίπτωση.

Πέρα από αυτό το αρνητικό δεν έχω άλλο, όχι ότι είναι λίγο φυσικά.

Αν κάποιος έχει καμία ιδέα για το τι συμβαίνει θα ήθελα να δω την απάντηση του.

Το αγόρασα από Ελλάδα στα 100 ευρώ γνωρίζοντας ότι από Κίνα θα γλυτωνα τουλάχιστον 20 ευρώ αλλά δεν ήθελα να περιμένω

Εαν θυμαμαι καλα ειχα και εγω παρομοιο θεματακι,βεβαια δεν ειναι κατι τραγικο αλλα ειναι ψιλοσπαστικο,σε ενα μηχανακι φιλου,το ειχα φερει απο Κινα,το οποιο δεν μπορεσα να λυσω,και για αυτο το εδωσε το παλικαρι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/store/product/XBMC-Fully-Loaded-Original-Q7-MK888-CS918-Quad-core-1G-8G-RK3188-Android-TV-BOX-smart/603688_1956743437.html

το έχω τρις ήμερες μετά από δέκα πέντε ημέρες αναμονής .Το wifi πιάνει τέλεια χωρίς διακοπές παρόλο το modem βρίσκετε αλλού.Οσο για το kodi στις ταινίες τις παίζει χωρίς απολυτός πρόβλημα και σε 1050 hd ,σερφάρισμα στο internet μια χαρά .Το μόνο που δεν βολεύει είναι το mouse είναι για πέταμα .Με τιμή στα 37 ευρω τα πιάνει τα λεφτά του και με το παραπάνω !!!Μακάρι ο καιρός να μην διαψεύσει το μηχανηματάκι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...