Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα παντως με minix z64A το ιδιο μου κανει οτι και να δοκιμασα.

 

Η εφαρμογή YouTube της συσκευής σου δουλεύει.?

Εμένα πάντα σφάλμα δικτύου βγάζει.

Μόνο αυτή από το playstore δουλεύει αλλά όπως είπα με χαμηλή ανάλυση

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλησπέρα. Έχω το samsung galaxy a3 fu. θα ήθελα να το συνδέσω με την τηλεόρασή μου(δηλαδή ό,τι δείχνει το κινητό,να φαίνεται στην τηλεόραση.δεν με ενδιαφέρει το αντίστροφο) αλλά αυτή δεν είναι smart tv. Υπάρχει κάποιος άλλος πιθανός τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή YouTube της συσκευής σου δουλεύει.?

Εμένα πάντα σφάλμα δικτύου βγάζει.

Μόνο αυτή από το playstore δουλεύει αλλά όπως είπα με χαμηλή ανάλυση

 

ενα youtube εχω και αυτο ειναι η κανονικη εκδοση της εφαρμογης απο το store. δεν εχω αλλο στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Mini M8S TV Box 39$ με 2 γιγα και 905 .

Στο gear με το κουπόνι MIM8S.

http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334006.html?

Αξίζει πως το βλέπετε?

Εχω το m18 beelink και θέλω να το πετάξω απο το παράθυρο .

 

κάποια ακόμα γνώμη εδω γιατί το σκέφτομαι?

Το έχει κανείς η τώρα βγήκε?

 

και αν μπορείτε να προτείνετε air mouse κατα προτίμηση με ir learning γιατι το f10 deluxe δεν αντιγράφει Panasonic και denon.

Ας είναι και bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για Dual Boot Windows - Android ?

Αν όχι , μπορεί να προτείνει κάποιος ένα?

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

κάποια ακόμα γνώμη εδω γιατί το σκέφτομαι?

Το έχει κανείς η τώρα βγήκε?

 

 

Είναι το ίδιο με αυτό ? ή κάνω λάθος ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο με αυτό ? ή κάνω λάθος ?

Minix MX εχει :

(+)

16gb εναντι 8 gb ram

1000 lan ethernet εναντι 100lan

5.8gbit wi fi εναντι 2.4gbit

Καλυτερη ψυκτρα απο ms8s

(-)

+ 20$ η (50%) πιο ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώτο box μου να δοκιμάσω το no ago. Σε laptop με emulator android βγάζει απόhdmi κανονικά ήχοκαι εικόνα στην τηλεοραση
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Βασικά ο λόγος που το πήρα είναι YouTube για την μικρή και σε 240p ανάλυση πάλι στον υπολογιστή γυρναμε.

Τζίφος ακόμα αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει όλα. Όταν βρω λύση θα ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος να προτεινει μια σειρα απο android tv box τα οποια δοκιμάστηκαν και ειναι αξιοπιστα οταν λεω δοκιμαστηκαν εχουν λειτουργησει σωστα και ανταποκτινονται σε απλα πραγματα σερφαρισμα εγκαταστασει παιχνιδιων και παρακολουθηση ταινιων και youtube.
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος να προτεινει μια σειρα απο android tv box τα οποια δοκιμάστηκαν και ειναι αξιοπιστα οταν λεω δοκιμαστηκαν εχουν λειτουργησει σωστα και ανταποκτινονται σε απλα πραγματα σερφαρισμα εγκαταστασει παιχνιδιων και παρακολουθηση ταινιων και youtube.

 

Mxiii-g s812 καλο και δοκιμασμενο απο αρκετους εδω .

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον και απο οτι ειδα ολα οσα χρειαζονται για ταινιες κτλ ειναι ηδη εγκατεστημενα οποτε δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.Ευχαριστω
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτό έχει 2-3 χαρακτηριστικά καλύτερα

 

 

Minix MX εχει :

(+)

16gb εναντι 8 gb ram

1000 lan ethernet εναντι 100lan

5.8gbit wi fi εναντι 2.4gbit

Καλυτερη ψυκτρα απο ms8s

(-)

+ 20$ η (50%) πιο ακριβο

 

 

Το έχω παραλάβει αυτό εδώ και μερικές μέρες και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις κ απίστευτα γρήγορο !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω tv box android windows dual-boot με υποστήριξη καλό wifi χωρίς προβλήματα τιμη γυρω στα 150 ευρω ακούω προτάσεις. Ευχαριστω.

 

Καποια προταση??????

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα ενω η συσκευη δουλευει κανονικα.. παω να την flasharo Οπως γενικα εχω κανει πολλες συσκευες και στο amlogic burning tool βγαζει error στο 1%

 

[14:27:57 387][HUB4-3][Err]--[14:27:57 387][HUB4-3][inf]--Failure : 2, FailureMax : 3
[14:27:57 887][HUB4-3][Err]--usb_get_configuration ret=-5 error_msg=sending get cached configuration ioctl failed, win error: The system cannot find the file specified.


[14:27:57 887][HUB4-3][inf]--Failure : 3, FailureMax : 3
[14:27:57 905][HUB4-3][Err]--[0x10105002]Romcode/Initialize DDR/Read initialize status/USB Control setup error
[14:27:57 905][HUB4-3][inf]--Close device handle 0x0000026c

 

ξερει κανεις τον λογο? ή πως το φτοιαχνω?

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα ενω η συσκευη δουλευει κανονικα.. παω να την flasharo Οπως γενικα εχω κανει πολλες συσκευες και στο amlogic burning tool βγαζει error στο 1%

ξερει κανεις τον λογο? ή πως το φτοιαχνω?

 

κανεις δεν ξερει?

Πολλοί είναι οι λόγοι για τους οποίους μπορεί να συμβαίνει αυτό. Για ποια συσκευή μιλάς? Δοκίμασες με κάποιο άλλο version του flash tool? Αυτό είναι που πρέπει να δοκιμάσεις πρώτα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλο καλωδιο otg αλλη θυρα.. αλλο pc αλλα ολα windows 7 .. amlogic burning tool εβαλα και το 2.0.3 αλλα εβγαλε ενα error όταν εκανα Import το image checksum xml κατι.. επισης δοκιμασα και αλλο firmware .. η συσκευη ειναι mxiii G 2gb s812
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραλάβει αυτό εδώ και μερικές μέρες και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις κ απίστευτα γρήγορο !

 

Ποιο είναι το MX ? Δεν μπορώ να το βρω

edit

το βρήκα

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει?

 

δοκίμασε με επόμενη έκδοση του burning tool.

δοκιμασε με sdcard http://www.tronsmart.com/?p=4778

οσα ειχα γραψει τα εσβησα καθως απαντησες- απαντησανε 3 λεπτα πριν απο εμενα οσο το εγραφα

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

πια ειναι η επομενη εκδοση του burning tool? με sd δεν δοκιμασα μην γινει βλακεια επειδη δεν δουλευει με burning tool..
Link to comment
Share on other sites

πια ειναι η επόμενη εκδοσή του burning tool? με sd δεν δοκιμασα μην γινει βλακεια επειδη δεν δουλευει με burning tool..

 

δεν νομίζω να γινει καμιά βλακια δοκιμασε το.

είχα παρόμοιο θέμα οχι ίδιο error όμως. ηθελα παλιότερη έκδοση εγω για άλλους λογούς. το κάνα downgrade με sdcard και μετα οτι πείραγμα έκανα δούλεψε το burning tool ως δια μαγιάς στο ίδιο πισι ιδια καλωδια

 

μη σε πάρω και στο λεμο μου ομως.

 

εγω εγω την 2.0.5.9 και λειτουργεια μια χαρα στο mxiii-g ισως εχει βγει και νεωτερη

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Mε τρώει το ΄χερι μου και η τσέπη μου :)

Μάλλον πάω να αντικαταστήσω αυτό https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Media_Players/Android_TV_Box/Quad-Core-Android-4.4-TV-Box/#cu_reviewa με αυτό http://www.banggood.com/Mini-MX-Android-5_1-Amlogic-S905-2GB16GB-BT4_0-1000M-LAN-2_4G5_8G-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1036200.html

Πως το βλέπετε ? Είναι ουσιαστική αναβάθμιση ? Ουσιαστικά μόνο για kodi το χρησιμοποιώ ....υπάρχει κάτι άλλο αυτή την στιγμή στα 70 δολλάρια max που παίζει στην αγορά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...