Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα τελικα libreelec 7.0.... σε ενα mxv s805 (1 gb ram 8gb rom) και πραγματικα αναστηθηκε παει πολυ γρηγορα και δεν κανει buffering ακομη κι σε 1080p

Αλλα εχω ενα προβληματα το libreelec εμφανιζει απευθειας το kodi και δεν μπορω να μπω στο περιβαλλον του box με τις αλλες εφαρμογες .Υπαρχει τροπος ?

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Στο kodi 17 υπαρχει στις ρυθμισεις η επιλογη για hardware acceleration? Αν ναι, που?

Αν δεν υπαρχει, γινεται με καποιο κολπο να ενεργοποιηθουν? Δεν μου δουλευει η φωτεινοτητα και το κοντραστ και θελω να το κανω να δουλεψει

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κουραστικό πράγμα να μην μπορείς να περάσεις μια ρομ μέσω twrp και να χρειάζεται το burning tool.βάλε βγάλε καλώδια.μένω με την στοκ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση , δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος.

Πως και αν γινετε να συνδεσω ενα tv box σε οθονη που εχει εισοδο μονο vga.? (να μεταφερθει εικονα και ηχος στα ηχεια της οθονης?)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση , δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος.

Πως και αν γινετε να συνδεσω ενα tv box σε οθονη που εχει εισοδο μονο vga.? (να μεταφερθει εικονα και ηχος στα ηχεια της οθονης?)

 

Εδω εισαι http://www.dx.com/p/hdmi-male-to-vga-female-3-5mm-audio-output-black-237083#.WJ7YiDuLTGg

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καποιος αρκετες μερες πριν ειχε δημοσιευσει μια φωτο με νουμερα που δεν φαινονται αν εχεις προβλημα με την φωτεινοτητα του κουτιου σου. Θυμαται κανεις πιο ποστ ειναι?

Θελω να δω στο κουτι μου αν υπαρχει καποιο προβλημα. Ειχα διαβασει εδω οτι το προβλημα δεν ειναι μονο στο κοντι αλλα γενικα παντου σε καποια κουτια. Εγω τετοιο προβλημα δεν εχω αλλα στο κοντι θαθελα λιγο πιο φωτεινη την ταινια και λεω μηπως συμβαινει κατι.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στην τηλεόραση που τρέχω το Κόντι έχει ρύθμιση για την φωτεινότητα, ενώ στο κινητό δεν έχει.

Αυτά TV boxes δεν έχει;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το alf s92. Εκανα τις δυο αναβαθμισεις. Ολα καλα μονο που οταν το σκαλιζω , ποτε ποτε αλλαζει την γλωσσα στα κινεζικα. Καπου ειχα διαβασει γι αυτο για να βρω μια λυση αλλα δεν θυμαμαι που. Καμμια ιδεα τι να κανω?

Thanx

Νομίζω στις ρυθμίσεις του box στο HDMI CEC έχει μια ρύθμιση για απενεργοποίηση αλλαγής γλώσσας. Αν δεν έχει τότε απενεργοποίησε το HDMI CEC.

 

Καποιος αρκετες μερες πριν ειχε δημοσιευσει μια φωτο με νουμερα που δεν φαινονται αν εχεις προβλημα με την φωτεινοτητα του κουτιου σου. Θυμαται κανεις πιο ποστ ειναι?

Θελω να δω στο κουτι μου αν υπαρχει καποιο προβλημα. Ειχα διαβασει εδω οτι το προβλημα δεν ειναι μονο στο κοντι αλλα γενικα παντου σε καποια κουτια. Εγω τετοιο προβλημα δεν εχω αλλα στο κοντι θαθελα λιγο πιο φωτεινη την ταινια και λεω μηπως συμβαινει κατι.

Εδώ είναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7046506#post7046506

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το δοκίμασε κάνεις όσων αφορά τα προβλήματα με την φωτεινότητα;

 

Είναι γνωστό κόλπο από πέρυσι για το Nexbox αλλά ισχύει και για άλλα boxes.

http://www.tvboxforum.com/showthread.php?tid=913

Link to comment
Share on other sites

Εχει φλασαρει κανεις την ρομ του SC, στο alf s92?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την και μας λες εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό το App για remoto control για τα box (χρησιμοποίηση του τηλεφώνου για remote)

....Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασε κάνεις όσων αφορά τα προβλήματα με την φωτεινότητα;

Σε μένα είχε δουλέψει αυτό σε κουτί Beelink Mini MXIII II (s905x).

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό το App για remoto control για τα box (χρησιμοποίηση του τηλεφώνου για remote)

....Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει

 

Βλέποντας τις αξιολογήσεις από κάτω... δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω εαν υπαρχει καποια εφαρμογη της προκοπης που να μετατρεπει το κινητο σε πληκτρολογιο για το tv box (οχι για το Kodi). Εχω δοκιμασει διαφορες και η μονη που λειτουργησε ειναι η RemoteIME αλλα ειναι λιγο δύσχρηστη.

Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό το App για remoto control για τα box (χρησιμοποίηση του τηλεφώνου για remote)

....Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό την εφαρμογή DroidMote που μετατρέπει το κινητό Android σε ασύρματο ποντίκι για tv box Android.

Η σωστή διαδικασία είναι το server στο tvbox και το client στο κινητό.

Λογικά root απαιτείται να είναι μόνο ο server (tv box) και όχι ο client (κινητό).

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videomap.droidmoteclient

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videomap.droidmoteserver

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό την εφαρμογή DroidMote που μετατρέπει το κινητό Android σε ασύρματο ποντίκι για tv box Android.

Η σωστή διαδικασία είναι το server στο tvbox και το client στο κινητό.

Λογικά root απαιτείται να είναι μόνο ο server (tv box) και όχι ο client (κινητό).

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videomap.droidmoteclient

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videomap.droidmoteserver

Ναι ξέρω το DroidMote απλά όπως έγραψα έπεσε στην αντίληψή μου (κατά τύχη ) και το ανέφερα

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το δοκίμασε κάνεις όσων αφορά τα προβλήματα με την φωτεινότητα;

 

Εγώ beelink gt1 δουλεύει κανονικά , η εικόνα γίνετε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το δοκίμασε κάνεις όσων αφορά τα προβλήματα με την φωτεινότητα;

Κι εγώ σε MXIII-G II έτσι έλυσα το θέμα με τη φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε mini m8sii αν λύνεται το θέμα της φωτεινότητας? Νομίζω αυτό έχει τον 905 επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε mini m8sii αν λύνεται το θέμα της φωτεινότητας? Νομίζω αυτό έχει τον 905 επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορείς να δεις μόνος σου τι τιμή έχει , και εάν είναι στο μηδέν να την αλλάξεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/a/yqQRf

Γεια σασ παιδια ,ι αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα στην αναβάθμιση του MiniMXIII

όταν πάω να κάνω uptodate μου κολλάει εκεί και δεν κάνει τπτ αλλο.του εχεις κανει κανεισ καποιο uptodate ?

Edited by hlias_kr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ beelink gt1 δουλεύει κανονικά , η εικόνα γίνετε τέλεια.

Ποιο μοντέλο έχεις; s912; γιατί εγώ με α912 και 109 firmware δεν είχα θέμα με την εικόνα 2 εβδομάδες που το έχω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...