Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιταξα στο amazon.co.uk για το κινητο, αλλα απ'οτι διαβασα δεν το στελνουν ελλαδα.. dunno..

καλα στο amazon.de δεν καταλαβαινα γρι..! πως ειναι δυνατον να παραγγειλει καποιος απο εκει χωρις να ξερει γερμανικα??!

 

μπορω να το παραγγειλω απο καπου αλλου με αντικαταβολη (σε ελληνικα/αγγλικα!!)?

κοιταξα λιγο στο skroutz αλλα 670 αντι για 580-590 δε λεει.

 

danken

:lol:

 

Απο το clove.uk στελνουν και ελλαδα 499 λιρες περιπου 620 ευρω,εχουν και μεγαλη ποικιλια απο θηκες

Με αντικαταβολη που λες.....nain:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μπείς στο Amazon.de με το Chrome και να κάνεις μετάφραση τη σελιδα στα ελληνικα. Σου βγάζει επιλογή στο πάνω μέρος σε κάθε σελιδα που μπαίνεις. Η Google προνόησε και για αυτό! :p :lol:

 

ξερω αλλα η μεταφραση ειναι λιγο οτι να'ναι παντα.

ειδικα αμα παραγγελνεις 600€ πραμα, θελεις να καταλαβεις τι ακριβως γραφουνε :p

 

Απο το clove.uk στελνουν και ελλαδα 499 λιρες περιπου 620 ευρω,εχουν και μεγαλη ποικιλια απο θηκες

Με αντικαταβολη που λες.....nain:lol::p

 

εμ αυτο ειναι το θεμα..

πως αλλιως να παραγγειλω χωρις paypal/πιστωτικη..:(

Link to comment
Share on other sites

ξερω αλλα η μεταφραση ειναι λιγο οτι να'ναι παντα.

ειδικα αμα παραγγελνεις 600€ πραμα, θελεις να καταλαβεις τι ακριβως γραφουνε :p

 

 

 

εμ αυτο ειναι το θεμα..

πως αλλιως να παραγγειλω χωρις paypal/πιστωτικη..:(

 

Βγάζεις μία χρεωστική, γράφεσαι και στο PayPal, και ησυχάζεις για μία ζωή. Διαδικασία μίας ώρας...

 

Γιατί σήμερα είναι κινητό, αύριο θα είναι κάτι από eBay, μεθαύριο κάτι άλλο, και πάντα θα έχεις αυτό το πρόβλημα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις μία χρεωστική, γράφεσαι και στο PayPal, και ησυχάζεις για μία ζωή. Διαδικασία μίας ώρας...

 

Γιατί σήμερα είναι κινητό, αύριο θα είναι κάτι από eBay, μεθαύριο κάτι άλλο, και πάντα θα έχεις αυτό το πρόβλημα.

 

Πολυ σωστα εγω για αγορες απο internet μονο με prepay καρτα:)

Να σημειωσω οτι στο amazon de οπως και στο uk,δεν δεχονται με paypal,αλλα κανονικα αγοραζεις με την prepay card

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

Αυτο το "μονο με prepay" ποτε δεν το καταλαβα...δηλαδη εμεις με την πιστωτικη που χρονια τωρα εχουμε κανει 100αδες συναλλαγες και δεν μας εχουν κλεψει τους κωδικους αιμοσταγεις χακερ και δεν μας εχουν χρεωσει σε τσοντοsites ειμαστε... hackers?

:)
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις μία χρεωστική, γράφεσαι και στο PayPal, και ησυχάζεις για μία ζωή. Διαδικασία μίας ώρας...

 

Γιατί σήμερα είναι κινητό, αύριο θα είναι κάτι από eBay, μεθαύριο κάτι άλλο, και πάντα θα έχεις αυτό το πρόβλημα.

 

ολο λεω πως θα βγαλω χρεωστικη αλλα ακομα βγαζω :p

ειμαι τυπος ντουκου και το e-χρημα μου ειναι αγνωστο :lol:

ηρθε η ωρα βεβαια, οποτε απο δευτερα πρωι θα παω να βγαλω.

 

κατι αλλο,

οποιος ξερει γερμανικα και το παρει απο amazon.de ελπιζω να βοηθησει να κανω την παραγγελια κι εγω..!

σαν τα παιδακια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

Αυτο το "μονο με prepay" ποτε δεν το καταλαβα...δηλαδη εμεις με την πιστωτικη που χρονια τωρα εχουμε κανει 100αδες συναλλαγες και δεν μας εχουν κλεψει τους κωδικους αιμοσταγεις χακερ και δεν μας εχουν χρεωσει σε τσοντοsites ειμαστε... hackers?

 

Πιο πολυ ψυχολογικο ειναι το θεμα,παρα θεμα ασφαλειας......στην περιπτωση που τυχει 0,1%:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ολο λεω πως θα βγαλω χρεωστικη αλλα ακομα βγαζω :p

ειμαι τυπος ντουκου και το e-χρημα μου ειναι αγνωστο :lol:

ηρθε η ωρα βεβαια, οποτε απο δευτερα πρωι θα παω να βγαλω.

 

κατι αλλο,

οποιος ξερει γερμανικα και το παρει απο amazon.de ελπιζω να βοηθησει να κανω την παραγγελια κι εγω..!

σαν τα παιδακια :lol::lol::lol:

 

Οταν πας στην τράπεζα, καλό είναι να βάλεις πάνω από 600 ευρώ προστασία ανάληψης/ήμερα, για μην έχεις πρόβλημα αν πρέπει να το αγοράσεις πάνω από 600...

 

Τα 600 είναι ας πούμε το "προεπιλεγμένο" όριο, το οποίο εσύ ορίζεις όπως θέλεις. 'Η και το καταργείς.

 

Γιατί αλλιώς, αν είναι να αγοράσεις κάτι με π.χ. 700 ευρώ, θα πρέπει να τους μεταφέρεις σήμερα τα 600, και αύριο τα υπόλοιπα 100.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κοβω το λευκο οπως ειδα το παραπανω review,αρκετα ομορφο:p:)

Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι απο amazon de,αναφερει χρονος παραδοσης 1 με 3 εβδομαδες:worry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το CMW Recovery :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26563834&postcount=118

Δοκιμάστηκε και δουλεύει!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ο βλαχακης εχει κατι αλλες ασχολιες αυτες τις μερες γι αυτο και καθυστερει. Εχει παρει μια τσαπα και μια βαριοπουλα πεντοκιλη και προσπαθει να δειξει στον κοσμο τι παθαινει ενα one- x οταν το ακουμπας στο πακετο με τα τσιγαρα :D αντε μωρε, σοβαρο ατομο που περιμενετε να κανει αντικειμενικο review για το siii
Link to comment
Share on other sites

Και η πρώτη custom rom (Omega) δοκιμάστηκε και δουλεύει :):)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26579241&postcount=121

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα οπιτε ειμαστε ετοιμοι για σκαλισμα(λειπει το τηλεφωνο μονο):p

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά απο αυτα που διαβάζω το s3 εχει κανει ρεκορ προπαραγγελιων απο οποιαδήποτε άλλο τηλέφωνο..

Αυτο που εύχομαι ειναι οι πρώτες συσκευές να μην εχουν προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα email από το Amazon.de ότι θα καθυστερήσει η συσκευή 1-2 βδομάδες από την Samsung λόγω μεγάλης ζήτησης.Άρα ισχύει και για το λευκό η καθυστέρηση..

Ψυχολογικό πόλεμο μας κάνει η Samsung, εκεί που λες, άντε ωραία έφτασαν οι μέρες..τσουπ..σε πάει πίσω 2 βδομάδες...

Υπομονή!

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα email από το Amazon.de ότι θα καθυστερήσει η συσκευή 1-2 βδομάδες από την Samsung λόγω μεγάλης ζήτησης.Άρα ισχύει και για το λευκό η καθυστέρηση..

Ψυχολογικό πόλεμο μας κάνει η Samsung, εκεί που λες, άντε ωραία έφτασαν οι μέρες..τσουπ..σε πάει πίσω 2 βδομάδες...

Υπομονή!

 

Καλα τα ελεγα πριν λιγο καιρο οτι δεν θα μπορει να καλυψη τη ζητηση,και αυτοι που το παραγγειλανε να περιμενουνε μεσα Ιουνιου και θα μπει πολυς κοσμος σε αναμονη και εγω ελεγα να το παραγγειλω μεσα στις επομενες ημερες,αλλα παιρνει αναβολη μεχρι νεοτερας:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο πιο παραδοσιακός, θα περιμένω να έρθει στα καταστήματα εδώ, να το πιάσω στο χέρι μου και μετά θα το αγοράσω.

Επίσης να περάσουν μια δυο εβδομάδες κυκλοφορίας ώστε να φανεί αν έχει τίποτα χοντράδες/παιδικές ασθένειες. Βαρέθηκα να κάνω το beta tester.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις παρά να την πατήσεις,το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βρεις διαθέσιμη συσκευή οπότε θέλεις κι άσε αυτά που λένε και γράφουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις παρά να την πατήσεις,το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βρεις διαθέσιμη συσκευή οπότε θέλεις κι άσε αυτά που λένε και γράφουν

 

Σίγουρα θα υπάρξουν κάποια προβλήματα διαθεσιμότητας τις πρώτες εβδομάδες. Αλλά συζητάμε για ένα κινητό που αν είναι όσο καλό λένε θα μου κρατήσει συντροφιά από ένα με 2 χρόνια. (ανάλογα την...οικονομική κρίση)

Μια δυο εβδομάδες δεν είναι τίποτα! (λες και τώρα δεν έχω κινητό:p )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υπάρξουν κάποια προβλήματα διαθεσιμότητας τις πρώτες εβδομάδες. Αλλά συζητάμε για ένα κινητό που αν είναι όσο καλό λένε θα μου κρατήσει συντροφιά από ένα με 2 χρόνια. (ανάλογα την...οικονομική κρίση)

Μια δυο εβδομάδες δεν είναι τίποτα! (λες και τώρα δεν έχω κινητό:p )

 

Η σοφοτερη επιλογή είναι αυτή.. Και τιμή καλύτερη σίγουρα και θα ξέρεις ακριβώς τι να σε περιμένει σε προβλήματα ίσως. Άκου και τον Ταξιδιώτη εγώ δεν τον προλαβαίνω πότε τα παίρνει και πότε τα πουλάει :p

Link to comment
Share on other sites

εμενα προς το παρων δεν εχει ερθει κατι απο αμαζον ακομα μου λεει οτι την τριτη η τεταρτη 4-5 του μηνα θα ειναι εδω , παιζει κ να ειναι ποιος εκανε πρωτος προπαραγγελια
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου την βάρεσε να το παραγγείλω Δευτέρα, άλλα καλύτερα να περιμένω.

Στο φινάλε, προπαραγγελία είναι.

 

Περίμενα τόσους μήνες να πάρω κινητό και θα κολλήσω σε 1-2 βδομάδες?

Να δούμε τις πρώτες εντυπώσεις από 10 εκατομμύρια άτομα πρώτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχουμε θέματα με διαθεσιμότητα. Αν και τα ελληνικά μαγαζιά έχουν όλα διαφορετικές ημερομηνίες. Άλλος λέει 29, άλλος 1, αλλος 7, άλλος 15.

 

Προσωπικά από εκεί που θα έπερνα ένα neo v τον Απρίλη, πήρα απόφαση για s2 και περίμενε-περίμενε πείστηκα οριστικά για το s3.

 

Θα είναι το πρώτο μου android (και ουσιαστικά το πρώτο μου smartphone, αφού τώρα έχω ένα java-based lg), προβλέπω να παθαίνω σοκ πολιτισμού :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...