Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1271

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Το beelink gt1(το οποίο και ενδιαφέρομαι) έρχεται ροοταρισμενο η όχι? Θέλω να δουλέψω nova go και δουλεύει σε αρουταριστες συσκευές...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tα box δεν παιζουν nova go.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν αλλά πρέπει να μην είναι root..

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν αλλά πρέπει να μην είναι root..

 

 

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα minix neo x6 non root και δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα minix neo x6 non root και δεν παίζει.

Εγώ με minix 7 Neo non root παιζει μια χαρά, και δεν θα το άλλαζα, αλλά από την στιγμή που πήρα καινούρια τηλεόραση μου βγάζει κάτι άσπρες γραμμές... Σε οποιαδήποτε άλλη τηλεόραση παίζει μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με minix 7 Neo non root παιζει μια χαρά, και δεν θα το άλλαζα, αλλά από την στιγμή που πήρα καινούρια τηλεόραση μου βγάζει κάτι άσπρες γραμμές... Σε οποιαδήποτε άλλη τηλεόραση παίζει μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αρκετά αρουταριστα box με android 4.2, 4.4 παίζει το νοβαγκο, σε android 5 και 6 υπάρχει πρόβλημα. Αν καταφέρει κανείς να δει σε συσκευή με android 5 ή 6 ας μας πε εδώ ή καλύτερα στο σχετικό νημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιεί κανείς 2 gamepads ταυτόχρονα σε TV box, πως γίνεται?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος mini m8s ii από χθες αλλά έχω το εξής πρόβλημα, όταν πατάω το κουμπί απενεργοποιησης από το κομπιουτερακι του, κλείνει αλλά μετά ξανανοιγει από μόνο του. κατά τα άλλα πολύ καλό φαίνεται αν και δεν δοκίμασα άλλες εφαρμογές εκτός του kodi. έβαλα και ασύρματο πληκτρολόγιο με ποντίκι και ουσιαστικά έχω pc στο σαλόνι. για τα 35$ που κόστισε μου φαίνεται vfm.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Έχω στην κατοχή μου τον player E-GREAT R6SII αγορασμένο από Ebay. Δυστυχώς στην προβολή ταινιών στους ελληνικούς υποτίτλους δεν υποστηρίζει τα τονισμένα γράμματα και κάποιους άλλους χαρακτήρες. Έχω προσπαθήσει τα πάντα σχετικά με την κωδικοποίηση και στο αρχείο srt και στον player το πρόβλημα όμως παραμένει.

Παραπονέθηκα στον πωλητή σχετικά με αυτό και μου έστειλε κάποια αρχεία αναβάθμισης που και αυτά δεν έλυσαν το πρόβλημα. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα την τελευταία αναβάθμιση που μπορούσα να κάνω αλλά δυστυχώς τώρα όταν τον θέτω σε λειτουργία κολλάει στην οθόνη που έδειχνε όταν άνοιγε και δεν προχωράει παραπέρα.

Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάτι για να λύσω το πρόβλημα, και αν δεν γίνετε κάτι να μου προτείνετε κάποιο άλλο tv box που γνωρίζετε ότι είναι καλό μέχρι τα 60$ - 70$.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος mini m8s ii από χθες αλλά έχω το εξής πρόβλημα, όταν πατάω το κουμπί απενεργοποιησης από το κομπιουτερακι του, κλείνει αλλά μετά ξανανοιγει από μόνο του. κατά τα άλλα πολύ καλό φαίνεται αν και δεν δοκίμασα άλλες εφαρμογές εκτός του kodi. έβαλα και ασύρματο πληκτρολόγιο με ποντίκι και ουσιαστικά έχω pc στο σαλόνι. για τα 35$ που κόστισε μου φαίνεται vfm.

 

Πηγαινε ρυθμισεις/HDMI cec και απενεργοποιησε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Έχω στην κατοχή μου τον player E-GREAT R6SII αγορασμένο από Ebay. Δυστυχώς στην προβολή ταινιών στους ελληνικούς υποτίτλους δεν υποστηρίζει τα τονισμένα γράμματα και κάποιους άλλους χαρακτήρες. Έχω προσπαθήσει τα πάντα σχετικά με την κωδικοποίηση και στο αρχείο srt και στον player το πρόβλημα όμως παραμένει.

Παραπονέθηκα στον πωλητή σχετικά με αυτό και μου έστειλε κάποια αρχεία αναβάθμισης που και αυτά δεν έλυσαν το πρόβλημα. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα την τελευταία αναβάθμιση που μπορούσα να κάνω αλλά δυστυχώς τώρα όταν τον θέτω σε λειτουργία κολλάει στην οθόνη που έδειχνε όταν άνοιγε και δεν προχωράει παραπέρα.

Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάτι για να λύσω το πρόβλημα, και αν δεν γίνετε κάτι να μου προτείνετε κάποιο άλλο tv box που γνωρίζετε ότι είναι καλό μέχρι τα 60$ - 70$.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

Δοκίμασες να κατεβάσεις άλλο player? Bs player η vlc?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μετα τις διακοπες ρευματος του σκ, το mxiii-g δεν αναβει. φαινεται να μην εχει καθολου ρευμα, ουτε το κοκκινο φωτακι λειτουργει.

Υπάρχει περιπτωση η ζημια να ειναι απλα στο τροφοδοτικο ή θα πρεπει να το πεταξω στα σκουπιδια;

 

Με ένα πολύμετρο μέτρησε το τροφοδοτικό αν βγάζει τα αναγραφόμενα V/A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Beelink GT1 από gearbest, σαν νέος χρήστης δεν ξέρω και πολλά από Android TV, αυτό που με νοιάζει αρχικά είναι αν θα μπορώ να συνδέσω πάνω του έναν εξωτερικό σκληρό και να δω ταινίες με εξωτερικούς υποτίτλους, srt δηλαδή... θα μπορώ ή δεν κάνει αυτή την δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Beelink GT1 από gearbest, σαν νέος χρήστης δεν ξέρω και πολλά από Android TV, αυτό που με νοιάζει αρχικά είναι αν θα μπορώ να συνδέσω πάνω του έναν εξωτερικό σκληρό και να δω ταινίες με εξωτερικούς υποτίτλους, srt δηλαδή... θα μπορώ ή δεν κάνει αυτή την δουλειά?

Ναι κανονικά

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το Beelink GT1 από gearbest, σαν νέος χρήστης δεν ξέρω και πολλά από Android TV, αυτό που με νοιάζει αρχικά είναι αν θα μπορώ να συνδέσω πάνω του έναν εξωτερικό σκληρό και να δω ταινίες με εξωτερικούς υποτίτλους, srt δηλαδή... θα μπορώ ή δεν κάνει αυτή την δουλειά?
Αφού μπαίνεις στη φάση των android box ψάξου με την εφαρμογή Kodi:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

γιατί είναι αμαρτία να έχεις το GT1 με Kodi και να βλέπεις ταινίες από εξωτερικούς σκληρούς κλπ. Ίσως να το γνωρίζεις ήδη αλλά επειδή είπες ότι είσαι αρχάριος σου το τονίζω. Αν δεν ξέρεις το Κodi θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις μέσω kodi 17-18 Mbps συνολικό bitrate, dts, Bits/(Pixel*Frame) πάνω από 0.15 (στην πιο ξεφτιλισμένη περίπτωση);
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

ευχαριστώ φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού μπαίνεις στη φάση των android box ψάξου με την εφαρμογή Kodi:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

γιατί είναι αμαρτία να έχεις το GT1 με Kodi και να βλέπεις ταινίες από εξωτερικούς σκληρούς κλπ. Ίσως να το γνωρίζεις ήδη αλλά επειδή είπες ότι είσαι αρχάριος σου το τονίζω. Αν δεν ξέρεις το Κodi θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου.

 

ναι σε ευχαριστώ, σίγουρα θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κατεβάσεις άλλο player? Bs player η vlc?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το πρόβλημα το παρουσιάζει όταν προσπαθώ να δω ταινία μέσω του player και όχι μέσω κάποιας εφαρμογής. Όταν χρησιμοποιώ Bs ή VLC παίζει κανονικά τους υπότιτλους αλλά όταν αρχίζει η ταινία σκοτεινιάζει τον φωτισμό στην οθόνη της τηλεόρασης και δεν είναι ευχάριστο να δεις την ταινία. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και στην τηλεόραση και στον player για αυτό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι που να το διορθώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το πρόβλημα το παρουσιάζει όταν προσπαθώ να δω ταινία μέσω του player και όχι μέσω κάποιας εφαρμογής. Όταν χρησιμοποιώ Bs ή VLC παίζει κανονικά τους υπότιτλους αλλά όταν αρχίζει η ταινία σκοτεινιάζει τον φωτισμό στην οθόνη της τηλεόρασης και δεν είναι ευχάριστο να δεις την ταινία. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και στην τηλεόραση και στον player για αυτό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι που να το διορθώνει.

Ρίξε μια ματιά στο post #6608

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και αλλού, όσοι έχετε GT1 με S/N A912 δείτε με το cpuZ το τσιπάκι που φοράει, γιατί ελλοχεύει ο κίνδυνος να έχετε περάσει λάθος fw και να έχετε τα όποια θέματα.χτες κατά λάθος βρήκα ότι έχω το 9377 αντί του 6255, έτσι κρασαρε το σύστημα όταν έψαχνα για αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ψαχτικη αλλα δεν βρηκα τιποτα το otego παιζει σε tvbox? Το εχει κανενας?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το mini Μ8S II και απλά το wifi του είναι τραγικό!!!!! Σε απόσταση 4 μέτρα από το router με ένα τοίχο ενδιάμεσα με το ζόρι φτάνει τα 1.5 mbps με την 105 ρομ (0923). Στο ίδιο σημείο το κινητό φτάνει 30+ και το laptop 45+...... Youtube και Kodi κάνουν συνέχεια σπασίματα. Θυμάμαι ότι είχε αναφερθεί εδώ ότι το wifi είχε φτιάξει με κάποια ρομ και πλέον δεν υπάρχουν προβλήματα και γιαυτό τον λόγο προτείνεται συχνά. Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά το μηχανάκι είναι για σύνδεση με καλώδιο μόνο?

Πέρασαν αρκετες μερες που χεις γράψει το προβλημα, αλλα αν δεν το ελυσες δοκιμασε να βαλεις το tv box σε αλλη πριζα μόνο του χωρις να παρεμβαλλεται πολυπριζο.. Εμενα αυτο ηταν το πρόβλημα οσο και αν φαίνεται κουλο..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το Beelink GT1, μπορεί να μου πει αν έχει κάποιο τηλεκοντρόλ ή αν χρειάζεται να πάρω εγώ κάτι, με κριτήριο τα votes βρήκα οτι αυτό http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_178154.html?wid=21 αγοράζει ο κόσμος, έχετε να προτείνετε κάτι άλλο καλύτερο, σε αυτή την τιμή βέβαια?
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετά αρουταριστα box με android 4.2, 4.4 παίζει το νοβαγκο, σε android 5 και 6 υπάρχει πρόβλημα. Αν καταφέρει κανείς να δει σε συσκευή με android 5 ή 6 ας μας πε εδώ ή καλύτερα στο σχετικό νημα..

 

Καλημέρα αυτό ισχύει και στα Smartphone;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...