Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαζω διαφορα προβληματα εδω http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/664645-tanix-tx92-amlogic-s912-cpu-android-7-1-os-2-4g-5g-wifi-1000m-lan-bt4-1/page7

Ισχυει τιποτα απο ολα αυτα? Γενικως το εψαχνα να το παρω και εγω αλλα εχω κρατηθει πισω.

Πού βλέπεις προβλήματα;

Πες μου γιατί μάλλον κάτι άλλο διάβασες.

 

Αν θες για την θερμοκρασία,.φταίει το KODI και είναι κοινό θέμα για όλα τα boxakia, καθώς είναι βαριά εφαρμογή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο προβληματισμός για το αν έχει και ποιου είδους ψηφιακή έξοδο είναι σαφής.

Είναι οπτική ή ομοαξονική;

Έχει κρίσιμη σημασία αν θέλεις να το στείλεις σε ψηφιακό μέσω, πχ standalone dac ή ενισχυτή.

Σε φωτογραφίες της πίσω πλευράς, άκρη αριστερά υποδεικνύεται έξοδος spdif.

Αυτή, τι είδους είναι, ποιος ξέρει;

Νομίζω ήμουν σαφής.

Είναι digital spdif.

 

Optical είναι αυτή με το κόκκινο laser; Αν ναι, τότε δεν ειναι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Διαβαζω διαφορα προβληματα εδω http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/664645-tanix-tx92-amlogic-s912-cpu-android-7-1-os-2-4g-5g-wifi-1000m-lan-bt4-1/page7

Ισχυει τιποτα απο ολα αυτα? Γενικως το εψαχνα να το παρω και εγω αλλα εχω κρατηθει πισω.

Για να τα γράφουν ισχύει, όπως και το ότι φορά το αδύναμο wifi chip.τα ίδια θέματα με το vorke 6 έχει.Δεν υποστηρίζει και fw που λύνει κάποια θέματα

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω χθες. (tanix). Πρώτες εντυπώσεις... δείχνει ποιοτικό και αρκετά γρήγορο. Εντυπωσιακή οθονουλα, με έντονο φωτισμό αλλά μικρά ψηφία. Τρύπες εξαερισμου μόνο στο πλάι.. Συγκριτικά με το mecool mx8 pro που έχει δυσχρηστο μενού νομίζω είναι καλύτερο σε πολλά σημεία. 3/32κ τα δύο. Όταν βρω χρόνο περισσότερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mecool m8s pro εννοούσα. Φυσικά το tanix ου ήρθε από Banggood με priority line και ατελως σε 15 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Πού βλέπεις προβλήματα;

Πες μου γιατί μάλλον κάτι άλλο διάβασες.

 

Αν θες για την θερμοκρασία,.φταίει το KODI και είναι κοινό θέμα για όλα τα boxakia, καθώς είναι βαριά εφαρμογή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ήμουν σαφής.

Είναι digital spdif.

 

Optical είναι αυτή με το κόκκινο laser; Αν ναι, τότε δεν ειναι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μια χαρα διαβασα γιατι παρακολουθω το θεμα. Αν κοιτουσες λιγο την σελιδα θα τα εβλεπες και συ. Το πιο σοβαρο ειναι το wifi και η θερμοκρασια. Τα υπολοιπα προβληματα δεν ειναι μειζον για μενα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη από την gear best πόσες μέρες κάνει για να έρθει?

Ενώ μου έλεγε για 3-5 εργάσιμες ημέρες χθές που τους έστειλα μύνημα για να μου στείλουν το tracking number βλέπω ότι θα κάνει τουλάχιστον 15.

Είναι απαράδεκτοι. Και πιο ακριβό από ευρωπαϊκή αποθήκη σε σχέση με την Κίνα και παράδοση σχεδόν στα ίδια με την Κίνα.

Το δέμα ξεκίνησε με DHL από την Γερμανία και θα φτάσει να παραλάβω εγώ με το ταχυδρομείο ΕΛΤΑ στην Τρίπολη.

Η κοπέλα που μίλησα πρίν λίγο από τα ΕΛΤΑ με βάση tracking number μου είπε για ακόμα 10-15 μέρες.

Η παραγγελία και η αποστολή του προϊόντος έγινε στις 16-11-2017.

Το TV box είναι το beeling

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα διαβασα γιατι παρακολουθω το θεμα. Αν κοιτουσες λιγο την σελιδα θα τα εβλεπες και συ. Το πιο σοβαρο ειναι το wifi και η θερμοκρασια. Τα υπολοιπα προβληματα δεν ειναι μειζον για μενα.
Έχω το μηχάνημα και διαβάζω και το θέμα.

Για τo Wi-Fi, δεν έχω θέμα γιατί δουλεύω το καλώδιο και δεν πρόσεξα κάτι. Ακόμα περιμένω να μάθω για ποια άλλα λες ότι γράφουν.

Για την θερμοκρασία, έγραψα ότι πιάνει υψηλή θερμοκρασία κοντά στους 75-80 όταν παίζει Kodi ή βαριές εφαρμογές. Αλλά και πάλι δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στην πράξη. Δεν έχει ακουστεί να κλείνει ή κάτι.

 

Τέλος μην κάνουμε την τρίχα τριχιά. Το μηχανάκι πετάει, δεν θέλει κανένα πείραγμα και κανένα firmware. Πρόβλημα υπάρχει όταν πολλοί χρήστες αναφέρονται σε κάτι που δημιουργεί μη ομαλή χρήση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.

Θα ηθελα να αγορασω μια συσκευη που να μπορει να παιζει netflix σε hd και με ελληνικους υποτιτλους καθως και να εγκαθιστω την εφαρμογη cosmote tv go

Υπάρχει καποια συσκευη καταρχην που να μπορει να εξυπηρετησει και τις 2 αναγκες;;;

Είμαι ανάμεσα σε chrome cast ultra, xiaomi MI box και beelink gt1 ultimate.υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο; Σας ευχαριστώ και συγγνώμη που πετάγομαι εδώ αλλα ψάχνομαι και έχω πελαγώσει με τα ψιλά γράμματα....

Edited by sokeris
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη από την gear best πόσες μέρες κάνει για να έρθει?

Ενώ μου έλεγε για 3-5 εργάσιμες ημέρες χθές που τους έστειλα μύνημα για να μου στείλουν το tracking number βλέπω ότι θα κάνει τουλάχιστον 15.

Είναι απαράδεκτοι. Και πιο ακριβό από ευρωπαϊκή αποθήκη σε σχέση με την Κίνα και παράδοση σχεδόν στα ίδια με την Κίνα.

Το δέμα ξεκίνησε με DHL από την Γερμανία και θα φτάσει να παραλάβω εγώ με το ταχυδρομείο ΕΛΤΑ στην Τρίπολη.

Η κοπέλα που μίλησα πρίν λίγο από τα ΕΛΤΑ με βάση tracking number μου είπε για ακόμα 10-15 μέρες.

Η παραγγελία και η αποστολή του προϊόντος έγινε στις 16-11-2017.

Το TV box είναι το beeling

 

Nikos Note 8

Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα που θέλω να παραγγείλω το ίδιο. Φίλε μου από EU-5 αποθήκη ε;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα που θέλω να παραγγείλω το ίδιο. Φίλε μου από EU-5 αποθήκη ε;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι. Δυστυχώς!!!

 

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι ανάμεσα σε Mecool M8S PRO PLUS*και COOLEME CM-MM1 και Tanix TX3 Mini Amlogic S905W από τα τρία αυτά προτείνετε;

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Edited by GiannisTsil
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι ανάμεσα σε Mecool M8S PRO PLUS*και COOLEME CM-MM1 και Tanix TX3 Mini Amlogic S905W από τα τρία αυτά προτείνετε;

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

ψάξε κάτι με s912 ! Κανένα από τα τρία

Link to comment
Share on other sites

ψάξε κάτι με s912 ! Κανένα από τα τρία
Φίλε θέλω κάτι απλό εκεί γύρω στα 30€ για αυτό εβαλα αυτα τα 3

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θέλω κάτι απλό εκεί γύρω στα 30€ για αυτό εβαλα αυτα τα 3

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

 

Κοίτα και αυτό πολύ καλό, το έχω από την προηγούμενη εβδομάδα

 

https://m.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html

Υποστήριξη 4Κ youtube αν έχεις την αντίστοιχη τηλεόραση netflix hd,

Προς το παρόν κανένα παράπονο δουλεύει πολύ καλά.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό πολύ καλό, το έχω από την προηγούμενη εβδομάδα

 

https://m.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html

Υποστήριξη 4Κ youtube αν έχεις την αντίστοιχη τηλεόραση netflix hd,

Προς το παρόν κανένα παράπονο δουλεύει πολύ καλά.

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι ανάμεσα σε Mecool M8S PRO PLUS*και COOLEME CM-MM1 και Tanix TX3 Mini Amlogic S905W από τα τρία αυτά προτείνετε;

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Βάλε αλλά 9€ και πάρε αυτό στην εικόνα που έχω ανεβάσει με αυτόν τον κωδικό BGFriBox28 Ευκαιρία είναι! https://www.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1134601.html?cur_warehouse=CN

eafcd3988d3a7a010f694f0f2e92efd4.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη από την gear best πόσες μέρες κάνει για να έρθει?

Ενώ μου έλεγε για 3-5 εργάσιμες ημέρες χθές που τους έστειλα μύνημα για να μου στείλουν το tracking number βλέπω ότι θα κάνει τουλάχιστον 15.

Είναι απαράδεκτοι. Και πιο ακριβό από ευρωπαϊκή αποθήκη σε σχέση με την Κίνα και παράδοση σχεδόν στα ίδια με την Κίνα.

Το δέμα ξεκίνησε με DHL από την Γερμανία και θα φτάσει να παραλάβω εγώ με το ταχυδρομείο ΕΛΤΑ στην Τρίπολη.

Η κοπέλα που μίλησα πρίν λίγο από τα ΕΛΤΑ με βάση tracking number μου είπε για ακόμα 10-15 μέρες.

Η παραγγελία και η αποστολή του προϊόντος έγινε στις 16-11-2017.

Το TV box είναι το beeling

 

Nikos Note 8

 

 

 

Και εγώ από τις 16 αναμονή για το beelink με dhl.

Τουλάχιστον σήμερα έδειξε κάτι να κινείτε ...

 

bfadc5edede0ff813ba6d6b4e38999b5.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αλλά 9€ και πάρε αυτό στην εικόνα που έχω ανεβάσει με αυτόν τον κωδικό BGFriBox28 Ευκαιρία είναι! https://www.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1134601.html?cur_warehouse=CN

eafcd3988d3a7a010f694f0f2e92efd4.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Φίλε ευχαριστώ το πήρα εγώ με μεταφορικά σε 2 βδομάδες να είναι εδώ και ασφάλεια σύνολο 40,40€ ελπίζω να είναι καλό. Επίσης να προσθέσω ότι δεν είχε ευρωπαϊκό οποτε πήρα για Αμερική και θα βάλω ένα ανταπτορα ευρωπαϊκό.

 

2 ερωτήσεις αυτά εδώ ξέρετε αν τα κρατάνε τελωνείο και υπάρχει περίπτωση να πληρώσουμε φόρο;

Και αν υπάρχει κάποιο site για οδηγίες πάνω στα box?

 

Και στο Banggood όταν βάζουμε ασφάλεια τι μας προσφέρει; Εγώ την βάζω γιατί δεν είναι πολύ ακριβή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Beelink Ultimate GT1, το σύνδεσα σε παλιά plasma hd ready, για την οποία προορίζονταν, αλλά δεν έχω εικόνα. Το δοκίμασα σε ένα pc monitor και έχει κανονικά εικόνα.

 

Η σύνδεση είναι με καλώδιο από hdmi σε DVI, και με την ίδια σύνδεση μέχρι πρότινος είχα συνδεδεμένο HTPC.

 

Παρακαλώ για όποια ΒΟΗΘΕΙΑ ... !!!

Edited by kentavros3
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα ALFAWISE H96 PRO+ απο gearbest και εχω το εξης πρόβλημα δεν μπουταρει.. δλδ κολαει στο σημειο του boot!!! Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση; το εχω αφησει μεχρι και 8 ωρες... εκει κολλημενο!!! :(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα ALFAWISE H96 PRO+ απο gearbest και εχω το εξης πρόβλημα δεν μπουταρει.. δλδ κολαει στο σημειο του boot!!! Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση; το εχω αφησει μεχρι και 8 ωρες... εκει κολλημενο!!! :(:(:(:(:(:(:(
Δοκίμασε να του βάλεις άλλο τροφοδοτικό. Να είναι 5V όμως, όχι παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Από που θα πάρουμε μωρέ το beelink gt1 ultimate ή και κανένα αντίστοιχο σε καλή τιμή; έχετε κανένα κουπόνι;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

KII PRO amlogic s905.ξαφνικα σε συνδεσμολογια με wifi ειναι πιο αργο και απο τη καθυστερηση .δε φορτωνει ποτε σελιδα,για kodi ουτε λογος.με καλωδιο παιζει σφαιρα.του εκανα factory reset ξαναπερασα τα παντα,τιποτα.δευτερο box στο χωρο παει σφαιρα.εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταει?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Από που θα πάρουμε μωρέ το beelink gt1 ultimate ή και κανένα αντίστοιχο σε καλή τιμή; έχετε κανένα κουπόνι;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει δύο εβδομάδες που είχα γράψει ότι το πήρα στα 30€.να μπαίνετε συχνότερα

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

KII PRO amlogic s905.ξαφνικα σε συνδεσμολογια με wifi ειναι πιο αργο και απο τη καθυστερηση .δε φορτωνει ποτε σελιδα,για kodi ουτε λογος.με καλωδιο παιζει σφαιρα.του εκανα factory reset ξαναπερασα τα παντα,τιποτα.δευτερο box στο χωρο παει σφαιρα.εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταει?

μια από τα ίδια με.ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ έχει wifi.

Ψάξε να βρεις άλλο ελεύθερο κανάλι στο modem router που έχεις.

Ακόμα καλύτερα δώσε 39€ και αγόρασε ένα ρουτερ xiaomi 3g με 5GHz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δύο εβδομάδες που είχα γράψει ότι το πήρα στα 30€.να μπαίνετε συχνότερα

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

30€ το ultimate? τζάμπα αξίζει και το φόβο τελωνείου.

απο gear το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια με.ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ έχει wifi.

Ψάξε να βρεις άλλο ελεύθερο κανάλι στο modem router που έχεις.

Ακόμα καλύτερα δώσε 39€ και αγόρασε ένα ρουτερ xiaomi 3g με 5GHz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

30€ το ultimate? τζάμπα αξίζει και το φόβο τελωνείου.

απο gear το πήρες?

Πήρα ρουτερ, το περιμένω. Το θέμα είναι πως δεύτερο μποξ παίζει μια χαρά. Και ότι έγινε, έγινε ξαφνικά, χωρίς να αλλάξω κάτι. Θα το δω και με το κανάλι

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...