Jump to content

[ROM] Slim ICS


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα εμφανίστηκε άλλο πρόβλημά...Όταν ανοίγω την εφαρμογη phone για να πληκτρολογησω κάποιο νούμερο πετάει μήνυμά "unfortunately contacts has stopped" πριν ανοίξει καν το πληκτρολόγιο....Έτσι δεν μπορώ να καλεσω κάποιο νέο νουμερο άλλα μονό νούμερά απο τις επαφές μου....Υπαρχει κάποιο fix για αυτό? Ξέρει κάνεις κάτι?

 

 

 

Μάλλον το δευτερο θεμα στο theme Chooser έφταιγε....όταν γύρισα στο αρχικό θέμα της rom όλα διορθώθηκαν....

 

Ετσι ειναι η slim, ισως η καλυτερη 4αρα που ομως εαν την σκαλισεις λιγο θα σε τιμωρησει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι η slim, ισως η καλυτερη 4αρα που ομως εαν την σκαλισεις λιγο θα σε τιμωρησει :rolleyes:

 

Και μήπως ξέρεις αφού όλες οι κατάλληλες επιλογές είναι κλικαρισμενες γιατί δεν κάνει rotation? Ναι εντάξει το σκαλισα...:D έβαλα apex launcher άλλα γύρισα και στο δικό του και ούτε εκει κάνει....Και όχι μονό στο μενου ...ούτε πχ στο Facebook δεν γυρνάει.Μήπως κάτι δεν έχω κάνει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Και μήπως ξέρεις αφού όλες οι κατάλληλες επιλογές είναι κλικαρισμενες γιατί δεν κάνει rotation? Ναι εντάξει το σκαλισα...:D έβαλα apex launcher άλλα γύρισα και στο δικό του και ούτε εκει κάνει....Και όχι μονό στο μενου ...ούτε πχ στο Facebook δεν γυρνάει.Μήπως κάτι δεν έχω κάνει σωστά?

 

Σε αλλες εφαρμογες γυριζει κανονικα δηλαδη..; :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλες εφαρμογες γυριζει κανονικα δηλαδη..; :rolleyes:

 

Λοιπόν μπήκα στο angry birds (που παίζει οριζοντιο ) έτσι για να τσεκάρω αν θα γυρίσει και γύρισε μια χαρά για να παίξω....Μόλις όμως βγήκα το μενού και όλα τα άλλα παρέμειναν οριζόντια και δεν γυρνάνε κάθετα με τίποτα....Ωραία λέω θα ανοίξω το temple run που παίζει όρθιο....και όντως γύρισε στα όρθια...Άλλα όταν βγήκα απο το παιχνίδι το μενού και τα υπόλοιπά το χαβά τους...Έχουν μείνει πλαγιαστά.....Τώρα θα κάνω reboot αναγκαστικα για να γυρίσει....

 

 

Και στο καπάκι έκανα factory reset μήπως και δω άσπρη μέρα άλλα τίποτα...το μονο που έχει rotation είναι η κάμερα ...το γυρνάς και γυρνάνε τα εικονίδια στο πλάι....Κατά τα άλλα ..ούτε στη συλλογή ούτε στο Facebook ούτε στο app drawer...ούτε στο μενού " ρυθμίσεις"... και πάει λέγοντάς....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην Slim δεν νομίζω να μπορείς να το περάσεις με Odin. Όλες οι διαδικασίες γίνονται με το CWM Recovery (αν εξαιρέσεις κάποιους kernel που βγήκαν το τελευταίο καιρό τους οποίους περνάς και με Odin).

Βασικά γιατί θες να το περάσεις με Odin;

Εδώ είναι σε περίπτωση που το θες σε .zip.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω με Odin γιατί μέσω cwm μου πετάει ένα, error και δεν με αφήνει να το κάνω install. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει το καινούργιο cwm;
Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σε όλους, πως μπορώ να περασω τις επαφές μου στο κινητό (ics slim) διότι το kies δεν το αναγνωρίζει;

 

Αν δεν τις είχες κάνει extract ως .vcf αρχείο ώστε να το περάσεις στο κινητό και να το ανοίξεις δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος εκτός και αν έχεις κρατήσει backup των επαφών σου στο Gmail.

Το KIES κάνει backup σε μορφή αρχείων που δεν αναγνωρίζεται από το κινητό χωρίς την μεσολάβηση του KIES.

Αν θες κάνε ένα Nandroid την Slim, πέρνα μία επίσημη ώστε να επαναφέρεις τις επαφές σου και να τις σώσεις στο Gmail ή να τις κάνεις extract σε .vcf αρχείο, πέρνα πάλι την Slim, επανέφερε το Nandroid και μετά βάλε τις επαφές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αναγνωρισει το kies την slim;

 

Δυστυχως οχι :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νευρίασες? :p

Δεν ξερω αλλα... οταν ακουω για kies κατι περιεργο με πιανει :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

(Συνεχίζω εδώ γιατί έγραφα στο thread του C9) Δε με θέλει σήμερα... Αφού έβαλα την ICS δεν είχα τηλέφωνο, δε μπορούσα να αλλάξω το esf που είχα πάρει backup, πήγα να επιστρέψω στην παλιά 2.3.3 μέσω odin, έκανα διάφορες μ.. και τελικά έχω καταλήξει μόλις ανοίγω να μπαίνω σε android system recovery και να μου λέει failed to mount /dbdata (invalid argument) και τέτοια... Υπάρχει κάποια λύση να μπορέσω να περάσω πάλι το παλιό FW? Edited by tdm
Link to comment
Share on other sites

(Συνεχίζω εδώ γιατί έγραφα στο thread του C9) Δε με θέλει σήμερα... Αφού έβαλα την ICS δεν είχα τηλέφωνο, δε μπορούσα να αλλάξω το esf που είχα πάρει backup, πήγα να επιστρέψω στην παλιά 2.3.3 μέσω odin, έκανα διάφορες μ.. και τελικά έχω καταλήξει μόλις ανοίγω να μπαίνω σε android system recovery και να μου λέει failed to mount /dbdata (invalid argument) και τέτοια... Υπάρχει κάποια λύση να μπορέσω να περάσω πάλι το παλιό FW?

 

Μπες σε d.mode και βαλε με odin μια 2.3.6 να ησυχασεις :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους.Έχω εγκαταστήσει την slim με όλα τα καλούδια που έχει, αλλά από σήμα έχω πρόβλημα ,ειδικά στην επαρχία που είμαι τώρα.Αλλά κινητά (Android) με την ίδια εταιρία (Vodafone) έχουν φουλ σήμα ενώ το δικό μου με το ζόρι πιάνει μια γραμμή, άλλες φορές καθόλου.Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό; Με αλλαγή modem ίσως;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα modem κατά πολλούς είναι το JVT και το JVU οπότε δοκίμασε ένα από τα δύο για να δεις πως θα πάει από σήμα το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πέρασα και εγώ εδώ και καμμιά εβδομάδα την Slim ICS στον Γαλαξία και έχω πάθει σόκ!!!:X

 

Φανταστικό scrolling και άπίστευτη ταχύτητα!!Προερχόμενος από 2.2 με speedmod kernel (αρχαιολάγνος :p) και ευχαριστημένος μέχρι πρότεινος,δεν πίστευα ότι μπορεί να πάρει τόσο τα πάνω του το κινιτάκι.:)

 

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι κολλάει με την εφαρμογή του FB,κλειδώνει η οθόνη και δεν ανοίγει με τίποτα παρά μόνο με restart.Επίσης όταν κλείσει από μπαταρία το κινητό και το βάλεις να φορτίσει (έχω κατεβάσει αλλά δεν έχω περάσει ακόμα το charging animation.apk) δεν ανοίγει το κινητό με τον φορτιστή κουμπωμένο.:blink:

 

Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό?

 

edit:Μπορώ να σβήσω τα αρχεία που πέρασα (όλα τα apk,swype,charging animation κτλ)μέσω cwm στο download της SLIM ICS η θα έχει πρόβλημα?

edit2:Προσπάθησα να περάσω το charging animation.apk αλλά δεν μου το εμφανίζει στο download.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ εδώ και καμμιά εβδομάδα την Slim ICS στον Γαλαξία και έχω πάθει σόκ!!!:X

 

Φανταστικό scrolling και άπίστευτη ταχύτητα!!Προερχόμενος από 2.2 με speedmod kernel (αρχαιολάγνος :p) και ευχαριστημένος μέχρι πρότεινος,δεν πίστευα ότι μπορεί να πάρει τόσο τα πάνω του το κινιτάκι.:)

 

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι κολλάει με την εφαρμογή του FB,κλειδώνει η οθόνη και δεν ανοίγει με τίποτα παρά μόνο με restart.Επίσης όταν κλείσει από μπαταρία το κινητό και το βάλεις να φορτίσει (έχω κατεβάσει αλλά δεν έχω περάσει ακόμα το charging animation.apk) δεν ανοίγει το κινητό με τον φορτιστή κουμπωμένο.:blink:

 

Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό?

 

edit:Μπορώ να σβήσω τα αρχεία που πέρασα (όλα τα apk,swype,charging animation κτλ)μέσω cwm στο download της SLIM ICS η θα έχει πρόβλημα?

edit2:Προσπάθησα να περάσω το charging animation.apk αλλά δεν μου το εμφανίζει στο download.

 

Κατεβασε απο το pc σου το αρχειο σε μορφη .zip, φλασαρε το απο recovery και εισαι ετοιμος...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το pc σου το αρχειο σε μορφη .zip, φλασαρε το απο recovery και εισαι ετοιμος...

 

Σε ευχαριστώ θα το κάνω από το σπίτι.:) edit:Μετονόμασα το αρχείο από .bin σε .zip κατευθείαν από το κινητό και το βρήκε.Όλα ΟΚ.

 

Επίσης προσπαθώ να περάσω ήχο κλήσης και δεν μπορώ.Έχω περάσει ένα κομμάτι δοκιμαστικά στο φάκελλο ringtones αλλά δεν το εμφανίζει όταν θέλω να το περάσω σαν ήχο κλήσης η σαν ήχο κλήσης σε επαφή.Τι στο καλό κάνω λάθος?:blink:

 

Τα άλλα από την κάρτα που χρειάστηκαν για να περάσω στο Γαλαξία την ICS να σβήσω τελικά από το download?:worry:

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τους φακέλους Media> Audio> Ringtones στην εσωτερική SDCard και ρίξε μέσα στον τελευταίο τα MP3 που θες για ήχο κλήσης ώστε να στα εμφανίσει στη λίστα που υπάρχουν και τα υπόλοιπα Ringtones. Επίσης αν μέσα στον φάκελο Audio φτιάξεις και τους φακέλους Notifications και Alarms θα μπορέσεις να βάλεις ήχους ειδοποίησης και ξυπνητηριού αντίστοιχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τους φακέλους Media> Audio> Ringtones στην εσωτερική SDCard και ρίξε μέσα στον τελευταίο τα MP3 που θες για ήχο κλήσης ώστε να στα εμφανίσει στη λίστα που υπάρχουν και τα υπόλοιπα Ringtones. Επίσης αν μέσα στον φάκελο Audio φτιάξεις και τους φακέλους Notifications και Alarms θα μπορέσεις να βάλεις ήχους ειδοποίησης και ξυπνητηριού αντίστοιχα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Το έφτιαξα ήδη.:D

 

Τι θα κάναμε χωρίς εσάς ρέεεεεε!!!!:lol:

 

Σχετικά με την ερώτηση αν θα πρέπει να σβήσω τα αρχεία που χρειάστηκαν με το cwm για την Slim Ics από το downloads μπορω?Η θα το κάνω τούβλο?:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα αρχεία που κατέβασες από τον οδηγό για να εγκαταστήσεις την Slim τότε μπορείς να τα διαγράψεις. Αυτά χρειάζονται μόνο κατά την εγκατάσταση.

Προσωπικά βέβαια πάντα κρατάω μέσα στο κινητό μία έκδοση της ROM και του Kernel που έχω περάσει για παν ενδεχόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...