Jump to content

[ROM] Slim ICS


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον είμαι με slim ics κάτι semaphore! :o δηλαδή για σλιμ βάζω τον cm xl και είμαι κομπλέ, χωρίς καμιά έλλειψη, σαν να έχω βάλει semaphore stock colour ένα πράγμα;

 

Edit: και καθώς πατούσα το πλήκτρο back για να βγω από το tapatalk, ξαφνικά βρέθηκα στο λογότυπο της slim που βγάζει όταν ξεκινάει το τηλέφωνο. τελικά δεν άνοιξε πότε, πάτησα παρατεταμένα το συνδυασμό των πλήκτρων και έκανε επανεκκίνηση για να ανοίξει. :mad::(

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Ναι κι εγώ αυτόν έχω.

Σίγουρα δεν άνοιξε? :blink: Ούτε μετά από αρκετή ώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

10 λεπτά είχα βάλει όριο στην υπομονή μου,στα οποία δεν άνοιξε . Μετά είπα, συνδυασμό πλήκτρων για να κάνει reboot και αν δεν πετύχει θα έβγαζα μπαταρία. Ε πέτυχε!:p θα δοκιμάζω αργότερα και τον κερνελ!

 

 

 

Edit: το vibration intensity πως το αλλάζουμε με τον devil kernel; στο op του στο xda λέει πως έχει την επιλογή να το αλλάξεις, που όμως; Στον σεμα την είχε στο προγραμματακι του....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να βαλω κ εγω ics αλλα εχω διαβασει πως δεν δουλευει το sim tool kit. Ισχυει; Αν ναι υπαρχει λυση; Εχω cosmote 2in1 κ μου ειναι απαραιτητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να βαλω κ εγω ics αλλα εχω διαβασει πως δεν δουλευει το sim tool kit. Ισχυει; Αν ναι υπαρχει λυση; Εχω cosmote 2in1 κ μου ειναι απαραιτητο.

 

Στο αντιστοιχο νημα στους xda καπου ειχα διαβασει οτι δουλευει.Για ψαξε λιγο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Edit: το vibration intensity πως το αλλάζουμε με τον devil kernel; στο op του στο xda λέει πως έχει την επιλογή να το αλλάξεις, που όμως; Στον σεμα την είχε στο προγραμματακι του....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Στο cwm recovery έχει επιλογές. Για τσέκαρε αν έχει εκεί γιατί δε θυμάμαι δεν τα έψαξα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στο αντιστοιχο νημα στους xda καπου ειχα διαβασει οτι δουλευει.Για ψαξε λιγο...

 

Ευχαριστω φιλε θα το κοιταξω. Μηπως εχεις υποψη σου που ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα πριν λίγο. Είναι οντως μέσω cwm, το οποίο είναι και touch με αυτόν τον κερνελ. Ρε που ζούσα τόσο καιρό!!!:p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε θα το κοιταξω. Μηπως εχεις υποψη σου που ακριβως;

 

Πηγαινε στο thread της slim ics (galaxy s development) στους xda και κανε search.Σιγουρα θα στο βγαλει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα πριν λίγο. Είναι οντως μέσω cwm, το οποίο είναι και touch με αυτόν τον κερνελ. Ρε που ζούσα τόσο καιρό!!!:p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Touch είναι και με τον στοκ που έχει η slim :lol:

Απλά αυτός έχει ενα ενοχλητικό κατα κόκκινο χρώμα που σου βγάζει τα μάτια!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εψαχνα μια εφαρμογη για "φακο" χωρις πολλα δικαιωματα (γιατι να εχουν τοσα? τεσπα..) και δοκιμασα αρκετες.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο στο παρακατω, απλα αυτο εκανα εκεινη τη στιγμη.

 

Μου εμφανισε κατω στην οθονη μια μαυρη γραμμη περα ως περα που τρεμοεπαιζε-εμφανιζοταν-εξαφανιζοταν. Στο σκρολαρισμα δεν φαινοταν, μολις σταματουσα τρεμοεπαιζε παλι (η το αντιθετο, δεν θυμαμαι καλα).

Σουταρα τις εφαρμογες που εβαλα, εκανα reboot και εξαφανιστηκε..

 

Τωρα η ηταν θεμα εφαρμογης, η θεμα κερνελ..

Δοκιμασα αυτες τις 3 btw

 

1 2 3

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να έχετε κανένα πρόβλημα με την stock εφαρμογη των sms για mms;;

 

Καταρχήν όταν δέχομαι mms δεν βγαίνει ειδοποίηση όπως στα sms και πρέπει να πατήσω το κουμπί download για να δω την εικόνα.

Επίσης όταν είναι να στείλω λέει απλά sending... και δεν πάει ποτέ...

Όλα αυτά με ανοιχτό το 3g ... με κλειστό δεν δοκίμασα καν δεν ξέρω εάν δουλεύει..

Τα settings στο apn έιναι σωστά By the way

Το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό;

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχεις ανοιχτά?

Δοκίμασε και το go sms

 

Ναι ανοιχτά τα έχω ... το περίεργο έιναι οτι μολις την έβαλα την slim και δοκίμασα μπόρεσα να στέιλω.. τώρα πια δεν μπορώ..

 

Μπορεί ίσως να παίζει και το autostarts ρόλο κάνοντας disable κάτι που δεν έπρεπε ... αλλά δεν είμαι και σίγουρος..

 

Σε εσάς όταν έρχεται mms σας βγάζει notification πάνω και εμφανίζεται κατευθείαν η φώτο στο stock;;

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξαναγυρισα σε devil2_079 _cmc_xl κερνελ.Η διαφορα αυτονομιας σε σχεση με τον semaphore φαινεται αμεσως!!

Επιτελους, τα χρωματα στην οθονη φαινονται καλυτερα σε σχεση με πριν, τελικα ειναι τα στοκ colors..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι είναι καλύτερη η αυτονομία με τον devil? (έτσι παρατήρησα εγώ τουλάχιστον)

O cmc ναι πρέπει να είναι με στοκ χρώματα, ενώ ο VC είναι με voodoo

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι είναι καλύτερη η αυτονομία με τον devil? (έτσι παρατήρησα εγώ τουλάχιστον)

O cmc ναι πρέπει να είναι με στοκ χρώματα, ενώ ο VC είναι με voodoo

Κι εγω Νικο αυτο παρατηρω, ειναι εμφανεστατο!!

Δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι τα στοκ χρωματα αυτα (σιγουρα μου αρεσουν βεβαια περισσοτερο), αλλα εαν ειναι τοτε τι να σημαινουν τα αρχικα cmc..;:confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod Colors

 

Εγώ είμαι 30-45 λεπτά κάτω σε προβολή, αλλά είμαι στα 1512 και όχι στα 1200.

 

Με βαση τα αρχικα ρε Νικολα κι εγω ετσι το μεταφραζω, ομως ερχονται πιο κοντα στα στοκ, ετσι δεν ειναι..;εσυ πως τα κρινεις..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod Colors

 

Εγώ είμαι 30-45 λεπτά κάτω σε προβολή, αλλά είμαι στα 1512 και όχι στα 1200.

 

Εμένα δε σηκώνει 1512 :( Μόλις ζοριστεί παγώνει. Σε κάποια φάση έγινε η οθόνη και χριστουγεννιάτικο δέντρο κιόλας με πιξελ να αναβοσβήνουν και να χοροπηδάνε.

 

Εγώ τώρα φορτίζω μετά από 1day 7h και 3μιση ώρες προβολή σε 25-30% φωτεινότητα και λίγο παιχνίδι.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι παρατηρώ να γράφει awake ενώ η οθόνη είναι σβηστή, και δε μπορώ να καταλάβω γιατί ξυπνάει!? Πως θα δω τι φταίει?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

και εγω με τη devil βλέπω παραπάνω αυτονομία αλλά και καλύτερα χρώματα.΄Ωστόσο ούτε στα 1200 δεν μπορεί να μου δουλέψει. Έβγαλε κανένα διωράκι στα 1200, και μόλις πήγα να παίξω βίντεο έκανε επανεκκίνηση 2 φορές. Επίσης με 3.6 και το δικό της kernel είχα 2 επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα, και τη μια την ώρα που μιλούσα. Με devil δεν μου εκανε καποια επανεκκίνηση (με εξαίρεση οταν ηταν στα 1200)
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σημαίνει :)

 

Εγώ έχω τις τιμές που ανέφερα πιο πίσω στα χρώματα, όποτε ίδια τα βλέπω.

 

Αα δηλαδη, cmc (στον devil) = sc (στον semaphore) !!

Οκ, thanks Νικολα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Lulzactive και δεν τον αλλάζω με κανέναν. Έχει και το smoothUI του Στράτου μέσα.

Όλοι οι άλλοι δεν παλεύονται.

 

Lulzactive (δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις του)

108% live oc

1512 max

 

Δεν το έψαξα άλλο το oc γιατί βαριέμαι.

Βίτσα πάει έτσι κι αλλιώς :p

 

 

Εμένα δε σηκώνει 1512 :( Μόλις ζοριστεί παγώνει. Σε κάποια φάση έγινε η οθόνη και χριστουγεννιάτικο δέντρο κιόλας με πιξελ να αναβοσβήνουν και να χοροπηδάνε.

 

Εγώ τώρα φορτίζω μετά από 1day 7h και 3μιση ώρες προβολή σε 25-30% φωτεινότητα και λίγο παιχνίδι.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι παρατηρώ να γράφει awake ενώ η οθόνη είναι σβηστή, και δε μπορώ να καταλάβω γιατί ξυπνάει!? Πως θα δω τι φταίει?

 

Top στο terminal για να δείς τα processes ή το better battery stats.

 

Στον lulzactive νομίζω από default έχει κόφτη στα 400 με σβηστή οθόνη (το αλλάζεις βέβαια αν θέλεις απ'το nstools)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...