Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, η θερμοκρασία ειναι 40 με 45C. Έχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 2 φορες κ συνεχίζει το ίδιο. Στο ΑnTuTu οταν ξεκιναει το test μετα απο λιγο λαγκαρη.

 

 

Διαβάζω ότι κάποια beelink gt1 ultimate με s/n AX12 όπως το δικό μου έχουν θέμα στο 3d κομμάτι όποτε καλό είναι οι νέοι κάτοχοι να τσεκάρουν την συσκευή τους τρέχοντας ένα antutu.

 

2dbac98688e77c10479968690b727533.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Τι s/n έχεις ;

 

Το antutu τελειώνει ή σου crashαρει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι s/n έχεις ;

 

Το antutu τελειώνει ή σου crashαρει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εμένα με s/n AX12 ξεκινάει το προβλημα ειναι στο 3d κομματι κατα αλλα πάει καλα. Στο antutu crashari και δεν τελειώνει ποτέ. Θα βελτιωθεί με κανένα update ή ειναι όλοι η σειρα αυτόν ελαττωματικια ;

Link to comment
Share on other sites

Δες τι επεξεργαστή φοράει (Δεν είναι κινεζική υλοποίηση ) ....Δεν έχει σχέση με κανένα άλλο tv box!! Για αυτό και η τιμή του ...199€

 

Το Tanix δηλαδή υστερεί πολύ σε σχέση με το nVidia?

Link to comment
Share on other sites

Το Tanix δηλαδή υστερεί πολύ σε σχέση με το nVidia?

Σίγουρα τρολλάρεις :dash:

To Tanix φοράει τον amlogic s912 (επεξεργαστής του κιλου) και το nVidia shield τον tegra x1 με Maxwell 256-core GPU DX-12, OpenGL 4.5, NVIDIA CUDA®, OpenGL ES 3.1, AEP, and Vulkan !!

Σαν να κάνεις σύγκριση Datsun με Ferrari :lol:

Το πρώτο στον AnTuTu benchmark βγάζει 40000+ Το NVIDIA 130000+ .Δεν λένε πολλά τα νούμερα αλλά πίστεψε με υπάρχει μεγάλη διαφορά στην δύναμη !

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το Tanix δηλαδή υστερεί πολύ σε σχέση με το nVidia?
Για ποιο ΤΑΝΙΧ λες;

 

Πάντως δεν ξέρω τι παραπάνω προσφέρει το NVIDIA από το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 με τον S912, αλλά ξέρω ότι από την στιγμή που το πήρα δεν ασχολήθηκα με τίποτα άλλο.

 

Βλέπω οι άλλοι παλεύουν με τροφοδοτικά, άλλες ρομ και αυτό παίζει χωρίς κανένα πείραγμα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τρολλάρεις :dash:

To Tanix φοράει τον amlogic s912 (επεξεργαστής του κιλου) και το nVidia shield τον tegra x1 με Maxwell 256-core GPU DX-12, OpenGL 4.5, NVIDIA CUDA®, OpenGL ES 3.1, AEP, and Vulkan !!

Σαν να κάνεις σύγκριση Datsun με Ferrari :lol:

Το πρώτο στον AnTuTu benchmark βγάζει 40000+ Το NVIDIA 130000+ .Δεν λένε πολλά τα νούμερα αλλά πίστεψε με υπάρχει μεγάλη διαφορά στην δύναμη !

 

Λέω για το Tanix TX 92 που λέει o junglist, με 3gb octacore. Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους που να δικαιολογεί τη διαφορά τιμής?

Link to comment
Share on other sites

Λέω για το Tanix TX 92 που λέει o junglist, με 3gb octacore. Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους που να δικαιολογεί τη διαφορά τιμής?

Ναι ειναι πολυ μεγάλη η διαφορά !!! Νομιζω σου απάντησα .

Τα 3 gb Ram ΔΕΝ εχουν σχεση με την απόδοση στα γραφικά και την δύναμη που εχει ο επεξεργαστής !!

Το οτι ειναι octacore Δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι και δυνατό !

Το nVidia shield ειναι μια επένδυση ! (προσωπικά εαν ειχα τα χρήματα θα το αγόραζα με κλειστά τα μάτια !!)

Παιζει οτιδήποτε ! Δεν κολλάει σε κανένα αρχείο ,όσο μεγάλο και να ειναι !

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολυ μεγάλη η διαφορά !!! Νομιζω σου απάντησα .

Τα 3 gb Ram ΔΕΝ εχουν σχεση με την απόδοση στα γραφικά και την δύναμη που εχει ο επεξεργαστής !!

Το οτι ειναι octacore Δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι και δυνατό !

Το nVidia shield ειναι μια επένδυση ! (προσωπικά εαν ειχα τα χρήματα θα το αγόραζα με κλειστά τα μάτια !!)

Παιζει οτιδήποτε ! Δεν κολλάει σε κανένα αρχείο ,όσο μεγάλο και να ειναι !

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Το κάτι παραπάνω σε ποιότητα εικόνας δεν θα πάρεις με το shield, σε σχέση με τα φτηνά του κιλού.το είχα αποφασίσει να το πάρω όμως πήρα για δεύτερο το ultimate σε τιμή μπόμπα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το TV box ως torrent box, δηλαδή να χειρίζεται το κατέβασμα τόρρεντ, την αποθήκευση των αρχείων σε εξωτερικό δίσκο κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το TV box ως torrent box, δηλαδή να χειρίζεται το κατέβασμα τόρρεντ, την αποθήκευση των αρχείων σε εξωτερικό δίσκο κτλ;
Τα πάντα όλα μπορείς να κάνεις, με το κινητό εξ'αποστάσεως θα επιλέγεις να κατεβάζεις/σβήνεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα μπορείς να κάνεις, με το κινητό εξ'αποστάσεως θα επιλέγεις να κατεβάζεις/σβήνεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα εξωτερικής αποθήκευσης (σε usb), γιατί κατέβασα 1-2 εφαρμογές και δεν είδα τέτοιες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το TV box ως torrent box, δηλαδή να χειρίζεται το κατέβασμα τόρρεντ, την αποθήκευση των αρχείων σε εξωτερικό δίσκο κτλ;
Και σε usb και σε δίσκο γίνεται.

 

Υπόψη, οι Private trackers δεν είναι συμβατοί με Android. Τουλάχιστον κάποιοι που έχω ακουστά, όπως το Greek team.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτι μεταξύ beeling gt1 ultimate,

X92 tv box , alphawise h96 pro

Αν το Χ92, εννοείς το TANIX, το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Μετά από τόσες βδομάδες δουλεύει 24/7 χωρίς κανένα restart.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα εξωτερικής αποθήκευσης (σε usb), γιατί κατέβασα 1-2 εφαρμογές και δεν είδα τέτοιες επιλογές.
TTorrent αυτό δουλεύω όταν χρειαστεί για 4κ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και σε usb και σε δίσκο γίνεται.

 

Υπόψη, οι Private trackers δεν είναι συμβατοί με Android. Τουλάχιστον κάποιοι που έχω ακουστά, όπως το Greek team.

 

Ωχ, δυσάρεστο αυτό...θα επικοινωνήσω με τη διαχείριση εκεί και θα ρωτήσω/αιτηθώ πώς/αν θα μπορούσε να γίνει.

 

TTorrent αυτό δουλεύω όταν χρειαστεί για 4κ

 

Κι εγώ αυτό βρήκα, το tTorrent και μπήκα για το γράψω, πολύ καλό προγραμματάκι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δυσάρεστο αυτό...θα επικοινωνήσω με τη διαχείριση εκεί και θα ρωτήσω/αιτηθώ πώς/αν θα μπορούσε να γίνει.

 

 

 

Κι εγώ αυτό βρήκα, το tTorrent και μπήκα για το γράψω, πολύ καλό προγραμματάκι φαίνεται...

Δεν έχει να κάνει με αίτημα κλπ.

Έχουν συγκεκριμένους torrent clients συμβατούς και Android δεν παίζει.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δυσάρεστο αυτό...θα επικοινωνήσω με τη διαχείριση εκεί και θα ρωτήσω/αιτηθώ πώς/αν θα μπορούσε να γίνει.

 

 

 

Κι εγώ αυτό βρήκα, το tTorrent και μπήκα για το γράψω, πολύ καλό προγραμματάκι φαίνεται...

Στο greakteam δουλεύεις με transmission κανονικά :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα την βοήθεια για αγορά tv box για kodi θα ήθελα την γνώμη σας γιατί ολίγον άσχετος πιο είναι το πιο εύκολο στην χρήση και θα παίρνει αναβάθμισης χωρίς να πληρώσω τον κούκο αιδονη. ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο greakteam δουλεύεις με transmission κανονικά :)
Τι σημαίνει αυτό;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει πρόσφατα (προ διμήνου) από Banggood ένα H96 Pro plus Amlogic. Δυστυχώς, χωρίς ιδιαίτερη χρήση (ήταν η τρίτη φορά που επιχείρησα να το ανοίξω) χάλασε.

 

Δεν ανοίγει καθόλου από το τηλεχειριστήριο, ενώ αν το βάλεις και το βγάλεις από την πρίζα, αναβοσβήνει το led για κάποια δευτερόλεπτα και ακούγεται ένα συνεχές χαμηλό σφύριγμα.

 

Επανέρχομαι, μιας και βρήκα να δοκιμάσω με μετασχηματιστή στον οποίο ρυθμίζεις την τάση που επιθυμείς να δώσεις στη συσκευή.

 

Μιας και δεν έχει την επιλογή των 5V, δοκίμασα τα πιο κοντινά 4.5V και 6V.

Αρχικά με την επιλογή των 4.5V χωρίς αποτέλεσμα. Στη συνέχεια, δοκίμασα με την επιλογή των 6V και το tv box άναψε κανονικά.

Δυστυχώς όμως, δεν μπουτάρει στο λογισμικό.

Μετά από αρκετά reboot και ένα factory reset από recovery, κάποιες φορές μετά το logo H96 pro+ βγάζει "no signal", άλλες φορές κολλάει στο logo H96 pro+.

 

Υπάρχει τρόπος να το σώσουμε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Είναι εφαρμογή όπως το utorrent η οποία είναι συμβατή με android και Greak-Team και μπορείς να διαχειρίζεσαι τη συσκευή απο μακριά (όπως το nas σου πχ)

Δες το δικό μου αυτή τη στιγμή πχ.

6942bcd665ac060c5c6d72fc54feb208.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...