Jump to content

Sony Ericsson P900: Απόψεις - Εντυπώσεις


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πρωτοβαλεις....

Να βαλεις themes? να βαλεις το ρολοι,να βαλεις wallpaper τεραστιο στα 208χ190?

οπως και να εχει ειναι ολα τα λεφτα!!!!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το video recording τί λέει?Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να τραβάς όση ώρα θές ή είναι σαν το 6600?Ποιότητα φωτογραφίας και video είναι καλή?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou (22 Δεκ. 2003 , 04:23)

 

Το video recording τί λέει?Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να τραβάς όση ώρα θές ή είναι σαν το 6600?Ποιότητα φωτογραφίας και video είναι καλή?

 

 

gia to video trabas oso thes den einai opws to 6600, to video einai kalytero apo to 6600 kai den kanei diakopes, opws kai o hxos paei apolytita me thn eikona enw sto 6600 pou ida enos filou mou htan asta na pane.

kai ta video pou bazeis apo to pc "mp4" sto p900 paizoun entelos apsoga!!!

gia ths fwtografies einai peripou sta idia epipeda nomizw ligo poio kales tou p900

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα.Λοιπον ειχα την ευκαιρια να δω λιγο το 900.Το πηρε χθες ο κολλητος μου και τον βοηθησα να σεταρει τον υπογογιστη του και το τηλεφωνο,εκανε και ενα update.Λοιπον το τηλεφωνο,αν και εχει χιλιο-υποθει,ειναι κορυφαιο!Φοβερη αναλυση οθονης(κανενα καμμενο pixel...),πανευκολη και απροβληματιστη επικοινωνια με τον υπολογιστη,τα mp3 φοβερα,το video τοσο αυτο που τραβαει οσο και αυτα που του βαζεις να παιζουν ειναι κορυφαια,δεν κολλαει,δεν αργει,το ηχειο του ειναι φοβερο και πολυ δυνατο.Το λογισμικο του ειναι,κατα την γνωμη μου,πολυ απλο.Η SE εχει διορθωσει κατι σημεια που στο 800 επρεπε να ψαξεις κανα χρονο να δεις τι γινεται.Γενικοτερα πιστευω οτι το 900 ειναι οτι πιο κορυφαιο εχω δει και αν αναλογιστουμε οτι μεσα σε ενα πακετο δινει memory card,hands free,extra stylus,θηκη,usb dock station τα cd-ακια με τα προγραμματα,το κορδονακι και το κατσαβιδακι,αξιζει μεχρι και το τελευταιο του ευρω!Πιστευω οτι σε αυτο το τομεα η SE παταει τον ανταγωνισμο διοτι δινει ενα ολοκληρωμενο πακετο με ενα κορυφαιο τηλεφωνο.Τα αξιζει τα χρηματα του,οποιος μπορει να το αποκτησει ας το παρει και θα μας θυμιθει ολους εμας που λεμε,λεμε,λεμε οτι ειναι απλα...ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!!.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πακέτο είναι το πιο ολοκληρωμένο που έχω ανοίξει είτε μιλάμε για palm είτε για τηλέφωνο (και δεν έχω ανοίξει και λίγα ;) ), είναι πραγματική ειδονή μη βιαστείτε να προχωρήσετε στο τηλέφωνο χορτάστε καταρχήν το πακέτο (τόσα λεφτά θα δώσετε φτιαχτείτε όσο περισσότερο μπορείτε....)

 

Τώρα σαν εξωτερικό design είναι πολύ καλό μοντέρνο κτλ θα ήθελα να είναι λίγο ελαφρύτερο πχ 130gr και λίγο πιο λεπτό, το μήκος δεν με πειράζει γιατί εκμεταλευόμαστε τη μεγάλη του οθόνη.

 

Όσον αφορά το software το περίμενα λίγο καλύτερο δηλαδή ας πούμε να είχε το tracker kai to task manager ενσωματωμένα από την SE. Μετά την εγκαταστασή τους το τηλέφωνο γίνεται 200% πιο λειτουργικό, στη κυριολεξία έχω πάθει την πλάκα μου. Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο, το μεγάφωνο πάρα πολύ καλό για τηλέφωνο ή palm. Επίσης με την προσθήκη του HBH 200 εξαφανίζεται το μειονέκτημα του όγκου και γίνετε πραγματικό τηλεφωνικό εργαλείο. Προς το παρόν συνεργάζεται πολύ καλά και δεν χάνουν επαφή ενώ δε βλέπω πολύ μεγάλη κατανάλωση είτε στο τηλέφωνο είτε στο handsfree.

 

Τελικά άξιζε που περίμενα σχεδόν 1 χρόνο για να το πάρω (προτίμησα να κάνω τη δουλειά μου με ένα jornada με ppc 2002 εν τω μεταξύ) ώστε να διορθωθούν κάποια κακώς κέιμενα πχ χρώματα οθόνης, βίντεο, design αλλά και λογικευθεί η τιμή του σε σχέση με τα σχεδόν 900 ευρώ που έκανε στην αρχή το P800.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mobile-gr (23 Δεκ. 2003 , 01:01)

 

Λοιπόν, το πακέτο είναι το πιο ολοκληρωμένο που έχω ανοίξει είτε μιλάμε για palm είτε για τηλέφωνο (και δεν έχω ανοίξει και λίγα ;) ), είναι πραγματική ειδονή μη βιαστείτε να προχωρήσετε στο τηλέφωνο χορτάστε καταρχήν το πακέτο (τόσα λεφτά θα δώσετε φτιαχτείτε όσο περισσότερο μπορείτε....)

 

Τώρα σαν εξωτερικό design είναι πολύ καλό μοντέρνο κτλ θα ήθελα να είναι λίγο ελαφρύτερο πχ 130gr και λίγο πιο λεπτό, το μήκος δεν με πειράζει γιατί εκμεταλευόμαστε τη μεγάλη του οθόνη.

 

Όσον αφορά το software το περίμενα λίγο καλύτερο δηλαδή ας πούμε να είχε το tracker kai to task manager ενσωματωμένα από την SE. Μετά την εγκαταστασή τους το τηλέφωνο γίνεται 200% πιο λειτουργικό, στη κυριολεξία έχω πάθει την πλάκα μου. Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο, το μεγάφωνο πάρα πολύ καλό για τηλέφωνο ή palm. Επίσης με την προσθήκη του HBH 200 εξαφανίζεται το μειονέκτημα του όγκου και γίνετε πραγματικό τηλεφωνικό εργαλείο. Προς το παρόν συνεργάζεται πολύ καλά και δεν χάνουν επαφή ενώ δε βλέπω πολύ μεγάλη κατανάλωση είτε στο τηλέφωνο είτε στο handsfree.

 

Τελικά άξιζε που περίμενα σχεδόν 1 χρόνο για να το πάρω (προτίμησα να κάνω τη δουλειά μου με ένα jornada με ppc 2002 εν τω μεταξύ) ώστε να διορθωθούν κάποια κακώς κέιμενα πχ χρώματα οθόνης, βίντεο, design αλλά και λογικευθεί η τιμή του σε σχέση με τα σχεδόν 900 ευρώ που έκανε στην αρχή το P800.

 

Join the club!!!Αντε να δουμε ποτε θα το παρω και εγω...Λετε να το κλεψω απο τον κολλητο μου?Το σκεφτομαι παντως...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mobile-gr (23 Δεκ. 2003 , 01:01)

 

Λοιπόν, το πακέτο είναι το πιο ολοκληρωμένο που έχω ανοίξει είτε μιλάμε για palm είτε για τηλέφωνο (και δεν έχω ανοίξει και λίγα ;) ), είναι πραγματική ειδονή μη βιαστείτε να προχωρήσετε στο τηλέφωνο χορτάστε καταρχήν το πακέτο (τόσα λεφτά θα δώσετε φτιαχτείτε όσο περισσότερο μπορείτε....)

 

Τώρα σαν εξωτερικό design είναι πολύ καλό μοντέρνο κτλ θα ήθελα να είναι λίγο ελαφρύτερο πχ 130gr και λίγο πιο λεπτό, το μήκος δεν με πειράζει γιατί εκμεταλευόμαστε τη μεγάλη του οθόνη.

 

Όσον αφορά το software το περίμενα λίγο καλύτερο δηλαδή ας πούμε να είχε το tracker kai to task manager ενσωματωμένα από την SE. Μετά την εγκαταστασή τους το τηλέφωνο γίνεται 200% πιο λειτουργικό, στη κυριολεξία έχω πάθει την πλάκα μου. Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο, το μεγάφωνο πάρα πολύ καλό για τηλέφωνο ή palm. Επίσης με την προσθήκη του HBH 200 εξαφανίζεται το μειονέκτημα του όγκου και γίνετε πραγματικό τηλεφωνικό εργαλείο. Προς το παρόν συνεργάζεται πολύ καλά και δεν χάνουν επαφή ενώ δε βλέπω πολύ μεγάλη κατανάλωση είτε στο τηλέφωνο είτε στο handsfree.

 

Τελικά άξιζε που περίμενα σχεδόν 1 χρόνο για να το πάρω (προτίμησα να κάνω τη δουλειά μου με ένα jornada με ppc 2002 εν τω μεταξύ) ώστε να διορθωθούν κάποια κακώς κέιμενα πχ χρώματα οθόνης, βίντεο, design αλλά και λογικευθεί η τιμή του σε σχέση με τα σχεδόν 900 ευρώ που έκανε στην αρχή το P800.

 

Join the club!!!Αντε να δουμε ποτε θα το παρω και εγω...Λετε να το κλεψω απο τον κολλητο μου?Το σκεφτομαι παντως...! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (21 Δεκ. 2003 , 22:29)

 

Τι να πρωτοβαλεις....

Να βαλεις themes? να βαλεις το ρολοι,να βαλεις wallpaper τεραστιο στα 208χ190?

οπως και να εχει ειναι ολα τα λεφτα!!!!

 

 

208x208 βρε.... :) (κλειστο φλιπ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fabo114 (23 Δεκ. 2003 , 16:36)

 

208x208 βρε.... :) (κλειστο φλιπ)

 

 

το ξερω.μερικα ομως παιζουν απιθανα στα 208χ190 ;)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akatsim (23 Δεκ. 2003 , 22:15)

 

Ti einai ayto to oroloi pou legate? Screensaver?

 

Kati tetoio .Einai epilogi gia powersaver
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

@mobile-gr

Συμφωνούμε σε όλα εκτός απο το οτι το p800 έκανε 900€. Ποτέ δεν έκανε τόσο στην Ελλάδα ακόμη και τα πρώτα λίγα κομμάτια που είχαν έρθει. Με 800€ το έκανες αμα ήθελες εισαγωγή.

Πάντως σίγουρα το p900 στα ίδια λεφτά δίνει περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

hi as po ki ego ti gnomi mou gia to kinito thauma.to xo 2 meres tora kai mporo na po oti eimai poli euxaristimenos to kinito mexri tora de mou xei kanei kanena kollima eimai kai xristis tou 6600 kai xo polla kollimata apo to 6600 alla to p-900 de mou xei parousiasei tipota arnitiko os tora einai poli stibari kataskeui kai de trizei toulaxiston gia tora oso apo emfanisi?to goustaro full kamia sxesi me p-800 kai to megethos poli kalo exei apsogi sxediasi xalali ta 700 europoula ki episis to menu tou poli kalo kai sxetika eukolo einai ontos o arxigos auto to kinito kai pisteuooti gia tora de mborei kanena allo kinito na to antagonisti einai to smartphone to gnisio auto ola ta alla apla prospathoun

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikav (19 Δεκ. 2003 , 15:12)

Episis me to virtual keyboard den exei tonismeno "o". Exei kati pou moiazei! Fenetai den ikseran oti tonizontai ola ta fwnienta!

Α, μάλιστα, είναι όντως έτσι... Αποφάσισα και εγώ να γράψω επιτέλους ελληνικά στο κινητό μου μετά από 5 χρόνια (τελευταία φορά με το Ericsson T18) και δεν έβρισκα το τονισμένο "ό"

 

Είχα μία κρυφή ελπίδα ότι είμαι στραβός και δεν το βλέπω, αλλά δυστυχώς λείπει από το keyboard map πραγματικά! Η ειρωνία είναι ότι τα τονισμένα γράμματα βρίσκονται στη σειρά των αριθμών, και ενώ υπάρχει μία θέση "λουκούμι" έχουν αφήσει το "μηδέν" ενώ θα μπορούσε να έχει αντικατασταθεί με ένα ωραιότατο τονισμένο "ό"

 

Αν μας διαβάζει η Sony Ericsson ας κάνει κάτι γι' αυτό! Αν μπορούν κάποια μέλη του forum να φτιάχνουν keyboard maps τότε δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην μπορεί να το κάνει η ίδια η Sony Ericsson!!! Στο κάτω κάτω αν τα βρίσκουν μπαστούνια με τα ίδια τα κινητά τους, ας ζητήσουν βοήθεια από τα άτομα του forum που έχουν ασχοληθεί με το θέμα :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia se olous kai kali xronia! eimai katoxos tou P800 kai skeftome sto telos tou mina na paro kai to P900

thelo na rotiso olous tous palious katoxous P800 pou piran to P900 an pragmatika aksizei i allagi?! Iparxei simantiki diafora i ha mou fanei idio me to P800!? Ektos apo tis gnostes diafores iparxei beltiosi stis fotografies kai stin taxitita? Gia peite kamia gnomi na me porosete!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg2002 ( 2 Ιαν. 2004 , 01:36)

 

gia se olous kai kali xronia! eimai katoxos tou P800 kai skeftome sto telos tou mina na paro kai to P900

thelo na rotiso olous tous palious katoxous P800 pou piran to P900 an pragmatika aksizei i allagi?! Iparxei simantiki diafora i ha mou fanei idio me to P800!? Ektos apo tis gnostes diafores iparxei beltiosi stis fotografies kai stin taxitita? Gia peite kamia gnomi na me porosete!! ;)

 

 

oute sthn taxutita oute stis fotografies pws mporei file mou alwste afou stirizete pano sto idio hardware!! h gnwmh mou perimene se ligo bgenei to z1010 me 100m range bluetooth kai polla kaloudia den argei polu,k afou exeis eidei p800 i alagi den tha se enthousiasei.Loipon gia na to katalabeis kalutera tha sou pw ena paradeigmataki exeis thn karta radeon 9700pro kai thn 9800 thn aplh aftes i 2 kartes stirizonte sto idio hardware me thn 2 na exei kapoies mikrobeltiwseis i opoies se orismenes sinthikes isws tis dwsoun ligo othisi parapanw afti simbenei kai me ta 2 kinita,ektos bebea tis megalhs alaghs sthn othonh kai enoo gia to 16bit.mono pou to p900 einai genika pio loitourgiko apo to p800 alla alagi se camera dinami ktlp den tha deis.elpizw na katalabes ti enoo.Den leo einai kalo ena neo pexnidi :) alla na mas prosferi kai kati simantiko enanti tou paliou,an theoreis poli simantiko thn othonh kai aksizei na dwseis tosa xrhmata mono gia auto kanto.Alliws perimene to z1010 pou einai kinito 3g kai prosferei poli perisotera ap oti exeis eidi.

 

pare kai ena link gia to z1010 ;)

 

http://www.sonyericsson.com/3gsmworldcongress/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει Ρ800 πιστευω οτι θα βολευτει εκτος και αν εχει να δωσει τη διαφορα που απαιτει ενα 900. Γενικως μετα απο αρκετες ημερες που το εχω, ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα και απογοητευμενος σε καποια σημεια. Ειναι πολυ καλο τηλ, με αριστη μπαταρια, ωραια κατασκευη, προσεγμενο σε λεπτομερειες, ωραια οθονη, και "μερακληδικο" που λεμε. Δεν ειναι κινητο-ξεπετα. Θα ηθελα περισσοτερα με δεδομενο οτι το 800 υπηρχε εδω και καιρο. Θελω καλυτερο PDA αμεσα, Bluetooth, ταχυτητα και ακομα καλυτερο σημα (ειναι πολυ καλο αλλα θελω τελειο απο ενα τετοιο τηλεφωνο). Θελω μονιμη αναφορα (ελεος πια, ενα τιποτα ειναι, ας το φτιαξουν) καλυτερο συγχρονισμο με outlook, καλυτερη camera (τη Sony τι τη θελανε, για να ξυνεται?) και βελτιωση στην εμφανιση και στα ελληνικα (μα καλα φοντ ειναι αυτα? ουτε το 1821 δεν χρησιμοποιουσαν τετοιες γραμματοσειρες).

Στο συνολο κερδιζει την κορυφη αυτη τη στιγμη και δεν φαινεται κατι που να το εκτοπιζει για τους επομενους μηνες.

ΑΝ ΕΙΧΕ PPC2003 ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΛ/ΝΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.

Καλο το UIQ αλλα μην γελιωμαστε στον Βασιλακη θα παει το πραγμα αργα η γρηγορα. Ηδη το SPV E200 φυσαει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P900: Απόψεις - Εντυπώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...