Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις πρώτα power off το shield και μετά κλείνεις την πρίζα, μέσω του app
Ναι όμως δεν ανοίγει μετά ακόμη και αν ανοίξω τη μπρίζα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1282

  • makis1024

    555

  • ath156

    1798

Για αυτό το λόγο και έχουμε ξανασυζητήσει μερικές σελίδες πιο πίσω και έχουμε πει ότι είναι σωστή πρακτική να ΚΛΕΙΝΕΙΣ τελείως τις ηλεκτρικές συσκευές σου όταν δεν πρόκειται να τις χρησιμοποιήσεις σύντομα (με απαραίτητη βέβαια εξαίρεση τα ψυγεία, router κλπ), πολύ περισσότερο όταν λείπεις.

Επίσης οι ηλεκτρικές συσκευές σου δεν κινδυνεύουν μόνο από τις διακοπές ρεύματος, αλλά και από τις απότομες αυξομειώσεις τάσης που συμβαίνουν δυστυχώς αρκετά συχνά σε πολλά μέρη της χώρας. Τέλος διακοπές ρεύματος δεν συμβαίνουν μόνο σε κακό καιρό (καταιγίδες κλπ), αλλά και σε άλλες καταστάσεις όπως υψηλές θερμοκρασίες, απότομη φόρτιση δικτύου, αστοχίες υλικών κλπ.

Πάλι καλά που ειπες να μην βγάζουμε ρούτερ και ψυγείο γιατι θα τα βγάζαμε και αυτα..

Γι'αυτό περίμενα σχόλιο τέτοιο που θα μου λέει ότι είναι ασφαλέστερο να βγαζω την τηλεόραση οταν πηγαίνω στην δουλειά..

Μα τι ειναι αυτά που λες ?

Νομίζεις οτι δεν ξέρουμε ανάλογα την περίσταση πότε πρέπει να βγάζουμε τις συσκευές και πότε οχι απο την πρίζα?

Αυτα για το πρώτο σκελος .

 

Για το δεύτερο σκέλος ΚΑΙ πάλι οταν αντιληφθώ με τον ενα η αλλο τρόπο οτι συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα πάλι Κάνω αυτό που σου είπα Αρχικά.

Κλείνω το ρεύμα απομακρυσμένα.

Είναι το σενάριο που σου είπα... και αντι να συμφωνήσεις οτι οκ δεν κάνει και κακό να το κάνει κάποιος αυτό ταραχτηκες που δεν το σκέφτηκες η δεν το ανέφερες αρχικά στο μύνημα που παρέθεσα και έδωσες αυτονόητες συμβουλές λες και ήμαστε του δημοτικού.

Γιατί ?Απο ενδιαφέρον η απλά για να απαντήσεις?

Γιατί το ερώτημα ήταν αν σε μια επιστροφή ρεύματος είναι αρκετός ο " διακόπτης" της smart πριζας να σώσει την κατάσταση.

Πιστεύω οτι θα είναι γι'αυτό και το κανω αλλά αυτό είναι το ερώτημα.

Αυτό απάντησέ μου αν θες η για το xiaomi που ρωτάω παραπάνω.

Το να μου πεις τι ώρα είναι ασε κοιτώ και το ρολόι.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ειπες να μην βγάζουμε ρούτερ και ψυγείο γιατι θα τα βγάζαμε και αυτα..

Γι'αυτό περίμενα σχόλιο τέτοιο που θα μου λέει ότι είναι ασφαλέστερο να βγαζω την τηλεόραση οταν πηγαίνω στην δουλειά..

Μα τι ειναι αυτά που λες ?

Νομίζεις οτι δεν ξέρουμε ανάλογα την περίσταση πότε πρέπει να βγάζουμε τις συσκευές και πότε οχι απο την πρίζα?

Αυτα για το πρώτο σκελος .

 

Για το δεύτερο σκέλος ΚΑΙ πάλι οταν αντιληφθώ με τον ενα η αλλο τρόπο οτι συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα πάλι Κάνω αυτό που σου είπα Αρχικά.

Κλείνω το ρεύμα απομακρυσμένα.

Είναι το σενάριο που σου είπα... και αντι να συμφωνήσεις οτι οκ δεν κάνει και κακό να το κάνει κάποιος αυτό ταραχτηκες που δεν το σκέφτηκες η δεν το ανέφερες αρχικά στο μύνημα που παρέθεσα και έδωσες αυτονόητες συμβουλές λες και ήμαστε του δημοτικού.

Γιατί ?Απο ενδιαφέρον η απλά για να απαντήσεις?

Γιατί το ερώτημα ήταν αν σε μια επιστροφή ρεύματος είναι αρκετός ο " διακόπτης" της smart πριζας να σώσει την κατάσταση.

Πιστεύω οτι θα είναι γι'αυτό και το κανω αλλά αυτό είναι το ερώτημα.

Αυτό απάντησέ μου αν θες η για το xiaomi που ρωτάω παραπάνω.

Το να μου πεις τι ώρα είναι ασε κοιτώ και το ρολόι.

Ειλικρινά ετοίμαζες 2 ημέρες αυτή την απάντηση:rolleyes:. Ειλικρινά με εντυπωσίασε το ύφος και το περιεχόμενο της απάντησής σου. Φυσικά και δεν αισθάνομαι την ανάγκη ή την υποχρέωση να απαντήσω/σχολιάσω τίποτα από όσα έγραψες.

Από εμένα σε όσα έγραψες μόνο "Καλημέρα και καλή εβδομάδα".Τέλος.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ετοίμαζες 2 ημέρες αυτή την απάντηση:rolleyes:. Ειλικρινά με εντυπωσίασε το ύφος και το περιεχόμενο της απάντησής σου. Φυσικά και δεν αισθάνομαι την ανάγκη ή την υποχρέωση να απαντήσω/σχολιάσω τίποτα από όσα έγραψες.

Από εμένα σε όσα έγραψες μόνο "Καλημέρα και καλή εβδομάδα".Τέλος.

Ναι αλλα απαντησες.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απαντησες.....:p
Πάντα απαντάει.

Νιώθει την ανάγκη αρκετές φορές μάλιστα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 σεναριο..

 

κάποιες φορές οταν ενημερωθώ οτι έχει κακό καιρό με συχνές διακοπες ρευματος αλλά εγω δεν ειμαι παρών κλείνω το ρεύμα απομακρυσμένα μπας και γλυτώσω τις συσκευές από "επιστροφή" ρεύματος που θα τις κάψει.

 

Χωρίς να ξέρω πόσο τελικα βοηθάει..

Από ποια συσκευή το κλείνεις;

Αν διακόπτει όλους τους αγωγούς της συσκευής τότε καλύπτεται 100%.αν δεν τότε κατά το ήμισυ ή και λιγότερο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, στο MiBox που έχω, αν το αφήσω standby μετά από μια θέαση (είτε YouTube, είτε Kodi, κλπ), μετά κολλάει και δεν δουλεύει σωστά, άλλοτε δεν λαμβάνει σήμα σωστό από το WiFi και κολλάει στην αναπαραγωγή, άλλοτε κολλάει στα πάντα και χρειάζεται να βγάλω το βύσμα του ρεύματος από πίσω, για να δουλέψει μετά από την επανεκκίνηση.

 

Είναι γενικό πρόβλημα της εν λόγω συσκευής; Λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, στο MiBox που έχω, αν το αφήσω standby μετά από μια θέαση (είτε YouTube, είτε Kodi, κλπ), μετά κολλάει και δεν δουλεύει σωστά, άλλοτε δεν λαμβάνει σήμα σωστό από το WiFi και κολλάει στην αναπαραγωγή, άλλοτε κολλάει στα πάντα και χρειάζεται να βγάλω το βύσμα του ρεύματος από πίσω, για να δουλέψει μετά από την επανεκκίνηση.

 

Είναι γενικό πρόβλημα της εν λόγω συσκευής; Λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καποιος φιλος εδω ειχε γραψει οτι απο τι ρυθμισεις διαλεγεις HDMI CE αν θυμαμαι καλα. εγω το εκανα και απο τοτε κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ετοίμαζες 2 ημέρες αυτή την απάντηση:rolleyes:. Ειλικρινά με εντυπωσίασε το ύφος και το περιεχόμενο της απάντησής σου. Φυσικά και δεν αισθάνομαι την ανάγκη ή την υποχρέωση να απαντήσω/σχολιάσω τίποτα από όσα έγραψες.

Από εμένα σε όσα έγραψες μόνο "Καλημέρα και καλή εβδομάδα".Τέλος.

καλημέρα και από εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ποια συσκευή το κλείνεις;

Αν διακόπτει όλους τους αγωγούς της συσκευής τότε καλύπτεται 100%.αν δεν τότε κατά το ήμισυ ή και λιγότερο.

πχ από κάτι smart πρίζες xiaomi .

βέβαια αυτό που παρατήρησα είναι οτι σε κάποιες που έχω κάτι led λαμπάκια (τύπου Χριστουγεννιάτικα) όταν έχει εντελώς σκοτάδι τα λαμπακια μάλλον ανάβουν αμυδρά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πχ από κάτι smart πρίζες xiaomi .

 

βέβαια αυτό που παρατήρησα είναι οτι σε κάποιες που έχω κάτι led λαμπάκια (τύπου Χριστουγεννιάτικα) όταν έχει εντελώς σκοτάδι τα λαμπακια μάλλον ανάβουν αμυδρά!

Λογικό είναι γιατί οι smart plug δουλεύουν με σύνδεση στο ίντερνετ.

Άρα πρέπει να είναι μόνιμα συνδεδεμένες στο wifi ώστε να περιμένουν την εντολή on/off.

Άρα η ίδια η πρίζα έχει πάντα ρεύμα.

Η επιλογή που κάνουμε όλοι εμείς που τις έχουμε είναι το εάν θα αφήνει το ρεύμα να περνάει και στην συνδεδεμένη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος εδω ειχε γραψει οτι απο τι ρυθμισεις διαλεγεις HDMI CE αν θυμαμαι καλα. εγω το εκανα και απο τοτε κανενα προβλημα.
Είναι αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις του MiBox δηλαδή; Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω....

 

Update

 

Στο menu, έχει αυτές τις επιλογές:

 

HDMI CEC

 

Και σε αυτό το menu, έχει 3 επιλογές. Ποια επιλέγω; Βάζω στο ON την 1η μόνο ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8645074b6213869a167b43d73f8946f1.jpgdae9b910b46e87fb494e7ba00caa6b66.jpg

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις του MiBox δηλαδή; Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω....

 

Update

 

Στο menu, έχει αυτές τις επιλογές:

 

HDMI CEC

 

Και σε αυτό το menu, έχει 3 επιλογές. Ποια επιλέγω; Βάζω στο ON την 1η μόνο ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8645074b6213869a167b43d73f8946f1.jpgdae9b910b46e87fb494e7ba00caa6b66.jpg

 

το CEC switch βαζεις on μονο.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Beelink GT1-A και mecool km9 pro ποιο προτείνετε; Υπάρχει καλύτερη πρόταση σ'αυτο το μπάτζετ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το CEC switch βαζεις on μονο.
ΟΚ, σε ευχαριστώ πολύ.... Θα δω τώρα πως θα τα πάει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

πχ από κάτι smart πρίζες xiaomi .

βέβαια αυτό που παρατήρησα είναι οτι σε κάποιες που έχω κάτι led λαμπάκια (τύπου Χριστουγεννιάτικα) όταν έχει εντελώς σκοτάδι τα λαμπακια μάλλον ανάβουν αμυδρά!

Λογικό είναι γιατί οι smart plug δουλεύουν με σύνδεση στο ίντερνετ.

Άρα πρέπει να είναι μόνιμα συνδεδεμένες στο wifi ώστε να περιμένουν την εντολή on/off.

Άρα η ίδια η πρίζα έχει πάντα ρεύμα.

Η επιλογή που κάνουμε όλοι εμείς που τις έχουμε είναι το εάν θα αφήνει το ρεύμα να περνάει και στην συνδεδεμένη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ποιο ειναι το λογικο???????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το λογικο???????????????????????????????????
Sorry παρερμηνευσα.....

Δεν έβαλες πουθενά σημεία στίξης, με αποτέλεσμα να καταλάβω ότι σε κάποιες που έχεις, ανάβουν τα λαμπάκια τους τα εσωτερικά.

(οι ενδείξεις τις πρίζας δηλαδή, που υπέθεσα ότι τα χαρακτήρισες ειρωνικά ως χριστουγεννιάτικα)

και λέω λογικό είναι, αυτά τα εσωτερικά να ανάβουν.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να βοηθησει καποιος με τον κωδικο απο το grecotm.

εχω κατι μερες που περιμενω να γινει η εγγραφη στο σαιτ αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πχ από κάτι smart πρίζες xiaomi .

βέβαια αυτό που παρατήρησα είναι οτι σε κάποιες που έχω κάτι led λαμπάκια (τύπου Χριστουγεννιάτικα) όταν έχει εντελώς σκοτάδι τα λαμπακια μάλλον ανάβουν αμυδρά!

Οσες "εξυπνες" πριζες εχω δει διακοπτουν μονο τον ενα πολο της πριζας,οποτε προστατευεσαι κατα 50%.

Επομενη λυση Α/Κ στον πινακα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως δεν ανοίγει μετά ακόμη και αν ανοίξω τη μπρίζα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ. Αναγκάζομαι να κλείνω και ανοίγω την πρίζα για μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορά, και στην τρίτη προσπάθεια, τότε ανοίγει.

Η άλλη λύση που έχω βρει και δουλεύει πάντα, είναι η εξής:

Όταν κλείσω το nvidia, κλείνω πάντα και το ρεύμα στην πρίζα, μέσω του app.

Στο επόμενο άνοιγμα, όποτε και αν είναι αυτό, τότε το shield ανοίγει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Οσες "εξυπνες" πριζες εχω δει διακοπτουν μονο τον ενα πολο της πριζας,οποτε προστατευεσαι κατα 50%.

Επομενη λυση Α/Κ στον πινακα.

 

οπότε τζόκερ η φάση.

πρόσεξα οτι αυτό συμβαίνει ακόμα σε μια πρίζα Xiaomi η οποία δεν ειναι έξυπνη.

Ειναι μικρη με τριπλό πολυπριζο αλλά και 2-3 usb.

Ακόμα και τον διακόπτη να κλήσεις πάλι τα χριστουγεννιάτικα ανάβουν αμυδρά.

 

 

αν παρω 2 mi box και τα συνδέσω μετα από το αρχικό setup μόνο με ηχεία θα μπορώ να παίζω από τα ηχεία YouTube, tunein χωρίς προβλήματα?

Η μήπως υπάρχει κάποιο θέμα που δεν μπορώ να φανταστώ?

πχ χωρίς οθόνη συνδεδεμένη να μην δουλεύει..

 

Έχει κανείς xiaomi box συνδεδεμένο και με ηχεία (η έστω ενα ζευγάρι ακουστικά) να δοκιμάσει?

 

Να αποσυνδέσει την οθόνη και να συνδέσει ενα ζευγάρι ακουστικά αν δεν έχει ηχεία.

Να κάνει μια επανεκκίνηση και απλά να δοκιμάσει να στείλει ενα βίντεο από το youtube του κινητού στο box να δούμε αν παίζει ο ηχος από ντα ακουστικά/ηχεία?

εδώ μπορεί κάποιος κάτοχος του xiaomi να δοκιμάσει?

Απλά ανοιγοντας το Χωρίς οθόνη μπορούμε να στείλουμε με cast.. youtube η tunein και να παίξει από τα ηχεία η ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Φίλος ψάχνει άμεσα οικονομικό tv box από Ελλάδα, κατά βάση για θέαση netflix.

Να υποθέσω ότι το xiaomi είναι μονόδρομος; Εάν ναι, ποιά έκδοση ψάχνει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Φίλος ψάχνει άμεσα οικονομικό tv box από Ελλάδα, κατά βάση για θέαση netflix.

 

Να υποθέσω ότι το xiaomi είναι μονόδρομος; Εάν ναι, ποιά έκδοση ψάχνει;

 

Ευχαριστώ.

Θέλει Netflix σε HD;

Τότε όχι υπάρχουν και άλλες προτάσεις για 100% άριστο αποτέλεσμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλει Netflix σε HD;

Τότε όχι υπάρχουν και άλλες προτάσεις για 100% άριστο αποτέλεσμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Άλλες προτάσεις όπως;...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Φίλος ψάχνει άμεσα οικονομικό tv box από Ελλάδα, κατά βάση για θέαση netflix.

Να υποθέσω ότι το xiaomi είναι μονόδρομος; Εάν ναι, ποιά έκδοση ψάχνει;

Ευχαριστώ.

Για νετφλιξ σε 4Κ μόνο Xiaomi mi box s και Nvidia Shield που είναι αρκετά πιο ακριβό.Κι αν έχει άκρη εξωτερικό να φέρει κάνα στικακι Amazon.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Άλλες προτάσεις όπως;...
Με 40-50€ παίρνεις το AMAZON FIRE STICK από Αγγλία και έχεις τέλειο Netflix HD ή 4k χωρίς πειράματα και με άμεση απόκριση σε μενού κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...