Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε αυτόν εδώ και μια εβδομάδα συμβαίνει (MXIII-G έχει) αλλά ενώ κάνει restart δεν στρώνει.

Και μενα με mxiii-g μου το εκανε την προηγουμενη βδομαδα μια φορα κάι με ενα restart εστρωσε,περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

 

καθως σε s905x έχεις πολλες επιλογες, μηπως να πηγαινες σε καποιο πιο γνωστο κουτι που να εχει και καποια υποτυπωση υποστηριξη; βεβαια δεν ειμαι audiophile οποτε δε ξερω αν προσφερει κατι περισσοτερο απο αλλα κουτια σε αυτο το τομεα. επισης δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις απο zapals απο καποιες μικροαγορες

Alex
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εσυ που ρωτησες για το s/n του δικου μου GT1 ξεκιναει απο s912. Χθες ξανα εστρωσε την φωτεινοτητα με ενα αρχειο 4κ, (επισης του εχω αλαξει και καλωδιο HDMI οπως ειχαν προτεινιε καποιοι αλλα δεν ειδα διαφορα)

Αρχίζω να πιστεύω ότι θέμα έχουν με τα κουτιά τους όσοι έχουν S/N S912-G912.εγώ και κάποιοι άλλοι με το Α912 δεν αντιμετωπίσαμε κανένα θέμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου με S912 κανενα θέμα με φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι θέμα έχουν με τα κουτιά τους όσοι έχουν S/N S912-G912.εγώ και κάποιοι άλλοι με το Α912 δεν αντιμετωπίσαμε κανένα θέμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως είναι τελικά θέμα firmware; Οσοι έχετε θέμα με την φωτεινότητα αλλά και εσείς που δεν έχετε κάποιο πρόβλημα τί έχετε κάνει με το firmware; Εχετε εγκαταστήσει τις αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τελικά θέμα firmware; Οσοι έχετε θέμα με την φωτεινότητα αλλά και εσείς που δεν έχετε κάποιο πρόβλημα τί έχετε κάνει με το firmware; Εχετε εγκαταστήσει τις αναβαθμίσεις;

 

εγω εχω με s/n a912 και μου φαινοταν οντως σκοτεινο σε σχεση με το minix που εχω αλλα και αλλα που εχω κατα καιρους φτιαξει για φιλους.

περασα custom firmware και ειδα μεγαλη βελτιωση

Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό. http://m.banggood.com/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G16G-Android-6_0-Marshmallow-Wifi-HDMI-4K-Kodi-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1071134.html

 

Το χω "βασανίσει" αρκετά. Εννοώ πολύ kodi και streaming για ώρες. Του χω φορτώσει και social media εφαρμογές και γενικά κάποιες που χρησιμοποιώ και στο κινητό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν είχα κανένα πρόβλημα από αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ σε άλλα κουτιά. Plug n play τελείως. Με προεγκατεστημένο kodi, root και λοιπά.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Φίλε παιχνίδια παίζει; γιατί βλέπω δεν έχει bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παιχνίδια παίζει; γιατί βλέπω δεν έχει bluetooth.

Για παιχνίδια να προτιμήσεις κάποιο με τον s912 για έχει πολύ καλύτερη gpu

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τελικά θέμα firmware; Οσοι έχετε θέμα με την φωτεινότητα αλλά και εσείς που δεν έχετε κάποιο πρόβλημα τί έχετε κάνει με το firmware; Εχετε εγκαταστήσει τις αναβαθμίσεις;

 

Ναι. Ολες τις αναβαθμισεις που εχουν ερθει. Εγω θα περιμενω την επομενη (η οποια επρεπε να εχει ερθει μεσα στον Νοεμβριο οπως λενε στο site τους αλλα τζιφος) Και βλεποντας και κανοντας. Αν παλι δεν στρωσει τοτε θα σκεφτω να περασω κανα αλλο firmware. Λενε οτι υπαρχει ενα σε καποιο site που λυνει αυτα τα θεματα αλλα δε το χω ψαξει ακομα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

3GB RAM - 32GB ROM

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει ή να έχει ψάξει για τα X92 και H96 pro+ ?

Γνώμες;

Δυστυχώς δεν έχω βρει αρκετά reviews.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Με ποντικι φιλε. Το ιδιο ποντικι που χρησιμοποιεις σε υπολογιστη ειναι η πιο αμεση και ευκολη λυση. Αλλιως παρε ενα airmouse η αν εχεις smartphone δοκιμασε την παρακατω εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rcclient.RemoteIME&hl=el

έχω bluetooth ποντίκι οπως και ασύρματο γιατί παει πακέτο με το πληκτρολόγιο, ενα με mele και ενα viboton έτσι.

Αυτο που λέει ο φιλος μάλλον είναι το γενικότερο πρόβλημα σε μερικούς browser η εφαρμογές που δεν "πιάνει" η ροδέλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι θέμα έχουν με τα κουτιά τους όσοι έχουν S/N S912-G912.εγώ και κάποιοι άλλοι με το Α912 δεν αντιμετωπίσαμε κανένα θέμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω πιστεύω ότι υπάρχει το πρόβλημα σε όλους απλά δεν του δίνεται σημασια.

ίσως να είστε τυχεροί λόγω τηλεόρασης αλλά αν κρίνω απο τα δικα μου με τις tv μου όταν υπάρχει πρόβλημα υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω με s/n a912 και μου φαινοταν οντως σκοτεινο σε σχεση με το minix που εχω αλλα και αλλα που εχω κατα καιρους φτιαξει για φιλους.

περασα custom firmware και ειδα μεγαλη βελτιωση

και εγω με τα 905χ-912 nexbox είδα βελτίωση.

Αλλά να το τονίσω ... ΒΕΛΤΊΩΣΗ όχι οτι εξαφανίστηκε 100%.

Οταν τα σύγκρινα με το bb2 υπήρχε φανερή διαφορά

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

και εγω με τα 905χ-912 nexbox είδα βελτίωση.

Αλλά να το τονίσω ... ΒΕΛΤΊΩΣΗ όχι οτι εξαφανίστηκε 100%.

Οταν τα σύγκρινα με το bb2 υπήρχε φανερή διαφορά

 

δε μπορω να δω πλεον διαφορα. δε λεω οτι δεν υπαρχει, λεω απλα οτι δε μπορω να διαπιστωσω κατι τετοιο, που στην ουσια μου αρκει. γιατι πριν ειχα ενα κουτι το οποιο μου ηταν σχεδον αχρηστο, το οποιο τωρα μπορω να το ευχαριστηθω

Alex
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να δω πλεον διαφορα. δε λεω οτι δεν υπαρχει, λεω απλα οτι δε μπορω να διαπιστωσω κατι τετοιο, που στην ουσια μου αρκει. γιατι πριν ειχα ενα κουτι το οποιο μου ηταν σχεδον αχρηστο, το οποιο τωρα μπορω να το ευχαριστηθω

 

Καλημέρα φίλε. Για το gt1 μιλάς; Από που κατέβασες το custom firmware; Από το freaktab.com ?

 

Είναι αυτό που βλέπω εδώ; http://www.bee-link.com/Beelink-847-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε. Για το gt1 μιλάς; Από που κατέβασες το custom firmware; Από το freaktab.com ?

 

Είναι αυτό που βλέπω εδώ; http://www.bee-link.com/Beelink-847-1-1.html

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v2-rom

Μόνο για ....THIS ROM IS ONLY FOR THE TVBOXES WITH 9377 WIFI CHIP SN: STARTING ON THE GT1 BY S912, SOME SAY G912 ALSO WORK BUT THIS IS NOT VERIFIED BY ME!

Link to comment
Share on other sites

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v2-rom

Μόνο για ....THIS ROM IS ONLY FOR THE TVBOXES WITH 9377 WIFI CHIP SN: STARTING ON THE GT1 BY S912, SOME SAY G912 ALSO WORK BUT THIS IS NOT VERIFIED BY ME!

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v2-rom

Μόνο για ....THIS ROM IS ONLY FOR THE TVBOXES WITH 9377 WIFI CHIP SN: STARTING ON THE GT1 BY S912, SOME SAY G912 ALSO WORK BUT THIS IS NOT VERIFIED BY ME!

 

σωστα.

για αυτους με a912 σαν εμενα υπαρχει σχετικο mod το οποιο εχω καποιες μερες τωρα και στο οποιο αναφερθηκα προηγουμενως

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/613032-a912-mod-of-super-celeron-firmware

Alex
Link to comment
Share on other sites

3GB RAM - 32GB ROM

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει ή να έχει ψάξει για τα X92 και H96 pro+ ?

Γνώμες;

Δυστυχώς δεν έχω βρει αρκετά reviews.

 

Κανείς;

Και τα θεωρούσα τα πιο συζητημένα μηχανήματα με αυτά τα χαρακτηριστικά για S912..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με το mini m8s II με τον s905x να μου πει για την απόδοση του WiFi του;;; Το θέλω για το υπνοδωμάτιο και εκει θα δουλεύει με WiFi... Απο το ρουτερ μεσολαβει ένας τοίχος...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

παιδιά τι λέει αυτό το μηχάνημα; έχει τιμή χώμα 24$. το έχει κανένας;

 

http://www.everbuying.net/product1197462.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.1214&eo=oaeocvw5v208aih3&email=b2t8Z2lvcmdvcy5hZnRpYXNAZ21haWwuY29tfDEwODAw

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ΜΧΙΙΙ-G κι έχω πελαγώσει. Έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ενώ προσπαθώ να συνδεθώ με τον Google λογαριασμό μου στο Google play store βάζοντας τους κωδικούς μου με ''πετάει'' πίσω στην αρχική οθόνη. Πριν την επαναφορά όλα ήταν κανονικά. Γνωρίζει κάποιος σχετικά;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να μπορέσει. Μόλις ανοίξει να το κάνει γρήγορα. Έχει αναφερθεί πολλάκις ότι αυτό είναι το πρόβλημα και αυτή είναι η λυση.

Προσπαθώ και εγώ να το κάνω αλλά δεν προλαβαινω, μου κάνει επανεκκίνηση στα 5 δευτ.

Έχω το mini m8s ii και κάνει συνέχεια το κουτί επανεκκίνηση κάθε 4 δευτ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

παιδιά τι λέει αυτό το μηχάνημα; έχει τιμή χώμα 24$. το έχει κανένας;

 

http://www.everbuying.net/product1197462.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.1214&eo=oaeocvw5v208aih3&email=b2t8Z2lvcmdvcy5hZnRpYXNAZ21haWwuY29tfDEwODAw

 

Εχει τιμη χωμα γιατι ειναι rockchip 3229 cpu αν σε ενδιαφερει να πας σε rockchip

εναντι S912 amlogic 8cores, χτυπα το, αλλα η δικη μου εμπειρια απο rockchip και kodi

δεν με ενθουσιασε, αρκετα προβληματα ακομα και με fork kodi zdmc απο την zidoo.

Γνωμη μου ειναι να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις κατι σε S912 amlogic

στο λεω αυτο γιατι πολλες φορες το φτηνο μας βγανει ακριβο, προσωπικη μου αποψη παντα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ και εγώ να το κάνω αλλά δεν προλαβαινω, μου κάνει επανεκκίνηση στα 5 δευτ.

Έχω το mini m8s ii και κάνει συνέχεια το κουτί επανεκκίνηση κάθε 4 δευτ.

συνδεσε το σε αλλη tv και απενεργοποιησε το cec, μετα συνδεσε το παλι στην tv που θες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχει τιμη χωμα γιατι ειναι rockchip 3229 cpu αν σε ενδιαφερει να πας σε rockchip

εναντι S912 amlogic 8cores, χτυπα το, αλλα η δικη μου εμπειρια απο rockchip και kodi

δεν με ενθουσιασε, αρκετα προβληματα ακομα και με fork kodi zdmc απο την zidoo.

Γνωμη μου ειναι να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις κατι σε S912 amlogic

στο λεω αυτο γιατι πολλες φορες το φτηνο μας βγανει ακριβο, προσωπικη μου αποψη παντα.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα. ή και s905x που έχει πάρα πολλά και σε καλές τιμες γενικα

Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχει τιμη χωμα γιατι ειναι rockchip 3229 cpu αν σε ενδιαφερει να πας σε rockchip

εναντι S912 amlogic 8cores, χτυπα το, αλλα η δικη μου εμπειρια απο rockchip και kodi

δεν με ενθουσιασε, αρκετα προβληματα ακομα και με fork kodi zdmc απο την zidoo.

Γνωμη μου ειναι να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις κατι σε S912 amlogic

στο λεω αυτο γιατι πολλες φορες το φτηνο μας βγανει ακριβο, προσωπικη μου αποψη παντα.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα. ή και s905x που έχει πάρα πολλά και σε καλές τιμες γενικα

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...