Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ό,τι καταλαβαίνω δεν προχωράει επειδή η έκδοση που έχεις στο κουτί είναι νεότερη από αυτή που πας να φλασάρεις. Δεν έχω αυτό το box και δεν ξέρω περισσότερα αλλά λογικά αν το ψάξεις κάπου θα υπάρχει το σωστό fw σε freaktab, xda-developers κλπ. Ίσως μπορούν να σου το στείλουν με λινκ και από το κατάστημα που το αγόρασες. Τα κινεζομάγαζα συνήθως έχουν τα fw των συσκευών αν τους τα ζητήσει κάποιος. Αλλιώς μπορεί και από εδώ να βοηθήσει περισσότερο κάποιος κάτοχος του sunvell.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Απ' ό,τι καταλαβαίνω δεν προχωράει επειδή η έκδοση που έχεις στο κουτί είναι νεότερη από αυτή που πας να φλασάρεις. Δεν έχω αυτό το box και δεν ξέρω περισσότερα αλλά λογικά αν το ψάξεις κάπου θα υπάρχει το σωστό fw σε freaktab, xda-developers κλπ. Ίσως μπορούν να σου το στείλουν με λινκ και από το κατάστημα που το αγόρασες. Τα κινεζομάγαζα συνήθως έχουν τα fw των συσκευών αν τους τα ζητήσει κάποιος. Αλλιώς μπορεί και από εδώ να βοηθήσει περισσότερο κάποιος κάτοχος του sunvell.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ζήτησα ήδη από το gearbest που το ψώνισα, αλλά τίποτα ακόμα... Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ή αν έχει το ίδιο box και μπορεί να πάρει ένα backup το fw κ να το ανεβάσει κάπου θα είναι σούπερ:)

Link to comment
Share on other sites

http://mediaplayers.gr/yundoo-y8/

http://mediaplayers.gr/zidoo-a5s/

http://mediaplayers.gr/xiaomi-mi-box/

 

Ειμαι μεταξυ αυτων για kodi streaming.

Υπαρχει καποια καθαρη προτιμηση?

Link to comment
Share on other sites

http://mediaplayers.gr/yundoo-y8/

http://mediaplayers.gr/zidoo-a5s/

http://mediaplayers.gr/xiaomi-mi-box/

 

Ειμαι μεταξυ αυτων για kodi streaming.

Υπαρχει καποια καθαρη προτιμηση?

Το δεύτερο και τρίτο όχι (έχουν προηγούμενης γενιάς επεξεργαστή ) ,το πρώτο είναι πολύ υποσχόμενο,με παρα πολύ δυνατό επεξεργαστή ,τον ίδιο επεξεργαστή (rk3399 .. έρχεται δεύτερο μετα από nvidia shield σε δύναμη) έχει και το τελευταίο samsung Chromebook , ΑΛΛΑ επειδή είναι πολύ καινούργιο σε υλοποίηση δεν έχει καλη Rom (τα κλασσικά των Κινέζων ....πολλά bugs,υπάρχουν video στο youtube )

η περιμένεις η πας σε κουτί με τον amlogic s912...δηλαδή κανένα από τα τρία

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα t95u pro της sunvell με τον s912 το οποίο βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ και ένα mini m8sii τετραπύρηνο που όμως δουλεύει ώρες χωρίς να ζεσταίνεται τόσο. Εσείς στη θέση μου ποιο θα κρατούσατε και ποιο θα διώχνατε γιατί θα κρατήσω το ένα.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα t95u pro της sunvell με τον s912 το οποίο βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ και ένα mini m8sii τετραπύρηνο που όμως δουλεύει ώρες χωρίς να ζεσταίνεται τόσο. Εσείς στη θέση μου ποιο θα κρατούσατε και ποιο θα διώχνατε γιατί θα κρατήσω το ένα.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω κι εγώ ένα t95u pro. Δεν έχω προσέξει αν ζεσταίνεται γιατί με αυτά που κάνω δεν φαίνεται να ζορίζεται. Καμιά ταινία στο kodi βλέπω και ένα άλλο πρόγραμμα βίντεο που τρέχει συνέχεια,( 3-4 ώρες την ημέρα) και δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα t95u pro της sunvell με τον s912 το οποίο βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ και ένα mini m8sii τετραπύρηνο που όμως δουλεύει ώρες χωρίς να ζεσταίνεται τόσο. Εσείς στη θέση μου ποιο θα κρατούσατε και ποιο θα διώχνατε γιατί θα κρατήσω το ένα.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρωτο κρατα. Αν εχει απο κατω τρυπες εξαερισμου, κατεβασε ενα προγραμμα που μετραει θερμοκρασια τρεξτο για λιγο και μετα κανε το ιδιο με το κουτι αναποδα να δεις αν εχει διαφορα. Ξερω οτι δεν ειναι ομορφο αλλα καντο για δοκιμη. Επισης μπορεις να παρεις ενα κομματι thermal paste και να το κολλησεις στη μεση των τρυπων απο κατω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τρύπες από κάτω. Το σκέφτηκα να το γυρίσω ανάποδα αλλά όλη η χάρη του είναι το μεταλλικό κόκκινο σασί του. Θα κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα να μετρήσω τη θερμοκρασία. Είδα πάντως και στη μέτρηση στο kodi το πρώτο έδειξε 83 βαθμούς και το m8sii 59 σε ίδια χρήση, δε ξέρω βέβαια αν είναι αξιόπιστη η μέτρηση. Ευχαριστώ και τους δυο σας για τις συμβουλές σας.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Beelink GT1 A912 σειρας με τελευταιο official firmware update θελω να περασω σε custom firmware και απο οτι διαβαζω

Superceleron V8c ακολουθω τον τροπο με sd card και reset button...; υπαρχει καποιος επισημος οδηγος για να μην κολλησω την συσκευη μου δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα ποιο πολυ με ενδιαφερη να μπορω να δουλευω σωστα το kodi 17.1 γιατι εχω προβλημα με την φωτεινοτητα δεν μπορω να την ανεβοκατεβασω μεσα απο το kodi

Edited by r3d3vil23
Beelink GT1 - Official Rom TV BOX / XiaoMi Redmi Note 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Beelink GT1 A912 σειρας με τελευταιο official firmware update θελω να περασω σε custom firmware και απο οτι διαβαζω

Superceleron V8c ακολουθω τον τροπο με sd card και reset button...; υπαρχει καποιος επισημος οδηγος για να μην κολλησω την συσκευη μου δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα ποιο πολυ με ενδιαφερη να μπορω να δουλευω σωστα το kodi 17.1 γιατι εχω προβλημα με την φωτεινοτητα δεν μπορω να την ανεβοκατεβασω μεσα απο το kodi

 

Αν απενεργοποιησεις την επιταχυνση surface θα μπορεσεις μαλλον να ρυθμισεις την φωτεινοτητα. Δοκιμασε το πριν περασεις αλλη ρομ, αν και του sc η ρομ ειναι πολυ καλη. Αυτην εχω και γω.

Επισης ο sc λεει οτι το κοντι 17 εχει πολλα προβληματα με αυτες τις cpu. Δοκιμασε ftmc η spmc.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησεις την επιταχυνση surface θα μπορεσεις μαλλον να ρυθμισεις την φωτεινοτητα. Δοκιμασε το πριν περασεις αλλη ρομ, αν και του sc η ρομ ειναι πολυ καλη. Αυτην εχω και γω.

Επισης ο sc λεει οτι το κοντι 17 εχει πολλα προβληματα με αυτες τις cpu. Δοκιμασε ftmc η spmc.

Το δοκίμασα αλλά έχω προβλήματα με τα 4κ βίντεο μετά την απενεργοποίηση του επιταχυντή λες να δοκιμάσω spmc ξέρω ότι είναι πολύ καλό με τους amlogic επεξεργαστές ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 PRO (Kenzo) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Beelink GT1 - Official Rom TV BOX / XiaoMi Redmi Note 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά έχω προβλήματα με τα 4κ βίντεο μετά την απενεργοποίηση του επιταχυντή λες να δοκιμάσω spmc ξέρω ότι είναι πολύ καλό με τους amlogic επεξεργαστές ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 PRO (Kenzo) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω ακριβώς το ίδιο μποξ, με το spmc βρήκα την υγειά μου. Δεν μου κολλάει πουθενά, με το kodi κάθε λίγο και λιγάκι προβλήματα. Σου προτείνω να βάλεις του SC για α912, πολύ καλύτερη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο κρατα. Αν εχει απο κατω τρυπες εξαερισμου, κατεβασε ενα προγραμμα που μετραει θερμοκρασια τρεξτο για λιγο και μετα κανε το ιδιο με το κουτι αναποδα να δεις αν εχει διαφορα. Ξερω οτι δεν ειναι ομορφο αλλα καντο για δοκιμη. Επισης μπορεις να παρεις ενα κομματι thermal paste και να το κολλησεις στη μεση των τρυπων απο κατω.

Το cooler master μου δείχνει μετά από 3 ώρες λειτουργίας 42.4 βαθμούς. Εγώ πιάνοντας το από κάτω το βλέπω αρκετά ζεστό. Ξέρετε κανένα άλλο πιο αξιόπιστο πρόγραμμα μέτρησης θερμοκρασίας?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το cooler master μου δείχνει μετά από 3 ώρες λειτουργίας 42.4 βαθμούς. Εγώ πιάνοντας το από κάτω το βλέπω αρκετά ζεστό. Ξέρετε κανένα άλλο πιο αξιόπιστο πρόγραμμα μέτρησης θερμοκρασίας?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cpu temp

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω τοσα λεφτα για παλια cpu και το κυριοτερο, 8 gb ram

:blink:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δες και greek review :

Παλιός επεξεργαστής ....πολλά τα λεφτά ΆΡΗ....Ψάξτο καλύτερα ...χολενη σε πολλά video . Δεν έχει νόημα να πας σε κατώτερο επεξεργαστή μονο για να βλέπεις 4k σε youtube !!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην πάμε και στον πρώτο 905 και σε κουτί χωρίς internet επειδή είναι xiaomi(εγώ βασικά δεν την έχω και σε εκτίμηση αν και εχω πάρα πολλά πράγματα)

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για 4κ σε γιουτουπ υπάρχουν άλλοι τρόποι, του λείπουν αρκετά πράγματα του μι μποξ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Cpu temp

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://m.banggood.com/es/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html

 

Alpha wise H96 pro plus 3/32 gb στα 58€ απο banggood θα το χαρακτηριζατε ευκαιρια γενικά? Εχει support για custom rom κλπ αν χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Καλη η διαφημιση,αλλα σε καμια περιπτωση δεν αγοραζουμε το μηχανακι αυτο.......:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλη η διαφημιση,αλλα σε καμια περιπτωση δεν αγοραζουμε το μηχανακι αυτο.......:blink:

Ο λόγος;

Εγω πάντως που το δουλευω εδω και κανα δίμηνο,δεν εχω αντιμετωπίσει προβλήματα,τουλάχιστον σε σχεση με οσα διαβάζω για άλλα box της κατηγορίας του(σκοτεινές οθόνες,κολλήματα κλπ).

Μπορώ να πω οτι σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε καθαρά λινκ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...