Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες φιλε τριγωνικη τι ενοεις? Εκανα μια ερωτηση για tv box s10 αλλα δεν πηρα καμια απαντηση.
Priority με ένα μικρό ποσο να αποφεύγεις τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Εχω εδω και κανενα μηνα ενα tv box το H96 PRO+ 3/32 και δεν ανοιγει,εχει μονιμα αναμενο το κοκκινο λαμπακι.Εχει καποιος αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?
Ωχ. Και εγώ πήρα 2 για φίλους! Κατά τα άλλα είναι οκ όμως σαν μηχανάκι έτσι;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1290

  • makis1024

    555

  • ath156

    1814

Σαν μηχανημα καλο ειναι.Δοκιμασα αλλα τροφοδοτικα απο router αλλα παλι τπτ.Το δικο του τροφοδοτικο ειναι 5V και αυτα που δοκιμασα ειναι 12v.Αναβει παλι το red light αλλα δεν ανοιγει(με το δικο του τροφοδοτικο αχνοφαινεται το φωτακι)δεν μπορω να βρω 5βολτο.Α να σας πω πως πληρωσα και τελωνειο η αξια του ηταν 51ευρω και τελωνειο περιπου 25 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Σαν μηχανημα καλο ειναι.Δοκιμασα αλλα τροφοδοτικα απο router αλλα παλι τπτ.Το δικο του τροφοδοτικο ειναι 5V και αυτα που δοκιμασα ειναι 12v.Αναβει παλι το red light αλλα δεν ανοιγει(με το δικο του τροφοδοτικο αχνοφαινεται το φωτακι)δεν μπορω να βρω 5βολτο.Α να σας πω πως πληρωσα και τελωνειο η αξια του ηταν 51ευρω και τελωνειο περιπου 25 ευρω.
12v??

Το έκαψες!!

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σαν μηχανημα καλο ειναι.Δοκιμασα αλλα τροφοδοτικα απο router αλλα παλι τπτ.Το δικο του τροφοδοτικο ειναι 5V και αυτα που δοκιμασα ειναι 12v.Αναβει παλι το red light αλλα δεν ανοιγει(με το δικο του τροφοδοτικο αχνοφαινεται το φωτακι)δεν μπορω να βρω 5βολτο.Α να σας πω πως πληρωσα και τελωνειο η αξια του ηταν 51ευρω και τελωνειο περιπου 25 ευρω.

 

Σας το είχε γράψει και κάποιος άλλος πριν μερικές ημέρες.

Τα Volt πρέπει να είναι όσα προβλέπονται. ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !!!!!!

Αντίθετα τα ampere του τροφοδοτικού μπορούν να είναι παραπάνω. Μάλιστα όσο παραπάνω είναι τόσο πιο "ξεκούραστα" δουλεύουν και το μηχάνημα θα τραβήξει μόνο όσα χρειάζεται.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε αν καηκε? φτιαχνεται?

 

Αν πέρασαν αρκετά volt και για αρκετή ώρα μάλλον άρπαξε για τα καλά.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Στα σκουπιδια λοιπον

 

Όχι απαραίτητα.

Αν το κύκλωμα που παρακολουθεί τη τάση ρευματος και βρίσκεται μέσα στο κουτί περιέχει περιοριστή ρεύματος απο τα 12v που το εδωσες εσυ μπορεί να μην έπαθε και τιποτα διότι δε γνωρίζουμε σε κάθε συσκευή αν το ενσωματωμένο κύκλωμα φόρτισης περιέχει περιοριστή ρεύματος ή απλά είναι υπολογισμένο να δουλεύει απρόσκοπτα με τους εγκεκριμένους μετασχηματιστές που δίνει ο κατασκευαστής . Οπότε καλό είναι να μη συνδέουμε μετασχηματιστές που μπορούν να δώσουν μεγάλα ρεύματα, για την κακή περίπτωση που ο κατασκευαστής θεωρεί πως δεν υπάρχει λόγος να έχει ενσωματώσει περιοριστή ρεύματος από τη στιγμή που ο μετασχηματιστής που έχει εγκρίνει έχει ένα μέγιστο από μόνος του!

 

...... Αυτά είναι copy από διπλανό φόρουμ.

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Στα σκουπιδια λοιπον

 

Αν το πήρες από κάποιο κινεζομαγαζο τράβηξε ένα ωραίο βίντεο που θα δείχνει ότι δεν δουλεύει και ζήτησε τους αντικατάσταση ή refund.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω εδω και κανενα μηνα ενα tv box το H96 PRO+ 3/32 και δεν ανοιγει,εχει μονιμα αναμενο το κοκκινο λαμπακι.Εχει καποιος αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?

Είχα το πρόβλημα απο την τριτη ημέρα με το Alphawise. Λίγο πριν αποφασίσω να το στείλω πισω ειδα το ποστ 9333 του KM24. Ετσι χρησιμοποίησα ενα καλώδιο usb σε usb που είχα και έναν φορτιστή 5v 2a που πάλι είχα και δούλεψε. Τον ευχαριστώ πάρα πολύ. Δοκιμασε το ίδιο κι εσύ.

petran 13 δοκίμασε το κι εσυ.Και εγω χρησιμοποιησα καποια στιγμη πριν τη λυση φορτιστη 12v και ευτυχώς δεν του εκανε ζημια. Δεν χάνεις τιποτα.

Edited by volaras
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ τι λέτε?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=21

 

Εχω πολύ καιρό να ασχοληθώ και δε ξέρω τώρα τελευταία τι παίζει σε αυτά τα μηχανάκια. Τι επεξεργαστή βασικά να κοιτάξω? Και από αυτά τα μηχανάκια ποιό έχει καλή υποστήριξη από κοινότητες?

Link to comment
Share on other sites

Priority με ένα μικρό ποσο να αποφεύγεις τελωνείο.

Δηλαδη το αναφερει καπου εκει στις αποστολες αυτο το Priority! Η αληθεια ειναο τωρα τελευταια πληρωνα 3 ευρω για δεματα ειτε με καμερες ειτε με tv box εχει κατι αλλαξει τωρα τελευταια στην τιμολόγηση? Βαση με αυτα που γραφετε τωρα δισταζω να παραγγειλω. Εαν το στελνει μεσω NL POST παλι υπαρχει προβλημα λεμε δηθεν ευρωπαικη ενωση ταχαμ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα το ultimate gt1 beelink αλλά λόγω priority πήρα τα h96 pro +.ελπιζω να μην εκτεθω στους φίλους μου

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα το ultimate gt1 beelink αλλά λόγω priority πήρα τα h96 pro +.ελπιζω να μην εκτεθω στους φίλους μου

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο που το παρηγγειλες το Η96 pro

Link to comment
Share on other sites

Απο που το παρηγγειλες το Η96 pro

 

αυτο το priority που το βλεπετε?

 

απο banggood.οταν προχωρας στην επιλογη επιλογες αγορας βγαζει priority και χρεωνει ενα μικρο ποσο 1 ευρω και κατι φανταζομαι σε κινητα ειναι λιγο παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα το ultimate gt1 beelink αλλά λόγω priority πήρα τα h96 pro +.ελπιζω να μην εκτεθω στους φίλους μου

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δυστυχώς εχουν πολλα προβληματα τα No Name Η96 αυτα που γραφουν alfawise ειναι ποιο σταθερα

ελπιζω τα δικα σου να ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα το ultimate gt1 beelink αλλά λόγω priority πήρα τα h96 pro +.ελπιζω να μην εκτεθω στους φίλους μου

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ βιάστηκες και πήγες σε μοντέλο που βγάζει πολλά προβλήματα τελευταία.

Διαβάζω και στο Freaktab για πόσα θέματα.

 

Όσο περιμένω το δικό μου, βλέπω ότι όσοι έχουν παραλάβει το TANIX TX92 είναι ευχαριστημένοι και οι DDR4 δεν ζεσταίνουν ιδιαίτερα το μηχανάκι. Πιθανώς να μην χρειαστεί καν να τσεκάρω για custom Rom, καθώς όσοι παρέλαβαν μιλάνε για σφαίρα μηχανάκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ βιάστηκες και πήγες σε μοντέλο που βγάζει πολλά προβλήματα τελευταία.

Διαβάζω και στο Freaktab για πόσα θέματα.

 

Όσο περιμένω το δικό μου, βλέπω ότι όσοι έχουν παραλάβει το TANIX TX92 είναι ευχαριστημένοι και οι DDR4 δεν ζεσταίνουν ιδιαίτερα το μηχανάκι. Πιθανώς να μην χρειαστεί καν να τσεκάρω για custom Rom, καθώς όσοι παρέλαβαν μιλάνε για σφαίρα μηχανάκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Ήθελαν με 3 ram γύρω στο 60αρι και αποφυγή τελωνείου οπότε ήταν περίπου μονόδρομος όπως και το μαγαζί (banggood) άλλωστε στο ποστ μου δεν μου προτάθηκε εναλλακτική εκτός του TANIX που πρότεινες εσύ και το έβρισκα μόνο στο gear όπως επίσης και του σπουδαιου ultimate gt1. Εύχομαι να μην γίνει στραβή.... Να βγουν γερά

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ βιάστηκες και πήγες σε μοντέλο που βγάζει πολλά προβλήματα τελευταία.

Διαβάζω και στο Freaktab για πόσα θέματα.

 

Όσο περιμένω το δικό μου, βλέπω ότι όσοι έχουν παραλάβει το TANIX TX92 είναι ευχαριστημένοι και οι DDR4 δεν ζεσταίνουν ιδιαίτερα το μηχανάκι. Πιθανώς να μην χρειαστεί καν να τσεκάρω για custom Rom, καθώς όσοι παρέλαβαν μιλάνε για σφαίρα μηχανάκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Οι custom ειναι γενικα καλυτερες απο τις μαμας. Ειδικα αν φλασαρεται το tx92 με sd card τοτε στο προτεινω. Το δικο μου mecool το εχω φλασαρει καμμια δεκαρια φορες χωρις προβλημα.

Αντε περιμενουμε review. Το ζαχαρωνω και εγω. Αληθεια πιο φορουμ παρακολουθας για το tanix?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι custom ειναι γενικα καλυτερες απο τις μαμας. Ειδικα αν φλασαρεται το tx92 με sd card τοτε στο προτεινω. Το δικο μου mecool το εχω φλασαρει καμμια δεκαρια φορες χωρις προβλημα.

Αντε περιμενουμε review. Το ζαχαρωνω και εγω. Αληθεια πιο φορουμ παρακολουθας για το tanix?

Το πιο δυνατό φυσικά για tvbox

FREAKTAB

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ τι λέτε?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=21

 

Εχω πολύ καιρό να ασχοληθώ και δε ξέρω τώρα τελευταία τι παίζει σε αυτά τα μηχανάκια. Τι επεξεργαστή βασικά να κοιτάξω? Και από αυτά τα μηχανάκια ποιό έχει καλή υποστήριξη από κοινότητες?

 

Παιδιά ανεβάζω πάλι την ίδια ερώτηση μόνο και μόνο για να μου πείτε αν ξέρετε ποιός επεξεργαστής είναι ο καλύτερος τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανεβάζω πάλι την ίδια ερώτηση μόνο και μόνο για να μου πείτε αν ξέρετε ποιός επεξεργαστής είναι ο καλύτερος τώρα?

 

s912 :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...