Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alex222800 ουτε το ξερω το gamato. απο το terrarium βλεπω καποιες ταινιες και παλιοτερα απο το kodi καποια στιγμη εβαλα το popcorn time και ζηταγε vpn γι αυτο το εψαξα λιγο και ειχα την απορια αυτη αν λειτουργει σε ολη τη συσκευη η θα πρεπει να κανω κατι στην καθε εφαρμογη.

junglist τωρα το καταλαβα τι ηθελες να πεις. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Όποιος τρέχει NETFLIX σε tv box, μπορεί να μας πει τι ανάλυση του βγάζει πάνω δεξιά αυτό το τεστ;

 

https://www.netflix.com/title/80018499

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Σε 50αρα 1080!!

Χάλια ε;08fd4220944ab85832ace9e0a67068b4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε 50αρα 1080!!

Χάλια ε;08fd4220944ab85832ace9e0a67068b4.jpg

Μα δεν είναι 1080.

Το ίδιο με μένα 960x540.

Λιγότερο από HD 720p

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sorry εννοούσα 1080 τηλεόραση..

Ναι τα είδα τα χάλια του,μα το έλεγα και πριν το τεστ.

Η ίδια σειρά σε netflix και σε 1080p web dl κατεβασμένη, τεράστια διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σε μια απορια θα ηθελα. εχω ενα tvbox και θελω να του βαλω vpn αν το εγκαταστησω απο ρυθμισεις προσθηκη vpn κλπ και μετα το ενεργοποιω απο εκει θα ειμαι καλλυμενος η θα πρεπει να κανω και κατι ακομα οταν ανοιγω kodi η terrarium κλπ.

ευχαριστω.

 

τελικα για την περιεργεια και μονο μια απαντηση για αυτο που εγραψα ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σε μια απορια θα ηθελα. εχω ενα tvbox και θελω να του βαλω vpn αν το εγκαταστησω απο ρυθμισεις προσθηκη vpn κλπ και μετα το ενεργοποιω απο εκει θα ειμαι καλλυμενος η θα πρεπει να κανω και κατι ακομα οταν ανοιγω kodi η terrarium κλπ.

ευχαριστω.

 

Vpn χρησιμοποιούν περισσότερο στο εξωτερικό λόγο της εκάστοτε νομοθεσίας στη κάθε χώρα που μόλις διαπιστώσουν κάτι "ύποπτο" σου έρχεται και το ανάλογο μπιλιετακι.

Σήμερα κατά τύχη διάβασα ένα σχετικό άρθρο και το επισυνάπτω για όποιον θέλει να το διαβάσει είναι στα αγγλικά αλλά μπορείτε να πάρετε μια ιδέα περί vpn.

 

I want to make this very clear. You do not need a VPN to protect yourself from your very own ISP. And streaming....

 

I have never once had anyone tell me "phew, glad I had a VPN otherwise I would have gone to jail or would have been sued." EVER. Vpns do log. Even when they say they do not....

Vpns WILL hand over data in a case or a law suit or with the law. Vpns don't "hide" you from them. The government and isps are much bigger than you think, have bigger eyes than you think and better technology than you think... and see way more than you know.... I've been in the tech industry long enough to know.

 

Just look at all the court cases where vpns said they did not log, but when push came to shove, they sure did... And handed over everything.

 

There is NO reason to get a VPN for streaming Sully in Elysium.

 

Certain ISP block or Geo restriction > sure....

 

Hiding from anything......... No. Maybe the hacker at Starbucks...

 

Just because a Blog or YouTuber told you, you must have one...doesn't make it true. Cause, I got news for ya... You click the advert, get it > They get paid a few pennies....

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Vpn χρησιμοποιούν περισσότερο στο εξωτερικό λόγο της εκάστοτε νομοθεσίας στη κάθε χώρα που μόλις διαπιστώσουν κάτι "ύποπτο" σου έρχεται και το ανάλογο μπιλιετακι.

Σήμερα κατά τύχη διάβασα ένα σχετικό άρθρο και το επισυνάπτω για όποιον θέλει να το διαβάσει είναι στα αγγλικά αλλά μπορείτε να πάρετε μια ιδέα περί vpn.

 

το καταλαβα χθες βραδι μου το εξηγησαν δυο παιδια που απαντησαν και απ οτι καταλαβα και απο αυτο που απαντησες εσυ ειναι για την ελλαδα ακομα τουλαχιστον πεταμενα χρηματα (βρηκα μια συνδρομη σε vpn εφ ορου ζωης με 140 ευρω αλλα και παλι δεν ειναι λιγα) . απλα εχει μείνει η περιεργεια για το πως λειτουργει σε tvbox. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πώς το τρέχουμε;

Λίγα πιο ποστ πιο πάνω έγραψα για το τεστ.

 

;

 

Αυτο λεω. Μπαινω στην σελιδα και δεν ξερω τι να κανω. Θα πατησω κατι, θα κανω κατι αλλο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επαναφέρω το μήνυμα μιας και δε βρήκα ακόμα λύση

 

παιδια στο mecool μου χαλασε το χειριστηριο(ελπιζω). Και αναγκαζομαι να το ανοιξω βγαζοντας και βαζοντας το τροφοδοτικο.

 

1)Μηπως εχει ξερυθμιστει

 

2)μπορω να συγχρονισω αλλο χειριστηριο απο ενα H96 που ειχα?

 

3)αλλος τροπος να το ανοιγω, χωρις βαλε-βγαλε?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις xiaomi κινητό η και αλλο με υπέρυθρες πρόσθεσε στην λίστα με τα κοντρολ και το "videostrong" για να το χειρίζεσαι από εκεί η ακόμα και να το αντιγράψεις σε άλλο κοντρολ η ακομα και σε αυτο που εχεις αν εχει εκμάθηση.

Υπάρχουν και παρόμοιες λύσεις αν το σκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το mecool k1 pro και δεν μου αποθηκεύει την σειρά των καναλιών της τηλεόρασης έτσι όπως τα αποθηκεύω.

Πάντα τα επαναφέρει στην σειρά με την οποία τα ανίχνευσε.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διατηρήσω την σειρά που επιθυμώ η πρόκειται για χαρακτηριστικό/αδυναμία της συσκευής ;

 

 

Edit.

Το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας την ρύθμιση του LCN από ON σε OFF.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Beelink GT1 και μετά απο επικοινωνία με το support λόγω χαμηλής απόδοσης WIFI μου έστειλαν link με firmware nougat το οποίο και εγκατέστησα αλλά δεν μπορώ να γράψω ελληνικά μέσω του air mouse TK668 που έχω.

Καμιά βοήθεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

το Mini m8s ii για ποιον λογο μπορει να κολλαει;;;; στο Kodi μονο. εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα παλι τα ιδια. οπως και hard reset
Link to comment
Share on other sites

το Mini m8s ii για ποιον λογο μπορει να κολλαει;;;; στο Kodi μονο. εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα παλι τα ιδια. οπως και hard reset

Το κανει σε ολα ή σε μερικα αρχεια?

Στα settings του android τι αναλυση παιζει? 1080p 60 hz? Auto? 1080p 24?

Στο Kodi πως ειναι ρυθμισμενο?

Link to comment
Share on other sites

σε ολα. κυριως κολλαει στο μενου (εκει που επιλεγεις ταινια/σειρα). γραφει απασχολημενο κατω δεξια.

 

1080p 60hz

Link to comment
Share on other sites

σε ολα. κυριως κολλαει στο μενου (εκει που επιλεγεις ταινια/σειρα). γραφει απασχολημενο κατω δεξια.

 

1080p 60hz

Έχεις βάλει κάποιο build?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Beelink GT1 και μετά απο επικοινωνία με το support λόγω χαμηλής απόδοσης WIFI μου έστειλαν link με firmware nougat το οποίο και εγκατέστησα αλλά δεν μπορώ να γράψω ελληνικά μέσω του air mouse TK668 που έχω.

Καμιά βοήθεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Βάλε αυτή την εφαρμογή και θα είσαι εντάξει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andmarios.greekhwkeyboard

Μετά θα αλλάζεις γλώσσα στο TK668 πατώντας ctrl+space. Δωσε βάση στις οδηγίες στην περιγραφή για το πως να το ενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του tvbox.

 

σε ολα. κυριως κολλαει στο μενου (εκει που επιλεγεις ταινια/σειρα). γραφει απασχολημενο κατω δεξια.

 

1080p 60hz

Για να κολλάει στα μενού και μόνο στο Kodi κατά 99% το κόβω να είναι oi DNS του παρόχου σου το πρόβλημα. Βάλε της google και δοκίμασε να δεις:

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την εφαρμογή και θα είσαι εντάξει. Μετά θα αλλάζεις γλώσσα στο TK668 πατώντας ctrl+space. Δωσε βάση στις οδηγίες στην περιγραφή για το πως να το ενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του tvbox.

 

Για να κολλάει στα μενού και μόνο στο Kodi κατά 99% το κόβω να είναι oi DNS του παρόχου σου το πρόβλημα. Βάλε της google και δοκίμασε να δεις:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν βλέπω στο μήνυμα ποια εφαρμογή εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την εφαρμογή και θα είσαι εντάξει. Μετά θα αλλάζεις γλώσσα στο TK668 πατώντας ctrl+space. Δωσε βάση στις οδηγίες στην περιγραφή για το πως να το ενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του tvbox.

 

Για να κολλάει στα μενού και μόνο στο Kodi κατά 99% το κόβω να είναι oi DNS του παρόχου σου το πρόβλημα. Βάλε της google και δοκίμασε να δεις:

Οτε εχω

Οκ θα δοκιμασω της Google

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ολα. κυριως κολλαει στο μενου (εκει που επιλεγεις ταινια/σειρα). γραφει απασχολημενο κατω δεξια.

 

1080p 60hz

 

Εχει επιλογη auto ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν βλέπω στο μήνυμα ποια εφαρμογή εννοείς

Σόρρυ ξέχασα να βάλω το λινκ! Ξαναδες το ποστ, το διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να ξέρει πως μπορώ να κάνω το x92 mini να φορτώνει live wallpapers?

Εαν δεν υποστηριζει οπως ειναι τωρα, τοτε χρειαζεται αλλη ρομ. :(

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το beelink gt1 ultimate το s/n ax12 και έχει πρόβλημα στο 3d κομμάτι δλδ όπου εχει 3d γραφικά. Απο οτι εχω ψάξει έχουν πρόβλημα όσα ξεκινάνε με αυτο το serial number. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει καμία λύση ή ειναι ελαττωματικό το προϊόν και δεν γινετεται τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...