Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελευταία προσπάθεια: Χωρίς να κάνεις απεγκατάσταση, σβήσε απο τον φάκελο σου ότι έχει μέσα και βάλε(μέσα στον φάκελο TouchPal) αυτά που θα βρείς εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B2Uwn-mV6FUGbDFmQXpZRXBseFU&usp=docslist_api#

 

Δικαιώματα...:p εσένα δηλαδή μπαίνει στο store;

Μην το κλειδώσεις, περίμενε να μπω να το κατεβάσω στον υπολογιστή...

 

edit: τζίφος...:lol: Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. Αλλά έτσι από περιέργεια, εσύ μπαίνεις κανονικά στο store;

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δικαιώματα...:p εσένα δηλαδή μπαίνει στο store;

Βρε εμένα μπαίνει, το θέμα είναι να μπει και το δικό σου!

 

Μιλάμε για υπολεξικά κι έτσι :p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...τουλάχιστον τώρα μπόρεσα να κατεβάσω τα ελληνικά...πάντως στο touch pal store, αρνείται πεισματικά να μπει.απλά ανοίγει μια λευκή οθόνη και ενώ δείχνει ότι φορτώνει, δεν γίνεται τίποτα...Τους έγραψα μήνυμα στο play store...ελπίζω να κάνουν κάτι..

 

Κι εδώ τα ίδια... Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση Android??

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τα ίδια... Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση Android??

 

τους έστειλα email και μου απάντησαν πως είναι γνωστό πρόβλημα και πως έχει αναφερθεί και από άλλους και πως εργάζονται για να το λύσουν...οπότε αναμείνατε στο ακουστικό σας...:p

Link to comment
Share on other sites

Αν σας κολλάει στο φορτώνει παίδες,πατήστε το back μια φορά και λογικά πρέπει να σας επιτραπεί η είσοδος κανονικά. Μου το έκανε μία φορά όπου περίμενα 5 λεπτά αλλά τελικά μπήκα με τον τρόπο που σας περιγράφω και κατέβασα διάφορα themes...
me > you
Link to comment
Share on other sites

Αν σας κολλάει στο φορτώνει παίδες,πατήστε το back μια φορά και λογικά πρέπει να σας επιτραπεί η είσοδος κανονικά. Μου το έκανε μία φορά όπου περίμενα 5 λεπτά αλλά τελικά μπήκα με τον τρόπο που σας περιγράφω και κατέβασα διάφορα themes...

 

Δεν....

 

[10 χαρακτήρες]

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Άμα πατήσεις παρατεταμένα επάνω στο Δε, σου δίνει τη δυνατότητα να την σβήσεις από τις προβλέψεις τη λέξη.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, δεν το γνώριζα αυτό.

Μια χαρά πλέον. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, δεν το γνώριζα αυτό.

Μια χαρά πλέον. ;)

Είναι από τα καλύτερα το TouchPal. Κι αν συνυπολογίσεις ότι είναι free (και από ότι είπαν στο Twitter έτσι σκοπεύουν να το κρατήσουν), είναι το καλύτερο. Έχω αγορασμένα και SwiftKey και Swype. Το Swype το έχω κόψει λόγω των θεμάτων που παρουσιάζει συχνά. Το SwiftKey το είχα default για καιρό αλλά δοκίμασα το TouchPal μετά από μια ασυμβατότητα που είχε το SwiftKey (και μόνο αυτό) με emoticons του Viber (την οποία εδώ και μήνες δεν λένε να φτιάξουν) και από τότε έμεινα με αυτό.

Το θεωρώ συνολικά καλύτερο και με έχει κερδίσει. Το μόνο που μου λείπει είναι τα symbols της μεσαίας γραμμής όταν είναι ενεργοποιημένο το Curve αλλά τους ρώτησα στο Twitter και μου είπαν ότι σκοπεύουν να προσθέσουν symbols στην mainscreen αλλά και να κάνουν customizable τα symbols. Θα ήθελα και μια optional number row αλλά αυτό είναι δευτερεύον και για την ώρα μόνο το samsung kb το έχει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Google Keyboard Theme

Υπάρχει αυτή η επιλογή, άλλα κρυφή.

Αυτό για να γίνει απαιτείται το να έχετε εγκατεστημένο έναν από τους launcher Nova Launcher η Apex Launcher.

1)Επιλέγουμε shortcut

http://1.bp.blogspot.com/-tDIv9oJphVU/UiItTgSxDFI/AAAAAAABMEk/Hd0t4BlUlI0/s640/google-keyboard-theme-1.png

2)Επιλέγουμε activities

http://1.bp.blogspot.com/-lg-s0l5OLX4/UiItTuYZjTI/AAAAAAABMEg/Kcq7CgQSLr0/s640/google-keyboard-theme-2.png

3)Βρίσκουμε το google keyboard επιλέγουμε θα εμφανιστούν παρακάτω και βρίσκουμε Android keyboard Debug settings

http://3.bp.blogspot.com/-B6rwR52DwEw/UiItTg_-zNI/AAAAAAABME8/dJYt5KzVVm4/s640/google-keyboard-theme-3.png

Στην έκδοση v2.0.19123.914326a είχε μόνο 1 θέμα Gingerbread.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει καμιά αλλαγή στο TouchPal με το θέμα του ερωτηματικού;

 

Τίποτα ακόμα. Είναι το μόνο που με ενοχλεί, αλλά βολεύομαι με το αγγλικό ερωτηματικό.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα. Είναι το μόνο που με ενοχλεί, αλλά βολεύομαι με το αγγλικό ερωτηματικό.

 

Εμένα κανονικά μου το βγάζει το ερωτηματικό. Το έχει στο 1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ελληνικό ερωτηματικό είναι πως δεν το κολλάει με την προηγούμενη λέξη και δεν βάζει αυτόματα κενό μετά από αυτό. Στο αγγλικό ερωτηματικό τα κάνει και τα δύο αυτά. Το εξηγώ για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει παλιότερες συζητήσεις μας στο παρόν θέμα ;)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το παρακάτω κείμενο με mail στην Cootek για το Touchpal

 

Hi there! Congratulations for your great work ;) :)

 

Only one thing is bothering me when i use touchpal keyboard and it is very simple for you to fix it. In Greek language the symbol ";" is exactly the same as the symbol "?" in English and in simple words it is the question mark. When i use the ";" in Greek, touchpal automatically adds a space before it and doesn't add a space after it. Can you make the ";" symbol in Greek language to act exactly like the "?" symbol in English?

 

Thank you

 

Και η απάντηση τους μετά από λίγες ώρες

 

Hi there !

 

Thank you for your feedback. It is really important to us as we strive for continuous improvement.

We'll fix this space issue for next releases. =)

 

Best regards,

 

The CooTek Team

 

Άντε να δούμε... :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πως αλλάζει στο TouchPal το κουμπί της αλλαγής της γλώσσας ; Δεν με βολεύει καθόλου όπως το έχει τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πως αλλάζει στο TouchPal το κουμπί της αλλαγής της γλώσσας ; Δεν με βολεύει καθόλου όπως το έχει τώρα.

 

Πάτησε παρατεταμένα το κουμπί με το κόμμα και επέλεξε την αλλαγή γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς αλλάζεις το κουμπί που βάζεις κόμμα με την εναλλαγή σε γλώσσες, όπως φαίνεται στη φώτο που στέλνω.

 

Κουμπί γλώσσας ---> περισσότερα ---> ορίστε τη συμπεριφορά για αυτό το κουμπί.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία, ευχαριστώ παιδιά, ήταν πολύ σπαστικός ο κλασικός τρόπος αλλαγής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με την προχθεσινή αναβάθμιση το SwiftKey δουλεύει απροβληματιστα και πάλι. Θυμάται όλες τις λέξεις και ολόκληρες προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ξερω αν ειναι το καταληλο θεμα.

 

Ψαχνω ενα προγραμμα που

να αναβει τον φωτισμο στο qwerty πληκτρολογιο του galaxy y pro

καποιες ωρες πχ 6μμ εως 7πμ.

και τις αλλες ωρες να ειναι κλειστος.

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το swype ως βασικό πληκτρολόγιο και το έχω συνδέσει με google account ώστε να κάνει backup.

 

Παρόλα αυτά, παρατηρώ κάθε λίγες ημέρες, όταν κάνω έλεγχο στις αποθηκευμένες λέξεις, ότι λείπουν πολλές από αυτές που έχω περάσει-αποθηκεύσει.

 

Κάνω κάτι λάθος; Συμβαίνει σε κάποιον άλλον; Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παρότι η συμβίωσή μου με το Swiftkey έχει σταθεροποιηθεί πλέον μετά από μερικούς μήνες, σίγουρα γράφω λιγότερο παραγωγικά απ' ότι παλιά με το Swype. Με όλα τα καλά που διαβάζω, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να δοκιμάσω το Touchpal.

Θα σας πω εντυπώσεις σύντομα :)

 

edit: Το Touchpal X κατεβάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...