Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας και χρόνια σας πολλά

Τα κατάφερα τελικά και το έκανα root το τηλέφωνό μου, ενώ διέγραψα τις περιττές εφαρμογές τύπου cosmote, αλλά έχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην SD κάρτα, π.χ την εφαρμογή του facebook, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να γίνετε αυτό για να μην γεμίζει η μνήμη;

Ευχαριστώ πολύ

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι θεμα εφαρμογης αν μετακινειται η οχι.Εφοσον πλεον εισαι root καλυτερα να ακολουθησεις αυτον τον οδηγο http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/ απο το βημα 4 και μετα.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι μια πρωτη βελτιωση ειναι η αγορα μιας μεγαλυτερης καρτας μνημης. Οταν συνδεω το κινητο με το καλωδιο USB στον υπολογιστη, σα να τρελαινεται η οθονη καθως και τα πληκτρα αφης. Παταω το home και επιλεγει κατι αλλο στην οθονη. Μονο αυτο εχω παρατηρησει μεχρι τωρα.

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια.Το ειδα το κινητο σε καταστημα κ μου αρεσε.Σκεφτομαι να το αγορασω.Μετα ομως απο ολα αυτα που διαβασα στο forum το μετανιωσα. Οι περισσοτεροι προβληματισμενοι ειναι.Απο οτι διαπιστωσα πρεπει να γινει το root για να δουλεψει καλυτερα και πιο ανετα το κινητο, λογω μικρης μνημης,εγω βεβαια για απλη χρηση το θελω.Εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο αξιοπιστο με τιμη max 200 ευρω και anroid-dual sim η το συγκεκριμενο για απλη χρηση (internet,facebook,gps και κανα παιχνιδι)αξιζει και δεν θα εχω γενικα προβληματα??ευχαριστω...:O
Link to comment
Share on other sites

Για απλη χρηση κανει. Πιστευω οτι τα αξιζει τα χρηματα του. Εξ αλλου ποσοι ειναι αυτοι που εκμεταλλευονται 100% τις δυνατοτητες ενος μηχανηματος; Παλιοτερα ειχα το GB220 της LG και ημουν στο φειςμπουκ πολλες φορες την ημερα. Ετσι και με το 991. Αυτα που θελω τα κανει. Ξερω τι να περιμενω. Απο τις 17 Δεκεμβρη που το πηρα στα χερια μου το τεσταρω. Σε λιγες μερες θα του βαλω και την δευτερη sim και στην συνεχεια θα το σκαλισω ποιο βαθια.

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια.Το ειδα το κινητο σε καταστημα κ μου αρεσε.Σκεφτομαι να το αγορασω.Μετα ομως απο ολα αυτα που διαβασα στο forum το μετανιωσα. Οι περισσοτεροι προβληματισμενοι ειναι.Απο οτι διαπιστωσα πρεπει να γινει το root για να δουλεψει καλυτερα και πιο ανετα το κινητο, λογω μικρης μνημης,εγω βεβαια για απλη χρηση το θελω.Εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο αξιοπιστο με τιμη max 200 ευρω και anroid-dual sim η το συγκεκριμενο για απλη χρηση (internet,facebook,gps και κανα παιχνιδι)αξιζει και δεν θα εχω γενικα προβληματα??ευχαριστω...:O

 

Παρε κατι τετοιο....http://www.gadgetsdealer.com/product320532.html

 

Και μην δω σχολιο περι κινεζικου πριν δειτε τι cpu εχει και το 991...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης , μπορώ να πω ότι το κινητό για κάποιον που θέλει να κάνει τα βασικά ( να μιλάς, περιήγησηση στο ιντερνετ και μηνύματα) για μένα πάντα , είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω.... Αυριο κ ολας... Τι λετε ? αυτο η ενναλακτικα το Huawei Sonic Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το Αλκατελ φιλε μου το 991

 

Σορρυ δικο μου λαθος. Εννοω το 991 της Αλκατελ η το Huawei Sonic ! Εχω αποφασισει πως θα αγορασω ενα απο τα δυο... Το θεμα ειναι πιο ομως

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ χαθηκα λιγο γιατι εχω καιρο να ποσταρω.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Παρε το 991...

 

αν δεν σε ταλαιπωρω δωσε μου ενα δυο επιχειρηματα ...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχεδον ιδια τηλεφωνα αλλα το αλκατελ εχει μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη μπαταρια σε αποδοση.
Link to comment
Share on other sites

Για απλες λειτουργιες μια χαρα τηλεφωνα ειναι. Λιγη μνημη εχουν αλλα με ενα ρουτ ολα διορθώνονται ... Τσεκαρα πριν λιγο και το ΖΤΕ μπλακ Αις... Αξιολογο και αυτο

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Specs: ZTE Black Ice (€139)

Λειτουργικό Android 4.0.4

Επεξεργαστής 800MHz

Μνήμη 4GΒ storage, 512MB RAM, microSD

Οθόνη 3,5″ LCD πολλαπλής αφής, 320×480 pixels

Κάμερα 3,2MP

Συνδεσιμότητα microUSB, Wi-Fi, A-GPS, NFC, HSDPA, FM ραδιόφωνο, είσοδος ήχου 3,5 χιλ.

Αυτονομία Δε διατίθεται

Διαστάσεις 115,2 x 62 x 11,5 χιλ.

Βάρος 120 γρ.

 

Και κατι τελευταιο να μην σε ταλαιπωρω. Αυτο το μοντελο ΖΤΕ στο εξωτερικο με τι ονομασια βγαινει αραγε ? στο GsmArena δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω..αλλαζει ονομα εξω η zte ; Ενα κινεζικο που ειχα ποσσταρει 15 ποστ πιο πισω το ειδες...Σιγουρα αξιζουν τοσα λεφτα εδω για τετοια τηλεφωνα ;
Link to comment
Share on other sites

Αλλο λεω... Black ice ονομασια μοντελου δεν ειδα πουθενα στο ιντερνετ... Αρα πιο μοντελο ειναι αυτο αφου δεν υπαρχει καν στο GSmArena

 

Μια χαρα εταιρια ειναι με πολυ μελλον... Η εταιρια αυτη κανει και προτζεκτ σε συνεργασια με τα ελληνικα πανεπιστημια...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

@TonimanakHTC μην βγαίνεις εκτός θέματος. Εφόσον είσαι σε αναζήτηση συσκευής μπορείς αν θέλεις να ανοίξεις θέμα εδώ:

Επιλογή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Καντα ολα ντιλιτ αν θελεις

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!χτες πηρα κ εγω αυτο το κινητακι κ μπορω να μπω οτι με το σκαλισμα που του εχω κανει μεχρι τωρα,ειμαι αρκετα ευχαριστημενη...το μονο που δεν μπορεσα να βρω ειναι πως θα κανω την οθονη να αναβει για μερικα δευτερολεπτα καθε φορα που ερχεται μηνυμα...το ιδιο γινεται κ σε εσας?

κ κατι ακομα...για να παρω καποια ζελατινα προστασιας οθονης πχ απο το πλαισιο,υπαρχει καποια που να του ταιριαζει σε μεγεθος απο αλλο μοντελο?πχ samsung s3?

Edited by gwgoula18
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!χτες πηρα κ εγω αυτο το κινητακι κ μπορω να μπω οτι με το σκαλισμα που του εχω κανει μεχρι τωρα,ειμαι αρκετα ευχαριστημενη...το μονο που δεν μπορεσα να βρω ειναι πως θα κανω την οθονη να αναβει για μερικα δευτερολεπτα καθε φορα που ερχεται μηνυμα...το ιδιο γινεται κ σε εσας?

κ κατι ακομα...για να παρω καποια ζελατινα προστασιας οθονης πχ απο το πλαισιο,υπαρχει καποια που να του ταιριαζει σε μεγεθος απο αλλο μοντελο?πχ samsung s3?

 

Για ζελατίνα πήγαινε στο κατάστημα που λες και ψάξε.Εγώ πήρα μια απο lg νομίζω.Δεν ταιριάζει απόλυτα αλλά κάνει δουλειά.Μου την έφτιαξε το παιδί εκεί και όλα Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για ζελατίνα προτιμησε να αγορασεις απο το e-bay. Υπαρχει ποκιλια και σε πολυ καλες τιμες. Exω παρει την vikuiti ADQC27 και ταιριαζει τέλεια στο κινητο. για την ακριβεια ειναι σαν να μην υπαρχει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...