Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε .... να φανταστείς το μονο που κάνει είναι να ανάβει το flash όταν πατάω το power button
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε .... να φανταστείς το μονο που κάνει είναι να ανάβει το flash όταν πατάω το power button

Αυτό με το led θα εξαφανιστεί με την εγκατάσταση οποιασδήποτε άλλης rom, μην ανησυχείς.

Λοιπόν, πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο, δοκίμασε αυτό που θα σου πω.

Βγάλε τη μπαταρία από το κινητό και πάτα παρατεταμένα το power button για 3-4 δευτερόλεπτα.

Άστο μερικά δευτερόλεπτα χωρίς τη μπαταρία και στη συνέχεια τοποθέτησέ την στο κινητό και δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Alcatel One Touch 6012D Dual Sim Αυτο ειναι καλο ?:)

Αξιόλογο κινητό, μόνο που δεν έχει καμία σχέση με το παρών θέμα που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το led θα εξαφανιστεί με την εγκατάσταση οποιασδήποτε άλλης rom, μην ανησυχείς.

Λοιπόν, πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο, δοκίμασε αυτό που θα σου πω.

Βγάλε τη μπαταρία από το κινητό και πάτα παρατεταμένα το power button για 3-4 δευτερόλεπτα.

Άστο μερικά δευτερόλεπτα χωρίς τη μπαταρία και στη συνέχεια τοποθέτησέ την στο κινητό και δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις.

 

φιλε ειλικρινά ευχαριστώ για τις ιδέες σου. το έκανα και αυτό αλλα καμια αλλαγή

 

NEO: λοιπόν με τα δικά σου αρχεία και με βοήθεια από το παρακάτω link το έφτιαξα. χρησιμοποίησα "σκατερ" από xda τα δικά σου αρχεία και ότι έλειπε από xda και όλα κομπλέ . το παραθέτω και για τους άλλους φίλους

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162945&page=6

Edited by vyzantas
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να γράψει την διαδικασία για να βάλω custom rom γιατί έχω μπερδευτεί λίγο

Κατ' αρχήν χαίρομαι που κατάφερες να επαναφέρεις τη συσκευή σου.

Πηγαίνοντας στην ερώτησή σου, έχεις ρουτάρει το κινητό;

Αν όχι, κάντο.

Αν το έκανες ήδη, κατέβασε τα αρχεία που σου δίνω εδώ και ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφω στο text του φακέλου.

 

Επειδή δε γνωρίζω αν έχεις ήδη βρει την custom rom της επιλογής σου, ενημέρωσέ με, είτε για να σου βρω κάποιες από τις καλύτερες, είτε για να σου δώσω οδηγίες εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν χαίρομαι που κατάφερες να επαναφέρεις τη συσκευή σου.

Πηγαίνοντας στην ερώτησή σου, έχεις ρουτάρει το κινητό;

Αν όχι, κάντο.

Αν το έκανες ήδη, κατέβασε τα αρχεία που σου δίνω εδώ και ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφω στο text του φακέλου.

 

Επειδή δε γνωρίζω αν έχεις ήδη βρει την custom rom της επιλογής σου, ενημέρωσέ με, είτε για να σου βρω κάποιες από τις καλύτερες, είτε για να σου δώσω οδηγίες εγκατάστασης.

 

 

ναι ευχάριστο τα κατάφερα ναι το έχω roootari με e-root εύκολα και γρήγορα. τώρα έχω βρει μερικές rom από xda αν έχεις να προτείνεις κάποια ελαφριά θα μου ήταν ευχάριστο

Link to comment
Share on other sites

ναι ευχάριστο τα κατάφερα ναι το έχω roootari με e-root εύκολα και γρήγορα. τώρα έχω βρει μερικές rom από xda αν έχεις να προτείνεις κάποια ελαφριά θα μου ήταν ευχάριστο

 

Κοίτα φίλε, επειδή δοκίμασα μόνο αυτές του jeffta, η μόνη πραγματικά σταθερή μου φάνηκε πως είναι η jelly bean mod.

Λόγω του ότι όμως ο holo launcher της δεν μου άρεσε καθόλου, τον έστειλα και πέρασα δικό μου και συγκεκριμένα τον Nemus.

Αν και δεν υποστηρίζεται πλέον, τον χρησιμοποιώ σε όλες μου τις συσκευές κι αυτό γιατί είναι απίστευτα σταθερός και γρήγορος.

Με χάλασαν λίγο και οι γραμματοσειρές που έχει συμπεριλάβει, αλλά πήγα πάσο μόνο και μόνο γιατί είναι πολύ γρήγορη και τρομερά σταθερή.

Σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες, σου συστήνω να τη δοκιμάσεις πρώτη και πιστεύω πως θα μείνεις με αυτή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα πέρασα του jeffta συμπαθητική είναι . λέω να βάλω την jelly bean mod βλέπω είναι η καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα πέρασα του jeffta συμπαθητική είναι . λέω να βάλω την jelly bean mod βλέπω είναι η καλύτερη

Ναι, γι' αυτήν σου έλεγα κι εγώ.

Εγώ βέβαια της έβγαλα τα μάτια με προσθαφαιρέσεις και πλέον την έχω και πετάει!

Κρίμα που καμιά απ' όλες δεν έχει Ελληνικά, ειδάλλως θα μιλούσαμε για την απόλυτη rom...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτήν σου έλεγα κι εγώ.

Εγώ βέβαια της έβγαλα τα μάτια με προσθαφαιρέσεις και πλέον την έχω και πετάει!

Κρίμα που καμιά απ' όλες δεν έχει Ελληνικά, ειδάλλως θα μιλούσαμε για την απόλυτη rom...

 

ναι καλή είναι την κράτησα και εγώ. a και κάτι άλλο πιο πληκτρολόγιο να βάλω που να έχει και λεξικό γιατί είμαι λίγο ανορθόγραφος

Link to comment
Share on other sites

ναι καλή είναι την κράτησα και εγώ. a και κάτι άλλο πιο πληκτρολόγιο να βάλω που να έχει και λεξικό γιατί είμαι λίγο ανορθόγραφος

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Greek Keyboard που είναι το πιο απλό και το πιο ελαφρύ απ' όσα κυκλοφορούν. Έχει και υποστήριξη 160 χαρακτήρων για sms.

Από κει και πέρα, υπάρχει και το Greek keyboard on demand, το οποίο είναι επίσης ελαφρύ με + το ότι είναι πιο εύχρηστο και - ότι δεν υποστηρίζει τους χαρακτήρες για τα sms.

Φυσικά υπάρχουν πολλά ακόμα, αλλά επειδή δεν έχω δοκιμάσει κανένα, δεν έχω να σου προτείνω κάτι άλλο.

Για τη συσκευή μας πάντως που έχει μικρή ram, είναι μια χαρά και τα 2 που σου προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο παιδαιμα το ξεππρικαρα και εγω.. Αλλα μετα είχα άλλο προβλημα δεν παιρναγε ουτε νεα ρομ ουτε αυτη που έκανε απο την μανα του το otu με τα πολλα και χωρις να ξέρω τι εκανα περασα την jeffta rom 3 και ανοιξε το τηλεφωνο επιτελους!! Εβαλα το likn2sd μεταφερα αρκετα προγραματα στην καρτα να αδειασει ο χορος αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το τηλεφωνο σερνεται μεχρι αηδιας ειτε στην καρτα βαλω τα apps ειτε στο κινητο! Το fb πχ για να ανοιξει κανει παρα πολλη ωρα και αλλη τοση ωρα μετα αν πας να πατησεις κατι. Εβαλα εφαρμογες να κατηαριζω μνημη αλλα τιποτα το τηλ ειναι αρκετα σπαστικα αργο.. μονο για τηλ και μηνηματα προς το παρον το εχω. Ισως να δοκιμασω αλλη ρομ μιας και που εφτιαξε τωρα δεν νομιζω να ξανακανω καποια βλακεια και το ξαναπρικαρω μηπως παει καλυτερα. Δεν λεω ειναι αργο κινητο απο την μανα του αλλα με την μαμα ρομ που ειχε δεν αργουσε τοσο πολλη! Που θα βρω καμια αλλη δοκιμασμενη ρομ μηπως και ξυπνησει λιγο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βολευει σε αρκετες περιπτωσεις το σερφαρισμα με το κινητο αντι του υπολογιστη, θα ηθελα να ρωτησω πως στο καλο γινεται να παιζει ο ηχος αλλα και παραλληλα να διαβαζω και το κειμενο για πρακτικη εξασκηση ακροασης π.χ. εδω

Εβαλα και τον Βοat mini με ρυθμισεις desktop agent αλλα τζιφος δεν απεικονιζει το αντιστοιχο βελακι για να γινει αναπαραγωγη του ηχου χωρις να κλεισει ο browser.

O Opera mini που χρησιμοποιω κατα κορον μηπως και με καποιον τροπο μπορω να ανοιξω τον ηχο (εστω να τον κατεβασω) και να παιζει στο παρασκηνιο, κατι σα multitasking τι να πω, ριξτε καμμια ιδεα παιδες....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο παιδαιμα το ξεππρικαρα και εγω.. Αλλα μετα είχα άλλο προβλημα δεν παιρναγε ουτε νεα ρομ ουτε αυτη που έκανε απο την μανα του το otu με τα πολλα και χωρις να ξέρω τι εκανα περασα την jeffta rom 3 και ανοιξε το τηλεφωνο επιτελους!! Εβαλα το likn2sd μεταφερα αρκετα προγραματα στην καρτα να αδειασει ο χορος αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το τηλεφωνο σερνεται μεχρι αηδιας ειτε στην καρτα βαλω τα apps ειτε στο κινητο! Το fb πχ για να ανοιξει κανει παρα πολλη ωρα και αλλη τοση ωρα μετα αν πας να πατησεις κατι. Εβαλα εφαρμογες να κατηαριζω μνημη αλλα τιποτα το τηλ ειναι αρκετα σπαστικα αργο.. μονο για τηλ και μηνηματα προς το παρον το εχω. Ισως να δοκιμασω αλλη ρομ μιας και που εφτιαξε τωρα δεν νομιζω να ξανακανω καποια βλακεια και το ξαναπρικαρω μηπως παει καλυτερα. Δεν λεω ειναι αργο κινητο απο την μανα του αλλα με την μαμα ρομ που ειχε δεν αργουσε τοσο πολλη! Που θα βρω καμια αλλη δοκιμασμενη ρομ μηπως και ξυπνησει λιγο?

Μιχάλη, δοκίμασε και την DARK-GINGER που τουλάχιστον σ' εμένα πάει σφαίρα.

Εκτός αυτού, έχει και πολύ ωραία εμφάνιση, οπότε θέλω να πιστεύω πως θα σου αρέσει αρκετά.

 

 

Επειδη βολευει σε αρκετες περιπτωσεις το σερφαρισμα με το κινητο αντι του υπολογιστη, θα ηθελα να ρωτησω πως στο καλο γινεται να παιζει ο ηχος αλλα και παραλληλα να διαβαζω και το κειμενο για πρακτικη εξασκηση ακροασης π.χ. εδω

Εβαλα και τον Βοat mini με ρυθμισεις desktop agent αλλα τζιφος δεν απεικονιζει το αντιστοιχο βελακι για να γινει αναπαραγωγη του ηχου χωρις να κλεισει ο browser.

O Opera mini που χρησιμοποιω κατα κορον μηπως και με καποιον τροπο μπορω να ανοιξω τον ηχο (εστω να τον κατεβασω) και να παιζει στο παρασκηνιο, κατι σα multitasking τι να πω, ριξτε καμμια ιδεα παιδες....

Μόλις δοκίμασα το link σου με τον κλασικό Boat Browser και παίζει κανονικά και ο ήχος.

Ο mini όπως λέει και το όνομά του έχει αρκετές ελλείψεις και είναι για πολύ βασική πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. :)

Κατέβασα τον Boat 5.7.1, και βάζοντας desktop ως user agent βγάζει ένα ερωτηματικό στο μπλε κουτάκι (έχω επισυνάψει φωτογραφία).

Javascript ενεργοποιημένη. Τι στο καλό? :rolleyes:

Τώρα στα addons που κοίταξα κάτι στα βιαστικά δε μου φάνηκε κάτι που να βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. :)

Κατέβασα τον Boat 5.7.1, και βάζοντας desktop ως user agent βγάζει ένα ερωτηματικό στο μπλε κουτάκι (έχω επισυνάψει φωτογραφία).

Javascript ενεργοποιημένη. Τι στο καλό? :rolleyes:

Τώρα στα addons που κοίταξα κάτι στα βιαστικά δε μου φάνηκε κάτι που να βοηθούσε.

Άφησε τον agent στο Android και όταν μπεις στη σελίδα πάτησε επάνω στο ερωτηματικό.

Θα σου ανοίξει τον player έτσι ώστε να μπορέσεις να ακούσεις το ηχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλως φιλε, αρκετα σε ζαλισα απο οσο ειδα κανει αναπαραγωγη του ηχου αλλα το παραθυρο αναπαραγωγης πεταγεται ως top most που λεν οι προγραμματιστες κι ετσι καθεται ως μπαστακας στη μεση με αποτελεσμα να καλυπτει ενα μερος του κειμενου χωρις να το μετακινησεις. Τεσπα κι ετσι καλυτερα ειναι εστω να βλεπω ενα τμημα.....

Αυτο παντως για το Εroot 1.016.zip που γραφεις στην προηγουμενη σελιδα δεν πιανει το κατεβασα επιτηδες απο περιεργεια, εννοω οτι δε μου βγαζει κανενα κουμπι root το Κινεζικο προγραμμα. Οχι οτι καιγομαι να το κανω, αλλα αν ηταν μια πανευκολη διαδικασια οπως φαινεται γιατι να μην καθαριζα καποια απο τη σαβουρα με τα αχρηστα προγραμματα.....

Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Kαλως φιλε, αρκετα σε ζαλισα απο οσο ειδα κανει αναπαραγωγη του ηχου αλλα το παραθυρο αναπαραγωγης πεταγεται ως top most που λεν οι προγραμματιστες κι ετσι καθεται ως μπαστακας στη μεση με αποτελεσμα να καλυπτει ενα μερος του κειμενου χωρις να το μετακινησεις. Τεσπα κι ετσι καλυτερα ειναι εστω να βλεπω ενα τμημα.....

Αυτο παντως για το Εroot 1.016.zip που γραφεις στην προηγουμενη σελιδα δεν πιανει το κατεβασα επιτηδες απο περιεργεια, εννοω οτι δε μου βγαζει κανενα κουμπι root το Κινεζικο προγραμμα. Οχι οτι καιγομαι να το κανω, αλλα αν ηταν μια πανευκολη διαδικασια οπως φαινεται γιατι να μην καθαριζα καποια απο τη σαβουρα με τα αχρηστα προγραμματα.....

Εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο, οπότε όποια απορία έχεις και μπορώ να σε βοηθήσω, μη διστάζεις να ρωτάς.

Το E-Root σου βγάζει το κουμπί όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, όχι εξ αρχής.

Αν θέλεις να το ξαναδοκιμάσεις, πήγαινε: Ρυθμίσεις, Ανάπτξη και ενεργοποίησε τον εντοπισμό σφαλμάτων USB (USB Debugging).

Στη συνέχεια επανέλαβε τη διαδικασία του E-Root.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω εκ νέου, το έχεις πάρει πολύ ζεστά το θέμα! :)

 

1) Δίνοντας στο Google το playing mp3 background when surfing android έβγαλε κάποια links και σε κάποιο από δαύτα (τώρα είμαι από τον υπολογιστή, δεν έχω history) είδα κάπου ότι μπορούμε και με τον απλό media player που έχει ενσωματωμένο το κινητό να κάνουμε τη δουλειά. Πολύ απλά πάω στην Εγγλέζικη σελίδα με τον ελαφρύ Οpera mini κατεβάζω τον ήχο της συνομιλίας και μετά το ανοίγω όχι μέσω του file manager αλλά μέσω του media player. Αυτός πάει αυτόματα στο παρασκήνιο (στη μπάρα των notifications) και μετά κάνω παιχνίδι με τον Opera βλέποντας (όχι τα lyrics :D) αλλά το κείμενο :).

 

2) Είχες απόλυτο δίκιο, είχα απενεργοποιημένη την επιλογή που ανέφερες. Ενεργοποιώντας την, συνέδεσα το κινητό κι έβγαλε το κουμπί Root με τα Κινέζικα :wacko: σχόλια που δεν ξέρουμε τι λέει, τέσπα το πατάω κι ό,τι γίνει προχώρησε η διαδικασία στα γρήγορα (γύρω στα 10-12 δευτερόλεπτα διήρκησε) κάνοντας τέσσερα στάδια (1, 2, 3 & 4 έδειχνε η οθόνη) και τέλος.

 

ΕDIT LATER:

 

1) Eγκαθιστώντας τον Root Uninstaller το παράκανα ο στόκος και κλάδευα λες κι ήταν δρεπάνι. Έτσι έσβησα κάτι (άντε βρες τι) με αποτέλεσμα το κουμπί της home screen (εκείνο με το σπιτάκι) να μη λειτουργεί. Τι μπορούμε να κάνουμε?

Εκτός από τα προσέχουμε την επόμενη φορά.....

 

2) Το ρημάδι το Link2SD δε δέχεται ως ext2 το δεύτερο partition παρά μόνο ως FAT32 και τα δύο. Δημιούργησα δύο ίσα (950 ΜΒ περίπου έκαστο).

Ως εδώ όλα καλά??

Ευτυχώς που υπάρχει κι ο υπολογιστής γιατί από το κινητό Αλέκος να σερφάρω!

Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι έχω πάρει ζεστά το θέμα, απλώς δεν ξεχνάω πως όταν βρέθηκα κι εγώ κάποτε σε μια θέση σαν και τη δική σου, βρέθηκαν μέλη εδώ που έκαναν τα πάντα για να με βοηθήσουν χωρίς το παραμικρό αντάλλαγμα.

Απαντώντας τώρα στις ερωτήσεις σου:

 

1) Από όσο ξέρω μετά εγκαθιστώντας το link2SD μπορώ ό,τι θα στήνω να πηγαίνει εξολοκλήρου στην κάρτα?

Άρα θα έχω άφθονο χώρο.

Συνήθως ισχύει αυτό που λες, υπάρχουν όμως και εφαρμογές που δεν τρέχουν όταν τις περνάς στην κάρτα μνήμης.

Επίσης, το ότι μια εφαρμογή μεταφέρεται να ξέρεις πως πάντα χρησιμοποιείται χώρος και από την εσωτερική μνήμη.

Για παράδειγμα, αν μια εφαρμογή καταλαμβάνει 5mb στον εσωτερικό χώρο και τη μεταφέρεις στην κάρτα, τότε τα 3mb φεύγουν εκεί και τα 2mb μένουν στην εσωτερική μνήμη. Στην ουσία δηλαδή γλιτώνεις αρκετά (όχι όμως) όλα τα mb που αυτή καταλαμβάνει.

 

2) Αν περ ελπίδα κάνω restore στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, τότε το κινητό θα επανέλθει όπως ήταν παλιά με στημένα ξανά τα Cosmote apps, τα ξενοδοχεία κλπ κλπ (εκείνα τα system applications που χάρηκα κλαδευοντάς τα).

Κατηγορηματικά ΟΧΙ!

Από τη στιγμή που διαγράφεις εφαρμογές συστήματος με κάποιον (root) uninstaller, τότε διαγράφονται μια και καλή και αν δεν έχεις κρατήσει προηγουμένως κάποιο backup, μην περιμένεις να τις ξαναδείς.

Εδώ βέβαια τα πράγματα είναι λίγο πιο περίπλοκα, αφού υπάρχουν εφαρμογές που αρνούνται πεισματικά να επανεγκατασταθούν,

ακόμα κι αν έχεις κρατήσει το αρχείο εγκατάστασης.

Επίσης, προσωπικά μου έχει τύχει μετά από επαναφορά να υπολειτουργεί το λειτουργικό ή και κάποιες φορές να μην εκκινεί καν το κινητό, οπότε να είσαι πολύ προσεκτικός σχετικά με το τι θα διαγράψεις.

Αν έχεις διαγράψει μόνο τα Cosmote apps πάντως, μην ανησυχείς, απλώς μετά την επαναφορά δεν θα ξαναεμφανιστούν.

 

3) Μήπως υπάρχει κάποιος καλύτερος - μάλλον γρηγορότερος system uninstaller?

Δεν πειράζει κι ας είναι από το Google play πάμε στον Evozi και το κατεβάζουν τα παλικάρια http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/biggrin.gif

Υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές γι' αυτή τη δουλειά, έχω ακόυσει ότι ο Titanium Backup είναι ο καλύτερος, αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και συνεπώς δεν έχω άποψη.

Εγώ χρησιμοποιώ τον Root Uninstaller σε συνδυασμό με το System Cleanup και είμαι απόλυτα καλυμμένος.

Το System Cleanup εκτός των άλλων χρησιμεύει και στο να μεταφέρεις τις εφαρμογές σου στην κάρτα μνήμης ή στο φάκελο system, κάτι που για μένα είναι πιο χρήσιμο από το να τα στέλνω στην κάρτα.

Εδώ θέλω να σου πω πως σε περίπτωση που μεταφέρεις οποιαδήποτε εφαρμογή στο φάκελο system, τότε σε τυχόν επαναφορά του τηλεφώνου θα σου εμφανιστεί κανονικά και δεν θα χρειαστεί να την εγκαταστήσεις ξανά.

Αν πατήσεις παρατεταμένα επάνω σε κάποια εφαρμογή, σου βγάζει πολλές επιλογές, στις οποίες θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός.

Σε γενικές γραμμές, ένας αρχάριος χρήστης χρησιμοποιεί τις επιλογές "move to system, move to sd card, Freeze-Delete".

Ψάχνοντάς την διεξοδικά θα βρεις και άλλες χρήσιμες λειτουργίες που αυτή περιέχει.

 

Για ό,τι άλλο χρειαστείς, μη διστάσεις, ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε refresh το forum γιατί κάποια τμήματα του post τα διόρθωσα πρίν λίγο, αν και δεν πειράζει ας μείνουν για μελλοντική αναφορά των άλλων παιδιών, άσχετα αν βρήκα την άκρη.

Με το πρώτο ερώτημα ειδικά θα ήθελα μια βοήθεια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τροποποίηση την ώρα που σου απαντούσα, γι' αυτό δεν το πρόσεξα.

 

Πήγαινε στα αρχεία της κάρτας μνήμης σου και άνοιξε το φάκελο "Root Uninstaller" και στη συνέχεια το φάκελο "autobackup".

Προληπτικά εγκατέστησε ξανά από την αρχή όλα τα αρχεία που περιέχει με τη σειρά, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υπάρχει το apk που έχεις διαγράψει.

Εστίασε σε εφαρμογές συστήματος που μπορεί να περιέχονται γιατί το πρόβλημα που αναφέρεις μόνο μετά από μια τέτοια διαγραφή μπορεί να δημιουργηθεί.

Θα δω κι εγώ τι μπορεί να προκάλεσε το συγκεκριμένο πρόβλημα και θα σου πω ποιο αρχείο μπορεί να ευθύνεται γι' αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά από @@ριες :X το παρακάναμε σήμερα, τέσπα το κινητό κατάντησε πειραματόζωο :lol:

Δεν υπάρχει τίποτα στην κάρτα επέκτασης (φάκελος του roor uninstaller) γιατί έπεσε κι εκεί κλάδεμα τέσπα, θα πρέπει να βάλω custom ROM αν κατάλαβα καλά?? => τα επεξηγείς στην προηγούμενη σελίδα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...