Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιζει δηλαδη να την περασω??πως γινεται να μην χασω τις επαφες??Και ο τροπος ειναι δυσκολος??

 

Θα πας στις επαφες , μενου , περισοτερα, εισαγωγη/εξαγωγή , και θα κανεις Backup τις επαφες σου στην κάρτα sd.

Οταν κανεις οτι κάνεις στο κινητο σου, πας στην sd βρισκεις το αρχειο με την καταληξη vcf, το τρεχεις και τσουπ οι επαφες πανε παλι στην θεση τους

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

baggos23 μπορείς να συγχρονισμό με το gmail σου και να αποθηκεύσεις εκεί τις επαφές σου
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα έχω κάνει το κινητό root και εδώ και κάτι μέρες δεν μπορώ να δεχτώ μηνύματα ξέρει κάποιος αν διορθώνεται χωρίς να κάνω επαναφορά.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα εύσημα ανήκουν φυσικά στον mrdoubleb από το XDA κι εδώ απλώς αντιγράφω τη διαδικασία.

 

Κατεβάζουμε από εδώ αυτό το αρχείο και το ξεζιπάρουμε!

 

Περιέχει:

το SP Flash tool

ένα txt αρχείο

ένα img αρχείο

 

Το txt αρχείο έχει δημιουργηθεί από το συγκεκριμένο κινητό του mrdoubleb και ίσως είναι καλό για τον καθένα να δημιουργήσει ένα txt από το δικό του τηλέφωνο για να κάνει τη διαδικασία. Για την ιστορία, εγώ έφτιαξα το txt για το τηλέφωνο μου, που ήταν ίδιο με αυτό που είχε ο mrdoubleb άρα όλα καλά.

 

Για να δημιουργήσουμε το txt του κινητού μας κατεβάζουμε αυτό το προγραμματάκι τρέχουμε το αρχείο ASR και πατάμε Retrive. Μας ζητάει τότε να συνδέσουμε το κινητό, πατάμε ΟΚ και βγάζει κάποια στοιχεία. Κάνουμε τότε click στο κουμπί Save Scatter και το σώζουμε ως txt (εγώ καλού κακού το έσωσα με το ίδιο όνομα που είχε το txt μέσα στο αρχικό zip που λέγαμε.

 

Αφού έχουμε λοιπόν τώρα το txt από το δικό μας κινητό, αποσυνδέουμε το κινητό και τρέχουμε το Flash_tool από το φάκελο SP_Flash_Tool για να ανοίξουμε το πρόγραμμα. Κάνουμε click από το menu στο Options και τσεκάρουμε ότι το USB Mode είναι ενεργό

http://1.bp.blogspot.com/-zSay29acrYQ/TpNdyUTEzEI/AAAAAAAABGg/88stovfAK_A/s640/MT65x3_1.png

 

Κάνουμε click στο κουμπί "Scatter Loading" στα δεξιά, και διαλέγουμε το txt (που φτιάξαμε πριν) από το φάκελο που το έχουμε σώσει. Αγνοούμε κάτι μηνύματα λάθους που βγάζει (είναι ok) και κάνουμε click στο κουτάκι του BOOTIMG.

Μετά κάνουμε διπλό click ακριβώς πάνω στη λέξη BOOTIMG και από το παράθυρο που ανοίγει, διαλέγουμε το img που λέγαμε στην αρχή ότι περιέχεται στο zip.

Τελικά πρέπει να βρεθείτε σε μια κατάσταση όπως την εικόνα που έχω attached στο μήνυμα.

 

Σβήνουμε το κινητό που όπως είπαμε δεν έχουμε συνδέσει ακόμα με το PC και του αφαιρούμε την μπαταρία για 20 δευτερόλεπτα. Ξαναβάζουμε την μπαταρία ΧΩΡΙΣ να ενεργοποιήσουμε το κινητό και από το πρόγραμμα κάνουμε click στο κουμπί Download. Τότε ξεκινάει μια αντίστροφη μέτρηση κι εμείς αμέσως συνδέουμε το κλειστό κινητό με το PC. Όταν τελειώσει η διαδικασία φόρτωσης στο τηλέφωνο (μερικά δευτερόλεπτα παίρνει) εμφανίζεται ένα παραθυράκι μ' έναν πράσινο κύκλο.

 

Τώρα κατεβάζουμε από εδώ το SuperOneClick v2.3.3 και το ανοίγουμε.

 

Ανοίγουμε και το κινητό. Πάμε Ρυθμίσεις> Εφαρμογες>Ανάπτυξη και τσεκάρουμε ότι ο "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" είναι ενεργοποιημένος. Όπως είναι συνδεδεμένο το κινητό στο PC , κάνουμε click στο Root, κάνει τη διαδικασία και είμαστε έτοιμοι.

 

Οδηγίες για τη διαδικασία με το SP Flash Tool θα βρείτε σ' αυτή τη σελίδα όμως ΠΡΟΣΟΧΗ!!! η διαδικασία που περιγράφεται εκεί κάνει click στο RECOVERY, στη δική μας περίπτωση κάνουμε BOOTIMG, κατά τα άλλα είναι ίδια.

 

Οδηγίες για τη διαδικασία με το SuperOneClick θα βρείτε και

.

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά έτσι όπως το έγραψα αλλά δεν είναι δύσκολο. Απλώς τα έγραψα όσο πιο αναλυτικά μπορούσα.

 

Μια μικρή υπενθύμιση για να μην βγάζει σφάλμα όταν πας να κάνεις το δικό σου αρχείο το πρόγραμμα ASR στα Windows 7 πρέπει να το κάνεις εκτέλεση ως διαχειριστής.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα εύσημα ανήκουν φυσικά στον mrdoubleb από το XDA κι εδώ απλώς αντιγράφω τη διαδικασία.

 

Κατεβάζουμε από εδώ αυτό το αρχείο και το ξεζιπάρουμε!

 

Περιέχει:

το SP Flash tool

ένα txt αρχείο

ένα img αρχείο

 

Το txt αρχείο έχει δημιουργηθεί από το συγκεκριμένο κινητό του mrdoubleb και ίσως είναι καλό για τον καθένα να δημιουργήσει ένα txt από το δικό του τηλέφωνο για να κάνει τη διαδικασία. Για την ιστορία, εγώ έφτιαξα το txt για το τηλέφωνο μου, που ήταν ίδιο με αυτό που είχε ο mrdoubleb άρα όλα καλά.

 

Για να δημιουργήσουμε το txt του κινητού μας κατεβάζουμε αυτό το προγραμματάκι τρέχουμε το αρχείο ASR και πατάμε Retrive. Μας ζητάει τότε να συνδέσουμε το κινητό, πατάμε ΟΚ και βγάζει κάποια στοιχεία. Κάνουμε τότε click στο κουμπί Save Scatter και το σώζουμε ως txt (εγώ καλού κακού το έσωσα με το ίδιο όνομα που είχε το txt μέσα στο αρχικό zip που λέγαμε.

 

Αφού έχουμε λοιπόν τώρα το txt από το δικό μας κινητό, αποσυνδέουμε το κινητό και τρέχουμε το Flash_tool από το φάκελο SP_Flash_Tool για να ανοίξουμε το πρόγραμμα. Κάνουμε click από το menu στο Options και τσεκάρουμε ότι το USB Mode είναι ενεργό

http://1.bp.blogspot.com/-zSay29acrYQ/TpNdyUTEzEI/AAAAAAAABGg/88stovfAK_A/s640/MT65x3_1.png

 

Κάνουμε click στο κουμπί "Scatter Loading" στα δεξιά, και διαλέγουμε το txt (που φτιάξαμε πριν) από το φάκελο που το έχουμε σώσει. Αγνοούμε κάτι μηνύματα λάθους που βγάζει (είναι ok) και κάνουμε click στο κουτάκι του BOOTIMG.

Μετά κάνουμε διπλό click ακριβώς πάνω στη λέξη BOOTIMG και από το παράθυρο που ανοίγει, διαλέγουμε το img που λέγαμε στην αρχή ότι περιέχεται στο zip.

Τελικά πρέπει να βρεθείτε σε μια κατάσταση όπως την εικόνα που έχω attached στο μήνυμα.

 

Σβήνουμε το κινητό που όπως είπαμε δεν έχουμε συνδέσει ακόμα με το PC και του αφαιρούμε την μπαταρία για 20 δευτερόλεπτα. Ξαναβάζουμε την μπαταρία ΧΩΡΙΣ να ενεργοποιήσουμε το κινητό και από το πρόγραμμα κάνουμε click στο κουμπί Download. Τότε ξεκινάει μια αντίστροφη μέτρηση κι εμείς αμέσως συνδέουμε το κλειστό κινητό με το PC. Όταν τελειώσει η διαδικασία φόρτωσης στο τηλέφωνο (μερικά δευτερόλεπτα παίρνει) εμφανίζεται ένα παραθυράκι μ' έναν πράσινο κύκλο.

 

Τώρα κατεβάζουμε από εδώ το SuperOneClick v2.3.3 και το ανοίγουμε.

 

Ανοίγουμε και το κινητό. Πάμε Ρυθμίσεις> Εφαρμογες>Ανάπτυξη και τσεκάρουμε ότι ο "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" είναι ενεργοποιημένος. Όπως είναι συνδεδεμένο το κινητό στο PC , κάνουμε click στο Root, κάνει τη διαδικασία και είμαστε έτοιμοι.

 

Οδηγίες για τη διαδικασία με το SP Flash Tool θα βρείτε σ' αυτή τη σελίδα όμως ΠΡΟΣΟΧΗ!!! η διαδικασία που περιγράφεται εκεί κάνει click στο RECOVERY, στη δική μας περίπτωση κάνουμε BOOTIMG, κατά τα άλλα είναι ίδια.

 

Οδηγίες για τη διαδικασία με το SuperOneClick θα βρείτε και

.

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά έτσι όπως το έγραψα αλλά δεν είναι δύσκολο. Απλώς τα έγραψα όσο πιο αναλυτικά μπορούσα.

 

Καλημέρα φίλε μου,

έχω αυτήν την συσκευή και έχω δεινοπαθήσει κυριολεκτικά. Αποφάσισα να την κάνω root αλλά το superoneclic δεν λειτουργεί απο τον σύνδεσμο που παραθέτεις, και όταν το κατεβάζω απο αλλού μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα κατα την εγκατάσταση. Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις απο που το κατεβάζω και λειτουργεί? Επίσης, αξίζει? Δηλαδή είναι επιτέλους για χρήση της προκοπής η συσκευή μετά?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

έχω αυτήν την συσκευή και έχω δεινοπαθήσει κυριολεκτικά. Αποφάσισα να την κάνω root αλλά το superoneclic δεν λειτουργεί απο τον σύνδεσμο που παραθέτεις, και όταν το κατεβάζω απο αλλού μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα κατα την εγκατάσταση. Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις απο που το κατεβάζω και λειτουργεί? Επίσης, αξίζει? Δηλαδή είναι επιτέλους για χρήση της προκοπής η συσκευή μετά?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

τελικά τα κατάφερα με το soclick, αλλά όταν πατάω root μου βγάζει the following device does not have drivers installed και μετά το πρόγραμμα δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα με το soclick, αλλά όταν πατάω root μου βγάζει the following device does not have drivers installed και μετά το πρόγραμμα δεν ανταποκρίνεται. Καμιά ιδέα?

 

Φίλε μου το τηλέφωνο δεν το έχω πια και δεν ξέρω πόσο μπορώ να βοηθήσω. Αν θυμάμαι καλά πάντως, αυτό το μήνυμα το έβγαζε όταν δεν είχε εγκαταστήσει κάποιος του drivers του τηλεφώνου στο PC. Από τη σελίδα της Alcatel, πρέπει να κατεβάσεις το Alcatel AndroidManager που έχει και τους drivers. Δεν είναι προαπαιτούμενο για το root αλλά αν σου βγάζει τέτοιο σφάλμα είναι το μόνο που πάει το μυαλό μου ότι μπορεί να φταίει.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Φιλε domenico,

Τη συσκευη την εχω 13 μηνες, την εχω ρουταρει με 3-4 διαφορετικα λειτουργικα, ολα μεσα απο αυτο το φορουμ και τους XDA, αν οχι με την πρωτη παντα με τη δευτερη το ροουτ και το νεο λογισμικο εμπαιναν και λειτουργουσαν οκ....

Τωρα εχω το jefra 3.0 ειναι πολυ καλο, απολυτα ευχαριστιμενος, (για τις δυνατοτιτες h/w του κινητου μας) δουλευει αξογα ως 2καρτο, και εχω smartphone για ιντερνετ μαιλ acceces point...klp gps

Πανε στο jefra αξιζει.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε domenico,

Τη συσκευη την εχω 13 μηνες, την εχω ρουταρει με 3-4 διαφορετικα λειτουργικα, ολα μεσα απο αυτο το φορουμ και τους XDA, αν οχι με την πρωτη παντα με τη δευτερη το ροουτ και το νεο λογισμικο εμπαιναν και λειτουργουσαν οκ....

Τωρα εχω το jefra 3.0 ειναι πολυ καλο, απολυτα ευχαριστιμενος, (για τις δυνατοτιτες h/w του κινητου μας) δουλευει αξογα ως 2καρτο, και εχω smartphone για ιντερνετ μαιλ acceces point...klp gps

Πανε στο jefra αξιζει.....

 

Χμ, σε ευχαριστώ πολύ. Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό? Δεν έχω και πολύ καλή σχέση με τέτοια θέματα, 2η φορά είναι που ρουτάρω κινητό και δεν στάθηκα ακριβώς τυχερός. Δεν ολοκληρώθηκε το root, και τώρα μου έχει μείνει το κινητό όπως ήταν, με την διαφορά ότι κάθε μήνυμα έρχεται 25 φορές!

Link to comment
Share on other sites

από το γνωστό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120753

στο τέλος του πρώτου post υπάρχει το

JEFFTA V3 ROM ... http://www.4shared.com/rar/5E3o0xlg/Jeffta_V3_rom.html

μόλις την εγκατέστησα. ολα ΟΚ με την εγκατάσταση ...

την έχω δοκιμάσει kai einai OK...... έχει καλές κριτικές...

για οποίον θέλει να παιξει

 

μπορείς μήπως να μου εξηγήσεις αυτές τις οδηγίες?

1.need new CWM 6.0.0.3

2.Copy on you sd card in zip format file Cm7 ot 991.

3.frst Wipe data/factory reset,and wipe cache partition

4.instal zip file .

5.restart the phone and wait 5-8 min

 

Δηλαδή μόνο αυτά χρειάζονται?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς μήπως να μου εξηγήσεις αυτές τις οδηγίες?

1.need new CWM 6.0.0.3

2.Copy on you sd card in zip format file Cm7 ot 991.

3.frst Wipe data/factory reset,and wipe cache partition

4.instal zip file .

5.restart the phone and wait 5-8 min

 

Δηλαδή μόνο αυτά χρειάζονται?

 

Φίλε μου τελικά τα κατάφερα, σε ευχαριστώ πολύ! Καλό σου βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά τα κατάφερα, σε ευχαριστώ πολύ! Καλό σου βράδυ

 

Οκ φιλε domenico, ευχομαι να ειναι ολα οκ.... για ελληνικα βαζεις καποιο εξτρα πληκρολογιο εχω εχω το χακερ κιμπορτ.

 

Θυμησε μου για το βημα 1 need new CWM 6.0.0.3 τι εκανες (εγω δενθυμαμαι, γραψτο αναλυτικα για τους επομενους

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε domenico, ευχομαι να ειναι ολα οκ.... για ελληνικα βαζεις καποιο εξτρα πληκρολογιο εχω εχω το χακερ κιμπορτ.

 

Θυμησε μου για το βημα 1 need new CWM 6.0.0.3 τι εκανες (εγω δενθυμαμαι, γραψτο αναλυτικα για τους επομενους

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο κατέβασα το go keybord. Εγκατέστησα το λογισμικό που μου πρότεινες μέσω των οδηγιών αυτού του βίντεο

το οποίο είναι απίστευτα βοηθητικό και αναλυτικό! Καλό ρουτ σε όλους, το χρειάζεται η συσκευή οπωσδήποτε!
Link to comment
Share on other sites

εγώ που πήγα να βάλω την rom του jeffta πέρασα το cwm αλλα δεν μου έβγαζε την έκδοση 6.0.0.3 και άφησα την προηγούμενη (5,8 κάτι ,δεν θυμάμε ακριβώς) .νπήκα σε recovery mod αλλά δεν μου έβγαζε την επιλογή install zip file from sd card. και πάτησα την επιλογή update from sd card. αυτο ήταν ..... το κηνιτό ανοιγει και κολάει στο σήμα την cosmote. δεν κάνει τιποτε άλλο. μόνο αν το συνδέσω στο pc εμφανίζετε η οθόνη που λέει για προσάρτιση καρτας , και αν πατήσω το πλήκτρο για το home βγάζει μια μαύρη οθονη.μόνο η notifycation bar λειτουργει κανονικά... τι έχω πάθει γιατρέ μου,???? για πείτε καμιά ιδέα γιατι θα μου στρίψει:help:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tk5800,

οσο μπορω να θυμηθω απο τα 'σπασιμτσ´που εκανα 1/10 Μια στις δεκα κατι στραβωνε και δε πηγαινε σωστα... κολουσε μαυρη οθονη δεν εβλεπε σιμ....κλπ κλπ.... ΠΑΝΤΑ ξαναδιαβαζα προσεκτικα οδηγιες βιντεο και ξαναδοκιμαζα.....παντα αυτο το διωρθωνε...

Τι λαθος εκανες δεν ξερω.... κανα δες οδηγιες ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΣΕ οτι χριαζεται και ξαναδοκιν=μασε το

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα αν μπορουσατε να με βοηθησετε εχω το alcatel ot 991 purle με αγγλικο πληκτρολογιο.Πως μπορω να κλεινω τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα αν μπορουσατε να με βοηθησετε εχω το alcatel ot 991 purle με αγγλικο πληκτρολογιο.Πως μπορω να κλεινω τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες? Ευχαριστω

 

Σίγουρα μέσα από τις ρυθμίσεις στην διαχείρηση εφαρμογών πατάς επιβεβλημένη διακοπή στην εφαρμογή που θες. Υπάρχουν και εξειδικευμένα προγράμματα στο play store. Και ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για ανεξηγητο λογο, το κινητι μου ΟΤ-9911 dual, αρχησε να μην βρισκει τις 2 σιμ....ενω ηταν μεσα..... σαν να μην υπησρχαν.... και 90% του χρονου του ηταν off, tεραστιο προβλημα απο 2 γραμμες στο χωριας συνδεση..... εστησα 2-3 φορες το jeffra. 3.0 αλλα τιποτε...7 μερες δοκιμαζω ξαναδοκιμαζω τιποτε στο τελος..... Ξαναβαζω το μαμα για να το στειλω στο σερβις.... ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΟΚ , ολα λυθηκαν...

Εξ'ειγηση δεν μπορω να δωσω...\απλα το γραφω γι να διαμοιραστει

 

για ανεξηγητο λογο, το κινητι μου ΟΤ-9911 dual, αρχησε να μην βρισκει τις 2 σιμ....ενω ηταν μεσα..... σαν να μην υπησρχαν.... και 90% του χρονου του ηταν off, tεραστιο προβλημα απο 2 γραμμες στο χωριας συνδεση..... εστησα 2-3 φορες το jeffra. 3.0 αλλα τιποτε...7 μερες δοκιμαζω ξαναδοκιμαζω τιποτε στο τελος..... Ξαναβαζω το μαμα για να το στειλω στο σερβις.... ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΟΚ , ολα λυθηκαν...

Εξ'ειγηση δεν μπορω να δωσω...\απλα το γραφω γι να διαμοιραστει

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα αγορασα απο eshop το alcatel ot991 και δεν εχει ελληνικο μενου. μπορει καποιος να μου πει αν ξερει πως μπορω να βαλω ελληνικο μενου?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΕΒΑΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΣΤΟ alcatel ot 991? το πηρα απο eshop και δεν μπορω να βγαλω ακρη.ευχαριστωω Edited by klairi26
καταλαθος το ξαναεβαλα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία έχω το εν λόγο κινητό εδώ και καμιά 10 μήνες και δεν έχω παράπονο. Έχει αρχίσει όμως να μου την δίνει λίγο το γέγονος ότι γεμίζει εύκολα η μνήμη του και συνέχεια διαγράφω εφαρμογές για να βάλω άλλες. Για να κάνω ροοτ πρέπει να ακολουθήσω τις οδηγίες της σελίδας 4 η έχει αλλάξει κάτι? Επίσης θα αν κάνω ροοτ θα μπορέσω να κρατήσω την μαμά ρομ και να μην την αλλάξω και απλά με ένα particion στην sd και με το link2sd να βαζω εφαρμογές μέσα στην sd χωρίς να γεμίζει το τηλέφωνο?Όποιος μπορεί ας απαντήσει γιατί δεν έχω ξανακάνει ροοτ!!!:):p
H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να σβήσω τους χάρτες, τις διάφορες ξένες γλώσσες του touchpal, το "ειδήσεις και καιρός" και γενικά ότι άχρηστο τέτοιου είδους υπάρχει μέσα στο κινητό. Έκανα root αλλά δεν ξέρω πως να τα σβήσω. Μια βοήθεια κάποιος?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...