Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9.000.000 προπαραγγελίες ανακοίνωσε η Samsung...

 

Φαντάσου να είχε και 2GB μνήμη και όλα τα άλλα που συζητάγαμε!:wacko:

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

9.000.000 προπαραγγελίες ανακοίνωσε η Samsung...

 

Φαντάσου να είχε και 2GB μνήμη και όλα τα άλλα που συζητάγαμε!:wacko:

 

η έκδοση για την ιαπωνική αγορά έχει 2gb

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠαιDιά καλύτερη οθόνη ποιό έχει το ΙΙ η το III ... ?

 

Ρητορική ερώτηση..

Το sgiii φυσικά...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

9.000.000 προπαραγγελίες ανακοίνωσε η Samsung...

 

Φαντάσου να είχε και 2GB μνήμη και όλα τα άλλα που συζητάγαμε!:wacko:

 

Οχι φαντάσου να άρεσε κιολας τι θα γινόταν ??

γιατι ακούσαμε ,διαβάσαμε οχι και τοσο κολακευτικά σχόλια για το ντιζάιν και το μέγεθος..

εγω έχω την απορία μέχρι τελος του χρόνου τη πωλήσεις θα εχει κάνει ...........

 

Samsung Galaxy S III vs Samsung Galaxy S II PhoneArena

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το έχουν προ-παραγγείλει,

βρηκα Screen Protector σε καλη τιμη:

LCD Screen Protector Guard For Samsung I9300 Galaxy S III 3

Εγώ πήρα το πακέτο με τα 8 τεμάχια - 4 ευρώ με τα μεταφορικά.

 

Εγώ τσίμπησα μαζί με το preorder το πακετάκι με τα atFoliX FX-Clear Screen Protector for Samsung GT-I9300 Galaxy S3 (6-Pack), αλλά δεν διάβασα και τόσο καλά reviews από κατόχους άλλων μοντέλων (SII), οπότε σκέφτομαι να τις κάνω cancel και να πάρω vicuiti η zaggs.

 

 

 

ΥΓ: Σήμερα παρέλαβα την 32GB microsd class10 που ήχα παραγγείλει μαζί με το κινητό. 2 εργάσιμες, πιο γρήγορα και από τα δικά μας τα "λεβεντόπαιδα" :P Μπράβο στο amazon.de!

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

9.000.000 προπαραγγελίες ανακοίνωσε η Samsung...

Φαντάσου να είχε και 2GB μνήμη και όλα τα άλλα που συζητάγαμε!:wacko:

η έκδοση για την ιαπωνική αγορά έχει 2gb

Ναι αλλα με τιμημα 2πυρινο και οχι τετραπυρινο επεξεργαστη.

ΕΜΕΝΑ παντως, με εχασα σαν αγοραστη του SIII.. μενω με το note μου, και χαιρομαι που δεν θα χρειστει να πληρωσω κατι παραπανω για τις μηδαμινες αλλαγες που μου προσφερει..

προσωπικη αποψη παντα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν σε συγκριση με το Note εχει καλυτερη οθονη?

 

Galaxy Note

Super AMOLED capacitive touchscreen

16M colors

Size 800 x 1280 pixels, 5.3 inches (~285 ppi pixel density)

Corning Gorilla Glass

 

Galaxy sIII

4.8-inch PenTile Super AMOLED display

16M colors

720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)

Corning Gorilla Glass 2

 

Ειναι καλυτερη του sIII φυσικα.. αλλα οχι τοσο καλυτερη ωστε να πληρωσω 600 ευρω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντε να παραλαβουν οι πρωτοι να μας πουν εντυπωσεις,παντως ειμαι στο 50/50 ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αντε να παραλαβουν οι πρωτοι να μας πουν εντυπωσεις,παντως ειμαι στο 50/50 ακομα

 

Εγω πάλι εκει που ημουν 100% σιγουρος .. εχω γίνει αναποφάσιστος και αρκετα μπερδεμένος :confused::confused:

θα περιμένω λιγο να έρθουν οι πρώτες συσκευές να ακουσω εντυπώσεις , να παω να το δω απο κοντά και βλέπουμε

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι εκει που ημουν 100% σιγουρος .. εχω γίνει αναποφάσιστος και αρκετα μπερδεμένος :confused::confused:

θα περιμένω λιγο να έρθουν οι πρώτες συσκευές να ακουσω εντυπώσεις , να παω να το δω απο κοντά και βλέπουμε

 

ρε παιδια καλο χρυσο το κινητακι, αλλα αν καποιος εχει ηδη note-sii-hox.. νομιζω δεν αξιζει η αγορα του.. κρατανε ακομη ανετα τα παραπανω κινητα για 3-5 μηνες, που ενδεχομενως θα υπαρχει πληθωρα καλυτερων-ισαξιων κινητων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά. Τι λύσσα σας έχει πιάσει με το κυνήγι της τεχνολογίας. Δεν θα έχει το S3 την οθόνη που θέλατε να βλέπετε ταινίες,να παίζετε παιχνίδια κ.ά. Τι κόλλημα αυτο με τους επεξεργαστές και την ram.Βρε δεν καταλαβαίνετε ότι οι κατασκευαστές μας δουλεύουν με τα τερτίπια τους. Κάθε τρίμηνο η εξάμηνο θα βγάζουν κάτι έξτρα να μας κάνουν να τρέχουμε-Μην είμαστε κορόιδα και μας παίρνουν τα λεφτά-που δεν περισσεύουν κιόλας. Τι σ. . .α θα τρέχετε τέλος πάντων και θέλετε 2γιγα ram?εγω με τον γαλαξία2 δεν είχα πότε πρόβλημα έχοντας ανοικτές βαριές εφαρμογές. Για ηρεμήστε λίγο! Κόλπα του μάρκετινγκ είναι όλα αυτα για όλους εμάς τα ψάρια. Να κοιτάξουμε ποιες είναι οι πραγματικές μας ανάγκες και άσε τις εταιρίες να χορεύουν. Έξω ο κόσμος καίγεται και εμείς τα σκαμε χοντρα για έξτρα άχρηστες λαλακιες. . .

Σωστα τα λες.

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η Samsung όσο δυναμώνει και κυριαρχεί στην αγορα τόσο θα γίνεται πιο "apple" σε θέματα hardware. Είναι απόλυτα φυσιολογικο γιατι κάποια στιγμη θα πρέπει εκτός απο πωλήσεις να αυξήσει και τα κέρδη της και να καρπωθεί έτσι την άνοδο της στην πρώτη θέση.

 

Τώρα οι διάφορες σε specs, στην πράξη δεν μεταφράζονται όπως ατα χαρτιά με τα benchmarks. Οι συσκευές που προορίζονται για ιαπωνία πιθανώς έχουν διαφορετικές ανάγκες αλλα το κυριότερο έχουν να αντιμετωπίσουν ένα ανταγωνισμό με μια τοπική φιλοσοφία που για να αγοράσει κάποιος κορεατικο αντι γιαπωνεζικου θα πρέπει το πρώτο να είναι πολυ ανώτερο.

 

Έπειτα συμβάλουν τα διάφορα sites στην διαμόρφωση εσφαλμένων εντυπώσεων και κάνουν τους αναγνώστες κυνηγούς specs βάζοντας τους το μικρόβιο ώστε ποτε να μην είναι ευχαριστημένοι και να αλλάζουν συσκευη μόνο και μόνο γιατι η νέα έχει λίγο καλύτερη GPU η λίγη ram παραπάνω. Άσχετα αν στην πράξη δεν γίνονται αντιληπτές τέτοιες διαφορές.

Σήμερα δεν έχουμε το χάος που υπήρχε μεταξυ galaxy 1 και 2.

 

Προσωπικά ο μοναδικός λόγος που έδωσα το Sii ήταν η εμφάνιση. Έκανα την δουλεια μου μια χαρα. Απλα ήθελα μια συσκευη με ξεχωριστο design.

Ακόμα δεν είδαμε το Siii και άρχισαν πολλοί να είναι δυσαρεστουνται απο τις δυνατότητες του τις οποίες δεν γνωρίζουμε στην ουσία. Και μην μου πείτε για τα previews και τα βιντεακια στο YouTube, γιατι και όταν είχε βγει το πρώτο Galaxy τα ίδια έγραφαν, αλλα όταν το πήραμε στα χέρια μας φάγαμε στην μάπα το lag για το οποίο δεν είχε γράψει κανένα site.

 

Για μένα λοιπον, όσοι σκοπεύουν να αγοράσουν το Siii αντι για την ram θα πρέπει να ενδιαφέρονται για αλλα πράγματα που χρειάζονταν βελτίωση και κατα πόσο βελτιώθηκαν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αντε να παραλαβουν οι πρωτοι να μας πουν εντυπωσεις,παντως ειμαι στο 50/50 ακομα

 

Εγω πάλι εκει που ημουν 100% σιγουρος .. εχω γίνει αναποφάσιστος και αρκετα μπερδεμένος :confused::confused:

θα περιμένω λιγο να έρθουν οι πρώτες συσκευές να ακουσω εντυπώσεις , να παω να το δω απο κοντά και βλέπουμε

 

Εγω παλι φοβαμαι μηπως το παραγγειλω απο amazon de και επειδη βλεπω εχει τεραστια ζητηση και απο αλλες χωρες μηπως δεν μπορουν να καλυψουν τη ζητηση και στειλουν μηνυματα οτι θα παραλαβουμε με νεες παρτιδες και με βαλουν σε αναμονη:p

Θελω οταν το παραγγειλω σε 2-3 ημερες να το εχω ειμαι ανυπομονος και δεν γουσταρο να περιμενω καθολου:lol::lol:

Παντως στο χρωμα εχω καταληξει λευκο στανταρ:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή θα υποστηρίζει κανονικά κάρτες 64GB micro SD,

στο manual έχει γίνει λάθος.

Η επιβεβαίωση στο πιο πάνω έγινε από Samsung Mobile UK

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλο χρυσο το κινητακι, αλλα αν καποιος εχει ηδη note-sii-hox.. νομιζω δεν αξιζει η αγορα του.. κρατανε ακομη ανετα τα παραπανω κινητα για 3-5 μηνες, που ενδεχομενως θα υπαρχει πληθωρα καλυτερων-ισαξιων κινητων.

 

συμφωνω.θα μεινω μεχρι το s2 μου που θα κανει τα παντα μεχρι τον επομενο μαιο οπου λογικα θα μεταναστευσω σε s4 εκτος αν βγαλει κατι πολυ καλο η htc

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερη μόνο λόγο ανάλυσης η και απεικόνιση χρωμάτων;

 

Στην plus του s2 λογικα η απεικονιση των χρωματων μαλλον ειναι καλυτερη:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι λογοι για τους οποιους γερνω προς το Γαλαξια 3 ειναι σε σχεση με τον ανταγωνισμο

1.Μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας+αποσπομενη μπαταρια

2.Micro SD θυρα

3.Τεχνολογια οθονης και cpu που κανουν καλυτερη διαχειρηση εξοικονομηση μπαταριας

4.Τα διαφορα καλουδια στο software που ενσωματωνει

5.Και το βασικοτερο το κεντρικο hardware button και το on/off button που ειναι στα πλαγια και ειναι πιο πρακτικο σε καθημερινη χρηση δηλαδη 2 πιο βολικους τροπους να μπαινεις απο αναμονη,βεβαια θα προτιμουσα το double-tap:p αλλα η αμεσως καλυτερη υλοποιηση μετα ειναι αυτο της Samsung σε android συσκευη

 

Η λιγο καλυτερες επιδοσεις δεν με απασχολουν καθολου δεν ειμαι ψειρας σε αυτα 5 πανω 5 κατω λιγη σημασια εχει:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στην plus του s2 λογικα η απεικονιση των χρωματων μαλλον ειναι καλυτερη:rolleyes:

 

Καλα αυτο ειναι σχετικο μετα το τελευταιο αρθρο που εσκασε μυτη και αναφερει οτι οι Amoled με την περαση του καιρου αρχιζουν να "ξεθωριαζουν" τα χρωματα τους..

 

Παντως οι λογοι για τους οποιους γερνω προς το Γαλαξια 3 ειναι σε σχεση με τον ανταγωνισμο

1.Μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας+αποσπομενη μπαταρια

2.Micro SD θυρα

3.Τεχνολογια οθονης και cpu που κανουν καλυτερη διαχειρηση εξοικονομηση μπαταριας

4.Τα διαφορα καλουδια στο software που ενσωματωνει

5.Και το βασικοτερο το κεντρικο hardware button και το on/off button που ειναι στα πλαγια και ειναι πιο πρακτικο σε καθημερινη χρηση δηλαδη 2 πιο βολικους τροπους να μπαινεις απο αναμονη,βεβαια θα προτιμουσα το double-tap:p αλλα η αμεσως καλυτερη υλοποιηση μετα ειναι απο αυτο ειναι της Samsung σε android συσκευη

 

Η λιγο καλυτερες επιδοσεις δεν με απασχολουν καθολου δεν ειμαι ψειρας σε αυτα 5 πανω 5 κατω λιγη σημασια εχει:)

 

1. Note=2500mah καθως και razr μεγαλυτερη εχει.

2. Μα τα περισσοτερα εχουν εκτος των iphone

3-4-5 Και με ενα κινητο των 300ων ευρω, η και λιγοτερο τα εχεις αυτα.. ποιος ο λογος να δωσεις 600?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ειναι σχετικο μετα το τελευταιο αρθρο που εσκασε μυτη και αναφερει οτι οι Amoled με την περαση του καιρου αρχιζουν να "ξεθωριαζουν" τα χρωματα τους..

 

Ναι το εχουμε αναφερει αυτο λογω του οτι οι plus εχουν πιο πολλα μπλε εικονοστοιχεια τα οποια ξεθωριαζουν πιο γρηγορα.

Αυτο ομως μπορει να φανει στο περας του χρονου.Για τωρα, θεωρω οτι τα χρωματα του s2 ισως να απεικονιζονται λιγο καλυτερα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ειναι σχετικο μετα το τελευταιο αρθρο που εσκασε μυτη και αναφερει οτι οι Amoled με την περαση του καιρου αρχιζουν να "ξεθωριαζουν" τα χρωματα τους..

 

 

 

1. Note=2500mah καθως και razr μεγαλυτερη εχει.

2. Μα τα περισσοτερα εχουν εκτος των iphone

3-4-5 Και με ενα κινητο των 300ων ευρω, η και λιγοτερο τα εχεις αυτα.. ποιος ο λογος να δωσεις 600?

 

Είναι φίλος να πάρει καινούργιο s2. Μόλις το πάρει θα τραβήξω φωτογραφία τα 2τους να δω διαφορά στην απεικόνιση μετά την πάροδο κάποιου διαστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ειναι σχετικο μετα το τελευταιο αρθρο που εσκασε μυτη και αναφερει οτι οι Amoled με την περαση του καιρου αρχιζουν να "ξεθωριαζουν" τα χρωματα τους..

 

 

 

1. Note=2500mah καθως και razr μεγαλυτερη εχει.

2. Μα τα περισσοτερα εχουν εκτος των iphone

3-4-5 Και με ενα κινητο των 300ων ευρω, η και λιγοτερο τα εχεις αυτα.. ποιος ο λογος να δωσεις 600?

 

Μετα το One X δεν συμβιβαζομαι με λιγοτερες ιντσες οι 4.7 ειναι ιδανικες ανετα στο χερι και στο τζιν του παντελονιου:p

Το Note δεν μου αρεσει λιγο μεγαλουτσικο για κινητο για καθημερινη χρηση

Το motorola δεν μου αρεσει ασε που δεν εχει HD αναλυση οθονης

Εχω τωρα το xperia s και οι 4.3 ινστες με χαλανε οπως και το on/off button που ειναι πανω ψηλα και δεν μου αρεσει οπως και στο One X:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει κ εγω πριν 2 μερες παιδια , αλλα ειδα καπου που λετε οτι θα σας ερθει 29/5. ειστε σιγουροι?

29/5 λεει μερα αποστολης και παραλαβη 4-9/6 εσας λεει αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...