Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, εχω το beelink i68 και η εσωτερική μνήμη είναι χωρισμένη σε internal memory και internal sd και οταν βάζω εξωτερική sd τη βλέπει ως external sd. Οταν παω να μεταφερω μια εφαρμογή εκτος εσωτερικής μνήμης, υποχρεωτικά μεταφέρεται στην εσωτερική sd και δεν μπορώ να τη μεταφέρω στην εξωτερική sd. Εχω δοκιμασω link 2 sd και άλλα προγράμματα αλλα δεν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Ωραίο Μήτσο το πρώτο.

Το έχεις δουλέψει;

Ροοταρισμα γίνεται εύκολα ;

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

Τελικά ρουτάρισμα γίνεται εύκολα για το M8S S812;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Μήτσο το πρώτο.

Το έχεις δουλέψει;

Ροοταρισμα γίνεται εύκολα ;

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δουλέψει, αλλά δουλεύω εδώ και 1.5 χρόνο περίπου τον προκάτοχό τους το Μ8 με s802 από την ίδια εταιρία ΟΤΤ, κυρίως για kodi, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι ηδη ρουταρισμενη η stock rom από το εργοστάσιο συνήθως. Αν δεν είναι, βγάζει το geekbuying στο blog του root method οπότε δεν θα έχεις θέμα. Γενικά τα tv box με amlogic ρουταρονται πολύ εύκολα. Επίσης, firmware updates τα βγάζει στο blog του το geekbuying. Ειδικά, επειδή κυκλοφορούν πολλά Μ8, Μ8s από διαφορετικές εταιρίες, βολεύει γιατί δεν χρειάζεται να ψάχνεις γιατί θα χάσεις τη μπάλα αν ψάχνεις στο freektab.

Το φτηνό M8s το γλυκοκοιταζω και μάλλον θα το χτυπήσω για το υπνοδωμάτιο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....Μόλις τελείωσα το setαρισμα του μηχανήματος.....

Όλα είναι οκ, ήρθε με τροφοδοτικο EU και κοντρόλ, όπως το παρουσιάζει το fastech απο οπου το πήρα .

Με το που το άνοιξα έβγαλε αναβάθμιση 94mb την οποία έκανα σε 10".

Από εφαρμογές είναι γυμνό εκτός από kodi (άδειο) και μια κινεζική εφαρμογή που την έσβησα αμέσως.

Είναι ρουτ το μηχάνημα, οπότε ξεχνάμε novago......

Έχει στο μενου του shutdown και δεν χρειάζεται να σηκωθείς να πατήσεις κουμπί για να κλείσει, ούτε φυσικά να εγκαταστήσεις καμμιά άλλη εφαρμογή .

Το "χαρχαλεψα" για κάνα δίωρο κυρίως για το σεταρισμα του kodi, μια χαρά πήγαν όλα Και από θερμοκρασία σούπερ, ελάχιστα χλιαρό.

Σαν πρώτη λοιπόν εικόνα και για 49 δολάρια νομίζω ότι είναι σούπερ επιλογή!!!!

Περισσότερα προσεχώς.......

 

 

 

Sent from my 1+1

 

Δύο θέματα αντιμετωπίζω.......

Δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή τύπου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με το μηχάνημα ( ενώ έχω ανοιχτή συνέχεια την τοποθεσία )

Και δεν μου παίζει η 5.7.2 (last) έκδοση του tapatalk, ενώ κατεβαινει κανονικά και βάζω τα στοιχεία μου δεν ανοίγει με τίποτα το υπομενου subscribe

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δουλέψει, αλλά δουλεύω εδώ και 1.5 χρόνο περίπου τον προκάτοχό τους το Μ8 με s802 από την ίδια εταιρία ΟΤΤ, κυρίως για kodi, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι ηδη ρουταρισμενη η stock rom από το εργοστάσιο συνήθως. Αν δεν είναι, βγάζει το geekbuying στο blog του root method οπότε δεν θα έχεις θέμα. Γενικά τα tv box με amlogic ρουταρονται πολύ εύκολα. Επίσης, firmware updates τα βγάζει στο blog του το geekbuying. Ειδικά, επειδή κυκλοφορούν πολλά Μ8, Μ8s από διαφορετικές εταιρίες, βολεύει γιατί δεν χρειάζεται να ψάχνεις γιατί θα χάσεις τη μπάλα αν ψάχνεις στο freektab.

Το φτηνό M8s το γλυκοκοιταζω και μάλλον θα το χτυπήσω για το υπνοδωμάτιο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Τα ρουταρισμένα tv box ειναι πλέον η πλειοψηφία, τα αρουταριστα ψάχνουμε να βρούμε για εμάς που δεν θελουμε ροοτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ρουταρισμένα tv box ειναι πλέον η πλειοψηφία, τα αρουταριστα ψάχνουμε να βρούμε για εμάς που δεν θελουμε ροοτ!!!

Ναι, η πλειοψηφία είναι pre-rooted από το εργοστάσιο. Εμένα μου έτυχε ένα MK808b plus που ήταν αρουταριστο και ένιωθα παράξενα...για κάποιο λόγο έφαγα κόλλημα να το ρουταρω αν και δεν χρειαζόταν...από συνήθεια μάλλον...Τελικά το χρησιμοποιώ για "ερευνητικούς" σκοπούς...WiFi πάντως από χιλιόμετρα πιάνει με την πατέντα που έκανα...

http://i.imgur.com/1ouvCwP.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας θελω να μοιραστω μαζι σας ενα προβληματακι που ειχα εχοντας στην κατοχη μου το minix neo u1…λοιπον μετα την εγκατασταση του καινουργιου firmware και εχοντας ολοκληρωθει μου ζητησε να επιλεξω αναμεσα στους δυο launchers τον απλο και τον minix launcher εγω επελεξα τον δευτερο…ανοιγοντας ομως μετα το kodi(εχω τον 15.2) και βαζοντας μια ταινια η ταινια επεζε στο 1/4 της οθονης στην tv μου δεν ηταν δηλαδη fullscreen το εψαξα απο εδω το εψαξα απο εκει….και τελικα τι ηταν αλλαξα παλι τον launcher εβαλα δηλαδη τον πρωτο και αρχισα να βλεπω παλι σε fullscreen….γνωριζει κανεις για ποιο λογο εγινε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Περί keyboard ο λόγος.

 

Εγώ έχω το RC12 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για φίλο σκέφτομαι το παρακάτω:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160417/8e7c761ba62c75232f5f5a7774d42d8e.jpg

 

Το έχετε δουλέψει;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα ενα mxiii g με 5.1 και εχω τα εξης προβληματα :

Α) δεν μπορω να εγκαταστησω dolfin κρασαρει συνεχως αρα δεν εχω flash player ουτε κι στο firefox δεν μπορω να δω περιεχομενο flash .

B) δεν μπορω να κανω paste κωδικους κι αλλα σε σελιδες ,φορουμ,στο chrome.α και δεν παει στη μεση τις λεξης ο κερσορας για να τη διορθωσω ?

Υπαρχει λυση η να κατεβω σε 4.4 για να υσηχασω και αν γινεται πως ?

Link to comment
Share on other sites

Περί keyboard ο λόγος.

 

Εγώ έχω το RC12 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για φίλο σκέφτομαι το παρακάτω:

 

 

Το έχετε δουλέψει;

 

Unleashed by my M1 NOTE

Έχω το αυθεντικό Rii i8+ (αυτό είναι κάποιος κλώνος). Τα κατασκευάζει η εταιρία που παράγει και το Raspberry pii. Εξαιρετικό keyboard. Υπάρχει και με φωτιζόμενα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το αυθεντικό Rii i8+ (αυτό είναι κάποιος κλώνος). Τα κατασκευάζει η εταιρία που παράγει και το Raspberry pii. Εξαιρετικό keyboard. Υπάρχει και με φωτιζόμενα πλήκτρα.

Το θεωρείς καλύτερο από το RC12?

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρείς καλύτερο από το RC12?

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Δεν έχω δει από κοντά το RC12 οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Πάντως από υλικά κατασκευής είναι πολύ καλό.

Εδώ και ελληνικό review.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χτύπησα πακετάκι το M8S+ το keyboard που λέγαμε πριν.

Όλα μαζί στα 54$ από Ali.

Καλή τιμή πιστεύω και για τα 2.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χτύπησα πακετάκι το M8S+ το keyboard που λέγαμε πριν.

Όλα μαζί στα 54$ από Ali.

Καλή τιμή πιστεύω και για τα 2.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Καλά έκανες. Όταν έρθει γράψε για το M8s γιατί έχω κανένα χρόνο το απλό M8 και το ψάχνω για upgrade. Το remote που έβαλες το είχα κάποια στιγμή. Μια χαρά την κάνει την δουλειά του απλά από ποιότητα είναι κλάφτα. Νομίζεις ότι θα σπάσει άμα το πιέσεις λίγο παραπάνω αλλά οκ λογικό για 9 ευρώ. Μόνο του μειονέκτημα ότι δεν έχει menu button. Στο Kodi είσαι οκ με long click στο αριστερό mouse button .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ ψήνομαι να πάρω, αν δε βαριέσαι δώσε λινκ από το πακετάκι στο ali.

 

thanks

Αυτό είναι

http://www.aliexpress.com/snapshot/7580073059.html?orderId=74618422095033

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε λίγο με παραγγελίες tv box από ali. Έκτος του ότι κυκλοφορούν αρκετοί κλώνοι, ειδικά για τα Μ8, Μ8s, έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι υπάρχουν αρκετοί διαφορετικοί κατασκευαστές της σειράς Μ8, Μ8s με τα ίδια χαρακτηριστικά. Το ότι στο ali αναφέρει Μ8s, δεν συμβαίνει ότι είναι το ίδιο που πουλά πχ το geekbuying, το banggood κλπ. Γι αυτό εμφανίζονται περιπτώσεις όπου σε άλλους παίζουν νεράκι αλλά σε άλλους υπάρχουν προβλήματα. Για μένα το καλύτερο είναι, ειδικά για tv box, να τα αγοράζετε από τα γνωστά κινεζομαγαζα όπου οι κατασκευαστές είναι αξιόπιστοι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εχω το mxiii g και 3-4 μερες τωρα εχει εξαφανιστει ο κερσορας του ποντικιου... (και με τα 2 πληκτρολογια που εχω ) μαλλον ειναι θεμα ρυθμισης αλλα ψαχνω και δεν μπορω να βρω που ειναι... καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε λίγο με παραγγελίες tv box από ali. Έκτος του ότι κυκλοφορούν αρκετοί κλώνοι, ειδικά για τα Μ8, Μ8s, έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι υπάρχουν αρκετοί διαφορετικοί κατασκευαστές της σειράς Μ8, Μ8s με τα ίδια χαρακτηριστικά. Το ότι στο ali αναφέρει Μ8s, δεν συμβαίνει ότι είναι το ίδιο που πουλά πχ το geekbuying, το banggood κλπ. Γι αυτό εμφανίζονται περιπτώσεις όπου σε άλλους παίζουν νεράκι αλλά σε άλλους υπάρχουν προβλήματα. Για μένα το καλύτερο είναι, ειδικά για tv box, να τα αγοράζετε από τα γνωστά κινεζομαγαζα όπου οι κατασκευαστές είναι αξιόπιστοι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Υποθέτω το πρόβλημα θα είναι με τους αναβαθμίσεις της Ρομ.

Άμα παίζει όμως από την αρχή σωστά, δεν υπάρχει θέμα.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου θέλω τα φώτα σας ψάχνω για ενα αξιόπιστο android tv box με 2gb ram και dvb-t το θέλω για ταινίες xbmc kodi και κανένα αγώνα.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως δεν βρισκονται ατομα να πουν αρνητικα για την υποτιθεμενη ναβαρχιδα των αντροιτ box s812 mxiii g με το προβληματικο adroid 5.1 .

1.δεν γινετε να εγκατασταθει frash player αρα site με περιεχομενο flash γιοκ.

2.προβλημα με copy past σε site στο crome

3.δεν προχωρα η αναζητηση παρολο που πατω enter σε καποια site.

4.αδικαιολογητη καθηστερηση εμφανισης site klp

Πως να κανω downgrate να υσιχασω ?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να δουλέψει το nova go με ένα απλό unroot μεσω του supersu και δούλεψε κανονικά

 

good news !!!!

Σε ποιο μηχάνημα ? και με ποια έκδοση apk ?

Δώσε λεπτομέρειες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

good news !!!!

Σε ποιο μηχάνημα ? και με ποια έκδοση apk ?

Δώσε λεπτομέρειες

 

Στο mxiii-g s812 ,απεγκατάσταση μέσω supersu,μετα reboot και μετα την τελευταία έκδοση του nova go

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...