Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω ένα Mi Box S σαν δεύτερο μποξάκι...

το Kodi app στο Xiaomi είναι ένα μαύρο χάλι!

Ήχος αποσυγχρονισμενος με την εικόνα (πρέπει να πειράξω το offset στις audio ρυθμίσεις του Kodi για να έρθει στα ίσια του), χρώματα υπερκορεσμένα και το χειρότερο η ανάλυση μενει μόνιμα στα 2160p, δηλ. σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το κατώτερο upscaling του Xiaomi, αντί για αυτό της TV...

 

Το kodi ρε παιδια ειναι μια βαρια εφαρμογη που καταναλωνει πολλα απο τα ''κουραγια'' του tv box μας!

Ποσο μαλιστα ενος σχετικα παλιου SoC με μολις 2 γιγα ram...

Το kodi παντα θα εχει προβληματα με τετοιες υλοποιησεις ...

Και φυσικα οσο θα προχωρανε οι βερσιον του θα γινεται ολο και πιο βαρυ για τις παλαιοτερες εξ αυτων!

Εδω λοιπον δεν φταιει η gpu αλλα σαφως το συνολο !

Ομως το παραδειγμα το εφερα με μια συγκεκριμενη εφαρμογη και με ενα καναλι 4k που γονατιζει τα περισσοτερα Amlogic μποξακια !

Αυτη η εφαρμογη με αυτο το καναλι λοιπον παιζει αβιαστα στην Σονυ τιβι μου με την Mali-T860 πολυ καλα στην 6απυρινη Mali-G52 του gt king και φυσικα στα Xiaomi tv boc με την Mali-450 !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Εχει βγαλει ο SlimHouse την SlimBOX 10.5.1 για τις 1.4 encrypted συσκευες...

https://slimboxtv.ru/glavnaya/tox1-tv-box/

Την δοκιμασες;

Γιατι δυστυχως εγω δεν το εχω πλεον στα χερια μου...!

Εχω ομως ηδη ενα 2ο Tox1 στα χερια μου για δοκιμες και παραγγειλα και ενα 3ο !

:)

Την έχω κανα δυο μέρες πάνω και είναι μια χαρά αν και η μαμά καλή ήταν. Πίστευα ότι αυτή θα έκλεινε το ρεύμα από τα USB αλλά δυστυχώς δεν...

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Την έχω κανα δυο μέρες πάνω και είναι μια χαρά αν και η μαμά καλή ήταν. Πίστευα ότι αυτή θα έκλεινε το ρεύμα από τα USB αλλά δυστυχώς δεν...

 

Συμφωνω και εγω οτι το μαμα δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο τα ρωσικα!

Ασε που τα ρωσικα βασιζονται και αυτα σε αυτο!

Πρεπει να ομολογησω ομως οτι η τελυταια slimbox aosp & atv που δοκιμασα μου αφηνει την αισθηση του πιο γρηγορου ...!

Χωρις ομως περαιτερω δοκιμες για ασφαλεστερα συμπερασματα !

Τωρα για το ρευμα..

Ο κυριοτερος παραγοντας εδω ειναι το τσιπακι που διαχειριζεται τις τασεις στην μητρικη καθως και η eMMC !

Και θα το πω και θα το ξαναπω...

Θεωρω οτι ειναι κριμα αν καποιος δεν χρειαζεται το spdif να μην το προτιμήσει σαν μποξακι !

Ειναι ενα απο τα καλυτερα της ... πιατσας out of the box !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω οτι το μαμα δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο τα ρωσικα!

Ασε που τα ρωσικα βασιζονται και αυτα σε αυτο!

Πρεπει να ομολογησω ομως οτι η τελυταια slimbox aosp & atv που δοκιμασα μου αφηνει την αισθηση του πιο γρηγορου ...!

Χωρις ομως περαιτερω δοκιμες για ασφαλεστερα συμπερασματα !

Τωρα για το ρευμα..

Ο κυριοτερος παραγοντας εδω ειναι το τσιπακι που διαχειριζεται τις τασεις στην μητρικη καθως και η eMMC !

Και θα το πω και θα το ξαναπω...

Θεωρω οτι ειναι κριμα αν καποιος δεν χρειαζεται το spdif να μην το προτιμήσει σαν μποξακι !

Ειναι ενα απο τα καλυτερα της ... πιατσας out of the box !

 

λοιπόν έχω μποξάκι από τότε που βγήκανε.

όσες φορές πήρα φθηνό στη βδομάδα το πούλησα.

το κύριο μηχανάκι μου είναι το Beelink GT1 Mini το TOX 1 το πήρα για δεύτερο για να έχω backup Γιατί δεν μπορώ να μείνω χωρίς μποξάκι.

δίνω πολύ μεγάλη σημασία στην ποιότητα κατασκευής Και όπως σου είπα το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν κόβει το ρεύμα από το USB και θα πρέπει τώρα να το ανοίξω και να τραβήξω ρεύμα από μέσα για να κόβω τον ανεμιστήρα.

από όλα τα μηχανάκια που έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν είναι σαν το Beelink Και φυσικά μιλάμε με τη rom PIE του slimbox έτσι

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω μποξάκι από τότε που βγήκανε.

όσες φορές πήρα φθηνό στη βδομάδα το πούλησα.

το κύριο μηχανάκι μου είναι το Beelink GT1 Mini το TOX 1 το πήρα για δεύτερο για να έχω backup Γιατί δεν μπορώ να μείνω χωρίς μποξάκι.

δίνω πολύ μεγάλη σημασία στην ποιότητα κατασκευής Και όπως σου είπα το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν κόβει το ρεύμα από το USB και θα πρέπει τώρα να το ανοίξω και να τραβήξω ρεύμα από μέσα για να κόβω τον ανεμιστήρα.

από όλα τα μηχανάκια που έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν είναι σαν το Beelink Και φυσικά μιλάμε με τη rom PIE του slimbox έτσι

 

Αν βρεις από που κόβει ρεύμα γράψε λίγο σε παρακαλώ πως το έκανες.

Βέβαια εγώ έχω το HK1 αλλά λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω μποξάκι από τότε που βγήκανε.

όσες φορές πήρα φθηνό στη βδομάδα το πούλησα.

το κύριο μηχανάκι μου είναι το Beelink GT1 Mini το TOX 1 το πήρα για δεύτερο για να έχω backup Γιατί δεν μπορώ να μείνω χωρίς μποξάκι.

δίνω πολύ μεγάλη σημασία στην ποιότητα κατασκευής Και όπως σου είπα το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν κόβει το ρεύμα από το USB και θα πρέπει τώρα να το ανοίξω και να τραβήξω ρεύμα από μέσα για να κόβω τον ανεμιστήρα.

από όλα τα μηχανάκια που έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν είναι σαν το Beelink Και φυσικά μιλάμε με τη rom PIE του slimbox έτσι

 

Θεωρω τα S905X2 καλυτερες υλοποιησεις (απο τα S905X3) ...

Και το συγκεκριμενο που λες απο τις καλυτερες !

Το TOX1 δε , πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα X3 για τα λεφτα του !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις από που κόβει ρεύμα γράψε λίγο σε παρακαλώ πως το έκανες.

Βέβαια εγώ έχω το HK1 αλλά λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι

 

δεν θα κόψω το ρεύμα της USB Απλά πιστεύω ότι κάπου θα βρω να κόβει τα 5 volt και θα τραβήξω ένα καλωδιάκι

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις από που κόβει ρεύμα γράψε λίγο σε παρακαλώ πως το έκανες.

Βέβαια εγώ έχω το HK1 αλλά λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι

Δεν ξέρω εάν είναι σε Vontar X3 ή HK1 Box όμως και τα 2 έχουν το ίδιο board του HK1 Box;)

Vontar-HK1.jpg 20254880.jpg

(κάνε κλικ πάνω για μεγέθυνση).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το kodi ρε παιδια ειναι μια βαρια εφαρμογη που καταναλωνει πολλα απο τα ''κουραγια'' του tv box μας!

 

Ποσο μαλιστα ενος σχετικα παλιου SoC με μολις 2 γιγα ram...

 

Το kodi παντα θα εχει προβληματα με τετοιες υλοποιησεις ...

 

Και φυσικα οσο θα προχωρανε οι βερσιον του θα γινεται ολο και πιο βαρυ για τις παλαιοτερες εξ αυτων!

 

Εδω λοιπον δεν φταιει η gpu αλλα σαφως το συνολο !

 

Ομως το παραδειγμα το εφερα με μια συγκεκριμενη εφαρμογη και με ενα καναλι 4k που γονατιζει τα περισσοτερα Amlogic μποξακια !

 

Αυτη η εφαρμογη με αυτο το καναλι λοιπον παιζει αβιαστα στην Σονυ τιβι μου με την Mali-T860 πολυ καλα στην 6απυρινη Mali-G52 του gt king και φυσικα στα Xiaomi tv boc με την Mali-450 !

Χαχαχα

Είναι τόσο βαριά εφαρμογή το Kodi που τρέχει σφαίρα στο Firestick του 1Gb Ram.

Τώρα καταλαβαίνεις για τι μιλάμε;

Τι να μας πει το hardware με τις τρελές κάρτες κλπ αν είναι κακογραμμένο όλο το λειτουργικό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Είναι τόσο βαριά εφαρμογή το Kodi που τρέχει σφαίρα στο Firestick του 1Gb Ram.

Τώρα καταλαβαίνεις για τι μιλάμε;

Τι να μας πει το hardware με τις τρελές κάρτες κλπ αν είναι κακογραμμένο όλο το λειτουργικό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Και διηγωντας τα να ...κλαις!

Αφου εισαι τοσο σιγουρος για αυτα που λες κατσε με το Firestick γιατι εισαι ...κομπλε!

Εξαλλου τετοιο λογισμικο που να τρεχεις ... να το ξαναβρεις!

Α....

Πες μας μονο τι ακριβως παιζεις με το kodi γιατι φανταζομαι δεν θα ειναι και ...πολλα!

Γιατι αυτο που ειχα στα χερια μου για ενα φεγγαρι οταν υπηρχε το kodi 18.4 .. περδιζε μεντες σχεδον σε ολες τις (λιγες) εφαρμογες του !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα βολικό και γρήγορο launcher για το hk1 μου;

Καλημέρα. Square Home 2/3.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8109724#post8109724 Δες εδώ πως είναι σε εμφάνιση (windows style)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Square Home 2/3.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8109724#post8109724 Δες εδώ πως είναι σε εμφάνιση (windows style)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου! Το TV box δείχνει δυνατό και πιστευω πιο ποιοτικό από το h9 x3 αλλά η μαμά ρομ που έχει είναι απογοητευτική. Δεν γλιτώνω την custom , πρέπει να βρω χρόνο να την αλλάξω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου! Το TV box δείχνει δυνατό και πιστευω πιο ποιοτικό από το h9 x3 αλλά η μαμά ρομ που έχει είναι απογοητευτική. Δεν γλιτώνω την custom , πρέπει να βρω χρόνο να την αλλάξω κάποια στιγμή.

Σίγουρα είναι καλύτερο από το H9 X3. Και όταν λέει 4/32 ή 4/64 αυτό και είναι, όχι όπως έχουμε πει για ορισμένα Η9 Χ3 που άλλα λένε και άλλα έχουν;)

Μόνο να προσέξεις διότι η USB θύρα (η μαύρη) που είναι σε γωνία 90 μοιρών μπορεί να μην διαβάζει ορισμένα στικάκια, επειδή δεν θα μπαίνουν πλήρως (όχι όλα):rolleyes: Άρα εάν κάτι δεν θα το διαβάζει εκεί είναι το θέμα. Εγώ έχω βάλει μία προέκταση (αρσενικό/θηλυκό) για να μην έχω κανένα θέμα:)

edit: Να διορθώσω ότι τελικά αυτό μπορεί να συμβαίνει και στις 2 θύρες USB, επειδή είναι αρκετά χωμένες μέσα στο πλαίσιο, άρα ορισμένα να φαίνεται ότι δεν διαβάζονται, επειδή απλώς δεν θα έχουν μπει πλήρως.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία led ταινία με ασύρματο remote της οποίας ο sensor είναι πίσω ακριβώς από το tv box.Εκει που έπαιζα με τα χρώματα,ξαφνικα έκανε παρεμβολή στο tv box (το κάνει συχνά) και εμφάνισε ένα menu κάτι έλεγε για 4K playback μόνο πρόλαβα να δω,το οποίο δε το έχω ξαναδεί.Πως μπορώ να το ξαναεμφανίσω τι ρύθμιση ήταν; (X88King με vortex Ugoos AM-6 ported rom) Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Και διηγωντας τα να ...κλαις!

 

Αφου εισαι τοσο σιγουρος για αυτα που λες κατσε με το Firestick γιατι εισαι ...κομπλε!

 

Εξαλλου τετοιο λογισμικο που να τρεχεις ... να το ξαναβρεις!

 

Α....

 

Πες μας μονο τι ακριβως παιζεις με το kodi γιατι φανταζομαι δεν θα ειναι και ...πολλα!

 

Γιατι αυτο που ειχα στα χερια μου για ενα φεγγαρι οταν υπηρχε το kodi 18.4 .. περδιζε μεντες σχεδον σε ολες τις (λιγες) εφαρμογες του !

 

Μα κάθομαι με το Firestick εδώ και χρόνια.

Αυτό είναι το βασικό μου streaming player.

 

Το μποξακι το ξαναεβαλα μόνο για παιχνίδια. Αφού σε Kodi δεν έχει κανένα πλεονέκτημα και στο Netflix είναι χειρότερο από το Firestick.

 

Βλέπω ότι δεν γνωρίζεις καθόλου από την εμπειρία χρήσης του Firestick. Τι νομίζεις, ότι δεν αντέχει να τρέξει το Kodi;

Για το Kodi είμαι στην έκδοση 18.7 ή 9, έχω περασμένα 5-6 add-ons, καθώς και ένα PVR client για Ελληνική τηλεόραση.

Φυσικά Library ενημερωμένη με τις σειρές που βλέπω και trakt add on να ενημερώνει τις λίστες μου.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα κάθομαι με το Firestick εδώ και χρόνια.

Αυτό είναι το βασικό μου streaming player.

 

Το μποξακι το ξαναεβαλα μόνο για παιχνίδια. Αφού σε Kodi δεν έχει κανένα πλεονέκτημα και στο Netflix είναι χειρότερο από το Firestick.

 

Βλέπω ότι δεν γνωρίζεις καθόλου από την εμπειρία χρήσης του Firestick. Τι νομίζεις, ότι δεν αντέχει να τρέξει το Kodi;

Για το Kodi είμαι στην έκδοση 18.7 ή 9, έχω περασμένα 5-6 add-ons, καθώς και ένα PVR client για Ελληνική τηλεόραση.

Φυσικά Library ενημερωμένη με τις σειρές που βλέπω και trakt add on να ενημερώνει τις λίστες μου.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Λοιπον...

Μιλαμε για το Fire TV Stick 1ης γενιας που επεσε στα χερια μου απο ενα φιλο για σεταρισμα το 2019 ...

Το kodi τον ενδιεφερε για τα βασικα αλλα με λυπη μου τελικα διαπιστωσα οτι δεν σηκωνε πολλα πολλα!

Οχι μεχρι τοτε δεν ειχα ξανασχοληθει με Mediatek streaming devices !

Αλλα με Exodus , AliveGR , Youtube και SportsDevil το στικακι με ... μουτζωνε!

Φυσικα αργουσε να ανοιξει , με πετουσε πολυ συχνα εξω και φυσικα ψιλολαγκαριζε ιδιως αν ξεχνουσα να καθαρισω την λιγοστη μνημη του (παντα για το kodi) !

Η αληθεια ειναι οτι το λογισμικο του φαινοταν γρηγορο αλλα αυτο ειναι φυσικο και επομενο οταν λειπουν ολες οι υπηρεσιες της Google !!!

Δεν ανακαλυψαν την ... Aμερικη ξαφνικα οι Αμαζονιτες με τα μηχανακια τους...!

Οποιος εχει χρησιμοποιησει custom λογισμικα που εμπεναν οι υπηρεσιες της Google μετα σε διαφορα κινητα (Mediatek και οχι μονο) καταλαβαινει τι εννοω!

Θα μπορουσα να γραψω κι'αλλα γι'αυτα τα κατα τα αλλα συμπαθητικα μηχανακια αλλα οι γνωσεις μου δεν με ...αφηνουν!

Πιστευω ομως ακραδαντα οτι αν ειχαν λιγο περισσοτερη μνημη ισως να τα πηγαιναν καλυτερα!

Εξαλλου μαλλον και αυτοι που τα κανανε αυτα τα μηχανακια στο μυαλο τους δεν ειχαν ουτε το kodi αλλα ουτε τις ... πατσαρισμενες βερσιον των εκαστοτε Android apps!

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό tv box για βασική χρήση ταινιών σε μια πλάσμα tv?

Δηλαδή σύνδεση μόνο με hdmi, usb δεν υπάρχει.

Μέχρι στιγμή βολευόμουν με σύνδεση του tablet αλλά τα έπαιξε η έξοδος του και δεν δίνει σήμα στην τηλεόραση...Ουσιαστικά θέλω κάτι να βολευτώ για λίγο διάστημα μιας και έχω σκοπό να πάω σε smart tv...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό tv box για βασική χρήση ταινιών σε μια πλάσμα tv?

Δηλαδή σύνδεση μόνο με hdmi, usb δεν υπάρχει.

Μέχρι στιγμή βολευόμουν με σύνδεση του tablet αλλά τα έπαιξε η έξοδος του και δεν δίνει σήμα στην τηλεόραση...Ουσιαστικά θέλω κάτι να βολευτώ για λίγο διάστημα μιας και έχω σκοπό να πάω σε smart tv...

Καλημέρα.

Αρχικά να σχολιάσω την έκφρασή σου "να βολευτώ για λίγο διάστημα μιας και έχω σκοπό να πάω σε smart tv..".

Το ότι θα πάς σε smart TV δεν σημαίνει ότι θα αχρηστεύσεις το TVbox. Αντίθετα καμία smart TV δεν μπορεί να αντικαταστήσει αυτά που προσφέρει ένα TVbox. Ακόμα και σε Android TV να πας πιθανόν να υπάρχουν πάντοτε πράγματα που δεν θα μπορείς να τα κάνεις όπως με ένα TVbox (στο οποίο αλλάζεις ρομ κλπ).

Από εκεί και πέρα οι προτάσεις είναι γνωστές-ένα καλό με Amlogic S905X3. Προσωπικά έχω τα H96 max X3 και HK1 Box από τα οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Υπάρχουν βέβαια και άλλα με αυτό τον επεξεργαστή για τα οποία μπορείς να βρεις πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες από άλλους χρήστες. Ενημερώνεσαι, ψάχνεις ποιο από αυτά πιστεύεις ότι σε καλύπτει και είναι και οικονομικό όπως λες και το παίρνεις.

Υπάρχουν και τα καινούργια με S905X4 τα οποία δεν θα στα σύστηνα, διότι πιθανότατα θα έχουν τα αρχικά προβλήματα που παρουσιάζουν όλα τα πρωτοεμφανιζόμενα κουτιά με καινούργιους επξεργαστές (μέχρι να στρώσουν τα λογισμικά τους).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό tv box για βασική χρήση ταινιών σε μια πλάσμα tv?

 

Δηλαδή σύνδεση μόνο με hdmi, usb δεν υπάρχει.

 

Μέχρι στιγμή βολευόμουν με σύνδεση του tablet αλλά τα έπαιξε η έξοδος του και δεν δίνει σήμα στην τηλεόραση...Ουσιαστικά θέλω κάτι να βολευτώ για λίγο διάστημα μιας και έχω σκοπό να πάω σε smart tv...

Υποστηρίζει mhl το tablet σου;Αν ναι,κάνεις δουλειά με ένα τέτοιο καλώδιο.Αν όχι,δες αν υποστηρίζει mhl κάποιος custom kernel,αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα hardware..3282e921f762bdaf77d94af2233b75d9.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό tv box για βασική χρήση ταινιών σε μια πλάσμα tv?

Δηλαδή σύνδεση μόνο με hdmi, usb δεν υπάρχει.

Μέχρι στιγμή βολευόμουν με σύνδεση του tablet αλλά τα έπαιξε η έξοδος του και δεν δίνει σήμα στην τηλεόραση...Ουσιαστικά θέλω κάτι να βολευτώ για λίγο διάστημα μιας και έχω σκοπό να πάω σε smart tv...

 

Και να πας σε smart tv ακομα ακομα και σε Android smart tv σαν την αισθηση ενος tv box δεν θα εχεις!

Οποιοδηποτε μποξακι με Amlogic S905X3 επεξεργαστη και αν παρεις εκτος απο καποια που εχουν αναφερθει στις πιο πισω σελιδες με 4 γιγα μνημη θα εισαι οκ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι...απ ότι είδα δεν έχει

https://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-yoga-2-59-439315-1050f-101-fhd-quad-core-32gb-wifi-bt-gps-android-44-platinum-p-PER.910462?gclid=Cj0KCQiAmfmABhCHARIsACwPRAAZ-uoWI6cd75YqbNtkcNxiFMLL08ayJZz86eXZSFQgZcmuiXDx6EIaAg-_EALw_wcB

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να πας σε smart tv ακομα ακομα και σε Android smart tv σαν την αισθηση ενος tv box δεν θα εχεις!

Οποιοδηποτε μποξακι με Amlogic S905X3 επεξεργαστη και αν παρεις εκτος απο καποια που εχουν αναφερθει στις πιο πισω σελιδες με 4 γιγα μνημη θα εισαι οκ!

 

αυτό πχ είναι οκ?

https://www.skroutz.gr/s/21321982/X96-Air-32GB.html

 

Είναι προτιμότερο από ένα πχ Xiaomi Mi Box S ?

 

Για αρχή θέλω μόνο να του καρφώνω έναν δίσκο από usb και να παίζει...δεν έχω ασχοληθεί με περαιτέρω και θέλω να βολευτώ έτσι μέχρι να δω άλλους τρόπους...

Edited by TNTGOM
Link to comment
Share on other sites

αυτό πχ είναι οκ?

https://www.skroutz.gr/s/21321982/X96-Air-32GB.html

 

Είναι προτιμότερο από ένα πχ Xiaomi Mi Box S ?

 

Για αρχή θέλω μόνο να του καρφώνω έναν δίσκο από usb και να παίζει...δεν έχω ασχοληθεί με περαιτέρω και θέλω να βολευτώ έτσι μέχρι να δω άλλους τρόπους...

 

Ναι αν δεν σε ενδιαφερει να βλεπεις netflix σε καλες αναλυσεις!

Δυστυχως ομως ισως να χρειαστει να αλλαξεις λογισμικο για να βαλεις κατι που θα το απογειωσει!

Και δυστυχως ετσι ειναι σχεδον ολα τα S905X3 μποξακια που κυκλοφορουν!

Εκτος αν βρεις Ελλαδα το TOX1 (που δεν νομιζω) που θα κανει τα παντα με το μαμα λογισμικο!

Αλλιως απο Κινα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μην μου βάζεις δύσκολα και είμαι κλασσικούρας...:lol:

Δηλαδή τι θα πρέπει να κάνω?

 

Θελει υπολογιστη κατα προτιμηση (γινεται ομως και με καρτουλα) , λιγο υπομονη και μετα ολα θα ειναι πιο καλα!

Καλυτερο και σταθεροτερο λογισμικο απο το μαμα και πιο πολλες συμβατοτητες σε αρχεια streaming (και οχι μονο) !

Αλλιως οπως σου ειπα πας προς κινα μερια και αγοραζεις με Priority Direct Mail το TOX1 που ειναι απο τα ελαχιστα S905X3 μποξακια που παιζει ''καμπανα'' out of the box!

https://www.banggood.com/TOX1-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-2_4G-5G-WiFi-Bluetooth-1000M-LAN-4K-HD-Smart-Android-9_0-TV-Box-Set-top-Box-Support-Youtube-Netflix-p-1725625.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

Οτι αλλο θελεις... εδω ειμαστε!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...