Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks. Δηλαδή δεν χρειάζεται ειδικό αντάπτορα?

Κάτι τέτοιο εννοείς?

http://www.skroutz.gr/s/4183808/OEM-AV-Cable-3-5mm-male-3x-RCA-male-1-5m.html

Ναι, για τέτοιο μιλάω. Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ανάλυση της εικόνας θα είναι βέβαια αρκετά υποβαθμισμένη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλησπέρα σε όλους! Αξίζει να πάω σε ενα μέχρι 60€ με τον s912 για να μπορεί να αξιοποιηθεί και σε gaming ή να προτιμήσω το xiaomi mi box, που έχει android TV και πιο καλό χειριστήριο? Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο με τον s912 με έξοδο av και Bluetooth, που να αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi tv box το πήρα 60€ αλλά πλήρωσα αλλά 35 τελωνείο, οπότε πρόσεχε από που θα αγοράσεις tv box, καλύτερα δες αυτά που είναι σε ευρωπαϊκές αποθηκες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν από το banggood με priority line, λένε πως έτσι δεν περνάει. Είσαι ευχαριστημένος, μπορείς να περάσεις ότι εφαρμογή θέλεις και να ενοποιησεις στικακι με τον εσωτερικό?
Link to comment
Share on other sites

Ότι εφαρμογή θέλεις μόνο από το πλάι!

Το play store έχει περιορισμένες εφαρμογές και αυτό είναι λίγο σπαστικό. Πέρασα κάποιες που ήθελα και τις βλέπω με το sideload και είμαι σχετικά οκ. Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως για kodi και youtube που παίζουν άψογα. Η φωνητική αναζήτηση που έχει στο τηλεκοντρόλ είναι πολύ εύχρηστη ειδικά για το youtube.

Παιχνίδια γενικά δεν παίζω αλλά σε αυτό πέρασα μερικά απλά παιχνίδια που τα παίζω με το τηλεκοντρόλ του. Έχω παραγγείλει από eu gearbest gamepad και περιμένω να έρθει ώστε να μπορώ να παίξω περισσότερα παιχνιδια.

Στικάκι για εσωτερικό χώρο δεν έχω κάνει ακόμα αλλά είναι εύκολο να γίνει.

Air mouse ή κατι παρομοιο χρειάζεται για τρίτες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Την unregister, αλλά μου έδωσε tracking number με αυστριακό ταχυδρομείο. Ήταν η πρώτη φορά που μπήκα τελωνείο, από εδώ και πέρα eu warehouse ή priority line. Το πρόβλημα είναι ότι το gearbest σε προϊόντα όπως κινητά και tv box στην hk warehouse δεν δίνει priority line οπότε δεν μπορείς να αγοράσεις από αυτους!
Link to comment
Share on other sites

Την unregister, αλλά μου έδωσε tracking number με αυστριακό ταχυδρομείο. Ήταν η πρώτη φορά που μπήκα τελωνείο, από εδώ και πέρα eu warehouse ή priority line. Το πρόβλημα είναι ότι το gearbest σε προϊόντα όπως κινητά και tv box στην hk warehouse δεν δίνει priority line οπότε δεν μπορείς να αγοράσεις από αυτους!

 

Σε tv box δίνει, αλλά ζητάει 15€ μεταφορικά :angry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω τα tv box android σημερα τα ανακαλυψα

εχω καποιες απορειες

Η σημαντικοτερη ειναι εαν παιζουν ξεκλειδωμενα ξενα μεγαλα καναλια πχ με αθλητικα η εκπομπες τυπου animal plant ect

Ας μου δωσει καποιος τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να τα ξεκλειδώνουν δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο θα βάλεις το Mobdro ( γκουγκλαρε το ) και έχει πολλά κανάλια από αυτά που ζητάς.

Δεν υπάρχει στο playstore. Δοκιμάστε το και σε κινητό ή τάμπλετ για να το δεις.

 

Κατέβασε το αρχείο Apk .

 

Από τις ρυθμίσεις τις συσκευής σου πήγαινε στη ασφάλεια και ενεργοποίησε τις άγνωστες πηγές.

Μετά κλικ στο Apk του Mobdro και κάνε εγκατάσταση.

 

 

Σήμερα παρέλαβα το φθηνό mecool m8s pro plus 2/16.

32 ευρώ μου στοίχισε με priority direct mail banggood και έφτασε σε 7 μέρες Χωρίς παρατράγουδα.

 

Δεν το δούλεψα πολύ, αλλά καλό δείχνει.

 

Bluetooth δεν έχει , το γνώριζα όταν το αγόρασα, αλλά είναι ένα χαρακτηριστικό που προσωπικά δεν θα μου λείψει.

 

Έχει miracast και συνδέθηκε αμέσως και απροβλημάτιστα με το κινητό μου Meizu m2 mini.

 

Ένα ελαττωματάκι που εντόπισα είναι ότι στο ξεκάρφωτο μου κάνει αποσυνδέσεις του hdmi, αλλά επειδή το σύνδεσα σε ένα καλώδιο που ήδη είχα πάνω στην tv , θα δοκιμάσω αύριο και με το δικό του, μήπως φταίει αυτό.

 

Καλό wifi. Το ρούτερ βρίσκεται στα 5 μέτρα.

Λέω καλό, γιατί στην ίδια απόσταση, το Mini m8s II χρειάστηκε ενσύρματη σύνδεση.

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ ένα φτηνό android box και τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει bluetooth :wacko: . Έχει κανείς καμία ιδέα πως θα το σετάρω χωρίς ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι; Έχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογή για έλεγχο από iphone ή mac; Έχω δει ότι υπάρχει επίσημο app αλλά έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία και δεν ξέρω πόσο εύχρηστο θα είναι. Δεν έχω ιδέα πως θα είναι το interface αλλά φαντάζομαι έστω και με τρομερή δυσκολία θα μπορώ να κάνω τα πάντα με το controller. Επίσης, μπορώ να παραγγείλω οποιοδήποτε usb dongle ώστε αργότερα να συνδέσω ασύρματα πληκτρολόγιο και ποντίκι; Edited by DiM3NSiON
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ανάμεσα σε mecool bb2 pro, h96 pro plus και tanix tx8 max ποιο προτείνετε? Τα δύο πρώτα με βολεύουν λόγω εξόδου av, αλλά διαβάζω για θέματα υπερθέρμανσης. Για το τρίτο πάλι δεν διάβασα κάτι αρνητικό, αλλά δεν έχει av.
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο θα βάλεις το Mobdro ( γκουγκλαρε το ) και έχει πολλά κανάλια από αυτά που ζητάς.

Δεν υπάρχει στο playstore. Δοκιμάστε το και σε κινητό ή τάμπλετ για να το δεις.

 

Κατέβασε το αρχείο Apk .

 

Από τις ρυθμίσεις τις συσκευής σου πήγαινε στη ασφάλεια και ενεργοποίησε τις άγνωστες πηγές.

Μετά κλικ στο Apk του Mobdro και κάνε εγκατάσταση.

 

 

Σήμερα παρέλαβα το φθηνό mecool m8s pro plus 2/16.

32 ευρώ μου στοίχισε με priority direct mail banggood και έφτασε σε 7 μέρες Χωρίς παρατράγουδα.

 

Δεν το δούλεψα πολύ, αλλά καλό δείχνει.

 

Bluetooth δεν έχει , το γνώριζα όταν το αγόρασα, αλλά είναι ένα χαρακτηριστικό που προσωπικά δεν θα μου λείψει.

 

Έχει miracast και συνδέθηκε αμέσως και απροβλημάτιστα με το κινητό μου Meizu m2 mini.

 

Ένα ελαττωματάκι που εντόπισα είναι ότι στο ξεκάρφωτο μου κάνει αποσυνδέσεις του hdmi, αλλά επειδή το σύνδεσα σε ένα καλώδιο που ήδη είχα πάνω στην tv , θα δοκιμάσω αύριο και με το δικό του, μήπως φταίει αυτό.

 

Καλό wifi. Το ρούτερ βρίσκεται στα 5 μέτρα.

Λέω καλό, γιατί στην ίδια απόσταση, το Mini m8s II χρειάστηκε ενσύρματη σύνδεση.

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Με ΕΛΤΑ σου ήρθε; Είχε tracking number εντός Ευρώπης;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για καλό tv box έχει βγει σε προσφορά το H96 PRO+ Amlogic S912

 

Με κουπόνι 20H96PP81 βγαίνει στα 41,5€

 

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html

 

...μολις έκανα αγορα το συγκεκριμενο μηχανάκι στα 43.26€...:yahoo:

 

...άντε να δουμε τώρα αν θα την φάμε...:X

 

enterhere να είσαι καλα...!!!:thanks:

 

...παίδες αν έχετε να προτείνετε κανα αξιοπιστο πληκτρολόγιο με backlit και με λιγα ευραααα θα με βοηθουσατε...!!!:whistle:

 

...τα σεβη μου, με ξεστραβοσατε...σχετικος...!!!:bow:

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ σου ήρθε; Είχε tracking number εντός Ευρώπης;
Το tracking ήταν από το Ολλανδικό ταχυδρομείο και πάνω στο δέμα δεν υπήρχε τίποτα που να μαρτυρά ότι έρχεται από Κίνα. Με ΕΛΤΑ ήρθε.

 

Την ημέρα που το Ολλανδικό έδειξε τη άφιξη στη Χώρα , την ίδια μέρα το σκαναραν και τα Ελτα και έφυγε από Βενιζέλος για Θεσσαλονίκη.

Τόσο γρήγορη αποστολή δεν μου έχει ξανατύχει.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ανάμεσα σε mecool bb2 pro, h96 pro plus και tanix tx8 max ποιο προτείνετε? Τα δύο πρώτα με βολεύουν λόγω εξόδου av, αλλά διαβάζω για θέματα υπερθέρμανσης. Για το τρίτο πάλι δεν διάβασα κάτι αρνητικό, αλλά δεν έχει av.

 

Κοίταξε, αν είναι να παίζεις παιχνίδια ότι και να πάρεις λίγο πολύ θα ανεβάσει θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει κανείς θεματα με beelink gt1 ultimate με κολλήματα?

 

Εχω ενα και μερικές φορές κολλάει και ηια να ξεκολλήσει πρέπει να το βγάλω απο το ρευμα.

 

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ ένα φτηνό android box και τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει bluetooth :wacko: . Έχει κανείς καμία ιδέα πως θα το σετάρω χωρίς ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι; Έχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογή για έλεγχο από iphone ή mac; Έχω δει ότι υπάρχει επίσημο app αλλά έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία και δεν ξέρω πόσο εύχρηστο θα είναι. Δεν έχω ιδέα πως θα είναι το interface αλλά φαντάζομαι έστω και με τρομερή δυσκολία θα μπορώ να κάνω τα πάντα με το controller. Επίσης, μπορώ να παραγγείλω οποιοδήποτε usb dongle ώστε αργότερα να συνδέσω ασύρματα πληκτρολόγιο και ποντίκι;

 

Δεν νομιζω οτι θα δουλεψει με οποιοδηποτε dongle. Το καθενα θελει το δικο του.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την 7.0.3' σε beelink gt1 standard; έχει κανένα θέμα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο θα βάλεις το Mobdro ( γκουγκλαρε το ) και έχει πολλά κανάλια από αυτά που ζητάς.

Δεν υπάρχει στο playstore. Δοκιμάστε το και σε κινητό ή τάμπλετ για να το δεις.

 

Κατέβασε το αρχείο Apk .

 

Από τις ρυθμίσεις τις συσκευής σου πήγαινε στη ασφάλεια και ενεργοποίησε τις άγνωστες πηγές.

Μετά κλικ στο Apk του Mobdro και κάνε εγκατάσταση.

 

 

Σήμερα παρέλαβα το φθηνό mecool m8s pro plus 2/16.

32 ευρώ μου στοίχισε με priority direct mail banggood και έφτασε σε 7 μέρες Χωρίς παρατράγουδα.

 

Δεν το δούλεψα πολύ, αλλά καλό δείχνει.

 

Bluetooth δεν έχει , το γνώριζα όταν το αγόρασα, αλλά είναι ένα χαρακτηριστικό που προσωπικά δεν θα μου λείψει.

 

Έχει miracast και συνδέθηκε αμέσως και απροβλημάτιστα με το κινητό μου Meizu m2 mini.

 

Ένα ελαττωματάκι που εντόπισα είναι ότι στο ξεκάρφωτο μου κάνει αποσυνδέσεις του hdmi, αλλά επειδή το σύνδεσα σε ένα καλώδιο που ήδη είχα πάνω στην tv , θα δοκιμάσω αύριο και με το δικό του, μήπως φταίει αυτό.

 

Καλό wifi. Το ρούτερ βρίσκεται στα 5 μέτρα.

Λέω καλό, γιατί στην ίδια απόσταση, το Mini m8s II χρειάστηκε ενσύρματη σύνδεση.

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ αδελφε

για τις χρησιμες πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ ένα φτηνό android box και τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει bluetooth :wacko: . Έχει κανείς καμία ιδέα πως θα το σετάρω χωρίς ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι; Έχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογή για έλεγχο από iphone ή mac; Έχω δει ότι υπάρχει επίσημο app αλλά έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία και δεν ξέρω πόσο εύχρηστο θα είναι. Δεν έχω ιδέα πως θα είναι το interface αλλά φαντάζομαι έστω και με τρομερή δυσκολία θα μπορώ να κάνω τα πάντα με το controller. Επίσης, μπορώ να παραγγείλω οποιοδήποτε usb dongle ώστε αργότερα να συνδέσω ασύρματα πληκτρολόγιο και ποντίκι;
Στη θύρα usb τα ασύρματα ποντίκια έχουν δικό τους usb "πομπό" για να συνδεθει. Μια χαρά συνδέεις ποντίκι χωρίς bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα δουλεψει με οποιοδηποτε dongle. Το καθενα θελει το δικο του.

 

Στη θύρα usb τα ασύρματα ποντίκια έχουν δικό τους usb "πομπό" για να συνδεθει. Μια χαρά συνδέεις ποντίκι χωρίς bluetooth

 

Ένα ασύρματο πληκτρολόγιο της logitech και το ποντίκι της apple που έχω είναι χωρίς πομπό και δουλεύουν μόνο με το bluetooth του υπολογιστή. Για αυτό λέω εάν μπορώ να συνδέσω ένα bluetooth adaptor και να κάνω δουλειά αλλά δεν ξέρω τι υποστηρίζεται στο android. Θα δοκιμάσω και την εφαρμογή της google για virtual keyboard αν και διαβάζω ότι σε πολλούς δεν λειτουργεί. Την πάτησα κανονικά δεν το περίμενα ότι δεν θα έχει bluetooth...

Εάν κάποιος γνωρίζει καμία εφαρμογή χειρισμό από iphone ας ενημερώσει γιατί με το κοντρόλ ακούω ότι είναι σχεδόν αδύνατο.

Edited by DiM3NSiON
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...