Jump to content

N9 : NITDroid (Android ICS)


Dark_ds
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε να το περασουμε χωρις να φλασαρουμε την συσκευη μας??

ομοιως και για απεκατασταση??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορουμε να το περασουμε χωρις να φλασαρουμε την συσκευη μας??

ομοιως και για απεκατασταση??

 

για την εγκατασταση δεν φλασαρεις την το firmware (δηλαδη δεν χανεις εφαρμογες κλπ),φλασαρεις μονο τον open kernel που χρειαζεται για να τρεξει το android. αν δεις το βιντεο στο δευτερο πως,στην αρχη οταν αναβει το κινητο βγαζει ενα θαυμαστικο και ενα κειμενο απο κατω..σου λεει οτι εχεις πειραξει την συσκευη και αλλα τετοια διαφορα και να το επαναφερεις στην αρχικη κατασταση..αλλα αυτο γινεται για τον open kernel..

για την απεγκατασταση προπασθησα..αλλα δεν βρηκα τροπο..στην επομενη εκδοση(οταν βγει) θα το ξαναδοκιμασω αν ειναι...

με την εντολη που κανεις update διαγραφεις το nitdroid και μετα το ξαναπερνας...αν δεν το ξαναπερασεις δεν εχει το android το κινητο..

αλλα παραμενουν ο open kernel και το sillyboot...

Link to comment
Share on other sites

Λεω να περιμενω και εγω λιγο μεχρι την επομενη εκδοση να δω τι νεα features θα φερει. Οι εφαρμογες/παιχνιδια τρεχουν smooth?
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Λεω να περιμενω και εγω λιγο μεχρι την επομενη εκδοση να δω τι νεα features θα φερει. Οι εφαρμογες/παιχνιδια τρεχουν smooth?

 

Καλα θα κανεις να περιμενεις..πιστευω η επομενη θα ειναι πολυ καλυτερη και λειτουργικη..

οχι τιποτα δεν ειναι smooth..δεν κολλαει ουτε ειναι ενοχλητικο αλλα δεν ειναι οπως θα μπορυσε να ειναι!:p

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα εκδοση

 

http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=601.0

 

λετε να το κανω;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα εκδοση

 

http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=601.0

 

λετε να το κανω;

 

και δεν το δοκιμαζεις? γραψε και εντυπωσεις μετα!

η διαδικασια ειναι η ιδια και θα ενημερωσω τον οδηγο με τα νεα links καποια αλλη στιγμη!

αρχισαμε εξεταστικη :p

Link to comment
Share on other sites

και δεν το δοκιμαζεις? γραψε και εντυπωσεις μετα!

η διαδικασια ειναι η ιδια και θα ενημερωσω τον οδηγο με τα νεα links καποια αλλη στιγμη!

αρχισαμε εξεταστικη :p

 

Εγώ πάντως δεν βρίσκω τον Dual Boot Kernel ... Οπότε θα αναμένω τα φώτα της εμπειρίας σου :Ρ

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βρίσκω τον Dual Boot Kernel ... Οπότε θα αναμένω τα φώτα της εμπειρίας σου :Ρ

 

ναι..μαλιστα... :p

 

τι εννοεις δεν το βρισκεις? να το κατεβασεις? εδω! το πρωτο βημα!

στην εντολη που θα δωσεις για να περασεις τον kernel θα γραψεις zImage.pr13 οπως ειναι το ονομα του αρχειου που κατεβασες δηλαδη οχι το σκετο παραδειγμα που εχω σε quote.

 

ανανεωσα τον οδηγο! αντε δοκιμαστε :p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα,ολα κομπλε.

 

δεν ενθουσιαστηκα καθολου με το Android,το βρισκω βαρετο.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα,ολα κομπλε.

 

δεν ενθουσιαστηκα καθολου με το Android,το βρισκω βαρετο.

 

οταν λες ολα κομπλε? κολλαει καθολου στα μενου και τετοια? οι κλησεις μπα ακομα ε? το μικροφωνο βασικα δεν δουλευε πριν

Link to comment
Share on other sites

Κλησεις σε μενα δεν ... Επισης το MeeGo πλεον μου κανει κατι ναζια/σκηνες :Ρ .. Του τυπου FaceBook ..

 

Το καλο ειναι πως οι εφαρμογες λειτουργουν κανονικοτατα .. Καποιες φορτωνουν μαλιστα και πολυ πιο γρηγορα επειδη η εσωτερικη μνημη του n9 ειναι 5 φορες πιο γρηγορη απο την microSD του Xperia μου ... Ειδα και την Jelly Bean, μου αρεσε αρκετα ...

 

Γενικοτερα ειναι καλη λυση για οποιον εχει ενα n9 μονο και θελει προσβαση στο μεγαλυτερο καταστημα εφαρμογων ... Αρκει να θελει και να περιμενει λιγο καθως στο παρον mod χωραει πολυ βελτιωση ακομα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Στο meego για να στρωσει το facebook και τα account γενικοτερα μετα την εγκατασταση του nitdroid πρεπει να κανεις αυτα:

ως root

 

rm -rf /home/user/.accounts

rm -rf /home/user/.activesync

rm -rf /home/user/.aegis

 

αυτο θα διαγραψει ολα τα acc και μετα θα πρεπει να τα ξαναπεραεσεις απο την αρχη

εκτος αν εχεις το fmobi,που απο οτι ξερω δουλευει μια χαρα οταν βαλεις nitdroid και δεν χρειαζεσαι την built in εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μια χαρα to fmob απλα δεν θα βλεπεις τα feeds on screen και για μενα προσωπικα που εμαθα με το meego να τα βλεπω δεν μου αρεσε . Οσο για το ICS ηταν πολυ καλο και θα ηθελα πολυ να ειχα και τις δυο επιλογες στο Ν9 αλλα πρεπει ακομα να φτιαξουν αυτα τα λιγα σημαντικα . Το μονο που μου εμεινε και ειναι ακομα προβληματικο και δεν λεει να φτιαξει ειναι το wazaap ακομα δεν μπορω να ενωθω και ισως φταιει το οτι ενεργοποιησα το κινητο μου με το android δεν ξερω. Οπως και να εχει καλη φαση αλλα νομιζω θα περιμενω , για να το δοκιμασει κανεις ναι επειδη απλα μπορουμε :)
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το συγκεκριμενο χακ ειναι για οσους θελουν να τρεξουν καμια εφαρμογη να κανουν τη δουλεια τους η για να περασει η ωρα. η διαδικασια ειναι.σχετικα απλη και ευκολη εχει πολυ ακομα μεχρι να τρεξει κανονικα
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο χακ ειναι για οσους θελουν να τρεξουν καμια εφαρμογη να κανουν τη δουλεια τους η για να περασει η ωρα. η διαδικασια ειναι.σχετικα απλη και ευκολη εχει πολυ ακομα μεχρι να τρεξει κανονικα

 

Συμφωνώ φίλε ceron .. Προσωπικά έχω Android κινητό, αλλά τελικά το Jelly Bean το γνώρισα από το MeeGo μου :p

Επειδή ακριβώς όμως έχω ήδη και Android κινητό ως δεύτερο, το multiboot μου φαίνεται κακό αν επηρεάζει άμεσα την λειτουργία του MeeGo, έστω και τις πιο απλές λειτουργίες, όπως το Facebook ...

 

Κάποιος που δεν έχει ταυτόχρονα Android συσκευή θα βρει το multiboot πολύ χρήσιμο και διασκεδαστικό όμως, σίγουρα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαρα στο κουραγιο σας παιδια..

Το περασα πριν λιγο και μπορω να πω πως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!

Οποιοδηποτε μαπα android παει καλυτερα..!

Link to comment
Share on other sites

Χαρα στο κουραγιο σας παιδια..

Το περασα πριν λιγο και μπορω να πω πως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!

Οποιοδηποτε μαπα android παει καλυτερα..!

το scrolling δεν ειναι καλο οντως

αλλα για εφαρμογες/παιχνιδια καλα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

το scrolling δεν ειναι καλο οντως

αλλα για εφαρμογες/παιχνιδια καλα ειναι..

 

Σκρολαρα 2-3 λεπτα και το εστειλα :p

Δεν ελεγε ομως γενικα..

Σαν το meego δεν εχει :D

Link to comment
Share on other sites

Σκρολαρα 2-3 λεπτα και το εστειλα :p

Δεν ελεγε ομως γενικα..

Σαν το meego δεν εχει :D

Ετσι!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδηποτε μαπα android παει καλυτερα..!

 

Έλα ρε, υπερβάλλεις ... Καλό είναι ...

Προσωπικά το διέγραψα γιατί έχω ήδη Android στο δεύτερο νούμερο, αλλά για εφαρμογές είναι μια χαρά ... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε, υπερβάλλεις ... Καλό είναι ...

Προσωπικά το διέγραψα γιατί έχω ήδη Android στο δεύτερο νούμερο, αλλά για εφαρμογές είναι μια χαρά ... :)

 

Δεν υπερβάλλω φίλε μου.

Σε μένα δεν ετρεχε όπως στα βιντεακια που κοιτουσα πριν το περάσω.

Το galaxy Y ειχα που ειχα δίπλα εκείνη τη στιγμή πετούσε σε σχέση με το ν9..!

Θα το περάσω αύριο ξανά από περιέργεια μήπως δεν εκατσε καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπερβάλλω φίλε μου.

Σε μένα δεν ετρεχε όπως στα βιντεακια που κοιτουσα πριν το περάσω.

Το galaxy Y ειχα που ειχα δίπλα εκείνη τη στιγμή πετούσε σε σχέση με το ν9..!

Θα το περάσω αύριο ξανά από περιέργεια μήπως δεν εκατσε καλα

με το galaxy Y??? :X:X:X

τη προσβολα ηταν αυτη! :X

:p

ενταξει μην περιμενεις να παιξει και τελεια..μακαρι να το φτιαξουν ετσι καλα μια μερα αλλα δεν το κοβω!

 

Καλα Χριστουγεννα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα εχω μονο με το nit. Δε συνδεεται σε αρκετα μοντεμ (συνδεεται δηλαδη αλλα οχι στο ιντερνετ).

Πρωτο και καλυτερο μοντεμ που δεν γουσταρει, ειναι αυτο του σπιτιου μου..! :lol:

5-10 εφαρμογες ακομα να ειχε το meego ρε γμτ..

 

 

με το galaxy Y??? :X:X:X

τη προσβολα ηταν αυτη! :X

:p

ενταξει μην περιμενεις να παιξει και τελεια..μακαρι να το φτιαξουν ετσι καλα μια μερα αλλα δεν το κοβω!

 

Καλα Χριστουγεννα παιδια!

 

Μαμησε τα :p

 

Καλα χριστουγεννα και καλες γιορτες σε ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα εχω μονο με το nit. Δε συνδεεται σε αρκετα μοντεμ (συνδεεται δηλαδη αλλα οχι στο ιντερνετ).

Πρωτο και καλυτερο μοντεμ που δεν γουσταρει, ειναι αυτο του σπιτιου μου..! :lol:

5-10 εφαρμογες ακομα να ειχε το meego ρε γμτ..

Τα περασες χειροκινητα?

αν θυμαμαι γιατι το δοκιμασα μεχρ την 4. επρεπε να τα βαλεις ολα χειροκινητα(ονομα δικτυου-κωδικο)

δεν τα βρισκει με την σαρωση..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...