Jump to content

[ROM] Slim ICS


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το φοβομουν αυτο.. :X

λιγο κουλο δεν ειναι? προφανως δεν υπαρχει τροπος παρακαμψης..?

 

ε ναι είναι ολίγον κουλό, εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί για αυτό δεν το έχω ψάξει το θέμα.

έχω την εντύπωση πως στην cm9 που είχα βάλει δεν γινόταν, οπότε ίσως απενεργοποιείτε κάπως :worry: Εγω δεν γνωρίζω πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάφερα και κατέβασα την Slim 2.6 όπως αναφέρεται στο 1ο post

 

όμως τα επόμενα 2 links δε λειτουργούνε το ξέρω πως δεν είναι δικό σας θέμα αλλά έχω μείνει κυριολεκτικά στη μέση μήπως τα έχει κάποιος και μπορεί να τα ανεβάσει σε κάποιο άλλο host θα του ήμουν υπόχρεως

το I9000_4.2.zip (τρίτο στη λίστα) και το Slim_Common.zip (έκτο στη λίστα)

 

έχω φάει ένα σωρό fail από χθές το βράδυ μία δε μου δούλευε το market (ακόμα και με επίσημη rom) μια δεν μου έκανε τα restore, γενικά ένας χαμός...τώρα ας πούμε δε μου κάνει update από android market σε google plays, μια ψυχή που έιναι να βγεί ας βγεί αλλά έφαγα πόρτα και δε μπορώ να κατεβάσω τα απαιτούμενα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

http://d-h.st/users/krarvind/?fld_id=3358#files απο το 1ό link έχουνε θέμα με την db τους

το 2ο link http://slimics.haxer.org/Slim_ICS/404/4.2/ δεν ανοίγει ποτέ και δοκίμασα με 3 διαφορετικόυς browser σε περίπτωση που κάτι έφτεγε αλλά τζίφος

 

edit : το 2ο κατάφερε και μου άνοιξε μόλις τώρα αν και αργεί υπερβολικά για να δούμε και στο οποίο δεν υπάρχει το αρχείο slim_common.zip :/

 

 

Ε τι να πώ δε με θέλει... δε κάνω τίποτα διαφορετικό από της οδηγίες που υπάρχουν...κατάφερα το πέρασα τέλοσπάντων και έχω

"unfortunately the process android.process.media has stopped" καλά κρασιά

Edited by Axreios
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τίποτα με την μπαταρία;; μου τελειώνει πολύ γρήγορα σε σχέση με 2.3.3

 

ή φταίει το Modem ( JVT ) και ψάχνει συνέχεια σήμα;

 

Υ.Γ. δεν φοράω semaphore

Edited by Re4cTiV3
ή...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τίποτα με την μπαταρία;; μου τελειώνει πολύ γρήγορα σε σχέση με 2.3.3

 

ή φταίει το Modem ( JVT ) και ψάχνει συνέχεια σήμα;

 

Υ.Γ. δεν φοράω semaphore

 

Αν έχεις ανοιχτό το 3G ίσως σου τελειώνει γρήγορα. Με 2G όμως κρατάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειμαι στην 4.2+semaphore και εγκατεστησα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1667051

αλλα μου χαθηκε η εφαρμογη google search μπορω να κανω κατι η πρεπει να ξαναφλασαρω απ την αρχη?

Παρεπιπτοντως ειναι πολυ ομορφο θεμα.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα την slim 4.2 και semaphore 1.2.6s...Δεν μπορούν να γυρίσουν οι εφαρμογές πίσω με το titanium backup με τίποτα.Πριν ήμουν με 2.3.6 jw5....και είχα κρατήσει κανονικά backup πριν ξεκινήσω να περάσω την slim...Το περιεργο είναι ότι όταν παω "αντίγραφά ασφάλειάς και επαναφορα" και και κάνω επαναφορά κάποιας εφαρμογής μου λέει "ολοκληρώθηκε" άλλα δεν υπάρχει πουθενά (την γυρναώ σκετη...χωρίς τα δεδομένα της για να αποφύγω τυχόν ασυμβατότητές..) Αν έχει γίνει και σε κάποιον άλλο και βρήκε λύση ...ας ρίξει μια απάντησή...Ευχαριστώ πολύ....
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα την slim 4.2 και semaphore 1.2.6s...Δεν μπορούν να γυρίσουν οι εφαρμογές πίσω με το titanium backup με τίποτα.Πριν ήμουν με 2.3.6 jw5....και είχα κρατήσει κανονικά backup πριν ξεκινήσω να περάσω την slim...Το περιεργο είναι ότι όταν παω "αντίγραφά ασφάλειάς και επαναφορα" και και κάνω επαναφορά κάποιας εφαρμογής μου λέει "ολοκληρώθηκε" άλλα δεν υπάρχει πουθενά (την γυρναώ σκετη...χωρίς τα δεδομένα της για να αποφύγω τυχόν ασυμβατότητές..) Αν έχει γίνει και σε κάποιον άλλο και βρήκε λύση ...ας ρίξει μια απάντησή...Ευχαριστώ πολύ....

 

Για να κανεις restore καποιο back up πρεπει να εισαι στο firmware που ειχες οταν εκανες το back up.

Το εχω επιχειρησει κι εγω ετσι οπως το εκανες, αλλα χωρις αποτελεσμα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις restore καποιο back up πρεπει να εισαι στο firmware που ειχες οταν εκανες το back up.

Το εχω επιχειρησει κι εγω ετσι οπως το εκανες, αλλα χωρις αποτελεσμα.

 

Απο τιτάνιουμ όπως λέει ο φίλος?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απο τιτάνιουμ όπως λέει ο φίλος?

 

Ναι το εχω επιχειρησει στο παρελθον και μου προκαλουσε προβληματα :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα πρόβλημα από οποιαδήποτε ρομ κι αν έχω φέρει το backup :confused:

(αλλά όχι συγκεκριμένα από την JW5)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα πρόβλημα από οποιαδήποτε ρομ κι αν έχω φέρει το backup :confused:

(αλλά όχι συγκεκριμένα από την JW5)

 

Ούτε εγώ είχα κανένα πρόβλημα (ακόμα και από το S στο s3!)

Μόνο από eclair προς τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα πρόβλημα από οποιαδήποτε ρομ κι αν έχω φέρει το backup :confused:

(αλλά όχι συγκεκριμένα από την JW5)

 

Ωχ! Τι λες να φταίει η jw5 ??? Λες να μην κράτησε σωστό backup? Τόσο γκατεμια ρε γ@*#το? Έχω και nandroid backup άλλα αυτό το γνωριζω ότι πάει μονό σε ίδια ρομ....Ωραιααα...και τώρα τι γίνεται? Έχετε κάτι να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω επιχειρησει στο παρελθον και μου προκαλουσε προβληματα :confused:

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να σου προκαλέσει κανένα πρόβλημα. Δεν σχετίζεται το backup του τιτάνιουμ με την έκδοση που φοράς.

Μόνο στο nandroid υπάρχει συχνά ασυμβατότητα.

 

@ tolisfz6 θα δοκίμαζα:

1) άλλη έκδοση titanium

2) θα ξαναφλάσαρα την Slim μήπως κάτι δεν έκανα σωστά και θα ξαναδοκίμαζα το restore

3) θα φλάσαρα μια CM9 (που μεταξύ μας είναι λίγο πιο σόι απο τη Slim) να δω αν δουλέψει εκεί το restore

4) Αν είχαν αποτύχει όλα αυτά, θα γύρναγα σε JW5 με το nandroid, θα έσβηνα τον φάκελο του backup, θα ξαναέκανα backup ελπίζοντας ότι αυτή τη φορά θα γίνει σωστά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα κανένα πρόβλημα (ακόμα και από το S στο s3!)

Μόνο από eclair προς τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι γίνεται.

 

Τι να πω τοτε, ισως εγω να ημουν γκαντεμης :rolleyes:

Θα το επιχειρησω παλι καποια στιγμη μπας και...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τοτε, ισως εγω να ημουν γκαντεμης :rolleyes:

Θα το επιχειρησω παλι καποια στιγμη μπας και...

 

Sorry για την αδιακρισία αλλά επειδή βλέπω ότι αλλάζεις συχνά εκδόσεις λογισμικού, κάθε φορά που φλασάρεις περνάς τις εφαρμογές σου μια μια? :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αναλυτικές απαντήσεις σας....Αν και λίγο δύσκολο να δοκιμασω ολα τα παραπάνω....θα κάνω τουλάχιστον όμως όσα μπορώ....

 

 

Λοιπόν επανέρχομαι για να πω ότι τελικά βρέθηκε λύση γρήγορα...κάνοντάς απεγκατάσταση αυτό που είχα...(ήταν το pro) και κάνοντάς εγκατασταση αυτό του market.(το free που,δεν έχει επιλογή για μαζική λειτουργία).Έτσι πρέπει να τις επαναφέρω μια μια...άλλα μικρο το κακό.Μια εξήγησή που σκέφτηκα τώρα είναι μήπως το pro που είχα στην SD card σαν apk που ήταν σχετικά παλιό δεν ήταν συμβατό με android 4.0.4 ...άλλα πάλι δεν έπρεπέ να πετάξει κάποια ειδοποίησή και να μου το πει.....?? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αδιακρισία αλλά επειδή βλέπω ότι αλλάζεις συχνά εκδόσεις λογισμικού, κάθε φορά που φλασάρεις περνάς τις εφαρμογές σου μια μια? :confused:

 

Οταν απο gb μεταβαινω σε gb κανω κανονικα restore, ενω οταν εναλλασομαι μεταξυ διαφορετικων εκδοσεων android τις περναω χειροκινητα.Αστο, ειμαι πολυ ψειρας, κανονιζω παντα οταν αλλαζω ρομ να εχω χρονο γιατι θελω να γινεται παντα η διαδικασια τελεια ;)

Εχω φλασαρει και ρομ 2 φορες απανωτες για καλυτερη εγκατασταση :rolleyes:

Συγχωρεμενος :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απο τιτάνιουμ όπως λέει ο φίλος?

 

Ναι το εχω επιχειρησει στο παρελθον και μου προκαλουσε προβληματα :confused:

 

Εγώ κανένα πρόβλημα από οποιαδήποτε ρομ κι αν έχω φέρει το backup :confused:

(αλλά όχι συγκεκριμένα από την JW5)

Οι εφαρμογές επαναφέρονται μια χαρά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στα data. καποιες φορες δε δουλεύει αν είσαι σε διαφορετική Ρομ απο αυτη του backup. Το επαθα προσφατα απο AOKP (infinitum LBR) σε AOSP (RC2)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές επαναφέρονται μια χαρά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται στα data. καποιες φορες δε δουλεύει αν είσαι σε διαφορετική Ρομ απο αυτη του backup. Το επαθα προσφατα απο AOKP (infinitum LBR) σε AOSP (RC2)

 

Κι όμως εμένα μία εφαρμογή πέταγε συνέχεια fc χωρίς να επαναφέρω Data :blink: Μόνο μία όμως και ήταν ο Apex Launcher και χρειάστηκε να τον εγκαταστήσω από το μάρκετ, και μετά πέρασα τα data μόνο και δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εμένα μία εφαρμογή πέταγε συνέχεια fc χωρίς να επαναφέρω Data :blink: Μόνο μία όμως και ήταν ο Apex Launcher και χρειάστηκε να τον εγκαταστήσω από το μάρκετ, και μετά πέρασα τα data μόνο και δούλεψε!

 

Ετσι κι εγω συνηθως οταν τις επαναφερω ορισμενες εφαρμογες κανουν fc, ε και επειδη σπαζομαι οταν συμβαινουν κατι τετοια προτιμω να τις ξαναπερναω χειροκινητα.

Δεν κανει και πολλη ωρα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εμφανίστηκε άλλο πρόβλημά...Όταν ανοίγω την εφαρμογη phone για να πληκτρολογησω κάποιο νούμερο πετάει μήνυμά "unfortunately contacts has stopped" πριν ανοίξει καν το πληκτρολόγιο....Έτσι δεν μπορώ να καλεσω κάποιο νέο νουμερο άλλα μονό νούμερά απο τις επαφές μου....Υπαρχει κάποιο fix για αυτό? Ξέρει κάνεις κάτι?

 

 

 

Μάλλον το δευτερο θεμα στο theme Chooser έφταιγε....όταν γύρισα στο αρχικό θέμα της rom όλα διορθώθηκαν....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...