Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα την εντυπωση οτι αν ειχες ενα κουτι με καλα specs και καλη συνδεση internet, το youtube θα σε αφηνε να στριμαρεις 4κ!

 

θα συμφωνήσω μαζί σου, εγώ με beelink gt1 με σύνδεση να πιάνει 10ρα μια χαρά τα 4κ δεν είναι οι μόνες επιλογές αυτές που αναφέρει το παιδί.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου, εγώ με beelink gt1 με σύνδεση να πιάνει 10ρα μια χαρά τα 4κ δεν είναι οι μόνες επιλογές αυτές που αναφέρει το παιδί.

Για να δεις 4k σε youtube ,netflix (αναφέρομαι μονο σε αυτα και οχι εαν τα κουτια γενικά παίζουν 4k video) πρέπει τα κουτιά να ειναι Google certified

Τα κουτιά που έγραψα έχουν σαν λειτουργικό το Google tv os που έρχεται και με τις κατάλληλες άδειες!!

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις 4k σε youtube ,netflix (αναφέρομαι μονο σε αυτα και οχι εαν τα κουτια γενικά παίζουν 4k video) πρέπει τα κουτιά να ειναι Google certified

Τα κουτιά που έγραψα έχουν σαν λειτουργικό το Google tv os που έρχεται και με τις κατάλληλες άδειες!!

+1 , στην τιμή του shield πληρώνουμε και το 4κ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

+1 , στην τιμή του shield πληρώνουμε και το 4κ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

200 δολάρια είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!! Περί γούστου και τσέπης κολοκυθόπιτα.

4κ ταινίες παίζω στο beelink gt1 με την τιβι μου και ας μην δω στο youtube.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

200 δολάρια είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!! Περί γούστου και τσέπης κολοκυθόπιτα.

4κ ταινίες παίζω στο beelink gt1 με την τιβι μου και ας μην δω στο youtube.

Ναι οντως,ειναι σεβαστο το νουμερο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα έχει ήδη απαντηθεί αλλά παρότι έκανα αναζήτηση στο θέμα δε βρήκα απάντηση,δε βοηθάνε τα keywords εδώ δυστυχώς..

Για το Mini m8s II, τελικά βρέθηκε λύση που έχει χάλια WiFi? Εμένα πχ μου πιάνει 1mbps αντί για 10 που πιάνει ένα Beelink που έχω

Μόνο moda στην κεραία μπορείς να κάνεις ,αλλά πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου και να ξέρεις τα βασικά από κολλήσεις με καλαι

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

+1 , στην τιμή του shield πληρώνουμε και το 4κ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πληρώνεις επεξεργαστή !!! + update (έχει android 7) + ποιότητα υλικών (δεν αναφέρομαι στο περίβλημα ,κουτι)... τουλάχιστον 10 κλασεις πιο πανω!! Η τιμή δικαιολογείται γιατί είναι μια συσκευή που θα το έχεις για χρόνια (εκτός εάν γίνουν mainstream τα 8k video )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Mele Deluxe F10 όταν δουλεύει ως mouse ,ώστε να το κρατάς με 2 χέρια και να ελέγχεις ταυτόχρονα την κίνηση του mouse, αλλά και να έχεις αριστερό/δεξί κλικ;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Ποια είναι η ερώτηση;

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ερώτηση;

Τι δεν κατάλαβες;

Όλο το ποστ είναι η ερώτηση.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα box που αναφέρουν 4Κ δεν τα παίζουν θέλουν πιστοποίηση; Δεν κατάλαβα... Μιλάω για ταινίες κυρίως

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα box που αναφέρουν 4Κ δεν τα παίζουν θέλουν πιστοποίηση; Δεν κατάλαβα... Μιλάω για ταινίες κυρίως

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τα έχεις μπερδέψει ...Οι ταινίες είναι άλλο πράγμα ,φυσικά και παίζουν !!

Σε youtube απλά εμφανίζεται μέγιστη ανάλυση 1080p (δεν σου εμφανίζει επιλογή για 2k,4k) netflix νομίζω λιγότερα

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις επεξεργαστή !!! + update (έχει android 7) + ποιότητα υλικών (δεν αναφέρομαι στο περίβλημα ,κουτι)... τουλάχιστον 10 κλασεις πιο πανω!! Η τιμή δικαιολογείται γιατί είναι μια συσκευή που θα το έχεις για χρόνια (εκτός εάν γίνουν mainstream τα 8k video )

Πληρώνεις το 4κ για το νετφλιξ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Off topic: Υπάρχουν smart tv που να προσφέρουν δωρεάν netflix? Μου φαίνεται αδιανόητο αλλά το άκουσα ήδη 2 φορές από γνωστούς πρόσφατα και απόρησα. Μου λένε ότι αγόρασαν smart tv και έχει μέσα netflix και βλέπουν ταινίες κλπ. Εγώ υποψιάζομαι ότι απλώς είναι ο δωρεάν πρώτος μήνας που δίνει το netflix και μετά θα τους ζητήσει συνδρομή όμως επειδή επιμένουν ότι δεν είναι έτσι, είπα να ρωτήσω εδώ αν έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο moda στην κεραία μπορείς να κάνεις ,αλλά πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου και να ξέρεις τα βασικά από κολλήσεις με καλαι

Έγινε ευχαριστώ..!

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Υπάρχουν smart tv που να προσφέρουν δωρεάν netflix? Μου φαίνεται αδιανόητο αλλά το άκουσα ήδη 2 φορές από γνωστούς πρόσφατα και απόρησα. Μου λένε ότι αγόρασαν smart tv και έχει μέσα netflix και βλέπουν ταινίες κλπ. Εγώ υποψιάζομαι ότι απλώς είναι ο δωρεάν πρώτος μήνας που δίνει το netflix και μετά θα τους ζητήσει συνδρομή όμως επειδή επιμένουν ότι δεν είναι έτσι, είπα να ρωτήσω εδώ αν έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό.

Το ποιο πιθανό είναι να είναι δωρεάν συνδρομή για 6 μήνες η 12 μήνες . Δωρεάν εφ' όρου ζωής δεν υπάρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρόσφατα που αγόρασα tv έβαλα τη δωρεάν συνδρομή του ενός μηνός. Μετά είναι κάπου 12€ το ανώτερο πακέτο δεν είναι πολλά λεφτά αλλα πρώτον δεν έχει πολλές ταινίες (καινούργιες τις ψάχνεις με το κιάλι) ελληνικούς υπότιτλους δεν έχουν όλες, με kodi είμαι σούπερ όποτε θα φάει άκυρο εννοείται

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφ΄όρου ζωής αποκλείεται, θα ήταν πέρα από κάθε λογική. Εμένα ακόμα και οι 6 ή οι 12 μήνες που λες πάλι πολλοί μου φαίνονται. Η πλάκα είναι ότι όλο αυτό ξεκίνησε επειδή τους έδειξα το kodi και μου είπαν "α δεν με ενδιαφέρει, έχω δωρεάν netflix". Και έπεσα κάτω ξερός! :)
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις το xbox 360 ασύρματο έχει ξεχωριστα καλώδιο φόρτισης που το αγοράζεις. Βγάλε μια φωτογραφία, δεν υπάρχει πουθενά είσοδος στο χειριστηριο;

 

Kάτσε γιατί το έψαξα περισσότερο λίγο στο google παιδιά και όλα γίνονται! Βρήκα βίντεο που δείχνει ότι συνδέεις το xbox360 με κινητό android το ίδιο σκεπτικό είναι με ένα μποξ. Δείτε το εδώ -->

 

Και από gearbest βρήκα το usb receiver που προφανώς θέλετε ->http://www.gearbest.com/video-game/pp_261591/review.html?page=2. Φυσικά στο google search μπορείς να το αγοράσεις από οπουδήποτε ->https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=xbox+360+usb+receiver

Μετά εάν δεν θες να ξοδέψεις τόσα λεφτά, απλά παίρνετε ένα φθηνό από κινεζομάγαζο android gamepad και τελειώνει το θέμα.

Ελπίζω να έδωσα τροφή για σκέψη!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

υπάρχει και στην Ελλάδα διάβασε τα σχόλια που το έχουν αγοράσει

http://www.skroutz.gr/s/9842438/OEM-Scishion-V88-RK3229-1GB-8GB-Android.html#reviews

 

είναι ένα παλιό μποξ τετραπύρηνο με 1 gbram για kodi μια χαρά θα ναι αλλά μην περιμένεις κάτι φοβερό βάλε του και ένα build το ελληνικό diamond build είναι πολύ καλό που το χρησιμοποιώ και εγώ η ίδια.

Ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσες για το ψαξιμο.Εγω εκανα μια ερευνα στο google αλλα δεν το σκεφτηκα για youtube.Ειναι διλλημα παντως γιατι η τιμη του receiver ειναι ιδια με ενος μετριου gamepad

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω. Για κοντι ειναι μια χαρα. FHD ταινια με 7 mbs download , την στριμαρει αψογα, δεν ζεσταινεται, καλο wifi, αλλα χαλια firmware. Αλλα για λιγα ευρω ακομα θα πηγαινα σε γρηγοροτερη cpu, για να κανεις την δουλεια σου γρηγοροτερα και εξω απο το κοντι. Αλλα αν το αποφασισεις, παρε το plus, που εχει 2 gb ram

 

Αναμένω από gearbest την έκδοση με τα 2gb

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_484218.html

Έφυγε από Κίνα στις 24/01. Όταν το λάβω θα ενημερώσω σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιασεις των Mecool BB2 Pro και Yoka TV KB2 Pro εδω και εδω αντίστοιχα.

Και τα δυο με 3GB DDR4 RAM.

Παιζουν τα παντα, αν και οπως φαινεται πολυκαναλο bitstream δινουν εκτος KODI λογω (μη) αδειών.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιασεις των Mecool BB2 Pro και Yoka TV KB2 Pro εδω και εδω αντίστοιχα.

Και τα δυο με 3GB DDR4 RAM.

Παιζουν τα παντα, αν και οπως φαινεται πολυκαναλο bitstream δινουν εκτος KODI λογω (μη) αδειών.

 

 

απο οτι ψαχνω καμια διαφορα το ενα απο το αλλο....

Α ν καποιος γνωριζει κατι ασ μας διαφωτισει

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μείωση της φωτεινότητας στο Kodi, όταν πχ διαλέγεται μια ταινία ή σειρά με σκοτεινό εξώφυλλο;

Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Σήμερα, ενώ έψαχνα στην σειρά taboo, διαπίστωσα πως όλη ή εικόνα σκοτεινιάζει όταν επέλεγα να δω την συγκεκριμένη σειρά.

Όσο και αν έψαξα σε ρυθμίσεις στο Kodi ή στην τηλεόραση, δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Mini m8 SII , ROM version 106

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω πολυ καιρο και διαβαζω για αυτο που λετε με τη σκοτεινια στην οθονη

Εχω μια οθονη sharp 40" δεν θυμαμαι παραπανω μοντελο κυκλοφορις πριν τη ψηφιακη εφοσον εχει μονο mpeg2

Αυτο που εχω παρατηρησει σε οποιαδηποτε περισταση ειτε οταν παιζω ταινιες απο player η στην τηλεοραση.

Όταν εχει μια σκηνη με σκοτεινα πλάνα αυτοματα σκοτεινιαζει η οθονη δηλαδη ριχνει αυτοματα τη φωτεινοτητα ωστε να φαινονται τα μαυρα πιο εντονα.

Παροτι εχει ρυθμιση η τηλεοραση και τη λεει "δυναμικη αντιθεση" ακομα και στο ανενεργό το κανει ελαχιστα

 

για δειτε μην εχει η τηλεοοραση σας καμια ρυθμιση τετοια

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να την βρω την ρύθμιση, αλλά τίποτα. Μία Phillips έχω αρκετά παλιά. Έχει όμως cec κλπ που τα έχω εκτός.

Κάτι τέτοιο όμως πρέπει να γίνεται, γιατί όταν επιλέγω τον ακριβώς δίπλα τίτλο (the big bang theory για την ιστορία) η φωτεινότητα επανέρχεται.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω mxlll g με επίσημη ρομ.Και τώρα τελευταία παρατηρώ αρκετά σπασίματα σε βίντεο από kodi. Έχω δοκιμάσει 14.1 16.1 και 17.Και κάνει το ίδιο.Ειδικα σε 1080ρ δεν μπορείς να δεις. Έκανα factory reset φλασαρα και εκ νέου τη ρομ αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...