Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα...:( θα περιμενω τοτε το γερμανικο η' ebay που ειχα παρει περσι το xperia arc

Εμενα με ενοχλει κυριως η τιμολογηση εδω στην Ελλαδα και η αισχροκερδια που παει συννεφο στις εδω επιχειρησεις.

 

Οι εταιρείες κινητής πρακτικά βάζουν πάνω στην τιμή των κορυφαίων smartphones το όποιο ποσό της επιδότησης και άλλο ακόμα. Και ο κόσμος την πατάει γιατί δεν θέλει να "χάσει την επιδότηση".

Οπότε έχω εδώ και χρόνια μείωση στο πάγιο και αγοράζω μετρητοίς στην καλύτερη τιμή που βρίσκω. Αν αυτή είναι σε τέτοιο κατάστημα (σπάνιο αλλά μου έχει συμβεί πχ με το 2Χ), καλώς αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eλπιζω να μην δουμε παλι το φαινομενο <εκαψε πλακετα στα καλα καθουμενα>,γιατι εχει παρει ανησυχιτικες διαστασεις τελευταια σε ολα τα smartphones της samsung

Μη μου λες τετοια και ανησυχο...:worry::worry: εχεις καποια προσωπικη εμπειρεια;)

Οι εταιρείες κινητής πρακτικά βάζουν πάνω στην τιμή των κορυφαίων smartphones το όποιο ποσό της επιδότησης και άλλο ακόμα. Και ο κόσμος την πατάει γιατί δεν θέλει να "χάσει την επιδότηση".

Οπότε έχω εδώ και χρόνια μείωση στο πάγιο και αγοράζω μετρητοίς στην καλύτερη τιμή που βρίσκω. Αν αυτή είναι σε τέτοιο κατάστημα (σπάνιο αλλά μου έχει συμβεί πχ με το 2Χ), καλώς αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

 

Δεν ασχολουμε με επιδοτησεις και προγραμματα συμβολαιου με καρτα ειμαι παντα:p..και ουτε θα ασχολουμε με τα καπριτσια τους και τη γενικοτερη πολιτικη τους ουτε το εκανα ουτε και θα το κανω:mad:.Οσο μπορω θα ψωνιζω απο εξωτερικο ειδικα σε υψηλης τεχνολογιας προιοντα....sorry για το off-topic

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τετοια και ανησυχο...:worry::worry: εχεις καποια προσωπικη εμπειρεια;)

δυστυχως εχω φιλε μου :O το δικο μου s2,αλλα 2 s2 φιλων μου (του δευτερου δεν εκαψε εντελως την πλακετα αλλα πηγε εν τοπο χλοερο το reader της sim στα καλα καθουμενα και παει κι αυτο για πλακετα) 1 galaxy3 που μου το εφεραν να το δω,αρκετες περιπτωσεις παρομοιες ειδαμε στο φορουμ του S,και γενικα ειναι υπαρκτο το προβλημα και ειναι κατι που με απασχολει πολυ σοβαρα στο να προχωρησω στην αγορα του s3 η οχι.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχω φιλε μου :O το δικο μου s2,αλλα 2 s2 φιλων μου (του δευτερου δεν εκαψε εντελως την πλακετα αλλα πηγε εν τοπο χλοερο το reader της sim στα καλα καθουμενα και παει κι αυτο για πλακετα) 1 galaxy3 που μου το εφεραν να το δω,αρκετες περιπτωσεις παρομοιες ειδαμε στο φορουμ του S,και γενικα ειναι υπαρκτο το προβλημα και ειναι κατι που με απασχολει πολυ σοβαρα στο να προχωρησω στην αγορα του s3 η οχι.

 

Που θα παει αυτη η κατασταση ρε Παρη δεν ξερω.Λιγο αυτο που λες, λιγο τα προβληματα που φαινεται να εχει και το one x, αλλα και παρομοιες περιπτωσεις συμβαινουν και στο xperia s με βλεπω να καταληγω στο τελος σε zte και huawei :rolleyes::D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Που θα παει αυτη η κατασταση ρε Παρη δεν ξερω.Λιγο αυτο που λες, λιγο τα προβληματα που φαινεται να εχει και το one x, αλλα και παρομοιες περιπτωσεις συμβαινουν και στο xperia s με βλεπω να καταληγω στο τελος σε zte και huawei :rolleyes::D
Δεν ξερω ρε Ηρακλη, ειμαι κι εγω πολυ διχασμενος πλεον..περιμενω να δω και το s3,τι ψαρια θα πιασει κι αυτο σε πραγματικη χρηση αφου το παρουν δικα μας παιδια (ελαχιστα υπολογιζω τα σχολια των χρηστων του xda) και θα δω στην πορεια.Η αληθεια ειναι οτι εως τωρα δεν εχω τρελαθει με κανενα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε Ηρακλη, ειμαι κι εγω πολυ διχασμενος πλεον..περιμενω να δω και το s3,τι ψαρια θα πιασει κι αυτο σε πραγματικη χρηση αφου το παρουν δικα μας παιδια (ελαχιστα υπολογιζω τα σχολια των χρηστων του xda) και θα δω στην πορεια.Η αληθεια ειναι οτι εως τωρα δεν εχω τρελαθει με κανενα.

 

Δυστυχως ουτε και εγω εχω τρελαθει με καποια συσκευη....ολο συμβιβασμους κανουμε:(

Να ρωτησω με το xperia s δωσανε αυτους τους χαρτες ''Ginius Driver-Don't Panic (GR) Android'' θα ειναι συμβατα με το γαλαξια η' οχι?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε Ηρακλη, ειμαι κι εγω πολυ διχασμενος πλεον..περιμενω να δω και το s3,τι ψαρια θα πιασει κι αυτο σε πραγματικη χρηση αφου το παρουν δικα μας παιδια (ελαχιστα υπολογιζω τα σχολια των χρηστων του xda) και θα δω στην πορεια.Η αληθεια ειναι οτι εως τωρα δεν εχω τρελαθει με κανενα.

 

Επειδη σε κανα διμηνο θα βρω τον αντικαταστατη του s μου, ευελπιστω να εχει ξεκαθαρισει λιγο το τοπιο και να εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα για την ναυαρχιδα της samsung και της htc κυριως !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ψαχνόμαστε πολυ. Τα σημερινά smartphones προορίζονται να κάνουν σωστα και ταυτοχρονα πολυ γρήγορα σημαντικές λειτουργίες που απαιτεί η καθημερινότητα του σύγχρονου τρόπου ζωής.

Μέχρι στιγμής τουλάχιστον κανένα απ αυτα όσο μεγάλο κι αν είναι δεν μπορει να αντικαταστήσει ένα tablet. Κάτι η αυτονομία κάτι η υπερθέρμανση σε συνεχή σκληρή χρήση, εμποδίζουν την αξιοποίηση τους για χρήση tablet που θέλουν οι περισσότεροι.

Για παράδειγμα μπορω να παίζω στο ipad2 μια ώρα, real racing HD το οποίο είναι πολυ πιο απαιτητικό απο το απλό που προορίζεται για κινητά και να μην ζεσταθει καθόλου η συσκευη.

Επομένως το smartphone είναι για να κάνουμε άμεσα και χωρίς περιορισμούς όσα θα κάναμε μ ένα netbook η tablet, αλλα όχι να μην το αφήνουμε απο τα χέρια μας.

 

Πιστεύω η apple δεν θα ακολουθήσει τον ανταγωνισμό στο μέγεθος και με το ζόρι θα παει στις 3.8 - 4" ιντσες για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω. Οπότε συσκευές σαν το Siii και one x είναι μονόδρομος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί αναφέρατε βλάβες εγώ να πω ότι και το S1 και το S2 (τα οποία μου ήρθαν από Αγγλία) δεν παρουσίασαν το παραμικρό πρόβλημα. Είναι και τα δύο ακόμη στην κατοχή μου και εξακολουθούν να δουλεύουν άψογα. Θέλω να πιστεύω ότι και το 3 θα συνεχίσει την παράδοση!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το SII πέρυσι τον Ιούλιο αφού το ζαχάρωνα από τότε που βγήκε!!Το έδωσα κάπου το Δεκέμβρη και φυσικά το ξαναπήρα την ημέρα που ανακοινώθηκε το SIII. Η αλήθεια είναι ότι δεν με συγκίνησε τόσο αν και θα περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου..Το Smart Stay είναι ένα χαρακτηριστικό πολύ ενδιαφέρον μιας και δεν θεωρώ τον εαυτό μου extreme χρήστη ώστε να μπορώ να σχολιάσω τα υπόλοιπα καλούδια που φέρνει...Κατά τα άλλα με το καλό να το παραλάβουν όσοι θα το πάρουν άμεσα και να μας γράψουν τις πρώτες εντυπώσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί αναφέρατε βλάβες εγώ να πω ότι και το S1 και το S2 (τα οποία μου ήρθαν από Αγγλία) δεν παρουσίασαν το παραμικρό πρόβλημα. Είναι και τα δύο ακόμη στην κατοχή μου και εξακολουθούν να δουλεύουν άψογα. Θέλω να πιστεύω ότι και το 3 θα συνεχίσει την παράδοση!

 

Και εμενα το s αλλα και το s2 απο Αγγλια μου ηρθαν και δεν εχουν εμφανισει το παραμικρο μεχρι στιγμης!!Για αυτο ευελπιστω οτι το ιδιο καλο θα εξελιχθει και το s3 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί αναφέρατε βλάβες εγώ να πω ότι και το S1 και το S2 (τα οποία μου ήρθαν από Αγγλία) δεν παρουσίασαν το παραμικρό πρόβλημα. Είναι και τα δύο ακόμη στην κατοχή μου και εξακολουθούν να δουλεύοαυν άψογα. Θέλω να πιστεύω ότι και το 3 θα συνεχίσει την παράδοση!
Δεν ειπε κανεις οτι ολα τα κινητα παρουσιασαν προβλημα,αλοιμονο αν συνεβαινε κατι τετοιο.Και το δικο μου S το εχω λιωσει στο φλασαρισμα και δεν εχει παθει τιποτα,αντιθετα το sii μου τελειωσε στα καλα καθουμενα κι αναθεμα αν το ειχα φλασαρει 2-3 φορες (ειμαι μια περιπτωση απο τις αρκετες που γνωριζω).

Αυτο που ειπα ειναι οτι υπαρχει σεβαστο ποσοστο σε συσκευες samsung smartphones που εκαψαν πλακετες στα καλα καθουμενα (με ενα search θα βρεις παρα πολλες περιπτωσεις) και δεν μπορουμε αυτο ουτε να το αμφισβητισουμε ουτε να το παραβλεψουμε,απλα ελπιζουμε αυτη τη φορα να εχει δωθει περισσοτερη προσοχη στο hardware και να μην εχουμε τετοια φαινομενα,πραγμα που το ευχομαστε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Το αδερφακι του s3

 

http://1.androidauthority.com/wp-content/uploads/2012/05/shv-e170k-11.jpg

 

http://www.androidauthority.com/galaxy-s3-kid-sister-pops-up-in-korea-to-be-launched-later-this-month-as-the-shv-e170k-84868/

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το άρθρο και ας μου εξηγήσει κάποιος τι θέλει να πει ο ποιητής...δηλαδή οι super Amoled plus ξεβαφουν με το χρόνο;;;

 

http://www.gsmarena.com/samsung_used_pentile_amoled_in_galaxy_s_iii_because_itll_last_longer-news-4235.php?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το άρθρο και ας μου εξηγήσει κάποιος τι θέλει να πει ο ποιητής...δηλαδή οι super Amoled plus ξεβαφουν με το χρόνο;;;

 

http://www.gsmarena.com/samsung_used_pentile_amoled_in_galaxy_s_iii_because_itll_last_longer-news-4235.php?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

Ότι το μπλε εικονοστοιχειο ή pixel φθηνει πιο γρήγορα από τα άλλα δύο (πράσινο και κοκκινο) και οι rgb amoled έχουν περισσότερα μπλε pixels από ότι οι pentile οπότε η δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη όσον αφορά σε βάθος χρονου;)

Link to comment
Share on other sites

Ότι το μπλε εικονοστοιχειο ή pixel φθηνει πιο γρήγορα από τα άλλα δύο (πράσινο και κοκκινο) και οι rgb amoled έχουν περισσότερα μπλε pixels από ότι οι pentile οπότε η δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη όσον αφορά σε βάθος χρονου;)

 

Αυτό κατάλαβα και εγω...δηλαδή όσοι έχουν super Amoled plus μέσα ε 2-3 χρόνια η ποιότητα της οθόνης τους πέφτει;;;:wacko:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ότι το μπλε εικονοστοιχειο ή pixel φθηνει πιο γρήγορα από τα άλλα δύο (πράσινο και κοκκινο) και οι rgb amoled έχουν περισσότερα μπλε pixels από ότι οι pentile οπότε η δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη όσον αφορά σε βάθος χρονου;)

Άρα ο νέος Γαλαξίας αξίζει τελικά και η οθόνη του μια χαρά είναι σε σχέση με τις προσδοκίες. Καλός νεο:)

Αυτό κατάλαβα και εγω...δηλαδή όσοι έχουν super Amoled plus μέσα ε 2-3 χρόνια η ποιότητα της οθόνης τους πέφτει;;;:wacko:

Από την άλλη βέβαια σπάνια κάποιος κρατάει συσκευή πάνω από 2-3 χρόνια άρα μια η άλλη δηλαδη:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα ο νέος Γαλαξίας αξίζει τελικά και η οθόνη του μια χαρά είναι σε σχέση με τις προσδοκίες. Καλός νεο:)

 

Από την άλλη βέβαια σπάνια κάποιος κρατάει συσκευή πάνω από 2-3 χρόνια άρα μια η άλλη δηλαδη:p

 

Ας μην υπερβαλλουμε, σιγά μην μπορείς να καταλάβεις τη διάφορα σε 2-3 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον συγκριτικό των δύο θηρίων (siii & one x) :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_vs_htc_one_x-review-759.php

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον συγκριτικό των δύο θηρίων (siii & one x) :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_vs_htc_one_x-review-759.php

 

Πολύ διπλωματικό το conclusion του gsmarena παρ΄οτι επι 9 σελίδες το Galaxy ισοπέδωδε συστηματικά σε κάθε τεστ το HTC. Πάντως συμφωνώ με το δεύτερο comment

 

"So the GS3 won in Performance, Display, Battery Life, Sound Quality, Camera, Memory and most other things, in other words it mopped the floor with the One X, HTC fans are not going to like this, they will have to come up with some poor excuses e.g. GS3 is for teenagers, lol, its hard to admit defeat I guess."

 

Kαι καταλήγω σε αυτό που είπα και νωρίτερα. Το Galaxy (για μένα) είναι hands down η καλύτερη Android συσκευή που υπάρχει. Με διαφορά. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν 2 λόγοι να μην το προτιμήσει κάποιος. Ο πρώτος είναι η εμφάνιση της συσκευής (που για μένα είναι πάρα πολύ όμορφη, ενας συνδυασμός S και S2) και ο δεύτερος είναι το Touchwiz (που παρά το γεγονός οτι διορθώθηκε σημαντικά παραμένει άσχημο σε σχέση με το Sense) αλλά όμως το πλεονέκτημα του Android είναι οτι σου επιτρέπει να το αλλάξεις αυτό.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον συγκριτικό των δύο θηρίων (siii & one x) :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_vs_htc_one_x-review-759.php

Αντώνη ήταν αναμενόμενο ότι το Siii θα υπερέχει στα σημεία απο την στιγμη που ανακοινώθηκε 3 μήνες μετα απο την πρωτη εμφάνιση του one X. Οι μηχανικοί της Samsung είχαν το χρόνο να βελτιώσουν την συσκευη τους εκει που έπρεπε.

Κάπως έτσι περίμενα το VS και το είχα γράψει πολυ πριν ανακοινωθεί το Siii. Απλα θα ήθελα το εξωτερικό του X με το εσωτερικό του S :D δεν είναι ασχημοε ο Γαλαξιας, όμως παραμένει στο ίδιο στυλ που το θεωρώ σχεδιαστικα ξεπερασμένο. Αποδείχθηκε ότι η Samsung υιοθέτησε αυτο το στυλ σαν κλασσικό και θα βαδίζει πάνω σ αυτη την φιλοσοφία και στις μελλοντικές συσκευές. Εδω θα πω ότι η apple φάνηκε πιο τολμηρή. Κάτι που θα το δούμε πιο έντονα στο i5 απ ότι μεταξυ 3gs και i4.

 

Αυτο που είναι σίγουρο και για τις δυο συσκευές και αφορά το μέγεθος, μετα απο ένα μήνα χρήσης δεν έχω συνηθίσει ακόμα τον όγκο του. Δεν ενοχλεί στην μεταφορά λόγο μικρού πάχους, αλλα στο χέρι. Έχω κανονικό ύψος 1.82 και μεγάλες παλαμες. Οι πιο μικροσωμοι θα δυσκολευτουν. Όταν προσπαθείς να το χειριστές με το ένα χέρι γίνεται επικίνδυνο γιατι χαλαρώνει η λαβή ώστε να φθάσει μακρύτερα ο αντιχειρας και μπορει να σου φύγει απο το χέρι. Γενικα θέλει προσοχή.

Μετα απο την εμπειρία σε 4, 4,3 και τώρα 4,7" ιντσες, θεωρώ ότι οι 4 άντε 4.3" είναι το ιδανικό. Απο εκει και πέρα το ΝΟΤΕ είναι ο βασιλιάς για όσους θέλουν πραγματικά μεγάλη οθόνη. Η μετάβαση απο 4.3 σε 4.7 δεν είναι ουαου όσο απο 4.3 στο 5.3 του ΝΟΤΕ. Εκει πραγματικά εντυπωσιαστηκα.

θα προτιμούσα λοιπόν το hardware αυτο σε μια οθόνη 4.3".

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III accessories

http://samsung-updates.com/wp-content/uploads/2012/05/35106-500x500.jpg

http://samsung-updates.com/wp-content/uploads/2012/05/35107-500x500.jpg

http://samsung-updates.com/2313-samsung-galaxy-s-iii-accessories-press-images-revealed/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδα στο γερμανικο amazon βγηκε και το λευκο για παραγγελια στα 588 ευρω:) Και τωρα μενει να αποφασισουμε αν αξιζει να το τσιμπισουμε να τα βαλουμε ολα στο τραπεζι αρνητικα-θετικα και βλεπουμε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως θα περιμένω, πρωτα να το πιάσω στα χεριά μου και μετα παραγγελία !!

 

 

Galaxy S III battery life test http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-s-iii-battery-test-is-ready-does-very-well/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...